Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kasia

Kasia

Sosnowiec

Mama, żona, blogerka. Uwielbiam wypady za miasto, wycieczki i podróże. Prowadzę bloga o tych naszych wypadach, na którego serdecznie zapraszam. Obecnie ciężko pracujemy całą rodziną nad naszą tegoroczną wyprawą Family Nordic Trip 2014.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

616 PLN z 3000 PLN

34 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.01.2014.

Family Nordic Trip 2014

O projekcie

Cel: Miało być około 6 tys. km, będzie ponad 7,5 tys. km w 23 dni przez Norwegię, Szwecję, Finlandię w trzy osobowym składzie: Kasia (mama, inżynier, blogerka, podróżniczka), Asia (córka, przedszkolak), Marcin (tata, grafik, modelarz).

Co chcemy zobaczyć?

Na początek zamierzamy odwiedzić Universeum i Muzeum Okrętów w Goteborgu. Kolejnym punktem wyprawy będzie Oslo i spacer główną ulicą od Opery po Pałac Królewski, jak również wizyta w Parku Rzeźb Vigelanda. Następnie ruszymy na Kierag i Trolltunga. Póżniej zachodnim wybrzeżem Norwegii dojedziemy na Lofoty, gdzie marzy nam się prom z Bodo do Moskenes. Liczymy, że zobaczymy orki, renifery oraz maskonury. Na pewno znajdziemy fiordy i najpiękniejsze norweskie widoki, gór wyrastających z morza. Kolejny będzie lodowiec i Rovaniemi, gdzie obiecaliśmy Asi wizytę u Św. Mikołaja. Powrót planujemy wschodnim wybrzeżem Szwecji do Ystad, skąd ponownie zabierzemy się na prom.

Budżet projektu

Całkowity budżet projektu przekroczył 7000 PLN. To o co walczymy tutaj to część potrzebna na pokrycie kosztów benzyny i opłat za promy i mosty w Norwegii. Pozostałe koszty odkładamy z własnego budżetu. Jest to koszt biletów promowych Polska - Szwecja - Polska, bilety związane ze zwiedzaniem, woda i jedzenie, którego nie jesteśmy w stanie zabrać z Polski oraz kilka kempingów w trakcie drogi, by ugotować coś porządnego i wziąć prysznic.

Po co jedziemy?

Marzenia same się nie spełniają i musimy ciężko pracować, by je realizować. Nasza córa jest już na tyle dorosła, że nie boimy się o spanie w namiocie czy długą jazdę samochodem. Jednocześnie chcemy pokazać, że dzieci to nie ograniczenie i jeśli ktoś robi sobie z tego wymówkę, może patrząc na nas zmieni zdanie.

 Przygotowania

Przygotowujemy szczegółowy plan miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć.

 Zakupiliśmy już część brakującego sprzętu turystycznego.

  Zweryfikowaliśmy stan naszego namiotu, ilość śledzi, spasowanie materaca itp.

Mamy już nową kuchenkę turystyczną oraz kartusze, a także po mału zakupujemy konserwy, pasztety, zupy w proszku itp.

StrefaNadruku.pl przygotowała dla nas wyprawowe koszulki, które dotarły pod chinkę - dziękujemy i mamy nadzieje, że Wam też się podobają!

  Mamy już nasze piękne nowiutkie wizytówki!

 Ciężko pracujemy na nasz sukces i prosimy Was o wsparcie!

Nasz małe kroki możesz śledzić na naszym blogu http://podrozekasi.blogspot.com/ lub Facebook'u https://www.facebook.com/podroze.kasi

Zapraszamy!

Wspierają nas już!

Upominki jakie będziemy chcieli upolować w Skandynawii to maskotki i bryloczki z reniferami, czapki wikingów, pyszne szwedzkie czekolady, ryby, itp. Oczywiście upominki zostaną rozdzielone losowo!

Media o Twoim projekcie:

Wygraj Kalendarz Kobiet z Pasją na rok 2014

sosnowiczanie.net | 2013-12-20

Pamiętacie rodzinę Państwa Kordaszewskich, która przygotowuje się do Family Nordic Trip 2014 (o którym możecie przeczytać TUTAJ)? Jeśli nie, to zachęcamy przeczytania naszego poprzedniego artykułu dotyczącego tego niezwykłego przedsięwzięcia. Tymczasem mamy dla Was do wygrania niezwykły Kalendarz Kobiet z Pasją na rok 2014, który trafił do naszej redakcji dzięki uprzejmości Państwa Kordaszewskich. Wystarczy jedynie napisać jakie jest Waszym zdaniem najciekawsze miejsce do zwiedzenia na terenie Polski :)

Rodzinna wyprawa

www.wakacjezdzieckiem.pl | 2013-11-28

Dziś chwalimy się naszym najnowszym pomysłem związanym z rodzinnym wyjazdem do północnych i północno-wschodnich sąsiadów. Trasa naszej wyprawy liczy 5900 km i rozpoczyna się z miejscu, gdzie mieszkamy. Następnie wiedzie przez Szwecję, Norwegię, Finlandię, Łotwę, Litwę i Estonię.

Family Nordic Trip 2014

projektpozytywka.pl | 2013-11-25

Kochani przedstawiam Wam jedną z bohaterek naszego kalendarza – Katarzynę Kordaszewską! O tym jak wielką ma pasję, o tym że tą pasję podziela jej wspaniała rodzina dowiecie się poznając Kasię i jej najbliższe plany podróżnicze!

Family Nordic Trip 2014

sosnowiczanie.net | 2013-11-25

Trzyosobowa rodzina z Sosnowca postanowiła spełnić swoje marzenia. Podczas rodzinnej wyprawy pod nazwą „Family Nordic Trip 2014” przejedzie 11-letnim samochodem: Polskę, Norwegię, Szwecję, Finlandię, Estonię, Litwę oraz Łotwę.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.01.2014 18:06