Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Turlewicz

Michał Turlewicz

Kraków

Urodzony w Lublinie reżyser i producent krótkich form filmowych, twórca reportaży, montażysta, studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5053 PLN z 5000 PLN

106 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.02.2015.

Film o szczęściu!

O projekcie

 Polub nas na Facebooku!

"Film o szczęściu" to tytuł, pod którym powstaje niezależna produkcja filmowa realizowana przez krakowskich pasjonatów i zawodowców ze świata filmu. Naszym wspólnym celem jest stworzenie najpiękniejszej krótkometrażowej fabuły, jaką widział świat, a następnie przekazanie naszej energii jak największej liczbie widzów.
W przytulnej dżungli kwiatów doniczkowych pani Alicji pokoje wynajmują Marcin i Bilana. Introwertyczny chłopak znalazł ogłoszenie o pracy dla „otwartych, komunikatywnych, z umiejętnością pracy w zespole”. Ukrainka - Bilka nie może poradzić sobie z myślą o rozstaniu ze swoim partnerem. Oboje szukają na własny sposób rozumianego szczęścia.

Film opowiada o poszukiwaniach - pyta o osobowo rozumianą naturę szczęścia, o to, czy istnieje coś, co można tak obiektywnie opisać, czy też taki stan ducha wypracowuje się samemu dla siebie; czy istnieje jakikolwiek na szczęście przepis, czy też może jesteśmy na tyle różni, że nie można takich samych metod aplikować do różnych osobowości? Pytania oparte są głównie na myśli Ericha Fromma i Władysława Tatarkiewicza.

Pani Alicja trzyma na zimę wszystkie kwiaty w swoim mieszkaniu, hodując iście afrykańską dżunglę. Uprawy podjadają ślimaki, których jednak nie potrafi zwalczyć i z którymi utrzymuje niestabilny rozejm. Marcin wynajmuje u niej pokój, gdzie spędza czas konstruując modele samolotów. Szukając pracy natrafia na ciekawą ofertę w muzeum lotnictwa; zdobycie tego stanowiska zamienia się w jego życiowy cel. Bilka niedawno rozstała się ze swoim partnerem, w którym widziała całe swoje życie i spełnienie. Mimo braku kontaktu jest od niego wciąż emocjonalnie uzależniona; nieprzyjazne środowisko i degradująca praca nie poprawia sytuacji. Ukojenie może znaleźć tylko w ciepłym kokonie dżungli pani Alicji.

Losy bohaterów splatają się w niewielkim, pełnym kwiatów (i magicznych ślimaków) mieszkaniu w Krakowie.

 

 

 Reżyser i producent - Michał Turlewicz

Student prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, który podjął się wyzwania przedstawienia problemu szczęścia w krótkometrażowym filmie. Jego prace od kilku lat stale figurują w programach ogólnopolskich i międzynarodowych niezależnych przeglądów i festiwali filmowych w całym kraju, za co został wyróżniany oraz wielokrotnie nagradzany. Jego poprzednie produkcje to m. in.  „Kulawi” oraz „Mankament”. „Kulawi”  spotkały się z uznaniem jury na VII edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Drzwi” zdobywając III miejsce i Brązową framugę w kategorii Fabularne kino amatorskie, na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „UpTo21”  zdobywając III miejsce  oraz otrzymał główną nagrodę (ex aequo) - Frapę, w kategorii Bohater - na 3. Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Frapujących.

Zdjęcia - Małgorzata Prońko

Zawodowa fotografka i operatorka, absolwent ASP we Wrocławiu na wydziale Fotografii i Multimediów i studentka European Film College w Danii, aktywna działaczka międzynarodowego ruchu filmowego Kino Kabaret.

 

 

 

 

Kierownik produkcji - Ewa Kurzawa

Kierownik produkcji i location manager w Film Polska Productions. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Szkoły Wajdy na kierunku Kreatywny Producent. Na PolakPotrafi.pl realizowała z sukcesem już trzy projekty.

 

 

II kierownik produkcji, kierownik planu - Marek Nosek

Producent w BFmedia, firmie z wieloletnim stażem na rynku usług mediowych, zajmującej się kompleksową realizacją zdjęć filmowych oraz fotografią. Kierownik i koordynator krakowskiego oddziału WEŹ TO NAKRĘĆ!, a obecnie - student Produkcji Filmowej i Telewizyjnej WRiTV Uniwersytetu Śląskiego.

 

Scenografia - Ewa Mroczkowska

Zawodowy scenograf filmowy działający w Krakowie, związana ze Studiem Filmowym AU zajmującym się produkcją i postprodukcją filmową. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

 

 

 

 

 

Ryszard Starosta, aktor teatralny i filmowy, absolwent PWST w Krakowie (2013), występuje w repertuarze krakowskiego Teatru Ludowego.

 

 

 

 

Katarzyna Hołtra, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, debiutowała na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Pojawiała się również w Teatrze Ateneum, Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Welsh National Opera w Cardiff. Można ją także zobaczyć w filmie Barbary Sass
"W imieniu diabła", wielu projektach niezależnych oraz w epizodycznych rolach w serialach.

