O projekcie
KILKA SŁÓW OD PIOTRA CYRWUSA:
Zespół Filmowy Nazwa Była Za Długa, powstał w 2004 roku przy okazji pierwszej zabawy z kamerą. Wtedy to powstał film Bohater!Akcji?, którego scenariusz posłużył za szkielet filmu G-Roy. Od tego czasu realizowaliśmy w wolnych chwilach zabawne "shorty", głównie dla dobrej zabawy, która towarzyszy zawsze przy ich realizacji. Aktualnie staramy się kłaść coraz większy nacisk na profesjonalne podejście do naszych filmowych zabaw.
Jako młodzi adepci kinematografii, najnowszy projekt chcemy zrealizować jak najbardziej profesjonalnie, dlatego prosimy WAS o wsparcie finansowe. Dysponujemy bardzo ograniczonym budżetem i nie jesteśmy w stanie własnymi środkami całkowicie sfinalizować produkcji. Nasze potrzeby są dość rozbudowane – wypożyczenie sprzętu zdjęciowego, postprodukcja, zakup materiałów, budowa scenografii, transport, a także catering i noclegi dla aktorów oraz ekipy filmowej. Chcemy zebrać 10 tyś zł, MUSIMY przynajmniej 5 tys zł. Ludzie zaangażowani w ten projekt pracują za darmo. Wszystkie pieniądze zebrane w serwisie PolakPotrafi.pl, przeznaczymy na w/w koszty związane z produkcją.
TAK ZACZYNALIŚMY:
A TAK STARAMY PRACOWAĆ SIĘ TERAZ:
A TUTAJ JEDNA Z OSTATNICH PRAC NASZEGO OPERATORA :)
OPIS PROJEKTU:
G-Roy - [gieroj - iron. «o kimś pozornie lub niepotrzebnie odważnym»] - to historia Janka, młodego chłopaka pochodzącego ze wsi, próbującego żyć i robić karierę w Warszawie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, po której niechętnie wraca w rodzinne strony, gdzie rozpoczyna się jego przygoda. Stary mędrzec, dziewczyna, lokalna grupa opryszków, nielegalny handel bimbrem a pośrodku tej niecodziennej historii nasz bohater, szukający własnej tożsamości, odwagi i miejsca w życiu.
Historia Janka jest przykrywką do opowiedzenia o „12 etapach wyprawy bohatera”. Etapach które są rezultatem prac badawczych Josepha Campbella, opublikowanych w książce Bohater o tysiącu twarzy. Książka ta została przełożona przez Christhopera Voglera na poradnik dla scenarzystów i stała się fundamentalnym elementem wielu hollywoodzkich produkcji, w szczególności tzw. kina nowej przygody, kina którego nie robi się już jak kiedyś.
KONWENCJA: KOMEDIA - z elementami kina akcji, nietypową stylistyką oraz elementami meta (fizycznymi).
CZAS TRWANIA: 20-25 min.
G-Roy jest filmem dyplomowym w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie
Śledźcie nas również na FACEBOOK'u: G-Roy
TWÓRCY
Autorzy scenariusza - Tomasz Jan Brzyszko i Jacek Kramarski - pracowali razem już wcześniej, co zaowocowało sukcesem w 2012 roku: I nagrodą w lutowej edycji Internetowego Turnieju Jednego Opowiadania, Korporacji Ha!art, za projekt scenariusza multimedialnego pt. Agnieszka [Kraków 2012].
Korporacja Ha!art - Werdykt lutowej edycji Internetowego Turnieju Jednego Opowiadania
Mamy nadzieję, że i ten wspólny projekt okaże się sukcesem.
Reżyser: Tomasz Jan Brzyszko
Urodzony 31 stycznia 1984 roku w Krasnymstawie. Słuchacz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Ukończył Dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz studiował kulturę współczesną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Założyciel Zespołu Filmowego Nazwa Była Za Długa (www.zespol-filmowy.pl), realizującego do tej pory niezależne filmy krótkometrażowe. Od grudnia 2013 współpracuje z telewizją internetową FOKSAL11, tworzoną przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.
