Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Małgorzata Lisiecka

Małgorzata Lisiecka

Łódź, Polska

Zakochana w kinie. Od zawsze, na zawsze, po uszy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1506 PLN z 1300 PLN

18 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2018.

Film promocyjny książki młodej pisarki z Łodzi

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

RECENZUJE - REAKTYWACJA!

 

W 2012 roku w Krakowie wystartował projekt literacko-filmowy Recenzuje. Dwie studentki polonistyki stwierdziły, że o literaturze rozmawia się za mało i oficjalnie. W ramach projektu z sukcesem zorganizowały spotkania dla młodzieży wokół literatury współczesnej i filmu. Powstały również 2 trailery do książek. 

Recenzuje - Kanał Youtube

Chcemy powrócić do tej inicjatywy, bo mamy świetną, młodą pisarkę na widelcu! 

 

Celem projektu jest nakręcenie trailera do książki dla młodzieży autorstwa Anny Karnickiej „Paradoks marionetki. Sprawa Klary B.”. Tym razem będzie to spot animowany. W ten sposób chcemy zachęcić czytelników (szczególnie młodzież) do sięgnięcia po książkę. 

Chcemy również zorganizować spotkanie autorskie w Łodzi w klimatycznym miejscu, gdzie będziemy mogli oddać się długiej dyskusji nad książką. Tym bardziej że, jak zdradziła nam autorka powieści, prace nad drugim tomem trwają! Jest więc o czym rozmawiać!

 

Dziewiętnastoletni Martin ponad wszystko pragnie pracować w teatrze lalkowym. Zaproszenie na egzamin wstępny do prestiżowej Praskiej Szkoły Lalkarzy wydaje mu się spełnieniem najgorętszych marzeń. Chłopak nie zdaje sobie jednak sprawy, że kiedy tylko osiągnie swój cel, Praga, jego rodzinne miasto, odkryje przed nim swoje mroczne i przerażające oblicze. Spełnienie marzeń nie zawsze jest tym, czym się wydaje…

 

 

Trailery książek to w Polsce wciąż niedoceniany środek promocji czytelnictwa, który spotyka się z wieloma zarzutami. Jest też dość kosztowny, co sprawia, że przy niewielkim nakładzie książki jest nieopłacalny. Ale taki spot ma znaczącą siłę rażenia! Mamy pomysł i chcemy go zrealizować. Pragniemy również pokazać młodzieży skrawek magicznego świata literatury oraz spotkać się z czytelnikami, by o tym porozmawiać.

 

Realizacja, nawet miniaturowego filmu, jest kosztownym przedsięwzięciem, które chcemy wykonać dobrze. Dobrze, znaczy dokładnie, a dokładnie znaczy przy dużym nakładzie energii i pracy. 

Uzbierane środki przeznaczymy na:
- projekty / rysunki głównych bohaterów
- realizację animacji komputerowej
- organizację spotkania autorskiego w Łodzi

Im więcej środków zbierzemy, tym poszczególne punkty programu będą na lepszym poziomie. Wszystko w Waszych rękach!

 

Nie ma lepszego narzędzia do realizacji autorskich i kreatywnych projektów niż crowdfunding. Kwota którą zbieramy nie jest duża (wręcz za mała, by starać się o oficjalne dofinansowanie), ale niezbędna do zrealizowania naszego pomysłu. Nasz projekt dedykowany jest kreatywności, promocji literatury, bezpośredniej rozmowie z człowiekiem – ideom, w które wierzymy i które warto wspierać.

Jeśli i Ty w nie wierzysz, wesprzyj nasz projekt - warto :)

 

Dla darczyńców przeznaczyliśmy zacne nagrody: podziękowania na portalu Facebook i Youtube, płyty z filmem, zaproszenie na spotkanie z autorką, ebooki, książki z autografem pisarki.

 

 Anna Karnicka - rocznik '89. Fizycznie z Łodzi, duszą i sercem z Krakowa. Studiowała na Uniwersytecie Łódzkim. Tłumacz języka angielskiego. Pasjonatka literatury, szczególnie fanstastyki, a zwłaszcza Tolkiena oraz powieści dla młodzieży. "Paradoks marionetki. Sprawa Klary B." jest jej pierwszą, ale z pewnością nie ostatnią powieścią.

Profil autorki na Facebooku

 Gosia Lisiecka - sprawczyni całej tej akcji, współprowadząca portal Recenzuje. Uwielbia niezależne, filmowe projekty, których ma kilka na koncie. Kocha kino w ogóle i kulturę włoską, skąd czerpie energię. Łodzianka z przypadku i lokalna patriotka z wyboru. Pracuje w PWSFTviT w Łodzi.

Profil Recenzuje na Facebooku

Alena Novotna - fizycznie z Czech, sercem z Polski. Artystka totalna, cokolwiek dotknie zamienia w sztukę. Studiowała m.in. w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Montażystka, graficzka, specjalistka od efektów wizualnych. Pracoholiczka, maniaczka sztuki, perfekcjonistka.

Strona Aleny na Facebooku

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2018 22:10