Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aleksandra Aleksander

Aleksandra Aleksander

Katowice, Polska

Studentka Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9506 PLN z 9000 PLN

136 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2016.

Niech żyje Emma - film krótkometrażowy

O projekcie

 

Chcemy stworzyć krótkometrażowy film
"Niech żyje Emma" razem z Wami!

termin zdjęć: 7-11 lipca 2016

miejsce: Katowice, Gliwice / Śląsk

W zabytkowej Cafe Europa co wieczór odbywają się spotkania taneczne dla seniorów. Podczas jednego z nich zabiegana kelnerka wpada na młodą dziewczynę trzymającą garść tabletek. Przekonana, że dziewczyna chce się zabić, alarmuje właścicielkę restauracji. Ta snuje sieć intryg, by nie dopuścić do spodziewanej tragedii. Angażuje w to kolejne osoby, zmieniając dancing dla seniorów w prawdziwe pole bitwy. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na sali zjawia się chłopak dziewczyny. 

Film inspirowany jest powieścią "Pani Bovary" Gustawa Flauberta. Występują tu te same postaci, panuje ta sama atmosfera i pojawia się ta sama problematyka. Mimo poważnego tematu, film utrzymany będzie w formie czarnej komedii (jak "Dzikie historie", "Fargo" czy "Rewers"). 

Krótkometrażowy film fabularny "Niech żyje Emma" to projekt studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach, czyli katowickiej filmówki.

 

Jadwiga Jankowska-Cieślak - SZEFOWA

Aktorka teatralna i filmowa, zdobywczyni Złotej Palmy w Cannes. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów wystąpiła w filmie "Trzeba zabić tę miłość" w reżyserii Janusza Morgensterna. Zagrała m.in. w filmie "Pani Bovary to ja", "Tatarak""Rysa", "300 mil do nieba" oraz "Szukta kochania".

 

Karolina Staniec - EMMA

Absolwentka PWST we Wrocławiu. Ledwo ukończyła szkołę, a już mogliśmy ją podziwiać w ważnych produkcjach. Wystąpiła m.in. w filmie "Miasto 44"  oraz serialu "Bodo". Niedługo zobaczymy ją również w "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy.

 

Monika Pikuła - MARTA

Aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Od 2005 roku związana z Teatrem Współczesnym. Wystąpiła m.in. w filmie "Król życia", "Matka Teresa od kotów" oraz "Pręgi".

 

Piotr Trojan - KAROL

 Aktor Teatru Nowego w Łodzi. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wystąpił m.in. w filmie "Kebab&Horoskop", "Chce się żyć" oraz "Miłość".

 

Michał Czachor - KSIĄDZ

Aktor filmowy i teatralny. Występował w krakowskich teatrach: Starym, Współczesnym oraz warszawskich: Rozmaitości, Łaźnia Nowa, Laboratorium Dramatu. Od stycznia jest aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. 

 

Sławomir Głazek - FARMACEUTA

W 1987 roku ukończył warszawską PWST i zadebiutował rolą Sekundariusza w "Lecie" Tadeusza Rittnera w reż. Aleksandry Śląskiej. W 1989 roku dołączył do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie. Na tej scenie stworzył już ponad 30 ról, współpracując z wybitnymi polskimi reżyserami. Występuje również w filmach, serialach i spektaklach Teatru Telewizji. 

 

  

Chcemy pokazać unikalne miejsce – zabytkową Cafe Europa. Stuletnia restauracja była świadkiem przemian, jakie dokonywały się w ostatnim wieku w Polsce. Cafe Europa wychowała wiele pokoleń katowiczan. Jednak teraz bywa, że stoi pusta, a klienci wpadają do niej raczej z sentymentu.  Mamy nadzieję, że film przypomni światu o tym miejscu i że katowicka Cafe Europa na nowo stanie  się lokalem tętniącym życiem, w którym spotykać się będą różne pokolenia.

 

Jest kilka powodów:

- Chcemy zrobić ten film,

żeby opowiedzieć o problemie, który dotyczy każdego z nas.  Na ile jesteśmy odpowiedzialni za drugiego człowieka? Czy mamy prawo ingerować w jego życie? Czy wolno nam pomagać wbrew czyjejś woli? Gdzie się kończy nasza wolność? 

- Chcemy zrobić ten film,

żeby pokazać odchodzący świat dansingów, które dla seniorów są czymś znacznie ważniejszym niż tylko ulubioną formą rozrywki. Tradycja fajfów, czyli dyskotek organizowanych o 17 powoli zamiera, a Cafe Europa jest jednym z ostatnich miejsc w Katowicach, gdzie oglądając je, można cofnąć się w czasie. 

- Chcemy zrobić ten film,

żeby móc pracować z jednymi z najlepszych aktorów w tym kraju.  Zagrają w nim wybitni twórcy polskiego kina i teatru. Każdy z  nich jest wspaniałym artystą, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem. Kontakt z nimi będzie dla nas niezwykle cenny.

