Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

bspubl

bspubl

Warszawa

Jesteśmy studentami pierwszego roku prawa i skandynawistyki. Historią zajmujemy się z zamiłowania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

220 PLN z 8800 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 28.05.2019.

"Gasnące głosy"- wywiady z żołnierzami AK

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Celem naszego projektu jest wydanie książki, która będzie zawierała jedynie wywiady z żołnierzami Armi Krajowej. Nie przewidujemy wprowadzania własnej narracji. Celem publikacji ma być zachowanie pamięci o bohaterach,a nie uprawianie apologetyzmu powstań.

Jej wyjątkowość będzie polegała na niekowencjonalnych pytaniach. Poza pytaniami o historie wojenne zapytamy również m.in. o ich rady dla młodych ludzi i ocenę obecnej rzeczywistości w porówaniu do tej, którą znają z młodości.

 

Jesteśmy studentami prawa i skandynawistyki UW i SWPS. Zajmujemy się szeroko pojętą historią z zamiłowania. Nawiązaliśmy współpracę z Panią Teresą Stankową prezes Ogólnopolskiego Środowiska Żołnierzy AK Korpusu "Jodła" ŚZŻAK.

 

Zebrane pieniądze przeznaczymy na:

  1. Dary dla żołnierzy AK, z którymi przeprowadzimy wywiady
  2. Koszty dojazdu do naszych rozmówców w całej Polsce
  3. Sprzęt rejestrujący dźwięk
  4. Redakcja tekstu
  5. Promocja książki (chcemy dotrzeć do jak największego grona odbiorców)

 

W przypadku zebrania ponad 100% zakładanej sumy nadwyżkę przeznaczymy na tłumaczenie treści na różne języki.

Zdecydowaliśmy się na crowdfounding, żeby pokazać że Polacy potrafią dbać o swoich weteranów. Środowiska kombatanckie są zupełnie pozbawione rządowego finansowania, dlatego pokażmy, że naród wciąż o Nich pamięta.

 

Prowadzimy na facebooku fanpage naszego projektu. Będziemy tam umieszczać imienne podziękowania dla fundatorów i relacje z przebiegu tworzenia książki. Zachęcamy do polubienia.

Instagram gasnace__glosy

https://www.facebook.com/Gasnące-głosy 

 

Wszystkie nagrody poza książkami i zdjęciami będą wysyłane w ciągu miesiąca od otrzymania przez nas wpłaty. Wszystkie nagrody wysyłane pocztą mogą być wysłane tylko do Polski.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 28.05.2019 22:10