Dołącz do naszej społeczności!

Film Wojenny 'Fort'

Kategoria - Wideo/film

36%

Postęp

7316 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

     - Końcówka II wojny światowej. Dwa wrogie obozy - oddziały Wojsk Radzieckich przeciwko Żołnierzom III Rzeszy, stacjonującym w forcie na terenie ówczesnego Breslau. Każda ze stron, wycieńczona wielomiesięcznymi zmaganiami walczy o przetrwanie. Niemcy, mając świadomość nieuchronnej zguby, podejmują coraz mniej racjonalne decyzje. Wieszają każdego swojego żołnierza na którego pada chociaż cień podejrzeń o kolaborację z wrogiem. Zaczyna się niebezpieczna gra, w której stawką jest życie. Często nawet bardzo młodych ludzi. - To skrócony opis naszej produkcji, pokazującej wojenne realia, a jednocześnie nie dotykające problemów tak dobrze nam wszystkim znanych. Ten film opowiada o tym, że każdy człowiek, niezależnie od tego po której stronie barykady postawi go los, będzie walczył o swoje życie i ideały do samego końca.

 

 Projekt Film Wojenny 'Fort'

     Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

       ... własnymi środkami, udało się nam nakręcić 1/3 filmu. W projekt byli zaangażowani sami młodzi filmowcy z ogromną pasją do swojej pracy.  Materiał powstał także dzięki współpracy i zaangażowaniu Grupy Rekonstrukcyjnej GRH 609 Division z Wrocławia. Spora część członków grupy zagrała w naszym filmie we własnym umundurowaniu i z prywatnym sprzętem. Rekonstruktorzy z własnych środków sprowadzili motocykl, udostępnili nam na cały dzień fort i usmażyli jajecznicę na ognisku :) Mimo wielu trudności, które nas spotkały - deszcz z nieba, błoto po pachy, to atmosfera pracy była bardzo wesoła. Zobaczcie sami jak wyglądał nasz 15-godzinny plan zdjęciowy:

 

Filmik ze zdjęć próbnych do naszego filmu:

 

Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

         Zdjęcia do filmu kręciliśmy przy znajdującym się na Polanowicach Forcie Piechoty nr 6 (niem. Infanterie Stutzpunkt 6). Wybudowany w 1891 roku fort był wielokrotnie wykorzystywany do działań wojskowych, między innymi podczas walk o Festung Breslau. Jego mury do dziś skrywają wiele opowieści z tamtych czasów. Fort nie został nigdy poważnie zniszczony. Po wojnie obiekt zajmowało Ludowe Wojsko Polskie. Obecnie jest on odwiedzany przez turystów, a jego utrzymaniem zajmuje się Wrocławskie Stowarzyszenie Fortyfikacyjne.

      Wielu z nas może pamiętać dość głośną sprawę z 2014 roku, dotyczącą rozbiórki poniemieckiego Schronu Piechoty I.St.-13 przy ul. Grabiszyńskiej. Zamieszanie, które zaszło między magistratem a deweloperem, który w miejscu schronu miał postawić nowe osiedle mieszkaniowe, spowodowało, że to historyczne miejsce zostało zniszczone. Film "Fort" ma na celu zwrócenie uwagi na ten problem.

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

"Fort" po zakończeniu etapu postprodukcji zostanie zgłoszony na szereg festiwali w Polsce i za granicą. Następnie, w 2017 roku, chcemy udostępnić go szerszej publiczności przez kanały youtube i vimeo.

Nasz projekt jest trochę inny niż wszystkie, dlatego może zainteresować zarówno fanów tematyki wojennej, jak i każdego, kto lubi zobaczyć kawałek dobrego, sensacyjnego materiału.

Podjęliśmy próbę pokazania historii od innej strony. Chcemy w widowiskowy sposób, przybliżyć  kawałek historii, którą nadal możemy zobaczyć na żywo zwiedzając istniejący we Wrocławiu Polanowicki Fort Piechoty nr 6.

www.fortwroclaw.pl

Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

 Projekt Film Wojenny 'Fort'

       Celem projektu jest zebranie funduszy na przeprowadzenie dwóch dni zdjęciowych oraz postprodukcji obrazu i dźwięku, tak, aby finalnie historia zamknęła się w około 15 minutowej etiudzie.

