Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Pieskomandos

Pieskomandos

Warszawa

Nazywam się Eto ale wszyscy wołają na mnie Pieskomandos. Jestem psem-ultramaratończykiem. Najbardziej lubię biegać po górach, wzdłuż Wisły oraz w Parku Skaryszewskim, gdzie mam mnóstwo znajomych. Najbardziej jestem zadowolony jak jedziemy gdzieś daleko w góry. Mieszkam w Warszawie z moją mamą Hubą i kumplem Filipem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21155 PLN z 18000 PLN

222 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.03.2015.

Pieskomandos

O projekcie

Aktualności

*** 27.02.2015 ***

Pieskomandos został zaproszony do radia i telewizji, gdzie przy niewielkim wsparciu Filipa będzie się trochę popisywał i opowiadał o filmie. Zapraszamy do słuchania i oglądania w następujących terminach:

28 lutego, sobota, g. 11:20 – TOK FM [Posłuchaj »]
4 marca, środa, g. 15:00 - Polskie Radio Czwórka [Posłuchaj »]
5 marca, czwartek, g. 8:00, Dzień Dobry TVN [Zobacz »]
9 marca, poniedziałek, g. 11:00, Radio Chilli Zet

*** 12.02.2015 ***

A dziś wieści o naszej kampanii na stronie Festiwalu Biegowego! Przeczytaj »

 

*** 11.02.2015 ***

Dobre wieści! Wspiera nas miesięcznik Bieganie, w którym właśnie ukazał się wywiad z Filipem - o Eto, o wspólnym bieganiu, no i oczywiście o kampanii na Polakpotrafi.pl.
Zapraszamy do lektury! »

 

*** 10.02.2015 ***

To dziś! Wystartowaliśmy! Przed nami 45dni na zebranie kwoty, która pozwoli nam spełnić nasze marzenie i nakręcić film. Mamy nadzieję, że nam pomożecie i zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii! Tutaj będziemy publikowali wszelkie informacje z życia projektu, a zatem...odwiedzajcie nas często! 

Opis projektu

Pomysł na film Pieskomandos: film o psie-ultramaratończyku streścić można w trzech słowach: Pieskomandos, Przyjaźń i Pasja.

Pieskomandos to Eto, który od jakiegoś czasu bierze udział w ultramaratonach, czyli biegach na minimum 50km i radzi sobie w nich lepiej, niż ludzie.
Przyjaźń łączy Eto z Filipem. Moglibyśmy napisać, że z „jego panem”, ale obaj wolą, kiedy mówi się o nich kumple.
Pasja, którą dzielą, to bieganie. Obaj po prostu to kochają.

Chcemy opowiedzieć o bieganiu arcytrudnych biegów z perspektywy Eto, psa zdecydowanie nieprzeciętnego i wyjątkowego, ale też obdarzonego… niezwykłym poczuciem humoru. Dzięki temu mamy pewność, że film będzie nie tylko dokumentem, w którym opowiemy o wspólnej pasji naszego bohatera oraz Filipa, ekstremalnych przeżyciach i doświadczeniach, ale także doskonałą komedią, z Eto w roli głównego narratora.

Ponieważ ultramaratony zazwyczaj odbywają się w miejscach raczej odległych od wielkich miast i cywilizacji, a film będzie kręcony w trakcie całego roku, o wszystkich porach dnia i nocy - będziemy mieli możliwość zrealizowania zapierających dech w piersiach ujęć i w filmie pokażemy te niezwykłe miejsca czasem w słońcu, a czasami w potężnym śniegu, czasami za dnia, a czasem nocą. Dzięki temu każdy oglądający będzie mógł na chwilę poczuć się jakby był częścią magicznego wyzwania, jakim jest ultramaraton i przekonać, że warto szukać swojej pasji, obcować z pięknem i drapieżnością natury i przekraczać kolejne granice – nie tylko w biegu!

Mamy też cichą nadzieję, że nasz film przyczyni się do wzrostu popularności zarówno biegania, jak i ultramaratonów w Polsce, a Eto zostanie ich prawdziwym ambasadorem. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki „kim jesteśmy?” – nasza ekipa gwarantuje, że – jeśli tylko trochę nam pomożecie - zrobimy film, jakiego dotąd nie było!

Kim jesteśmy? Drużyna Psakomandosa

Eto, czyli główny bohater naszego filmu. W środowisku sportowym znany jako Pieskomandos, choć nie służy w żadnych oddziałach specjalnych i do wszystkich jest nastawiony super pokojowo. Po prostu nie potrafi usiedzieć w miejscu, więc biega, duuużo biega. Najchętniej w górach – stąd pomysł na górskie ultramaratony. Ma doskonałe psie poczucie humoru i niecodzienny sposób opisywania rzeczywistości, które bardzo chce zaprezentować w filmie.

Filip Bojko, czyli ultramaratończyk, najlepszy kumpel Eto i jego partner biegowy. Podobnie jak Eto, woli biegać po górach, niż po betonie. Podczas wspólnych biegów priorytetem jest dla niego zawsze forma i samopoczucie partnera. Zawodową przygodę z bieganiem zaczął kilka lat temu w kanadyjskim Toronto, gdzie szlifował formę biegaczy w sieci Running Room. Po powrocie działał w naszym lokalnym biegowym kotle tu i tam - ostatnie lata bardziej w klimatach ultra. Poza bieganiem kocha slackline, planuje też start w triathlonie!

Kuba Łubniewski, czyli pomysłodawca projektu, autor zdjęćreżyser – absolwent wydziału operatorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Pracuje jako reżyser i operator w jednym, jest twórcą wielu teledysków (m. in. Sistars, WWO, T. Love), filmów i dokumentów. Na swoim koncie ma m.in. Fryderyka za najlepszy teledysk, nagrody za zdjęcia, najlepszy scenariusz do teledysku a także (wraz z Mikołajem Molendą) nagrodę na Festiwalu Filmów Turystycznych 2013 w Baku. W tej chwili pracuje nad debiutem fabularnym, filmem o Eto i nie tylko. Pasjonat kina, podróży i sportów ekstremalnych.

Bartosz Białobrzeski, czyli współpracownik operatora - od 2011 roku jest studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej na wydziale sztuki operatorskiej. Filmem i fotografią zajmuje się od dzieciństwa. Laureat wyróżnienia za film dokumentalny "Poniedziałek, poniedziałek" na 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, autor dwóch wystaw zdjęć reporterskich z Laosu i Tajlandii zorganizowanych w Traffic Club’ie i Galerii Melon. Absolwent The Manchester College z dyplomem National Diploma in Photography.

Ania Martgelo, czyli współpracownik operatora, z wykształcenia socjolog. Jej pasja do obserwacji przerodziła się w pasję do filmowania. Współautorka zdjęć do wielu produkcji promujących sporty ekstremalne (Turbochargedlife TV, Extrem Sports Chanel, LaolaTeam, DriftWell.com). Autor zdjęćmontażysta klipów promujących instytucje kultury (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Europejska Fundacja Kultury Miejskiej, Centrum Sztuki Współczesnej).

Marcin Piątkowski, czyli nasz mistrz montażu - rocznik 1958. Montażysta "od zawsze" (pomimo ukończonych studiów na Politechnice Warszawskiej). W dorobku ma filmy fabularne, teatry TV, klipy muzyczne, reklamy, seriale, filmy dokumentalne. Przez kilka lat był "nadwornym" operatorem i montażystą filmów o polskim downhill-u rowerowym. W każdej wolnej chwili: trekkingowiec, narciarz, rowerzysta górski, żeglarz.

Ania Kamińska, czyli koordynator projektu, ogarnia nieogarnialne - grupę składającą się z Psa, biegaczy i artystów, a wszystko po to, żeby kampania na portalu Polakpotrafi.pl, a później film o Psiekomandosie okazały się sukcesem. Zawodowo zajmuje się marketingiem, po pracy lubi wywracać swoje życie do góry nogami, wytrwale uczy się biegać, przygotowuje swojego bloga i ciągle robi za dużo rzeczy, bo wszystkie pomysły są takie super i… jak tu odmówić Psukomandosowi?

Nagrody

KUPON RABATOWY

KUPON RABATOWY

DVD Z FILMEM
O PSIEKOMANDOSIE

DVD DELUXE Z FILMEM
O PSIEKOMANDOSIE

TRENING
Z DARKIEM STRYCHALSKIM

PAKIETY STARTOWE
NA ULTRAMARATONY

TRENING INDYWIDUALNY I PLANY TRENINGOWE ROZPISANE PRZEZ RADKA KŁECZKA

POBYT W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM „NA PRZYSŁUPIU”

 

Na co potrzebujemy pieniędzy?

