Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

dominikczech

dominikczech

Szczecin

Urodziłem się w Poznaniu w 1978 roku. Jestem absolwentem Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu w Zielonej Górze. Swoją przygodę z kamerą rozpocząłem w 1999 w gorzowskiej kablówce GTV. Początkowo moja praca wiązała się ściśle z mediami, pracowałem m.in. w telewizji TVN, miałem krótki epizod z Agencją Reutersa. W sierpniu 2010 roku otrzymałem nagrodę OKO dla najlepszego operatora TVN. W 2018 roku współprowadziłem warsztaty filmowe Z KLATKI (schodowej) DO KLATKI (filmowej). Od 2014 roku mieszkam w Szczecinie.
Filmografia:
2016 - Legoland (animacja poklatkowa) - praca dyplomowa
2018 - Pomost (opieka techniczna)
2019 - GPS (reżyser, autor zdjęć) - wyróżnienie na festiwalu Zachodniopomorskich Shortów 2019
2019 - Balast (autor zdjęć) - wyróżnienie na festiwalu Senior Movie 2019

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5251 PLN z 5000 PLN

57 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.01.2020.

Zbiórka na dokończenie montażu filmu NIKT

O projekcie

Jeśli jesteście wrażliwi, empatyczni, kochacie ludzi - nie możecie przejść obojętnie obok tego filmu. 

 

Dlaczego warto wesprzeć ten projekt?

Pewnie dlatego, że dotyczy każdego z nas, że ma promować wzorowe postawy wobec ludzi starszych, uwrażliwiać nas na ich problemy.

 

Film opowiada o losach odsuniętego na pobocze starszego człowieka, który nie widzi sensu życia. Przypadkowe zdarzenie powoduje przemianę bohatera, który zyskuje cel. Czy dobrze kończy się ta historia? - tego nie zdradzę, ale wiem, że daje nadzieję dla nas wszystkich. W główną postać wcielił się Lech Dyblik - aktor filmowy i teatralny znany m.in. z "Krol", "Psy 2", "Pan Tadeusz", "Killer", "Dom zły", "Wołyń" i wiele innych. Jego rola odegrana z wielką wrażliwością i pietyzmem pozostanie na długo w Waszej pamięci. Pozostałe role odegrali wspaniali szczecińscy aktorzy: Sylwia Witkowska, Michał Lewandowski, Adrianna Janowska-Moniuszko oraz dziewięcioletni Olaf Myślicki.

 

Przed ukończeniem filmu, w niepokolorowanej wersji  i nieskończonym udźwiękowieniem, poprosiłem o komentarz Wiesława Kota - krytyka filmowego. Jego recenzja i wnikliwa analiza mnie bardzo miło zaskoczyła:

"Nikt" w reżyserii Dominika Czecha to przejmujące studium osamotnienia mężczyzny, którego wirówka życia odsiała na margines. Jest nieistotny, zbędny. Nie żeby komuś zawadzał, nie - stał się po prostu przezroczysty. W dodatku ciąży na nim wyrok wypisany medyczną łaciną.

Lech Dyblik okazuje aktorstwo skupione, ściszone, rozgrywane w półgestach, w półtonach, w półsłowach. To, co najważniejsze obraca w milczenie.

Autor okazuje swemu bohaterowi wnikliwość, zrozumienie i czułość jednocześnie. Poddaje go  oględzinom nieledwie chirurgicznym, ale jednocześnie jego portret komponuje z pasją artysty.

 

Zapraszam Was do podglądnięcia kilku dni z naszej pracy na planie filmowym.

 

 

Filmu nie ma, a już o nim głośno!

W październiku i listopadzie mieliśmy (Ewa Molenda - scenarzystka i ja - Dominik Czech - reżyser) zaszczyt wziąć udział w spotkaniach pod nazwą "Mistrz i uczeń" poruszały obszary pojęć: wykluczenie, na peryferiach, cenzura, wartości. Prezentowane fragmenty filmu zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie, czego dowodem była niekończąca się dyskusja.