 

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'                                                       

                                                     PIROTECHNIKA

Projekt Film Wojenny 'Fort'        Dzięki waszemu wsparciu, będziemy w stanie zakupić środki pirotechniczne i zatrudnić profesjonalnego pirotechnika, aby realnie odtworzyć sceny batalistyczne dbając o bezpieczeństwo ekipy oraz aktorów. 

 

SPRZĘT FILMOWY

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

 

Musimy wynająć kamerę oraz kran filmowy do zrobienia ujęć totalnych z góry pokazując ogrom całej bitwy. 

 

 TRANSPORT I CATERING 

Projekt Film Wojenny 'Fort'

Koszty związane z przetransportowaniem ekipy filmowej, kaskaderów i aktorów oraz pojazdów wojskowych. Oprócz tego ciepły posiłek dla każdej osoby pracującej na planie, żeby Pan Marek nie musiał zmywać naczyń i mógł zagrać u nas w filmie ;) 

 

SCENOGRAFIA I REKWIZYTY

 Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

 

Chcemy wynająć pojazdy wojskowe oraz zbudować scenografię obozu wojsk radzieckich i okopy (np. worki z piaskiem, ostrokoły, namioty, kuchnie polową, skład broni).

 

OBSADA

 Ponadto zależy nam na zatrudnieniu profesjonalnych aktorów, którzy podniosą wartość i rozpoznawalność produkcji. Mamy już pomysły i kontakt z aktorami, którzy wyrazili zainteresowanie projektem.

 

KASKADERZY

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

Ważnym aspektem jest również zatrudnienie licencjonowanych kaskaderów, którzy wykreują wiarygodną choreografię walk i upadków. Współpracujemy z wrocławską grupą Action AcademyTutaj możecie zobaczyć trailer do ich niezależnej produkcji na temat działań cichociemnych podczas wojny. 

 

CHARAKTERYZACJA

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

 Będziemy potrzebowali środków na ładunki z profesjonalną sztuczną krwią, aby realnie oddać postrzały w scenenie batalistycznej oraz silikon, by móc stworzyć wiarygodną charakteryzację ran na ciele. Dla przykładu wstawiamy zdjęcie z naszej innej produkcji do gry "Dying Light":

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 

Jeżeli udana nam się uzbierać 150% potrzebnej nam kwoty będziemy mogli stopniowo dodawać więcej elementów wpływających na realizm filmu, takich jak np. przejazd czołgu. Już mamy potwierdzone, że zostanie nam udostępniony czołg T-34

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

  

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 

Projekt Film Wojenny 'Fort'     Mateusz Kowalski - reżyser i scenarzysta

Od 2012 roku studiował reżyserię w Szkole Filmowej MASTERSHOT we Wrocławiu. Jego pierwszy film krótkometrażowy pt. "Fraga" zrealizowany został wspólnie z kolegami z uczelni. W 2015 roku zadebiutował jako reżyser filmu "Mosty",który został zrealizowany na  jeden z projektów w ramach przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury. Film brał udział w konkursie "First shot" na festiwalu w Kołobrzegu w 2015 roku. W 2016 roku film zakwalifikował się na festiwal "13 Frames Film Festival" w Indiach, "Ammar Popular Film Festival" w Teheranie i "UK Screen One" w Wielkiej Brytanii. Jego czwarty film "Szarlotka" jest w trakcie produkcji.

