Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Invictus Veteranus

Fundacja Invictus Veteranus

Gliwice, Polska

Głównym celem organizacji jest poprawa wizerunku polskich weteranów z misji poza granicami kraju. Fundacja posiada również inne cele, które są blisko związane z ideą wspierania weteranów.

Cele szczegółowe:

1. Poprawa warunków życia weteranów, ze szczególnym uwzględnieniem rannych i poszkodowanych w misjach wojskowych poza granicami kraju.
2. Poprawa warunków życia rodzin poległych żołnierzy.
3. Upowszechnienie i utrwalenie postaw patriotycznych w społeczeństwie polskim.
4. Promocja historii oręża polskiego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15193 PLN z 20000 PLN

121 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

75%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.08.2016.

Film dokumentalny 'Droga Weterana - Pokonać Hańczę'

O projekcie

Historia weterana, rannego podczas wojny w Afganistanie,
który pragnie pokonać własne słabości w głębinach jeziora Hańcza.

Film ukaże historię Sebastiana Marczewskiego i skoncentruje się na pokazaniu weterana rannego podczas misji, który pokonując swoje słabości, dokonuje rzeczy wyjątkowych. Przedstawiony zostanie czas przygotowań, wsparcie bliskich, siła i determinacja bohatera oraz dzień próby pobicia rekordu.

 

Przewidywany czas filmu:    45 min.
 Termin realizacji:    kwiecień - wrzesień 2016 r.
Termin premiery:    listopad 2016 r.
Lokacje:    Jezioro Hańcza, Nisko, Stalowa Wola

 

 

CEL

 

Celem filmu jest ocieplenie wizerunku weteranów powracających z misji poza granicami kraju oraz pokazanie społeczeństwu, a w szczególności młodzieży, współczesnych przykładów pozytywnych bohaterów i wzorców do naśladowania.

 

 

O SEBASTIANIE

 

Sebastian Marczewski ma status weterana - poszkodowanego, każdy dzień zaczyna od zażywania leków przeciwbólowych.  Został ranny w Afganistanie, gdzie wskutek eksplozji miny podłożonej przez talibów, doznał złamania kręgosłupa. Cudem, uszkodzeniu nie uległ rdzeń. Mimo przeciwności losu, do końca zmiany pozostał w Afganistanie.

Pasją Sebastiana jest nurkowanie głębinowe. W lipcu 2016 r. zamierza pobić rekord i, jako pierwszy człowiek na świecie, przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, przy jego dnie. W trakcie nurkowania pokona dystans prawie pięciu kilometrów na głębokości około stu metrów oraz spędzi kilkanaście godzin pod wodą. Próba pobicia rekordu wymaga wysokich umiejętności i niesie za sobą nadzwyczajne ryzyko dla życia i zdrowia. Sebastiana wspierać będzie specjalistyczny sprzęt oraz sztab ludzi liczący ponad piętnaście osób.

 

 

PATRONATY MEDIALNE

 

 

 

 

O FILMIE W MEDIACH

 

 

 

Artykuł pt.: "Powstaje wyjątkowy film o weteranie"

 

Wywiad z twórcami filmu
 Telewizja Republika:

 Wywiad z twórcami filmu

 

 

O SEBASTIANIE W MEDIACH

 

Artykuł pt.: "Żołnierz rekordzistą w nurkowaniu"

Artykuł pt.: "Na misji często zadawałem sobie pytanie: czy jutro będę jeszcze żył?"

Artykuł pt.: "Weteran nurkuje w jeziorze Hańcza. Bije rekordy"
Polsat News:

Artykuł pt.: "Nowy rekord w nurkowaniu wzdłuż najgłębszego jeziora w Polsce"

TVP:

Artkuł pt.: "Ekstremalne przenurkowanie wzdłuż po dnie jeziora"

onet.pl: Artykuł pt.: "Weteran z Afganistanu pobił rekord nurkowania w jeziorze Hańcza"
Fakt24.pl: Artykuł pt.: "Nurek zaryzykuje życie, aby 2,5-latek dostał protezę"

 

 

EKIPA FILMOWA

 

REŻYSERIA, ZDJĘCIA

Rafał Makolądra w 2008r ukończył kierunek Działania Multimedialne na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz w 2014 r. Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie na wydziale operatorskim. Należy do zespołu filmowego „Nazwa Była Za Długa,” gdzie odpowiada za reżyserię, zdjęcia oraz organizację produkcji. Nagradzany na wielu festiwalach filmowych.

 

 

 

 

 

SCENARIUSZ

Jacek Picu Kramarski absolwent Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Autor scenariuszy wielu etiud fabularnych. Był zatrudniony w zespole scenariuszowym serialu telewizyjnego typu docu-crime. Jest członkiem Akademii Węży przyznającej nagrody dla najgorszych filmów roku w Polsce. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie pisze kolejne scenariusze. Należy do zespołu filmowego „Nazwa Była Za Długa,” gdzie odpowiada za scenariusze filmowe.

 ZDJĘCIA

Mateusz Żegliński Student V roku Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Zajmuje się tworzeniem filmów dokumentalnych i fabularnych. Nagradzany na wielu festiwalach filmowych


 MONTAŻ

Tomasz Jan Brzyszko, rocznik Orwellowski 1984, urodzony w Krasnymstawie. Ukończył reżyserię i montaż na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiował kulturę współczesną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Głowa filmowej rodziny znanej jako „Zespół Filmowy Nazwa Była Za Długa.”

 DŹWIĘK

Jacek Borzęcki Ybeat jest realizatorem dźwięku, beatmakerem, producentem muzycznym. Zajmuję się tworzeniem muzyki, sound designem, udźwiękawianiem filmów i animacji, oraz miksem.

 GRH HINDUKUSH

GRH Hindukush zajmuje się odtwarzaniem afgańskich mudżahedinów z okresu walk z sowietami 1979 - 1989, jak również propagowaniem kultury i folkloru ludów afgańskich.

 SPECIAL OPERATIONS FORCES - SOF

Grupa rekonstrukcji Polskich Jednostek Specjalnych: JWK – Jednostka Wojskowa Komandosów i GROM. W ramach swoich działań zajmują się działalnością społeczną, ale również uczestniczą w profesjonalnych szkoleniach wojskowych z zakresu taktyki, survivalu, czy pierwszej pomocy.

Dodatkowe linki:

www.zespol-filmowy.pl

www.ybeat.pl

specialoperationsforces.pl

 

 

DYSTRYBUCJA

 

 Naszym celem nie jest zarobienie pieniędzy, a dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. Kilka miesięcy po premierze film zostanie pokazany w telewizji zebrra.tv oraz będzie udostępniony na portalu www.polska-zbrojna.pl. Jednak chcielibyśmy, aby nasz film również wyemitowano w jednej z ogólnopolskich telewizji oraz żeby został dołączony do jednej z ogólnopolskich gazet, jako DVD. 

 Jednak nie martwcie się, bo dla wszystkich, którzy wesprą nasz projekt, przygotowaliśmy unikatowe nagrody, które będą dostępne tylko dla nich. DVD dla wspierających będzie zawierało specjalną, nieocenzurowaną i przedłużoną o min. 30 minut reżyserską wersję filmu. Dodatkowo będzie ona podpisana przez reżysera i bohatera naszego filmu, Sebastiana Marczewskiego. Ponadto oferujemy dzień na planie zdjęciowym, umieszczenie imienia i nazwiska w napisach końcowych, bilety na premierę oraz wiele, wiele innych... 

 

 

BUDŻET

 

 

Dwadzieścia tysięcy złotych to minimalna kwota potrzebna na dokończenie filmu. Pieniądze zebrane na PolakPotrafi.pl zostaną przeznaczone między innymi na pokrycie kosztów związanych z wynajęciem sprzętu, transportem, zakwaterowaniem, efektami specjalnymi czy zatrudnienie dodatkowych operatorów.

