Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Urbańczyk

Anna Urbańczyk

Katowice

Studentka reżyserii WRiTV. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz dramat klasyczny na Università degli Studi di Ferrara we Włoszech. Doświadczenie zdobywała na planach zdjęciowych filmu „Wałęsa” reż. Andrzeja Wajdy, „Moralność Pani Dulskiej” reż. Marcina Wrony. Wyreżyserowała etiudę fabularną „Policjant”, dokument „Kulturysta” oraz jedną z części serii dokumentalnej pt. „Dekalog”.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2213 PLN z 8000 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

27%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2014.

Dr FAUSTUS | nie tylko o tym co na wschodzie...

O projekcie

 

...ziemia obiega słońce po orbicie o kształcie elipsy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Czas na ziemi jednak płynie w przeciwną stronę.

 

Jesteśmy studentami Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego  i czynnymi już zawodowo filmowcami. Razem zdecydowaliśmy się zrealizować krótkometrażowy film będący adaptacją powieści „Doktor Faustus” Tomasza Manna. Będzie to pierwszy film fabularny, który nawiąże do wydarzeń związanych z rosyjską interwencją na terenach Ukrainy.

Aby zrealizować ten projekt potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego, ponieważ ten plan filmowy wykracza poza studenckie standardy – mamy trzy różne lokacje na obszarze Województwa Dolnośląskiego oraz budowę projektu pokoju hotelowego Tomasza Manna w studio. Dlatego zapraszam Was do udziału w naszym projekcie! Pomagając nam staniecie się częścią naszego zespołu, a my będziemy mieli jeszcze więcej motywacji, aby dać z siebie wszystko J

Jest scenariusz, są lokacje, jest zespół filmowy

.... potrzebujemy tylko Waszego wsparcia!

 

FABUŁA FILMU:

Rok 1945. Tomasz jest niemieckim pisarzem żyjącym na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Spisuje historię swojego przyjaciela – genialnego kompozytora – Adriana, który uwierzył, że zaprzedał swą duszę diabłu. Tomasz, poprzez ujawnienie historii Adriana, pragnie wyjaśnić w jaki sposób doszło do upadku jego narodu. Niespodziewane spotykanie z pokojówką skłania go do ujawnienia tych zapisków. Okazuje się jednak, że skutki tego spotkania mijają się z oczekiwaniami Tomasza.

IDEA:

Przy nieustannym przepływie informacji, przy mnożących się ocenach sytuacji można odnieść wrażenie, że prawda o tym co się dzieje tuż za naszą wschodnią granicą gdzieś umyka. Z tego względu zdecydowaliśmy się opowiedzieć o tym niedosłownie, ale za pośrednictwem powieści Tomasza Manna, która jest portretem całego burzliwego XX wieku, aby poprzez ten pryzmat spojrzeć na aktualne wydarzenia. 

Chcemy wypowiedzieć się na temat naszych czasów w odniesieniu do lat minionych. Scena wprowadzająca będzie miała miejsce w 2014 roku, ostatnia w 1914 - od współczesności, poprzez czasy II wojny światowej, do roku 1914 w którym rozpoczęła się I wojna światowa.

Nie będzie to kolejny film historyczny. Przeszłość w tym filmie jest pretekstem do opowiedzenia o naszych czasach oraz możliwością do znalezienia wszechstronnego spojrzenia na dzieje nasze, naszych rodziców, dziadków itd.  

PARĘ SŁÓW O NAS:

ANNA URBAŃCZYK – studentka reżyserii WRiTV. Doświadczenie zdobywała na planach zdjęciowych filmu „Wałęsa” reż. Andrzeja Wajdy, „Moralność Pani Dulskiej” reż. Marcina Wrony. Wyreżyserowała etiudę fabularną „Policjant”, dokument „Kulturysta” oraz jedną z części serii dokumentalnej pt. „Dekalog”. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz dramat klasyczny na Università degli Studi di Ferrara we Włoszech.

JÓZEFINA GOCMAN – studentka realizacji obrazu WRiTV, ukończyła Banff Mountain Academy w Kanadzie. Brała udział w planach filmowych „Zbliżenia” reż. Magdaleny Piekorz, „Czerwony Pająk” Marcina Koszałki. Pracowała nad montażem filmu „Mela i Kamiński, Razem na Biegun” wydanego przez Marka Kamińskiego. Realizowała kampanie społeczne, reklamy telewizyjne i kinowe np. Euro26, Red Bull Pirates Tv, Fiat dla Fiat Freestyle Team oraz etiudy studenckie. Współzałożyciel Cinelight.pl

JOANNA ŚNIEGUCKA – studentka produkcji WRiTV. Studiowała prawo na Uniwersytecie Łódzkim oraz University of Lapland w Finlandii. Produkowała filmy krótkometrażowe „Policjant”, „Anatomia dźwięku” oraz warsztaty reżyserskie Marcina Wrony. 

 

PAWEŁ SZYGENDOWSKI– ukończył reżyserię dźwięku na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Uniwersytacie Łodzkim. Realizował dźwięk filmu „Hole in the wall” Haukura M. Hraffsona, Yanna Seweryna „3pieces”.

 

ANNA WOŁOSZCZUK – Ukończyła scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2013 w Teatrze Korez w Katowicach zrealizowała scenografię i kostiumy do spektaklu "Kalina" ; w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu tworzy scenografię i kostiumy dla speklaklu "Sen nocy letniej ", w 2014 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wykonuje scenografię oraz kostiumy do spektaklu muzycznego "Śpią wystawy". Od 2010 autorka scenografii do wielu etiud filmowych, reklam społecznościowych i telewizyjnych.  

 

PROJEKT APARTAMENTU TOMASZA MANNA

WYKONANY PRZEZ ANIĘ WOŁOSZCZUK

BUDŻET

NA CO PRZEZNACZYMY TWOJE PIENIĄDZE

*wypożyczenie samochodu do przewozu sprzętu na 6 dni

*wypożyczenie busów do przewozu ekipy - w sumie będzie nas około 40 osób, na 6 dni

* zwrot kosztów dojazdu dla aktorów (12 osób)

* benzyna - wyjeżdzamy z Katowic, jedziemy do Wrocławia, pózniej do Jeleniej Góry, następnie do Gór Sowich, do Legnicy na koniec powrót

Pamiętajcie, że wspierając nas dajecie nam nie tylko możliwość zrealizowania planu filmowego, ale także wielką motywację. To z myślą o Was, odbiorcach naszego filmu, będziemy pracować!

 

Co jeśli zbierzemy...? 

125% dodatkowe pieniądze przeznaczymy na wypożyczenie rekizytów z Wrocławia (tj. meble, tapety, rękopisy, ręcznie napisane partytury, elementy wyposażenia pokoju hotelowego Tomasza Manna)

* wtedy osoby, które wybrały nagrodę za 25 zł otrzymają gratisowo zdjęcie ekipy z imiennymi podziękowaniami

140% dodatkowe pieniądze przeznaczymy na transport rekwizytów z Wrocławia do Jeleniej Góry i z powrotem.

*wtedy osoby, które wybrały nagrodę - DVD z filmem - otrzymają gratisowo płytę z zaprojektowaną przez nas kolorową okładką

165% zakupimy materiały niezbędne do wybudowania pokoju hotelowego w studio

* wtedy osoby, które wybrały nagrodę z filmem na Blu-Ray za mniejszą opłatą otrzymają pocztą dodatkową płytę DVD z materiałami, które nie weszły do filmu :)

190% wtedy opłacimy stolarza, który pomoże nam wybudować w studio pokój hotelowy Tomasza Manna

* wtedy osoby, które wybrały nagrodę - zdjęcie z wybranym kadrem z filmu - za mniejszą opłatą otrzymają pocztą plakat filmu z podpisami ekipy :D

215% stolarz wykona ościeżnice w stylistyce budownictwa z 1945 roku w Chicago

* wtedy osoby, które wybrały jako nagrodę scenariusz otrzymają od nas pięć imiennych zaproszeń na pokazy filmu, które zorganizujemy w Katowicach, w Łodzi.

240% opłacimy pięciu pomocników, którzy są niezbędną pomocą dla Ani Wołoszczuk w budowie pokoju w studio

* wtedy osoby, które wybrały jako nagrodę - imienne podziękowania w napisach końcowych filmu - otrzymają pocztą za drobną dopłatą fotografie aktorów z ich autografami

 Więcej? – z powyższym budżetem zrealizujemy nasz film zgodnie z naszymi zamysłami, dając z siebie jak najwięcej!