W produkcję filmu zaangażowanych jest wiele osób, które poświęcają mu swój wolny czas i umiejętności za darmo, wierząc, że razem możemy stworzyć coś wyjątkowego. Jednak jak już wspomnieliśmy, ultramaratony odbywają się z dala od dużych miast - a zatem uczestnictwo w nich generuje koszty. Film Pieskomandos będziemy kręcili podczas następujących biegów:

Potrzebujemy Waszej pomocy w zebraniu funduszy na:

  • podróżowanie wraz z ekipą filmową razem z Filipem i Eto na wymienione wyżej ultramaratony,
  • wynajem sprzętu,
  • postprodukcję filmu,
  • całą pozostałą logistykę i organizację.

Dlaczego crowdfunding?

Naszą największą siłą są ludzie. No i… oczywiście Eto. Jak już wspomnieliśmy, w projekt zaangażowanych jest wielu przyjaciół Eto - wspiera nas naprawdę duża grupa pasjonatów. W pewnym sensie więc pierwsza część kampanii crowdfundingowej jest za nami – to zebranie niesamowitej drużyny, która pracuje i będzie pracować na rzecz filmu w swoim wolnym czasie, za darmo i z niesamowitą energią.

Zebranie reszty potrzebnych nam funduszy przy pomocy Polakpotrafi.pl wydało nam się więc naturalnym następstwem – chcemy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszym projekcie i w niego zaangażowało. Wierzymy, że nasza pasja udzieli się innym, którzy zechcą wspomóc nas w realizacji tego marzenia.

O Psiekomandosie w mediach

Pieskomandos lubi nie tylko biegać – równie chętnie o swoim bieganiu opowiada. Zachęcamy do obejrzenia jego popisów m. in. w studiu TVP2 i TVN!

Kontakt

Zapraszamy do odwiedzania nas na profilu Eto na facebooku:
https://www.facebook.com/etopieskomandos

Jeśli chcecie zadać pytanie, zaproponować coś lub po prostu się skontaktować: anna.kaminska84@gmail.com lub filipbojko@gmail.com

Wspierają nas

 

 

Media o Twoim projekcie:

„Normalnie SZOK!!!” Będzie film o Eto. Biegacze pomogli

www.festiwalbiegowy.pl | 2015-03-18

Eto jest jednak wszechstronnie utalentowanym psem! Każdy ultramaratończyk wie, jak trudno znaleźć źródło finansowania swojej pasji i jak wielkim wyzwaniem jest ukończenie biegu. Eto potrafi jedno i drugie. Długie dystanse pokonuje bez wysiłku i bez trudu zjednuje sobie ludzi do współpracy.

Eto - pies komandos, który uwielbia rocka i bieganie na długich dystansach

polskabiega.sport.pl | 2015-03-16

Eto i Filip - dwaj przyjaciele i biegowi partnerzy. Wspólnie pokonują kilkaset kilometrów rocznie na trasach ekstremalnych ultramaratonów. Powstaje film o ich wspólnej przygodzie. Jego narratorem jest wyjątkowy pies, półlabrador.

Eto - ultramaratończyk z ogonem i czterema łapami

www.bieganie.pl | 2015-03-02

Filip Bojko to pasjonat zawodów ultra i zarazem biegowy aktywista. Wspólnie z przyjaciółmi w 2014 roku pomagał niepełnosprawnemu Darkowi Strychalskiemu w ukończeniu jednego z najtrudniejszych (i najdłuższych) biegów świata - Badwater (pisaliśmy o tym, TUTAJ). Teraz na tapecie ma kolejne, nie mniej brawurowe przedsięwzięcie - w ramach PolakPotrafi.pl zbiera fundusze na projekt "Pieskomandos". O co biega? Filip, razem z ekipą filmową, chce nakręcić dokument o biegach ultramaratońskich... z perspektywy psa. Pierwszoplanowa rola męska jest już obsadzona - głównym bohaterem jest niesamowity czworonóg Filipa - Eto, który razem z nim, już od kilku lat, biega górskie ultramaratony.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.03.2015 18:06