 

Projekt Film Wojenny 'Fort'    Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

 

 

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

Piotr Marcjasz  - operator obrazu i montażysta 

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot. W 2015r.  zrealizował swój debiut operatorski na Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 - film krótkometrażowy "Mosty", który otrzymał nominację na festiwalu "First Shot" w Kołobrzegu. W jury tego festiwalu zasiadał  Jerzy Stuhr. Współtworzył wiele reklam, teledysków etiud studenckich oraz krótkich metraży. W 2015r. dla firmy Techland zrobił reklamę (reżyseria, zdjęcia) do gry "Dying Light". Pracował w ATM group oraz ESKA TV. Obecnie prowadzi firmę "Flying Carpet Studio" zajmującą się realizacją ilmową. www.flyingcarpet.pl 

Projekt Film Wojenny 'Fort'       Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'   Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'      Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 

 

Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

Dorota Schleiss - kierownik produkcji

Absolwentka Wrocławskiej Szkoły Filmowej "Mastershot" . Doświadczenie zdobyła podczas pracy na planach dyplomów szkolnych, m.in. "Dawno temu na Śląsku" (kostiumy), "Fraga" (kierownictwo produkcj). W 2015 roku pracowała na planie filmu "Mosty", który został wyświetlony przed publicznością w kinie samochodowym na Stadionie Wrocław podczas Europejskiej Stolicy Kultury. Sporo doświadczenia zdobyła również, podczas pracy na planie krótkometrażowego filmu "Chryzantemy", gdzie operatorem zdjęć był Wojciech Todorow. Realizuje wiele projektów filmowych, współpracując z różnymi domami produkcyjnymi.

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort' Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

 

 

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort' Rafał Osiński - scenograf i rekwizytor 

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot oraz student Łódzkiej Szkoły Filmowej. Pierwsze doświadczenia zdobywał na planie filmu "Papusza" Krzysztofa i Joanny Krauze. Współtworzył sporo projektów reklam, teledysków, etiud i krótkich metraży. Ostatnio pracował przy "Moście Szpiegów" Stevena Spielberga.

 

 

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort' Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 

 

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'Tomasz Woźnicki - Kompozytor, pianista, aranżer, producent 

Laureat i zdobywca nagród wielu konkursów pianistycznych w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako kompozytor specjalizuje się w tworzeniu ścieżek dźwiękowych do filmów, produkcją i synchronizacją efektów specjalnych i szeroko pojętym dźwiękiem w filmie. Skomponował muzykę do wielu etiud filmowych, realizując przy tym całe udźwiękowienie. Współpracował między innymi z takimi instytucjami i firmami jak: Adidas, TailorMade PR, Play, PwC, Shell,MOMU. Gastrobar, Podkowinsky Studio, Teatr    Palladium, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

 Projekt Film Wojenny 'Fort'                                                           

 

 

GRH 609 Division

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'Grupa rekonstrukcyjna zajmująca się odtwarzaniem 609 Dywizji Wehrmachtu do zadań specjalnych. Jako grupa pasjonatów starają się pielęgnować i zachować pamięć o wojennej i powojennej historii Wrocławia. Są również członkami Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego, które dba o przywrócenie świetności Fortowi Piechoty Nr 6. 

Projekt Film Wojenny 'Fort'

 

Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii „Arma”

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'  

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 

GRH '39-'45

Projekt Film Wojenny 'Fort'

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 

SH Feldgrau

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

 

Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 W naszych działaniach wspierają nas takie firmy oraz instytucje:

 

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

  

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

 

Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort' 

 Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

 

Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

 

 

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

 

 

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

Piszą o nas:

Kampania crowdfundingowa Film Wojenny 'Fort'

Artykuł: Powstaje wyjątkowy film o walkach w Festung Breslau.

 Zbiórka Film Wojenny 'Fort'

Artykuł: Wojna o Breslau.

Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'

    Kampania finansowania społecznościowego Film Wojenny 'Fort'  

 

 

 

58

Wspierający

7316 zł

Z całkowitej kwoty 20000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 20000 zł
wsparcia do 15:00 05.05.2016

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"

16 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 80 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu w kinie
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"
- imienne podziękowania w napisach końcowych filmu

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"
- imienne podziękowania w napisach końcowych filmu
- wycieczka po Forcie, miejscu w którym kręciliśmy zdjęcia (Wrocław)

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"
- imienne podziękowania w napisach końcowych filmu
- wycieczka po Forcie, miejscu w którym kręciliśmy zdjęcia (Wrocław)
- PLAKAT filmu!

