Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Natalia Ratajczak

Natalia Ratajczak

Warsaw, Poland

Studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji W Katowicach

Napisz wiadomość do Projektodawcy

670 PLN z 10000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.08.2018.

Film krótkometrażowy pt. 'Wolne pokoje'

O projekcie

O FILMIE

Film opowiada niezwykłą historie Zosi, która pod przymusem matki przyjeżdża na wakacje do starego, rodzinnego młyna, gdzie ma się nią zająć ciotka. Niestety ciotka jest dla Zosi chłodna i nieprzyjemna,a sam młyn jest przerażający i straszny. Wakacje głownej bohaterki zapowiadają się więc nieciekawie. Jednak pewnego dnia Zosia, wraz z chłopcem którego poznała na miejscu,odkrywa w młynie drzwi, które są zamknięte od lat i pod żadnym pozorem nie można ich otwierać. Dzieci postanawiają złamać tę zasadę i dowiedzieć się jaką tajemnice skrywa młyn....

 

 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA - BARTŁOMIEJ JAKUBIAK

Jestem studentem II roku reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Już w klasie maturalnej zrealizowałem swój pełnometrażowy film fabularny "Więcej niż mury", który w 4 warszawskich kinach studyjnych obejrzało blisko 8 tysięcy osób. Od czasu swojego "debiutu", w ramach zaliczeń studenckich zrealizowałem 12 krótkometrażowych etiud fabularnych, a także wyreżyserowałem spot promujący warszawską dzielnicę - Pragę-Północ ("Cinematic Praga"). Chciałbym, żeby moje filmy, niezależnie od gatunku, niosły za sobą pozytywny przekaz i dawały nadzieję na "lepsze jutro". 

 

 

 

 

ZDJĘCIA - PRZEMYSŁAW JURKIEWICZ

Jestem absolwentem kierunku sztuki operatorskiej WSSiP w Łodzi oraz autorem kilku krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych. Dwa lata po zakończeniu szkoły, poznałem Bartka, z którym zrealizowaliśmy wspólnie większość jego studenckich projektów, w ramach duetu operator-reżyser. Obecnie pracuję jako operator kamery w telewizji oraz jako asystent kamery i ostrzyciel przy reklamach i serialach. 

  

 

NASZ BUDŻET

Zebraliśmy już ok 14 tysięcy zł., ale, aby zrealizować ten film na wysokim poziomie potrzebujemy jeszcze 10. Obiecujemy, że warto, bo to będzie zupełnie coś innego.... Film, który z jednej strony mrozi krew w żyłach a z drugiej wzrusza do łez.

 

NA CO ZBIERAMY?

- na lepszą kamerę

- na sprzęt oświetleniowy

- na transport ekipy do Barlinka

 

OBSADA

 

Olga Miłaszewska

Aktorka filmowa i teatralna, znana między innymi z wielokrotnie nagradzanego filmu "Bogowie” jak i z filmu "Wałęsa.Człowiek z nadziei" (2013). Brała udział również w takich produkcjach jak np. "Bejbi blues (2012) czy "Ogniem i mieczem" (1999). Głowną role zagrała w nagrodzonym na "48 Hour Film Project" filmie "The clock is ticking" z 2016 roku. Aktorka grała również w licznych serialach polskich, takich jak np.: "Klan" "Belfer", "Ojciec Mateusz", "Czas honoru", "M jak Miłość", "Na Wspólnej"czy "Złotopolscy". Pracowała w teatrach w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim jak i w Centrum Sztuki Studio w Warszawie. Aktualnie nie tylko gra w teatrach i w filmach ale również prowadzi w Warszawie dwie grupy teatralne. Oprócz tego zajmuje się też dubbingiem , między innymi podkłada głos pod Zebre z reklam Wedla.  

 

 

 * zdjęcie autorstwa Ewy Gil-Kołakowskiej 

 

 

Weronika Wachowska 

Młoda i bardzo utalentowana,a przede wszytskim z wielką pasją do aktorstwa. Zagrała już między innymi w takich produkcjach jak: "Wonder Girls", "LIsty do M 3", "Ojciec", "Dwoje we troje", "Baby Bump", "Facet(nie) potrzebny od zaraz", "Opowieści Kota Śpiocha" czy "M jak miłość". 

 

 

 

Filip Zalega

Młody, pracowity i bardzo utalentowany chłopak, który ma w sobie tony pozytywnej energii. Zagrał już miedzy innymi w takich produkcjach jak: "Ksiądz", "Wataha" czy "Na wspólnej".

 

 

Gabriela Całun

Aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Od 2017 roku gra w zespole Teatru Niewielkiego w Warszawie. Współpracuje również z Fundacją Artystyczną Proscenium oraz z Fundacją Act 4 Art im. Meisnera. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim WSKiMS im. Giedroycia w Warszawie (2012). Kształciła się również w Laboratorium Meisnera w Warszawie i The Actors’ Temple w Londynie. Film krótkometrażowy z jej udziałem pt. „Alvethor” (reż. P. Kryza)  został nagrodzony Nagrodą Główną Jury Sundance Channel Short  Film Festival 2015 w Londynie, a film pełnometrażowy pt.“Kosmos” (reż. M. Kamiński) miał swoją premierę podczas Konkursu Debiutów 36. Festiwalu Młodzi i Film 2017 w Koszalinie. Zagrała również w filmie "Sztos 2" w reż. O. Lubaszenki oraz gra w  kilku  popularnych serialach telewizyjnych: "Klan", "Na dobre i na złe",  "Na Wspólnej". W studiu użycza głosu bohaterkom filmów, seriali i gier komputerowych. 

 

 

 

CONCEPT ART - autor: Sonia Wojas

Sonia Wojas to bardzo utalentowana i kreatywna scenografka. Mamy nadzieje, że dzięki jej rysunkom poczujecie klimat naszego filmu! 

 

LOKACJA - MŁYN POD BARLINKIEM

A o to i kilka zdjęć tajemniczego młyna.... 

 

PATRONAT

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Młyn Papiernia - Ośrodek Naukowo - Dydaktyczny

Współpracujemy z ośrodkiem naukowo-dydaktycznym Młyn Papiernia non-profit i w ten sposób pokazujemy również zabytki, którymi warto się zająć i zainteresować. Młyn Papiernia pomaga nam ze względu na to że jesteśmy studentami a nasze kino jest niezależne., za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni! :D 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.08.2018 22:10