Scenarzysta: Jacek Kramarski
Urodzony 11 lipca 1985 roku w Krakowie. Absolwent Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, studiował również kulturę współczesną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autor scenariusza do etiudy dyplomowej K O W A L S K I w reżyserii Maxa Salawy i Marcina Stanisławskiego. Wyróżniony w Pierwszym Otwartym Spontanicznym Konkursie a Genialną Miniaturę Teatralną Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych SteN – Teatralny Hyde Park, za jednoaktówkę Ciemny ogród i sedes na rozstajach dróg. Członek Akademii Węży przyznającej nagrody dla Najgorszych Polskich Filmów Roku. Zatrudniony w zespole scenariuszowym serialu docu-crime
Autor zdjęć: Marcin Banasiak
Rocznik 1983. Absolwent grafiki komputerowej na Politechnice Łódzkiej oraz sztuki operatorskiej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor zdjęć do nagradzanych filmów studenckich: Ryszard i Kiedy ranne wstają zorze.
Portfolio: www.marcinbanasiak.pl
AKTORZY:
Ze względu na trwające wciąż rozmowy na chwilę obecną przedstawiamy wam naszą główną bohaterkę :)
Urodzona w Pruszkowie. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie oraz Akademii Praktyk Teatralych w Gardzienicach.
Przez sześc lat trenowała akrobatykę sportową. W ramach treningów uczęszczała na zajecia taneczne (balet i tanec nowoczesny). W pózniejszym okresie brała udział w warsztatach z kontakt improwizacji i świadomości ciała.
W 2009 roku w Warszawie razem z Andre de la Cruz, założyła Teatr Epifania.
W 2005 roku zagrała w spektaklu: Wariacje damskie czyli Zielony Gil - w reżyserii Piotra Kozłowskiego - który zdobył głowną nagrodę w XIV Konkursie Teatrów Ogródkowych w Warszawie. Od 2004 roku współpracuje z Teatrem Academia, gdzie występuje w sztukach autorskich Romana Woźniaka: Nieprzemijające uroki zachodów słońca, Lament Malinowy, Za siedmioma chmurami. W Gardzienicach gra w Ifigenii Cygańskiej - spektaklu powstałym pod opieką artystyczną Włodzimierza Staniewskiego. Grała w kilku filmach fabularnych ( m.in.: Niedosyt Daniela Strehlaua; Spotkanie M. Sory) i serialach (Klan, Kryminalni, Plebania).
PIOTR CYRWUS
Urodzony 20 czerwca 1961 roku w Nowym Targu. Wybitny aktor filmowy i teatralny. Ukończył PWST w Krakowie. Współpracował z Teatrem im. S Jaracza w Łodzi, Teatrem STU w Krakowie, ostanio związany z Teatrem Polskim w Warszawie.
Twórca wielu kreacji teatralnych i filmowych. Znany m.in. z filmów: PAN TADEUSZ, EKSTRADYCJA 2, LISTA SCHINDLERA
Największą "popularność" przyniosła mu - kultowa w niektórych kręgach ;) - rola Ryszarda Lubicza w serialu "KLAN".
RADOSŁAW MAZUR
Aktor i pedagog. Ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich i animację społeczno - kulturalną na UW.
W przeszłości związany m.in. z Teatrem na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Obecnie aktor Teatru Improwizacji AFRONT, prezes Fundacji "Szafa Kultury" oraz 'pan od teatru' w wielu placówkach kulturalnych i oświatowych.
W życiu prywatnym... miłośnik absurdu i zabaw językowych wiecznie szukający czasu na odpoczynek.
SEBASTIAN KUCIA - Urodzony w 1990 roku. Skończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w roku 2013. Aktualnie student I roku Terapii i wspimagania rozwoju na Wydziale Pedagogiczbym UW. Znak bliźniąt.
MICHAŁ HOŁUB - Urodzony w 1988. Słuchacz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Uzależniony od kinematografii.
Media o Twoim projekcie:
Grosz do grosza i powstanie... film
Tomasz Brzysko lubił oglądać filmy. Marzył, aby zostać bohaterem któregoś z nich. Teraz jako słuchacz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, sam chce je tworzyć. Ten, który ma być jego pracą dyplomową, nakręci w swoich rodzinnych stronach.
O G-Roy w TVP Lublin
Reżyser filmu "G-Roy" Tomasz Jan Brzysko gościem Poranku z Panoramą w TVP Lublin.
Nakręcą komedię w Krasnymstawie? Pomóż młodym filmowcom
Mają pomysł, scenariusz i wiedzę. Brakuje im tylko funduszy. Młodzi filmowcy chcą nakręcić krótkometrażową komedię z Krasnymstawem w tle.