Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie KARPATKA

Stowarzyszenie KARPATKA

Zawadka Rymanowska

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej \"Karpatka\" powstało w 2008 roku. Założone zostało przez sołtyski dwóch małych wsi Beskidu Niskiego: Mszany i Zawadki Rymanowskiej. Od tego momentu zajmujemy się realizowaniem różnych projektów na rzecz społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Zrzeszamy osoby, którym leży na sercu szeroko pojęty zrównoważony rozwój wsi karpackich, dbanie o dziedzictwo kulturowe i przyrodę. Powstaliśmy po to żeby animować, prowokować, ratować, rozwijać i chronić… Współpracujemy z wolontariuszami z całej Polski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8466 PLN z 8000 PLN

81 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.06.2015.

Festiwal Tradycji Podkarpacia

O projekcie

Festiwal Tradycji Podkarpacia

czyli

RODZINNY TABOR W ZAWADCE RYMANOWSKIEJ

 

Nasz festiwal zaplanowaliśmy na 5–12 lipca 2015 roku. Będzie to tydzień wypełniony od rana do wieczora tradycyjną muzyką, tańcem i rzemiosłem z rejonu Beskidu Niskiego.
Gośćmi Rodzinnego Taboru będą Ci, którzy chcą się nauczyć tradycyjnych tańców, posłuchać lokalnej, zanikającej muzyki, poznać rośliny jadalne i lecznicze regionu., a także zagrać na lirze korbowej lub zrobić podkarpacką frywolitkę albo krywulkę.
Znajdziesz tu nie tylko świetną atmosferę, ale też konkretne umiejętności.

Do Zawadki zapraszamy wszystkich zainteresowanych tradycją Podkarpacia i tych, którzy jeszcze nie zdążyli jej odkryć (warto!): kawalerów i panny, mężów z żonami, dzieci i młodzież, dziadków i wnuki.
Wasze wsparcie pomoże nam w realizacji tego interaktywnego festiwalu.

Na Taborze w Zawadce spotkacie:

Łemków i Pogórzan,

amatorów i profesjonalistów,

mistrzów i uczniów,

muzykantów w wieku od kilkunastu do dziewięćdziesięciu lat,

ze wsi i z miasta…

Wszystkich łączy ciekawość tradycji i chęć doświadczania jej całym sobą.

Rodzinny Tabor to:
- Klubik z Tradycjami, czyli przedpołudniowe zajęcia dla dzieci
inspirowane kulturą tradycyjną,
- zajęcia integracyjne dla młodzieży,
- warsztaty dla dorosłych i młodzieży:

  •  taneczne (tańce wirowe, tańce łemkowskie)
  • rękodzielnicze (krywulki, frywolitki, wiklina, garncarstwo)
  • kołysanki - zabawianki (dla rodziców z niemowlętami)

- spotkania z lokalną tradycją instrumentalną:

  • lira korbowa
  • cymbały
  • skrzypce
  • kapela "Stachy"

- spotkania muzyczno - integracyjne dla rodziców z niemowlętami,
- opowieści dla dzieci,
- potańcówki,
- spacery zielarskie,
- sobotni Targ Tradycji z występem rodzinnego teatru Hałasów i potańcówką
  przy muzyce Jacka Hałasa i Czarnych Motyli
- dobre jedzenie,
- kozy, owce, konie w najbliższym sąsiedztwie,
- doborowe towarzystwo :)

W 2014 roku udało nam się zorganizować pierwszy Rodzinny Tabor w Zawadce Rymanowskiej (otrzymaliśmy wtedy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w kwocie 40 000 zł, z Gminy Dukla - 3500 zł; do tego doszedł wkład własny i wpłaty uczestników projektu – całościowy budżet wyniósł 56 719 zł).
Tegoroczny budżet zapowiada się, niestety, dużo skromniej. 
Na ten rok Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało nam dotację w wysokości 25 000 zł, od Gminy Dukla otrzymaliśmy 2500 zł. Walczymy więc o wkład własny.
Bardzo nam zależy, żeby Tabor się przede wszystkim odbył i żeby działo się na nim jak najwięcej. Stąd prośba do Was. Pomóżcie nam go zorganizować!

Do tańca zagrają:Czarne Motyle, łemkowska kapela Kyczera,  legendarna
pogórzańska kapela "Stachy", kapela Butrynów, Kasia de Latour, Piotr i
Emila Herda, Kapela Jacka Hałasa i inni.

Rodzinny Tabor to jedyna tego typu impreza w Zawadce Rymanowskiej. Ma ogromne znaczenie dla rozwoju i integracji naszej społeczności oraz dla kultywowania tego, co lokalne. Pragniemy pokazać całej Polsce, nie tylko w naszym regionie, że tradycja Podkarpacia nie może zaginąć. Że czerpiąc z niej, korzystamy wszyscy.

    W udział i organizację Taboru będą zaangażowani wolontariusze z całej Polski i miejscowa społeczność. Dla wszystkich mieszkańców wsi udział w wydarzeniu będzie nieodpłatny.

Ostatniego dnia Taboru odbędzie się Targ Tradycji - na którym będzie można nabyć produkty od lokalnych rzemieślników, wytwórców i zbieraczy - wraz z potańcówką do północka.

Pod adresem http://rodzinnytabor.pl/ prowadzimy stronę Taboru ze szczegółowymi informacjami, zapisami, naborem wolontariuszy i szegółowym programem.

Na Facebooku prowadzimy profil Rodzinny Tabor w Zawadce Rymanowskiej: https://www.facebook.com/rodzinnytabor?fref=tsPolub go i śledź nasze poczynania.

Tabor promujemy także poprzez ulotki w środowiskach folkowych i ludowych w całym kraju przy okazji imprez organizowanych przez naszych Partnerów, np. Stowarzyszenie Dom Tańca.

Każdy, kto popiera ideę organizacji Taboru, może nas wesprzeć poprzez dowolną wpłatę. Za wszystkie z góry ogromnie dziękujemy!

 

Organizatorzy:

 

Proponowane nagrody:

 

 

1.   

 

 

Media o Twoim projekcie:

FESTIWAL TRADYCJI PODKARPACIA

poludnie.miastodzieci.pl | 2015-05-11

Festiwal Tradycji Podkarpacia czyli RODZINNY TABOR W ZAWADCE RYMANOWSKIEJ. Aktualnie: zbieramy darowizny na dofinansowanie Rodzinnego Taboru, rozpoczęliśmy zapisy na Rodzinny Tabor i zbieramy też chętnych wolontariuszy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.06.2015 18:06