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"
- imienne podziękowania w napisach końcowych filmu
- wycieczka po Forcie, miejscu w którym kręciliśmy zdjęcia (Wrocław)
- PLAKAT filmu!
- cyfrowe materiały z planu filmu: making of, wycięte sceny itd.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 245 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"
- imienne podziękowania w napisach końcowych filmu
- wycieczka po Forcie, miejscu w którym kręciliśmy zdjęcia (Wrocław)
- PLAKAT filmu!
- cyfrowe materiały z planu filmu: making of, wycięte sceny itd.
- zaproszenie na plan filmowy kolejnego projektu reżysera lub operatora filmu

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 345 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"
- imienne podziękowania w napisach końcowych filmu
- wycieczka po Forcie, miejscu w którym kręciliśmy zdjęcia (Wrocław)
- PLAKAT filmu!
- cyfrowe materiały z planu filmu: making of, wycięte sceny itd.
- zaproszenie na plan filmowy kolejnego projektu reżysera lub operatora filmu
- podziękowania od ekipy i grupy rekonstrukcyjnej w krótkim filmiku

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"
- imienne podziękowania w napisach końcowych filmu
- wycieczka po Forcie, miejscu w którym kręciliśmy zdjęcia (Wrocław)
- PLAKAT filmu!
- cyfrowe materiały z planu filmu: making of, wycięte sceny itd.
- zaproszenie na plan filmowy kolejnego projektu reżysera lub operatora filmu
- podziękowania od ekipy i grupy rekonstrukcyjnej w krótkim filmiku
- soundtrack z filmu na płycie audio
- rekwizyt z planu zdjęciowego (niespodzianka!)

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

- mailowe podziękowania od reżysera
- podziękowania na FB
- imienne zaproszenie na premierę filmu
- fotos z planu z podpisami aktorów i twórców
- specjalne wydanie DVD filmu "FORT"
- imienne podziękowania w napisach końcowych filmu
- wycieczka po Forcie, miejscu w którym kręciliśmy zdjęcia (Wrocław)
- PLAKAT filmu!
- cyfrowe materiały z planu filmu: making of, wycięte sceny itd.
- zaproszenie na plan filmowy kolejnego projektu reżysera lub operatora filmu
- podziękowania od ekipy i grupy rekonstrukcyjnej w krótkim filmiku
- soundtrack z filmu na płycie audio
- rekwizyt z planu zdjęciowego (niespodzianka!)
- tytuł sponsora filmu, umieszczanie logotypu w napisach końcowych filmu, na plakatach, ulotkach, okładce dvd oraz wszelkich innych materiałach promocyjnych

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 2500 zł lub więcej!

Wszystko to co w poprzednich nagrodach plus REALIZACJA KRÓTKIEGO FILMU REKLAMOWEGO (30 sekund) Twojej firmy lub produktu.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5000 zł lub więcej!

Wszystko to co w poprzednich nagrodach plus realizacja krótkiego filmu reklamowego (30 sekund) Twojej firmy lub produktu oraz PRZEJAZD POJAZDAMI WOJSKOWYMI :)

0 Wspierających

O projektodawcy

Piotr Marcjasz

Piotr Marcjasz

Wrocław, Polska

Piotr Marcjasz (1991r.) - operator obrazu oraz montażysta przy krótkometrażowych filmach fabularnych.

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot. W 2015r. zrealizował swój debiut operatorski
na Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 - film krótkometrażowy "Mosty", który otrzymał nominację na festiwalu "First Shot" w Kołobrzegu. W jury tego festiwalu zasiadał Jerzy Stuhr.
Współtworzył wiele reklam, teledysków etiud studenckich oraz krótkich metraży. W 2015r. dla firmy Techland
zrobił reklamę (reżyseria, zdjęcia) do gry "Dying Light".

Pracował w ATM group oraz ESKA TV. Obecnie prowadzi firmę "Flying Carpet Studio" zajmującą się realizacją filmową. www.flyingcarpet.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: