Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ewa Ślusarczyk

Ewa Ślusarczyk

Toruń

Studentka Szkoły Andrzeja Wajdy "Wajda School" na kursie filmu dokumemtalnego w ramach programu "Przedszkole Filmowe". Absolwentka Akademii Fotografii w Warszawie oraz Filologii rosyjskiej na UMK w Toruniu.
Działa w ramach BKF (Bydgoska Kronika Filmowa) w Bydgoszczy. Zwiazana z Piłą i Toruniem. Twórczy wrażliwiec. z Filmowiec, fotograf, ale przede wszystkim człowiek.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5548 PLN z 5000 PLN

82 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.06.2019.

Film dokumentalny 'Dzień Babci'

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

To support me from other countries (not Poland) with international payment please use PayPal. 

My PayPal account:

https://www.paypal.me/ewaslusarczyk

 

„Dzień babci” to film dokumentalny poruszający ważny i aktualny temat relacji międzyludzkich w czasach smartfonów i mediów społecznościowych. To także film o przemijaniu, samotności i starości. Film powstaje w ramach kursu filmu dokumentalnego „Przedszkole Filmowe” realizowanego w Szkole Andrzeja Wajdy „Wajda School”. „Dzień Babci” to mój filmowy debiut.

Jest to historia, której bohaterką jest 83-letnia babcia Krysia – mieszkanka Piły i moja ukochana babcia. Krysia od pewnego czasu poznaje tajniki mediów społecznościowych. Jest to jednak tylko pretekst, aby opowiedzieć o czymś dużo ważniejszym...

Podczas pracy nad filmem bardzo zależało mi, aby dotknąć ważnego i uniwersalnego tematu. Czy to się udało? Film jest także ukłonem młodego pokolenia w stronę seniorów, wyrazem szacunku i wdzięczności.

 

 

„Dzień Babci” jest skierowany w zasadzie do każdego wrażliwego widza. Mimo, że historia została opowiedziana w oparciu o życie mojej własnej rodziny, to temat filmu jest bardzo uniwersalny i każdy może przejrzeć się w tej historii. Warto wspomnieć, że „Dzień Babci” to prawdziwy film dokumentalny, nie reportaż czy program dokumentalny.

 

 

Wpatrujemy się w ekrany smartfonów, żyjemy mediami społecznościowymi. Ty pewnie też. Poza tym, każdy z nas (mam nadzieję, że tego doczekamy) będzie miał kiedyś 80 lat. Ty także. Jak wtedy będzie wyglądało Twoje/nasze życie?

 

Właśnie o tym jest ten film. Jeśli jesteś jednak bardzo młody/młoda i jest to dla Ciebie zbyt odległa wizja, to na pewno masz lub miałeś/łaś „dziadków”. Ten film powinien więc Cię poruszyć. Natomiast jeśli jesteś już nieco starszą osobą, może to być historia bliska Twojemu sercu.

 

 

Można powiedzieć, że zakończyłam I etap filmu – scenariusz, zdjęcia, i bardzo wstępny montaż. Do tej pory poskładałam surowy materiał. Przede mną kolejne kroki. Etap ostatecznego montażu, ale także całej postprodukcji. Przede wszystkim udźwiękowianie, postprodukcja dźwięku i korekcja barwna – etap bardzo trudny, żmudny i kosztowny. Bardzo chciałabym dla filmu jak najlepiej, dlatego chcę oddać postprodukcję w ręce profesjonalistów.

 

 

1. WAŻNY I ROKUJĄCY PROJEKT

Podobno moje dzieło rokuje :) Film powstaje pod opieką doświadczonych filmowców i wykładowców w Szkole Wajdy. Jest szansa, że będzie to naprawdę dobry film. Z Waszym wsparciem może on być jeszcze lepszy! Wspierając ten projekt możecie wziąć udział w czymś naprawdę ważnym i dołożyć do tego swoją cegiełkę. Sukces tego filmu będzie też Waszym sukcesem! Każdy, kto nawet najmniejszą kwotą przyczyni się do powstania „Dnia Babci”, będzie uważany za współtwórcę filmu. Każdy wspierający może też liczyć na moją dozgonną wdzięczność i pomoc.