WAŻNE :)

Kochani, nie możemy pokazać Wam wizualizacji prezentów i nagród ponieważ wszystko: plakaty, zdjęcia, film, making off będą oparte na materiałach, które dopiero powstaną w czasie planu filmowego. 

PRODUCENT FILMU:

Film powstaje w ramach programu Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. WRiTV produkuje filmy fabularne i dokumentalne, które wygrywają nagrody i są pokazywane na festiwalach na całym świecie. Znani absolwenci WRiTV UŚ to Maciej Pieprzyca, Michał Rosa, Marcin Wrona, Marcin Koszałka, Magdalena Piekorz, Bartek Konopka, Urszula Antoniak, Maciej Dejczer, Maria Zmarz-Koczanowicz i wielu innych wspaniałych twórców filmowych.

 

Ten projekt popiera Filip Bajon:

 

Anna Urbańczyk napisała pod moją opieką artystyczną scenariusz filmowy pod roboczym tytułem „Doktor Faustus”, będący adaptacją powieści Tomasza Manna o tym samym tytule. Już na etapie scenariusza jest to bardzo obiecującą adaptacja, a doświadczenie i zaangażowanie zespołu filmowego gwarantuje bardzo dobre rezultaty, dlatego rekomenduję realizację tego projektu.   

                                                            Filip Bajon

 

DLACZEGO TUTAJ?

Wierzymy, że na podstawie naszego scenariusza powstanie interesujący i wartościowy film. Jednak „Doktor Faustus” wykracza poza nasze możliwości produkcyjne: zdjęcia w trzech oddalonych od siebie miejscowościach na obszarze Województwa Dolnośląskiego, budowa pokoju Tomasza Manna w studio.

Z tych przyczyn poszukujemy dodatkowych środków wśród Was – ludzi zainteresowanych naszą produkcją, będących świadkami wydarzeń wobec których nie chcemy być obojętni. 

 

Każdy z nas włożył w ten projekt rok ciężkiej pracy: na tworzenie scenariusza, koncepcji wizualnej, szukanie lokacji, szukanie dobrych ludzi do ekipy filmowej itd. Dlatego trzymajcie kciuki! Bądźcie z nami! W razie potrzeby, pytań kontaktujcie się z nami.

Piszcie na Polak Potrafi albo na mój mail: drfaustus2014@gmail.com

 

Serdeczności!!!

Anka U.

 

Partnerzy naszego projektu:

http://www.iplex.pl/filmy-iplex-plus/

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Doktor FAUSTUS I nie tylko o tym, co na wschodzie

film.org.pl | 2014-06-30

W sieci pojawiły się informacje o nowym, ciekawym projekcie realizowanym przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, przy wsparciu aktywnych filmowców – m.in. Filipa Bajona, który objął projekt opieką artystyczną.

Doktor Faustus w scenerii dolnośląskich zabytków

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl | 2014-06-24

Rok 1945. Tomasz jest niemieckim pisarzem żyjącym na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Spisuje historię swojego przyjaciela – genialnego kompozytora – Adriana, który uwierzył, że zaprzedał swą duszę diabłu. Tomasz, poprzez ujawnienie historii Adriana, pragnie wyjaśnić w jaki sposób doszło do upadku jego narodu. Niespodziewane spotykanie z pokojówką skłania go do ujawnienia tych zapisków. Okazuje się jednak, że skutki tego spotkania mijają się z oczekiwaniami Tomasza. W filmie poruszymy temat naszych czasów w odniesieniu do lat minionych. Scena wprowadzająca będzie miała miejsce w 2014 roku, ostatnia w 1914. Jednak nie jest to kolejny film historyczny. Przeszłość w tym filmie jest pretekstem do opowiedzenia o naszych czasach oraz możliwością do znalezienia wszechstronnego spojrzenia na dzieje nasze, naszych rodziców oraz dziadków.

W PRZYGOTOWANIU: DOKTOR FAUSTUS

off-film.pl | 2014-06-18

Twórcy poruszają temat naszych czasów w odniesieniu do lat minionych. Scena wprowadzająca będzie miała miejsce w 2014 roku, ostatnia w 1914. Jednak nie jest to kolejny film historyczny. Przeszłość w tym filmie jest pretekstem do opowiedzenia o naszych czasach oraz możliwością do znalezienia wszechstronnego spojrzenia na dzieje nasze, naszych rodziców oraz dziadków.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2014 10:10