Media również nas nie omijają. Wszystkie artykuły i materiały prasowe na temat filmu można znaleźć na stronie filmu www.filmnikt.pl

 

Mam nadzieję, że przekonałem Was do wsparcia tego projektu. Każda, nawet najmniejsza kwota, będzie utrwalać mnie w przekonaniu, że tego typu inicjatywy warte są każdej minuty i nerwów w moim życiu.

 

O autorze:

Dominik Czech  jest absolwentem Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu w Zielonej Górze. Swoją przygodę z kamerą rozpoczął w 1999 w gorzowskiej telewizji kablowej GTV. Początkowo jego praca wiązała się ściśle z mediami, pracował m.in. w telewizji TVN, dla Agencji Reutersa. W sierpniu 2010 roku otrzymał nagrodę OKO dla najlepszego operatora TVN. W 2018 roku współprowadził warsztaty filmowe Z KLATKI (schodowej) DO KLATKI (filmowej). Jest autorem filmu “GPS” (facebook.com/filmGPS), współtworzył miniserial “Radio Radio” (2019, reż R. Molenda) oraz film “Balast” (2019, reż L. Wiśniewski) . Od 2014 roku mieszka w Szczecinie.

 

Na co wydam zebrane pieniądze.

"Film nakręcony, więc o co tyle hałasu?" - Nie każdy musi wiedzieć ile i jakie prace muszą zostać wykonane w procesie postprodukcji, czyli procesie montażu i przygotowania do projekcji. Chciałbym, żeby film oprócz wartości emocjonalnych, był swoistym dziełem sztuki w formie obrazu i dźwięku, aby każdy detal przybliżał widza do doznań bohaterów. Zatem kolorystyka, udźwiękowienie, muzyka muszą spójnie oddziaływać na nasze emocje.

Ponadto chciałbym, aby film brał udział w licznych festiwalach filmów krótkometrażowych. Do tego niezbędne jest przygotowanie odpowiednich plików do projekcji w rozmaitych salach kinowych, przetłumaczenie filmu przynajmniej na język angielski (co jest warunkiem również na polskich festiwalach). Poszliśmy krok dalej i nasz film przetłumaczony zostanie na język niemiecki, dzięki czemu odwiedzi naszych zachodnich sąsiadów.

Pozostała część zebranych funduszy przeznaczę na zgłoszenia do płatne festiwale, których jest mnóstwo na całym świecie!

 

Kiedy będziecie mogli obejrzeć film?

Pierwsza projekcja, premiera techniczna, niepubliczna i poświęcona wyłącznie twórcom i ludziom zaangażowanym w projekt, odbędzie się 31 stycznia 2020. Jedna z nagród oferuje uczestnictwo w tym pokazie. Ale dzień ten będzie również oficjalną premierą filmu, ponieważ projekcja konkursowa odbędzie się na festiwalu w Oświęcimiu. Film obejrzeć będzie można również na licznych festiwalach, na które zostanie zgłoszony. Na ogół dla widzów festiwali przewidziany jest wstęp wolny. Mamy nadzieję na szczecińską premierę w czerwcu 2020 r., ale o tym jeszcze za wcześnie ;) Od stycznia 2021 r. Film będzie udostępniony publicznie dla wszystkich!

 

Niezależnie od wsparcia proszę Was o polubienie strony na facebook.com/filmnikt, abyście zawsze byli na bieżąco, oraz do odwiedzenia strony internetowej filmu: filmnikt.pl

Media o Twoim projekcie:

Ten film w całości powstaje w Szczecinie. Porusza bardzo ważny temat

wszczecinie.pl | 2019-09-10

W ostatnich dniach sierpnia park im. Romana Łyczywka stał się miejscem realizacji nowego filmu, który w całości powstaje w Szczecinie. To dramat obyczajowy o roboczym tytule „Nikt”, w którym główną rolę kreuje Lech Dyblik.

Kolejny film ze Szczecinem w tle. Lech Dyblik w roli kogoś, kto wciąż dostrzega innych

szczecin.wyborcza.pl | 2019-08-28

Scenerią, w której będzie dziać się film o roboczym tytule \"Nikt\", będą m.in. park Łyczywka na Pogodnie i szczeciński tramwaj. Środa była jednym z ostatnich dni zdjęciowych.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.01.2020 22:10