Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Olek Ostrowski

Olek Ostrowski

Wetlina

Olek Ostrowski
27 lat, pochodzi z Wetliny (Bieszczady). Od urodzenia związany z górami. Ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR, członek KW Kraków, instruktor narciarstwa PZN, zapalony skiturowiec, wspinacz i biegacz górski. W 2012 r. samotnie zjechał na nartach północną ścianą Piku Lenina (7134 m n.p.m.), w 2014 r. jako pierwszy Polak wraz z ekipą pokonał na nartach SE ścianę Kazbeku (5047 m n.p.m.) ma na swoim koncie wiele trudnych tatrzańskich zjazdów. W 2014 roku zorganizował jednoosobową wyprawę w Himalaje, podczas której samotnie i bez użycia dodatkowego tlenu zdobył szczyt Cho Oyu (8201 m n.p.m.), a następnie jako pierwszy Polak zjechał z niego na nartach. Za to osiągnięcie otrzymał wyróżnienie w kategorii alpinizm podczas "Kolosów" - Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników i Alpinistów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

50316 PLN z 40000 PLN

423 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

125%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2015.

Gasherbrum II 8035 - Ski Expedition 2015

O projekcie

 

Gasherbrum II 8035 - Ski Expedition 2015 to pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum, której celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II - 8035 m n.p.m.

WESPRZYJ PROJEKT I STAŃ SIĘ CZĘŚCIĄ WYPRAWY!!!

TWÓRZMY RAZEM HISTORIĘ POLSKIEGO NARCIARSTWA WYSOKOGÓRSKIEGO!!!

  Cel wyprawy - Gasherbrum 2 - 8035 m n.p.m.

Gasherbrum II (8035 m n.p.m.) to najniższy ośmiotysięcznik Karakorum, znajdujący się na granicy pakistańsko-chińskiej. Na szczyt chcemy wejść drogą pierwszych zdobywców od strony pakistańskiej, południowo-zachodnim żebrem. Zjazd z wierzchołka na nartach pokrywać sie będzie z drogą podejścia i chcemy go zakończyć najniżej jak to będzie możliwe. Jeśli uda się nam uzbierać niezbędną ilość pieniędzy wyprawa rozpocznie się już w połowie czerwca 2015 roku [jeśli nie uzbieramy - zapożyczymy się po szyję i też pojedziemy :)] 

Skład wyprawy:


Sukces na Cho Oyu: 

W zeszłym roku, również dzięki Waszej pomocy, udało mi się zorgaznizować, samotną, narciarską wyprawę na Cho Oyu - 8201 m n.p.m., która zakończyła się wielkim sukcesem. 29 września 2014 roku stanąłem sam i bez użycia dodatkowego tlenu na szczycie, po czym jako pierwszy polak w historii zjechałem na nartach z tej gór. Kawał dobrej przygody i wielkiego marzenia!

Podczas tamtej wyprawy wykonałem zdjęcia do filmu reż. Szymona Kowalczyka i Adama Śmiałka pt. "Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!". Obraz ten został wyróżniony przez National Geographic Traveler i Martynę Wojciechowską podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego 2014. Uzasadnienie Martyny Wojciechowskiej:

"Wyróżnienie dla twórców, ale przede wszystkim dla bohatera filmu Olka Ostrowskiego za dystans do siebie i do świata mimo wielkiego osiągnięcia, za poczucie humoru, prawdziwość i niepoddawanie się komercjalizacji. Tak trzymać! Dzięki Olek, jesteś wielki!"

 

 
Dlaczego crowdfunding?

Budżet całej wyprawy przy dwóch uczestnikach to ok. 80 tys. zł. Sami nie jesteśmy w stanie sprostać tej kwocie, ale przecież w "kupie" siła! :) Po wyprawie na Cho Oyu spotkałem wielu ludzi, którzy szczerze kibicują moim pomysłom narciarskim, identyfikują się z nimi. Co więcej, sprawia im radość to, że mogą dorzucić do nich swoje "trzy grosze". Dlatego zwracamy się do Was o pomoc po raz kolejny. 

Zorganizujmy razem pierwszą polską narciarską wyprawę w Karakorum, a my zrobimy wszystko, żeby zakończyła się zjazdem na nartach z Gaherbruma II.

