Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Goha Samoha Maszkiewicz

Goha Samoha Maszkiewicz

Szklarska Poreba

Nazywam się Małgorzata Maszkiewicz. Skończyłam Wrocławską Szkołę Filmową na kierunku montaż ale w praktyce bywam także reżyserem i operatorem kamery. Wcześniej zajmowałam się głównie realizacją krótkich form jak teledyski i reklamy oraz art. video. Zrobiłam także 2 krótkie dokumenty oraz dłuższy film dokumentalny o Łukaszu LUC Rostkowskim, który miał emisję w TVP Kultura. Moje hobby to fotografia, snowboard, malarstwo, góry i bieganie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4547 PLN z 25000 PLN

59 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.05.2019.

Film 'Powrót'

O projekcie

Cześć!

Na imię mi Małgośka i wierzę, że dzięki Twojemu wsparciu zrealizuję swój pierwszy autorski i niezależny film oscylujący miedzy dokumentem a kreacją.

Planowana premiera filmu:  wrzesień 2020

 

 

O FILMIE:

Głównym motywem filmu jest „Dzika Kobieta” ale ma też nadzieję, że ten film nie tylko dla kobiet będzie wyzwoleniem, że  przywróci dziką krew tym, którzy już zapomnieli skąd pochodzą.  Ten projekt jest też manifestacją przeciw ciasnym poglądom politycznym, które w dużej mierze przyczyniają się do tłumienia łagodności i wrażliwości społecznej. Niech ta historia da siłę i odwagę w drodze do życia naprawdę!

Już od dawna miałam potrzebę opowiedzenia o wewnętrznej wolności, o powrocie do prawdziwych instynktów i nieograniczonego czerpania ze źródła duchowego wszechświata.

Opowieść powstała miedzy innymi na motywach Księgi Przywołania Anity Suchockiej (Oblickiej)

To film, który wciągnie w niewidzialny świat instynktów. Rozmnoży pytania jednocześnie  będąc odpowiedzią.  Przypomni o zapomnianych odwiecznych prawdach.  Nasyci wygłodniałe dusze.  Uwolni spętany zew krwi. To wędrówka przez labirynty a tym samym drogowskaz na drugą stronę lustra. 

 

 

Scenariusz oscyluje między dokumentem a kreacją finalnie nie poddając się żadnemu z nich.  Jednocześnie jako autorka, zdaję się na podpowiedzi losu, dając bohaterkom szansę do stworzenia tej historii razem ze mną.

Społeczeństwo samo zakuło się w kajdany norm i zachowań. Wiele naszych naturalnych poczynań wykreślono z listy ogólnie przyjętych manier.  „Dziewczynko nie ubrudź się jak chłopczyk”, „Nie szalej, zachowuj się”.Sami skrępowaliśmy się błyszczącym gorsetem obyczajów, podręcznikowych przekazów,  gotowych odpowiedzi, które ostatecznie  zwalniają nas z samodzielnego myślenia i życia po swojemu.

 

 

 

KTO WYSTĄPI W FILMIE:

Wystąpią w nim kobiety, które znam i cenię. Tak różne a jednak podobne. Każda osobno i wszystkie razem, opowiedzą o wędrówce jaką musiały przebyć by  odnaleźć w sobie dziką pradawną kobietę.

Od lewej: Anita Suchocka, Anna Więckowska, Marta Tarasewicz, Sara "Skrajna", Katarzyna Hryniewicka, Sofia Lizak, Katarzyna Gmitrzak i "Dziewczynka", która zostanie wybrana niebawem.

 

 

PRZEZNACZENIE ZEBRANYCH FUNDUSZY:

-3000zł  zdjęcia z drona

-2000zł opłata dla operatora drugiej kamery

-6000zł  wynagrodzenie dla poświęcających swój cenny czas i życie ośmiu bohaterek filmu  

-2000zł opłata za scenografię

-2000zł opłata za lektora

-3000zł muzyka

-1000zł opłata za wypożyczenie 3 kukieł z teatru

-1000zł wynagrodzenie dla 3 aktorów w przebraniach kukieł

-2000zł materiały do produkcji nagród oraz wysyłka nagród.

-prowizja dla polakpotrafi.pl i operatora płatności 9.9%

 

Jeśli uda się przekroczyć założoną kwotę,  zamówię do filmu profesjonalną animację, która podniesie jego walory a także przeznaczę resztę funduszy na promocję projektu w internecie (linki sponsorowane) oraz obsługę festiwalową (druki plakatów, kopie filmu, dojazdy).