Patryk Czerniejewski, student III roku aktorstwa (PWST w Krakowie), który doświadczenie z kamerą zdobywał na planie serialu i w reklamie (m. in. "Lekarze"), nie stroni również od krótkich metraży ("Muzyka" Natalii Juszki).

 

 

Beata Śliwińska, absolwentka Studia Aktorskiego "Lart" w Krakowie, studentka w PWST w Krakowie, aktorka w Teatrze M.I.S.T Kraków, Teatrze Odwróconym (Czysta ReForma) w Krakowie, Teatrze Nowym w Krakowie. Współpracuję z Biblioteką Piosenki Polskiej i Lochem Camelot w Krakowie. Wielokrotnie występowała w krótkich formach - reklamach, filmach niezależnych, również w serialach (m. in. "Pierwsza miłość", "W-11", "Julia", "Kryminalni", "Galeria" "Szpital")

Monika Tryboń, absolwentka studiów magisterskich na wydziale filozoficznym UJ o specjalności animacja kultury, ukończyła studium aktorskie z tytułem zawodowym – aktor teatralny i telewizyjny. Od 2013 roku pracuje w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie- Małopolskim Ogrodzie Sztuki jako specjalista ds. edukacji, arteterapii i projektów społecznych. Autorka warsztatów psychoedukacyjnych i arteterapeutycznych dla dzieci i dorosłych, a także coach i wykładowca.

  

Pragniemy wyprodukować najpiękniejszy krótki metraż, jakie znało polskie kino niezależne. W związku z tym musimy użyć środków, które pozwolą nam na realizację takiego zadania:

Część kwoty zostanie docelowo uzyskana od sponsorów. Kwota od PolakPotrafi.pl zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów produkcji filmu, na równi z pieniędzmi z umów sponsorskich. Im większe wsparcie uda nam się uzyskać od Was, tym więcej zainwestujemy w światło, kamerę, scenografię i tym piękniejszy obraz otrzymamy.

A dlaczego crowdfunding? Uważamy, że z ideą magicznych ślimaków w krótkim metrażu nie możemy nie dzielić się ze światem aż do premiery. Zresztą, ten sposób fundowania projektów jest przecież bardziej magiczny niż nasze ślimaki - cała Polska może stać się częścią filmu, za projektem zamiast trzydziestu osób stanie trzysta, nasze pytanie o Wasze szczęście trafi do szerszej publiczności - przecież o to właśnie chodzi! 

"Film o szczęściu" nie jest ostatecznym tytułem filmu. Chcemy, by ten właściwy swoim pięknem oddawał naturę naszego projektu. Dlatego zwracamy się do Was z propozycją - to Wy zaproponujcie tytuł filmu o szczęściu!
Każdy, kto wpłaci co najmniej 40 złotych otrzyma możliwość zadecydowania o tym, jak będzie nazywać się film - wystarczy przesłać swoją propozycję w komentarzach do projektu!

Co oprócz tego? Sprawdź!

 

Jeżeli przekroczymy 100% planowanej kwoty Waszego wsparcia, wszelkie dodatkowe fundusze wzbogacą projekt filmowy - nie bez powodu zrzekliśmy się naszych honorariów!

125%, 6250 zł - wzbogacimy naszą hodowlę ślimaków o dodatkową setkę (ratując je od śmierci na talerzach), tym samym ładując dodatkowe fundusze w scenografię filmu!

130%, 6500 zł - anamorficzne obiektywy pozwalają na ustawienie ostrości od półtora metra wzwyż. Do zestawu sprzętowego dołączą specjalne soczewki pozwalające na ominięcie tego ograniczenia. Szykujcie się na ekstremalne zbliżenia ślimaczych rogów.

150%, 7500 zł - każdy wspierający powyżej 35 złotych będzie mógł przesłać wzór, jaki chciałby zobaczyć namalowany na ślimaku (nieszkodliwymi dla tych zwierząt farbami) przez członków ekipy filmowej i zamieszczony w filmie!

Co dalej? Zobaczymy, w jakim kierunku rozwinie się nasza kampania!

 

Projekt honorowym patronatem objął ks. prof. dr hab. Franciszek Longchamps de Bérier, a list polecający twórcom wystawiła pani Katarzyna Klimkiewicz (reżyser filmowy - „Zaślepiona”, „Czas Honoru”).

Wspierają nas już:

Ty też do nas dołącz!

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj niezależną polską produkcję

www.portalfilmowy.pl | 2015-02-02

"Film o szczęściu" to tytuł, pod którym powstaje niezależna produkcja filmowa realizowana przez krakowskich pasjonatów i zawodowców ze świata filmu. Wspólnym celem niezależnych filmowców jest stworzenie najpiękniejszej krótkometrażowej fabuły, jaką widział świat, a następnie przekazanie naszej energii jak największej liczbie widzów.

Młodzi filmowcy zbierają na "Film o szczęściu”

www.dziennikwschodni.pl | 2015-02-01

Aby film mógł zostać nakręcony, potrzebne jest 5 tys. zł. Za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl związany z Puławami reżyser Michał Turlewicz i jego ekipa chcą zdobyć środki na powstanie filmu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.02.2015 18:06