2. DEBIUTUJE SIĘ TYLKO RAZ – INWESTYCJA W CZŁOWIEKA :)
S
prawa jest prosta. Pierwszy film robi się tylko raz, drugiej szansy na debiut nie będzie. Dlatego chcę ten film zrobić najlepiej jak potrafię i zadbać o profesjonalną postprodukcję. Bez Waszego wsparcia nie będę w stanie zrealizować tego tak dobrze. To dla mnie bardzo ważny projekt, w który włożyłam całe swoje serce. Jestem pewna, że to serce zobaczycie w filmie. Jeśli zechcecie wesprzeć moją twórczość, będę Waszą dłużniczką. Dług swój spłacę na pewno, w postaci kolejnych filmów. Będę do tego dążyć. Mogę Wam to obiecać. Kto wie, może Wasza pomoc sprawi, że „Dzień Babci” zostanie doceniony i nagrodzony? Może pomożecie mi otworzyć kolejne drzwi? Przekonajmy się!

3. „Dzień Babci” NA FESFIWLACH FILMOWYCH – DZIĘKI WAM
Dzięki Waszemu wsparciu film pojedzie także na najważniejsze festiwale filmowe. Wasz wkład pomoże pokryć koszty zgłoszeń i udziału w tych wydarzeniach. To bardzo istotne, żeby tak ważny film nie trafił do szuflady i żeby zobaczyło go jak najwięcej osób. Bez Was się to nie uda! Wasza pomoc będzie nieoceniona.

 

 

  • zakup muzyki do filmu z legalnego źródła (wykupienie subskrypcji serwisu "Artlist")

  • postprodukcja dźwięku, miks ścieżki dźwiękowej, mastering 

  • postprodukcja obrazu i korekcja barwna 

  • wykonanie kopii festiwalowych filmu

  • opłacenie kosztów zgłoszeń filmu na festiwale filmowe 

  • od zebranej kwoty zostanie odciągnięta prowizja dla polakpotrafi.pl i operatora płatności, łącznie 9,9% 

 

W przypadku zebrania większej kwoty, pieniądze zostaną przeznaczone na promocję filmu "Dzień Babci" lub, w zależności od kwoty, na produkcję kolejnego mojego filmu :)

 

Kochani! Do finalizacji projektu zostało naprawdę niewiele i razem możemy sprawić, że będzie to coś naprawdę ważnego i pięknego. Bez Was to się nie uda! Zostańcie współtwórcami mojego filmu wspierając ten projekt. Liczy się każdy gest. To jak, pomożecie? 
_____________________________________________ 

 

Od zawsze coś tworzę. Jestem wrażliwcem, który szuka sposobu na wyrażenie siebie i opowiedzenie o problemach, które zauważa wokół. Zaczynałam od prostych rysunków i obrazów, tworzyłam muzykę, fotografowałam, aż znalazłam dla siebie film. To właśnie film łączy w sobie obraz, dźwięk i ruch. Jest dla mnie najpełniejszą formą wyrazu. Obrałam więc drogę filmu i konsekwentnie idę w tym kierunku. Mocno wiążę z tym swoją przyszłość. Gdyby jednak nie ludzie, którzy po drodze doceniali moje wysiłki i zachęcali do działania, to wszystko by się nie wydarzyło.

 

Tymczasem jestem studentką Szkoły Andrzeja Wajdy „Wajda School”, można powiedzieć, że za sobą mam kurs filmu dokumentalnego w ramach programu „Przedszkole Filmowe”. Skończyłam też „Zaawansowany Kurs Fotografii” na Akademii Fotografii w Warszawie. Jedna z moich prac fotograficznych wygrała w konkursie „Rosja w obiektywie Sputnika” w ramach festiwalu filmowego „Sputnik nad Polską”. Skończyłam Filologię rosyjską na UMK w Toruniu i tym studiom zawdzięczam w dużej mierze swoją wrażliwość i otwartość. Najwięcej jednak zawdzięczam swojemu miastu, bo przede wszystkim jestem pilanką, bardzo związaną z tym miejscem, choć na co dzień mieszkającą w Toruniu. Tutaj natomiast rozwijam swoją pasję w Centrum Sztuki Filmowej działającym przy CSW (Centrum Sztuki Współczesnej) w Toruniu. To także dzięki temu miejscu postawiłam filmowy krok naprzód. 

 

 

 

 

Jesli chcesz wesprzeć mnie w inny sposób, masz pytania lub chcesz po prostu pogadać o projekcie, skontaktuj się ze mną.

e-mail: evve.slusarczyk@gmail.com

tel: 663187712

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=743379925

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.06.2019 22:10