 

O AUTORCE:

Nazywam się Małgorzata Maszkiewicz. Skończyłam Wrocławską Szkołę Filmową na kierunku montaż ale w praktyce bywam także reżyserem i operatorem kamery. Wcześniej zajmowałam się głównie realizacją krótkich form jak teledyski i reklamy oraz art. video. Zrobiłam także 2 krótkie dokumenty oraz dłuższy film dokumentalny o Łukaszu LUC Rostkowskim, który miał emisję w TVP Kultura.  Moje hobby to fotografia, grafika, malarstwo, snowboard, bieganie i góry. Teraz przyszedł czas na całkowicie niezależny i autorski projekt filmowy prosto z serca.  Mam nadzieję, że dzięki Twojej pomocy uda mi się go zrealizować.

 

NAGRODY:

 

15zł lub więcej: Podziękowania w napisach końcowych filmu "Powrót".

 

30zł lub więcej: Twoje zdjęcie w mojej obróbce graficznej, klasycznej lub kosmicznej :). Wysyłasz mi swoje zdjęcie mailem na adres takkaona@tlen.pl a ja odsyłam je profesjonalnie obrobione, w formie cyfrowej.

 

40zł lub więcej: Zaproszenie na przedpremierę filmu "Powrót"

 

50zł lub więcej: Kolaż/grafika z 3 nadesłanych przez Ciebie zdjęć. Wysyłasz mi swoje zdjęcia mailem na adres: takkaona@tlen.pl a ja odsyłam je jako kompozycję gotową do zawieszenia na ścianie.

 

70zł lub więcej: Rustykalny wieszak wykonany przeze mnie (dł.40cm)

 

100zł lub więcej: Ozdoba na ścianę, wykonana przeze mnie (do wyboru 2 rodzaje, szer x/ długość ok 40cm).

 

150zł lub więcej: Obraz jelenia na deskach, wykonany przeze mnie (do wyboru 2 rodzaje, rozmiar ok 40/60cm).

 

250zł lub więcej: Stylowa rama ze starych desek, wykonana przeze mnie (do obrazów czy luster o rozmiarze 50/70cm).

 

350zł lub więcej: Profesjonalna sesja zdjęciowa rodzinna,ciążowa, artystyczna, modelingowa. Okolice Jeleniej Góry i Szkalrskiej Poręby (20km+ lub dojazd własny).

 

420zł lub więcej: Rustykalny obraz z drewna przedstawiający czaszkę bawoła, wykonany przeze mnie (roz. ok.40/60cm).

 

500zł lub więcej: Portret, olejna na płótnie, namalowany przeze mnie z nadesłanego zdjęcia. Adres e-mail: takkaona@tlen.pl.

 

NAGRODY LIMITOWANE:

 

900zł lub więcej: Obraz "Księżyc i Yang" (olejna na płótnie 50/70cm, oryginał, 1 sztuka). Inspiracja Ying i Yang. Ona księżyc z otwartm okiem, on słońce z okiem zamkniętym. Słońce pożera księżyc, księżyc wbija się w gardło słońcu ale jednocześnie stanowią uzupełniająca się całość. Obraz jest bez ramy.

 

1200zł lub więcej: Obraz "Uwikłani w jeden wymiar" (olejna na płótnie 50/70cm, oryginał, 1 sztuka). Abstrakcyjna wizja przedstawiająca kobietę uwikłaną w mężczyznę i na odwrót. Granica między kochankami dosłownie i w przenośni, zaciera się. Jego nos jest jednocześnie jej szyją, jej spadajace ubranie równocześnie istnieje jako jego broda. Obraz symbolizuje miłosną zależność. To także zabawa wymiarem 2d. W zależności od skupienia uwagi widza, 1 linia potrafi stanowić 2 elementy. Obraz jest bez ramy.

 

 

Termin realizacji nagród: 20.12.2019 (oprócz zaproszenia na przedpremierę).

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

News Fakty o poranku TVP3 WROCŁAW 40sta minuta i 35 sekunda.

wroclaw.tvp.pl | 2019-04-23

Takiego filmu w Karkonoszach jeszcze nie było. Małgorzata Maszkiewicz pracuje nad dokumentem który ma odpowiadać na pytanie skąd pochodzimy i kim jestesmy.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.05.2019 22:10