O projekcie
„Trzej przyjaciele z boiska”, film dokumentalny, o którym chcemy Wam opowiedzieć, przybliża niezwykłe sylwetki legendarnych piłkarzy Wisły Kraków. Za nazwiskami, na dźwięk których przed oczami każdego prawdziwego kibica przesuwa się szereg kolorowych wspomnień, kryją się fascynujące historie, które chcemy Wam przedstawić. Dotychczas udało nam się uwiecznić je na klatkach filmu, przed sobą mamy jednak etap postprodukcji, tak trudny, jak i kosztowny.
Realizacja filmu zbiega się z 40. rocznicą zdobycia przez Wisłę mistrzostwa Polski w 1978 r. , wywalczonego przez chłopców z Krakowa i okolic, z których wielu było wychowankami „Białej Gwiazdy”. Nasi bohaterowie, byli reprezentanci kraju, Andrzej Iwan, Marek Motyka i Leszek Lipka, opowiadają nam zarówno o tym, jak wyglądało ich życie w latach triumfu, bogactwa i sławy, jak i o mroczniejszych chwilach – momentach porażek, tragedii, popadaniu w uzależnienia. Te trzy różne życiorysy splatają wspólne punkty, jakimi są pasja i miłość do klubu.
DLA KOGO?
Film adresowany jest zarówno do osób związanych z Wisłą Kraków i samym Krakowem, jak i do kibiców piłkarskich w całej Polsce. Nasz przekaz kierujemy do osób, które pamiętają bohaterów filmu z czasów ich kariery klubowej, ale również do wszystkich młodszych sympatyków futbolu, których chcemy zapoznać z postaciami tak ważnymi dla polskiego sportu.
Sami będąc miłośnikami dobrego filmu, jesteśmy także przekonani, że przypadnie on do gustu wszystkim, którzy cenią dobry dokument.
DLACZEGO STARAMY SIĘ O DOFINANOWANIE?
Wróćmy jednak do wspomnianej wyżej postprodukcji, z którą przyszło nam się zmierzyć. Składa się na nią m.in. montaż obrazu, postprodukcja obrazu, postprodukcja dźwięku, skomponowanie i nagranie oryginalnej muzyki. Innymi słowy: mamy dom w stanie surowym, teraz czas na wykończeniówkę i jego urządzanie. Przed nami kilkumiesięczna mozolna praca, wymagająca sporych nakładów finansowych. Bez postprodukcji nie będzie filmu.
Dlatego zwracamy się do was o wsparcie! Zostańcie współtwórcami filmu – każdy, kto nawet najmniejszą kwotą przyczyni się do powstania „Trzech przyjaciół”, będzie mógł za takowego się uważać. Każdą nadwyżkę wykorzystamy do promocji filmu, zwłaszcza za granicą (przede wszystkim festiwale filmów dokumentalnych).
KIEDY ZAKOŃCZYMY FILM?
Etap postprodukcji zakończymy do końca 2018 r.
Oficjalną premierę filmu planujemy na przełom stycznia/lutego 2019 r. w jednym z kin w Krakowie.
DO KIEDY WYŚLEMY NAGRODY?
Nagrody wszystkim, którzy nas wsparli wyślemy zaraz po zakończeniu zbiórki (grudzień 2018), chyba, że są to nagrody związane z premierą - te oczywiście po uroczystym pokazie filmu (styczeń/luty 2019).
CO PO PREMIERZE?
„Trzech przyjaciół z boiska” zaprezentuje m.in. TVP Kraków oraz inne telewizje, w tym zagraniczne oraz internetowe kanały typu premium (jesteśmy już po wstępnych rozmowach). Chcemy go również pokazywać w kinach studyjnych w całej Polsce.
Czas trwania filmu to ok. 50 min. Film zostanie wydany także na DVD.
FUNDACJA URWANY FILM
Za produkcję filmu odpowiada Fundacja Promocji Kultury „Urwany Film”, producent filmu dokumentalnego „Vater” (2017).
„Urwany Film” zrzesza zespół doświadczonych filmowców, scenarzystów, reporterów, mających za sobą m.in. udział w powstawaniu filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali i programów telewizyjnych. Trzon ekipy realizacyjno-producenckiej „Trzech przyjaciół z boiska” stanowią: reżyser Krzysztof Maćkowski (pomysłodawca i scenarzysta m.in. serialu HBO „Wataha”, reżyser „Vatera”), producent Janusz Mika (scenarzysta, reporter, producent „Vatera”), a także koproducent Wiktor Piątkowski (producent filmowy, wykładowca scenariopisarstwa, prezes Bahama Films), operator Konrad Królczyk i kompozytor filmowy Krzysztof Kossowski.
KONTAKT Z NAMI
O pracach nad produkcją na bieżąco informujemy na:
https://www.facebook.com/Trzej-przyjaciele-z-boiska-589963584738648/?ref=settings
Kontak z nami: kontakt@fundacjaurwanyfilm.pl
Fundacja Promocji Kultury URWANY FILM,
znajdziecie nas przy ul. Rajskiej 1/38 w Krakowie.
KRS 0000464742