Film rozpocznie się sekwencją fabularną, w której ukazany będzie patrol, podczas którego wybuch miny-pułapki spowodował złamanie kręgosłupa Sebastiana. Do nakręcenia tej sceny oraz do ujęć nad jeziorem Hańcza użyjemy kamery z "drona". Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które również będą pokryte ze zdobytych środków.

Dwadzieścia tysięcy to kwota minimalna, ale im więcej uda nam się zebrać pieniędzy, tym lepszej jakości będzie produkcja. Większa kwota pozwoli również na zorganizowanie bardziej okazałej premiery filmu oraz szersze działania promocyjne.

 

 

NAGRODY

 

 
 

 

 

KONKURS

 

Dzięki uprzejmości sklepu TacticalTools Poland, każdy kto wspomoże produkcję naszego filmu kwotą min. 60 zł, ma szanse wygrać pas o wartości 120 zł. Zwycięzca zostanie wylosowany po zakończeniu akcji.

 

KONTAKT

 

Fundacja Invictus Veteranus

 

Tel.:   +48 661 807 305
E-mail invictus@weteran.org
Strona www www.weteran.org
Facebook:  www.facebook.com/pokonachancze
  www.facebook.com/weteranom
Twitter:  www.twitter.com/Invictus_Vet
Adres ul. Kościuszki 35
  44-100 Gliwice
  Polska

 

 

Media o Twoim projekcie:

Sebastian Marczewski chce pokonać Hańczę. Powstaje wyjątkowy dokument o weteranie z Afganistanu

www.nowiny24.pl | 2016-07-20

Mł. chor. Sebastian Marczewski, pochodzący ze Stalowej Woli weteran z Afganistanu, jako pierwszy chce przepłynąć wzdłuż jezioro Hańcza, ale po dnie.

Młodszy chorąży Sebastian Marczewski szykuje się do rekordu w nurkowaniu

www.echodnia.eu | 2016-07-19

Młodszy chorąży Sebastian Marczewski z III Batalionu Inżynieryjnego w Nisku to wysoki, przystojny, trzydziestoośmioletni żołnierz. Patrząc na niego, trudno uwierzyć, ale ma status poszkodowanego weterana. To przez wypadek w Afganistanie, gdzie kręgosłup pogruchotała mu eksplozja miny podłożonej przez talibów.

Powstaje wyjątkowy film o weteranie

polska-zbrojna.pl | 2016-07-19

Film dokumentalny „Droga Weterana – Pokonać Hańczę” opowie historię mł. chor. Sebastiana Marczewskiego, weterana rannego w Afganistanie, który 23-24.07.2016 spróbuje pokonać rekord świata i jako pierwszy przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, po jego dnie. Producentem filmu jest Fundacja Invictus Veteranus, której celem jest poprawa wizerunku weteranów z misji poza granicami kraju. Niestety do ukończenia filmu brakuje 20 tys. zł., które Fundacja chce zebrać poprzez zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl.

Powstaje wyjątkowy film o weteranie

stalowemiasto.pl | 2016-07-17

Film dokumentalny „Droga Weterana – Pokonać Hańczę” opowie historię mł. chor. Sebastiana Marczewskiego, weterana rannego w Afganistanie, który za tydzień (23-24.07.2016) spróbuje pokonać rekord świata i jako pierwszy przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, po jego dnie. Producentem filmu jest Fundacja Invictus Veteranus, której celem jest poprawa wizerunku weteranów z misji poza granicami kraju. Niestety do ukończenia filmu brakuje 20 tys. zł., które Fundacja chce zebrać poprzez zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl.

Powstaje wyjątkowy film o weteranie

www.stalowka.net | 2016-07-17

Film dokumentalny "Droga Weterana - Pokonać Hańczę" opowie historię mł. chor. Sebastiana Marczewskiego, weterana rannego w Afganistanie, który za tydzień (23-24 lipca 2016) spróbuje pokonać rekord świata i jako pierwszy przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, po jego dnie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.08.2016 18:06