 Olek na szczycie Cho Oyu - 8201 m n.p.m.

Budżet projektu:
Kwota potrzebna do zrealizowania tego ambitnego projektu to już wspomniane ok. 80 ty. zł. Połowę tej sumy chcemy pozyskać dzięki Wam - ludziom dobrej woli, którzy chcą pomóc spełniać marzenia i stać się częścią tej wyprawy.

Razem możemy więcej! 

Drugą połowę budżetu stanowi: wkład własny (ok. 10 tys. zł) + sponsorzy [ciągle poszukiwani :)] + ewentualnie pożyczone pieniądze.

Największą składową wszystkich wydatków (ok. 50 tys. zł) to koszty agencyjne, czyli załatwienie niezbędnych pozwoleń na działalność górską (tzw. permit), transport w Pakistanie i karawana do bazy pod Gasherbruma II, organizacja bazy itp. 
Pozostałe koszty to: bilety lotnicze, ubezpieczenie, żywność wysokogórska, dokupienie niezbędnego sprzętu itp.

 Piotrek w swoim żywiole

Jeśli uzbieramy 100% kwoty na Polak Potrafi - pojedziemy w Karakorum.

Jeśli uzbieramy więcej niż 100% kwoty na Polak Potrafi - pojedziemy w Karakorum, zmniejszymy nasze długi zaciągnięte na cele związane z wyprawą i postaramy się polepszyć komunikację z Wami abyście mogli śledzić postępy wyprawy na bieżąco. 

DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC!!!
Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski

www.facebook.com/climb2skipl
www.climb2ski.pl

 

 

Media o nas:
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/zjechal-na-nartach-z-osmiotysiecznika,146729.html

http://wspinanie.pl/2014/10/olek-ostrowski-szalony-chlopak-z-bieszczad-o-wejsciu-i-zjezdzie-z-cho-oyu/

http://www.redbull.com/pl/pl/adventure/stories/1331696738234/olek-ostrowski-wywiad-cho-oyu

http://wspinanie.pl/2014/04/polacy-zjezdzaja-pd-wsch-sciana-kazbeku/

http://wspinanie.pl/2012/08/polacy-na-szczycie-awicenny-takze-na-nartach/

 

Media o Twoim projekcie:

Olek Ostrowski jedzie na Gaszerbrum II. Udało się zebrać wymaganą kwotę

www.polskieradio.pl | 2015-06-08

Pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum dojdzie do skutku. Olek Ostrowski razem z Piotrem Śnigórskim chcą dokonać pierwszego polskiego zjazdu z mierzącego ponad 8 tysięcy metrów Gaszerbruma II. Poprosili zatem internautów o wsparcie finansowe za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl i udało im się już zebrać wymaganą kwotę.

Gasherbrum II Ski Expedition

powder.pl | 2015-06-01

Zapewne wszyscy pamiętają zeszłoroczny wyczyn Olka Ostrowskiego - zdobycie na nartach i zjazd z ośmiotysięcznika Cho Oyu. W tym roku Olek wraz z Piotrem Śnigórskim mają równie ambitny plan. Za swój kolejny narciarski cel obierają leżący w pakistańskim Karakorum szczyt Gasherbrum II.

Pierwsza polska wyprawa narciarska na ośmiotysięcznik w Karakorum. Olek Ostrowski zbiera pieniądze na Gaszerbruma II

off.sport.pl | 2015-05-28

To opowieść o chłopaku z Wetliny, który bez dużych sponsorów i medialnego rozgłosu ruszył w Himalaje. Został pierwszym Polakiem, który zjechał na nartach z Czo Oju. A teraz ma szansę zrobić coś jeszcze większego.

Nagroda Traveler za Wyczyn Roku w rękach Olka Ostrowskiego

www.ceneria.pl | 2015-05-28

Firma Next77 ma przyjemność poinformować, że Olek Ostrowski został wyróżniony nagrodą National Geographic Traveler w kategorii „Wyczyn Roku” za zeszłoroczną wyprawę Cho Oyu 8201 – Ski Expedition.

