Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

polab

polab

Kraków, Polska

Festiwal Kobieca Transsmisja to ladyfest tworzony w Małopolsce przez kobiety dla wszystkich. Naszym głównym celem jest promocja twórczości kobiet oraz integracja twórczych środowisk kobiecych. W ramach Festiwalu organizujemy koncerty, warsztaty i pokazy filmów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6070 PLN z 6000 PLN

113 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.11.2015.

Festiwal Kobieca Transsmisja

O projekcie

Festiwal Kobieca Transsmisja to spotkanie ze sztuką tworzoną przez kobiety. Spotkanie przygotowane z myślą o tych, którzy chcą wysłuchać znakomitych koncertów artystek z całego świata, obejrzeć filmy i wystawy, a także wziąć udział w twórczych warsztatach prowadzonych przez niebanalne osobowości.

 

Na zdjęciu dziewczyny związane z Transsmisją: Ewa Langer, Agnieszka Barańska, Małgo Grygierczyk, Monika Kilian, Amina Dargham, Martyna Tokarska, Dominika Rzychoń, Agata Bargiel, Justyna Stasiowska.

 

Kobieca Transsmisja to święto kobiecej twórczości. Festiwal tworzony przez kobiety dla wszystkich. Koncerty, wystawy, pokazy filmów. Dowód na to, że kobiety mogą spełniać się w dziedzinach, które na pierwszy rzut oka, wydają się zdominowane przez mężczyzn. To tylko wrażenie, bo przecież kobiety są świetnymi perkusistkami, basistkami, DJ-kami. Kobieca Transsmisja to nie tylko spotkania z gwiazdami z rozmaitych dziedzin sztuki, ale też możliwość uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach, które inspirują, motywują i ośmielają do zaprezentowania swojej twórczości te osoby, które wcześniej nie miały na to szansy. Wierzymy, że granie i tworzenie jest osiągalne na każdym etapie życia. Wierzymy w świat grających, spełnionych kobiet.  

 

To już 7. edycja Kobiecej Transsmisji. Zaczynałyśmy od niezależnego i niepokornego koncertu punkowego. Z roku na rok podnosimy poprzeczkę. Chcemy, aby Kobieca Transsmisja była dostępna dla każdego, dzięki przystępnym cenom biletów. Zbieramy na pokrycie kosztów podróży i nagłośnienia, a także honoraria. Potrzebujemy Waszego wsparcia, żebyście mogli słuchac muzyki, którą lubicie. Pomóżcie nam w naszej Transsmisji!

 

Wierzymy, że granie i tworzenie jest osiągalne na każdym etapie życia.

Wierzymy w świat  grających, spełnionych kobiet.

Jeśli uda nam się zdobyć więcej pieniędzy?

Przeznaczymy je na przyszłoroczną Kobiecą Transsmisję!

 

Na zdjęciu dziewczyny związane z Transsmisją: Martyna Tokarska, Justyna Stasiowska, Agata Bargiel, Ewa Langer, Amina Dargham, Małgo Grygierczyk, Monika Kilian, Dominika Rzychoń, Agnieszka Barańska.

 

Jesteśmy dziewczynami z różnych środowisk. Są wśród nas dziennikarki, organizatorki festiwali, artystki. Udowadniamy, że kobiety mogą razem zrobić coś fajnego i się nie pokłócić. Chcemy, aby Małopolska miała żywy, otwarty i niezależny festiwal kobiecej twórczości oraz, żeby Kraków przestał kojarzyć się tylko ze smokiem wawelskim. Tegoroczna edycja to przede wszystkim koncerty gwiazd niezależnej muzyki z różnych części Europy.

 

Ewa Langer – basistka Transloli i PRL-u, współtwórczyni Karioka Girls Rock Camp – obozu rockowego dla dziewczynek i Lucciola Ladies Rock Camp – obozu rockowego dla nieco starszych dziewczyn.

Paulina Bisztyga – szansonistka, autorka tekstów, dziennikarka muzyczna.

Leszek Gnoiński – faceci też sprzyjają Kobiecej Transsmisji i to od samego początku. Leszek jest dziennikarzem, reżyserem i autorem kilku książek, między innymi o Kaziku i Myslovitz.

 

Festiwal Kobieca Transsmisja – 7. ladyfest w Małopolsce – odbędzie się w dniach 27-29 listopada w Krakowie i Nowym Targu. W programie znajdą się koncerty, warsztaty, pokazy filmowe i wystawy.

 

TAKIE BUTY!

Zostało jeszcze dwa dni aukcji, a my mamy dla Was przepiękne buty zaprojektowane przez Izę Krzysiek (rozmiar i kolor do wyboru ze strony). Promocyjna cena 300 zł :-)

 

Iza Krzysiek – młoda i bardzo utalentowana projektantka ubioru, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Odzież, obuwie i akcesoria, projektowane przez Izę, zostały stworzone przy użyciu naturalnych produktów, są ręcznie haftowane i grawerowane, a kolekcje zostały przygotowane w małej liczbie egzemplarzy

http://izabellakrzysiek.pl/pl/collection/buty,3.html

 

 

AMINA DARGHAM PODAROWAŁA NAM SWOJĄ NAJPIĘKNIEJSZĄ PRACĘ! KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY! GRAFIKA BĘDZIE PIĘKNIE OPRAWIONA :-)

 

Amina Dargham – malarka i tatuażystka. Jej mroczne grafiki z dozą alchemicznej symboliki, inspirowane są starymi rycinami. W tym szaleństwie jest metoda. Wernisaż prac Aminy, w trakcie którego będzie można kupić inne jej prace, odbędzie się 27 listopada w Kawiarni Naukowej, podczas Festiwalu Kobieca Transsmisja. Zapraszamy!

 

 

 

NOWA NAGRODA! „JOLANTA”, CZYLI NAJNOWSZA KSIĄŻKA SYLWII CHUTNIK, Z DEDYKACJĄ DLA SZCZĘŚLIWEGO NABYWCY :-)

KOLENE NAGRODY! TYM RAZEM TORBY OD ANKI CYGANKI :-)

Trzy duże filcowe torby z wygrawerowanym logo Kobiecej Transsmisji uszyje dla Was AnkaCyganka.

Wymiary torby: 45x22 cm i 35 cm wys. + wygodne rączki.

 

MAMY DLA WAS NOWĄ NAGRODĘ – GRAFIKĘ AMINY DARGHAM

Amina Dargham – malarka i tatuażystka. Jej mroczne grafiki z dozą alchemicznej symboliki, inspirowane są starymi rycinami. W tym szaleństwie jest metoda. Wernisaż prac Aminy, w trakcie którego będzie można kupić inne jej prace, odbędzie się 27 listopada w Kawiarni Naukowej, podczas Festiwalu Kobieca Transsmisja. Zapraszamy!

 

Mentoring is essential in the arts. What better way to introduce you women to music, than lady fest where they can show their talent and collaborate with other like-minded women?!

 Rykarda Parasol –

 

Mamy dla Was nowe nagrody – książki Agaty Dutkowskiej „Szkoła w pigułce"! Absolutny bestseller :-) Książka niedostępna w sprzedaży. Wszystkie ćwiczenia z Latającej Szkoły w pięknie wydanym zeszycie do samodzielnego wypełnienia. 212 stron. Sztywna okładka z kieszonką. Metalowe kółka. Miejsce na notatki. Przerobisz ten zeszyt – masz biznes gotowy. Od A do Z.

 

 

Alina Orlova – absolutna headlinerka tegorocznej edycji i spełnienie naszych transsmisyjnych marzeń. Litewska autorka tekstów, muzyki, wokalistka, showmenka, zjawisko.

Dziecko i dojrzała artystka, akustyczne instrumenty i zręcznie wykorzystywana elektronika, anioł z burzą rudych włosów i łobuzica. Osobowościowe i artystyczne sprzeczności w połączeniu z niezwykłą muzykalnością i talentem, czynią Orlovą artystką magnetyczną, która, mimo czegoś w niej eterycznego, silną ręką dyryguje uważnością publiczności. Guzikowy akordeon, fortepian, przy którym Alina osobliwie się zachowuje i niepowtarzalny głos, to atrybuty, które w zupełności wystarczają jej do stworzenia niezwykłego widowiska.

 

 

Niepokorni. Młodzi. Wkurzeni. Post-punkowe trio z Belgradu. Wspólne dzieło Borisa Vlastelicy (gitara i wokal), Any-Mariji Cupin (bas i wokal) oraz Mileny Milutinović (perkusja).

 

Decibelles – melodyjny krzyk. Tak właśnie można scharakteryzować muzykę trzech młodziutkich dziewczyn z Lyonu. Do tego dobry warsztat, radość z przebywania na scenie, żywiołowość i otwartość. Każda epka Decibelles jest lepsza od poprzedniej. Rebeliantki-załogantki po raz pierwszy w Polsce. Po raz pierwszy w Krakowie.

 

Electric Indigo wiedeńska DJ-ka, kompozytorka, autorka muzyki do spektakli teatralnych. Jej sety grane w klubach Europy, Azji i obu Ameryk to różnorodna i inteligentna interpretacja techno. Wydawała w legendarnej wytwórni Hard Wax. Od 1989 roku rozwija międzynarodową platformę przeznaczoną dla DJ-ek, artystek i producentek, która została stworzona w celu promowania, wzajemnego wsparcia, komunikacji oraz pokazaniu, że kobiety DJ-ki istnieją i mają się dobrze.

 

Ena Lind – jedna z ciekawszych przedstawicielek berlińskiej sceny house. Ciepłe brzmienie, ogromna charyzma i umiejętność zarządzania często kilkutysięczną publicznością, czynią z niej artystkę wyjątkową.

 

Olivia to DJ-ka w pełnym tego słowa znaczeniu i wyznawczyni kultu płyt winylowych. Na polskiej scenie elektronicznej od dwunastu lat. Ze swoim bratem Kinzo Chrome tworzy kolektyw Chrono Bross. Była współtwórczynią (wraz z Chino) klubogalerii Radar jednego z najorginalniejszych miejsc w Polsce z muzyką techno. Najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębię cosmic, prostotę electro i ciepło muzyki house.

 

Kim absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie (klasa fletu) i Akademii Filmu i Telewizii, dyplomowana realizator dźwięku, kompozytorka, producentka, wychowywana w rodzinie muzyków. Styl muzyczny Kim to szeroko pojęta elektronika, nie ogranicza się ona bowiem do konkretnych gatunków, łącząc ze sobą wszystko wedle gustu i uznania, wciąż poszukuje nowych brzmień. Jedna z założycieli grupy towarzysko-artystycznej ME.NE.LE / HOLA! / Deep We Can / Przyjaciele w tańcu. Ma na swoim koncie imprezy w klubach w całej Polsce, a także w Londynie, Berlinie, Brukseli i Grodnie. Miłośniczka winyli.

 

 

Kobieca Transsmisja jest tworzona kolektywnie. Przez 7 lat budowałyśmy społeczność skupioną wokół festiwalu. Od samego początku spotykamy się z ogromną życzliwością, co umacnia w nas wiarę w sens organizacji ladyfestów w Polsce. To idea popularna na świecie, a u nas jeszcze raczkuje. Właśnie dlatego chcemy Wam dawać możliwość uczestniczenia w coraz ciekawszych koncertach, wystawach i warsztatach. Nasza dotychczasowa działalność opierała się przede wszystkim na życzliwości publiczności, dzięki której istniejemy.

 

 

  • część nagród będziemy realizować na bieżąco
  • część podczas festiwalu
  • część do miesiąca po zakończeniu imprezy

 

 

 

Kobiece wymyślanie i wspólne realizowanie pomysłów jest zawsze pełne energii i tego specyficznego klimatu sekretów z podwórka. Hej, mamy pomysł, ale cicho sza: powiem ci na ucho, że wymyśliłam super festiwal dla kobiet. A ty się dołączysz, dołączą się też inne dziewczyny. Zrobimy coś RAZEM, to będzie tajemnica. A potem spotykają się, kombinują i naradzają. Jest wiele śmiechu i najbardziej dziwnych pomysłów. Aż w końcu przychodzi czas na realizację idei. I nagle włącza się tryb profesjonalizmu i koncentracji. Z emocji rodzi się siła, która zatacza coraz szersze kręgi i zagarnia nowe osoby. To taka Transmisja Dziewczyńskich Danych, najlepsza na świecie terapia dla kobiet nie wierzących w swoje możliwości. Warsztaty, koncerty, spotkania i knucie po kilku dniach wszystko jest wiadome: jeśli rewolucja nadejdzie, to zrobią ją dziewczyny!

– Sylwia Chutnik

 

Mentoring is essential in the arts. What better way to introduce you women to music, than lady fest where they can show their talent and collaborate with other like-minded women?!

 Rykarda Parasol –

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.11.2015 16:04