9. edycja konkursu TRAVELERY – Olek Ostrowski nagrodzony za wyczyn roku

wspinanie.pl | 2015-05-26

TRAVELERY to najbardziej prestiżowe nagrody podróżnicze w Polsce. Redakcja miesięcznika National Geographic Traveler już po raz dziewiąty wyróżniła polskich podróżników, odkrywców, naukowców i pisarzy. Grand Prix otrzymał Aleksander Doba, a za wyczyn roku uznano samotne wejście i zjazd z Cho Oyu, którego dokonał Olek Ostrowski.

A.Ostrowski chce zjechać na nartach z Gasherbruma II

www.radio.rzeszow.pl | 2015-05-23

Aleksander Ostrowski w Wetliny, który przed niespełna rokiem zjechał na nartach z himalajskiego szczytu Cho Oyu organizuje kolejna wyprawę.

Olek Ostrowski chce zjechać z Gasherbruma II. Można mu pomóc

podroze.onet.pl | 2015-05-21

Olek Ostrowski zbiera pieniądze na kolejny szalony wyjazd w wysokie góry. Tym razem chce zjechać na nartach z Gasherbruma II w Karakorum. Towarzyszył mu będzie Piotr Śnigórski.

Olek Ostrowski chce zjechać z Gasherbruma II. Można mu pomóc

www.peron4.pl | 2015-05-15

Olek Ostrowski zbiera pieniądze na kolejny szalony wyjazd w wysokie góry. Tym razem chce zjechać na nartach z Gasherbruma II w Karakorum. Towarzyszył mu będzie Piotr Śnigórski.

Rozmowy na ZALiczenie: Olek Ostrowski

ujot.fm | 2015-05-14

O swoich górskich eskapadach, życiu w ekstremalnych warunkach oraz przekraczaniu własnych granic opowiada Olek Ostrowski – zdobywca ośmiotysięczników i narciarz wysokogórski.

Olek Ostrowski chce zjechać z Gaszerbrum II: zjazd może być bezpieczniejszy niż schodzenie

www.polskieradio.pl | 2015-05-11

Rok temu zjechał na nartach z Czo Oju, teraz szykuje wyprawę na Gaszerbrum II. Olek Ostrowski - polski skialpinista i narciarz wysokogórski – przygotowuje ekspedycję w Karakorum.

Olek Ostrowski o ataku szczytowym na Cho Oyu. "Mogłem cieszyć się w samotności"

www.polskieradio.pl | 2015-05-10

Rekord Olka Ostrowskiego stał się faktem. Polak zjechał na nartach ze szczytu Cho Oyu (8201 m n.p.m.). Polak opowiada o kulisach ataku na "Turkusową Boginię".

„Nowa góra, nowy cel, nowa przygoda”. Olek Ostrowski prosi o wsparcie wyprawy na Gaszerbrum II

www.tvp.info | 2015-05-10

Rok temu zjechał na nartach z Czo Oju, teraz szykuje wyprawę na Gaszerbrum II. Olek Ostrowski – skialpinista i narciarz wysokogórski przygotowuje ekspedycję w Karakorum. O wsparcie prosi za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl.

Olek Ostrowski zbiera na Gasherbruma II

www.goryonline.com | 2015-05-06

Olek Ostrowski, który we wrześniu 2014 roku zjechał na nartach z Cho Oyu, wyznaczył sobie kolejny cel. Gasherbrum II 8035 - Ski Expedition 2015 to pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum, której celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II - 8035 m n.p.m.

Olek Ostrowski prosi o wsparcie w kolejnej wyprawie. Celem Gasherbrum II!

wspinanie.pl | 2015-05-06

Olek Ostrowski, który w ubiegłym roku jako pierwszy Polak zjechał na nartach z Cho Oyu, rozpoczyna nowy ambitny projekt. Jego celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II. Olek, podobnie jak w ubiegłym roku, prosi o wsparcie społeczność górską. Mamy nadzieję, że ją uzyska :).

Wspomóż I polską wyprawę narciarską w Karakorum na Polakpotrafi.pl

drytooling.com.pl | 2015-05-06

Na polakpotrafi.pl Olek Ostrowski i Piotrek Śnigórski zbierają fundusze na wyprawę na Gasherbrum II. Chcą z tego szczytu zjechać na nartach. Będzie to pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2015 18:06