 


REŻYSER - Tadeusz Kabicz

Najpierw chciał być pisarzem, potem aktorem, ale kiedy dostał od rodziców kamerę, odkrył swoje prawdziwe powołanie – reżyserię. Studiował polonistykę i kulturoznawstwo na UW. Robić filmy uczył się w Przedszkolu Filmowym Andrzeja Wajdy, Akademii Filmu i Telewizji i wreszcie w katowickiej szkole filmowej. Prowadzi warsztaty teatralne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”. Uwielbia jeść, biegać i ciężko pracować.

 

OPERATOR - Marcin Szołtysek

Od dziecka nie interesował się kinematografią. Oglądał przypadkowe filmy i nie marzył o karierze operatora. W szkole średniej nastąpił punkt zwrotny. Zaczął nadrabiać zaległości i dużo fotografować, a korepetycje z fizyki zastąpiło kółko filmowe. Od dwóch lat studiuje Operatorkę na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

KIEROWNIK PRODUKCJI - Aleksandra Aleksander

Studentka drugiego roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Kierowała produkcją kilku projektów krótkometrażowych oraz koordynowała kilka projektów crowdfundingowych. W zeszłym roku po raz pierwszy pracowała przy filmie pełnometrażowym - międzynarodowej koprodukcji "Martin Luther. The Idea That Changed The World".  W przeróżnych rolach uczestniczyła w przeróżnych festiwalach i przeglądach filmowych, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (2013). Współorganizuje  katowicki Festiwal Filmów Niezależnych kiloff oraz prowadzi spotkania gliwickiego Klubu Filmowego TRANS. 

 

SCENOGRAF - Zuzanna Walczak

Studiowała Scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doświadczenie zdobywała na rynku reklamowym (m.in. dla IKEA), serialach oraz teatrach telewizji. 

 

KOSTIUMOGRAF - Dorota Kuźniarska

Artysta wizualny, projektant mody i kostiumu. Ukończyła projektowanie ubioru i scenografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz studia na wydziale Mody i Tkaniny Marmara Universitesi w Stambule. Projektowała kostiumy do spektakli teatralnych, brała udział w licznych pokazach mody, a swoje prace prezentowała na wystawach sztuki, w tym na sześciu indywidualnych. Jej prace publikowane były m.in. w The Wall Street Journal. Wielbicielka opery i gier wideo. Wolny czas spędza w galeriach sztuki współczesnej oraz podejmując wspólne działania w grupie STADO, której jest założycielem.

 

CHARAKTERYZATOR - Marta Wieczorek

Obecnie studentka II roku Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od kilku lat zajmuje się charakteryzacją, zarówno filmową, jak i teatralną. Choć jej największą pasją stała się pozoracja obrażeń ciała i efekty specjalne, rozwija swój warsztat wielokierunkowo, pracując przy licznych projektach.

 

DŹWIĘKOWIEC - Stanisław Najmiec

Absolwent inżynierii akustycznej Akademii Górniczo-Hutniczej. Pragnie iść pod prąd reputacji dźwięku w polskim kinie. Od dwóch lat realizuje nagrania dźwięku na planach zdjęciowych, poznając każdy możliwy problem, który mógłby uniemożliwić nagranie dobrych dubli. Realizował dźwięk na planie m.in. filmu dokumentalnego "Daniel". Skrzydła rozwija w pełni w postprodukcji dźwięku, ciesząc się dużym wpływem tego etapu powstawania filmu na odbiór całości. 

 

Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą do osób, które chciałyby włączyć się do stworzenia filmu krótkometrażowego. Wierzymy w siłę internetu jako narzędzia w realizacji marzeń, stąd pomysł na zbiórkę kwoty potrzebnej do projektu w sieci. Mamy nadzieję dotrzeć do kinomanów, miłośników Cafe Europa, Katowic oraz Śląska (część zdjęć odbędzie się również w Gliwicach), wielbicieli talentów naszej wspaniałej obsady oraz osób, dla których ważny jest rózwój przyszłych twórców filmowych.

  9 000 zł (po odjęciu prowizji dla serwisu zostanie ok. 8 000 zł)

Dzięki tej kwocie będziemy w stanie pokryć koszty wynajmu kamery oraz sprzętu oświetleniowego, dzięki którym Marcin (operator) będzie mógł uchwycić wymyślony przez nas świat w najodpowiedniejszy sposób.

12 000 zł (po odjęciu prowizji dla serwisu zostanie ok. 11 000 zł)

Taka kwota, oprócz odpowiedniego sprzętu, zapewni nam możliwość zainwestowania w to, co potrzebne do stworzenia wymarzonej scenografii - zakup/wynajem części elementów wyposażenia sali restauracyjnej, przemalowanie ścian, zakup/wynajem niezbędnych rekwizytów.

15 000 zł (po odjęciu prowizji dla serwisu zostanie ok. 13-14 000 zł)

Przy takich możliwościach finansowych, możemy rozbudować nasz zasób kostiumów oraz zainwestować w materiały charakteryzatorskie.  Poza tym w należyty sposób podziękujemy za gościnę w naszej głównej lokacji - Cafe Europa.

20 000 zł (po odjęciu prowizji dla serwisu zostanie ok. 18 000 zł)

W takiej sytuacji nie musimy się już niczym martwić, za to skupiamy się w pełni na przygotowaniu merytorycznym. Pozostaje nam tylko skandować - NIECH ŻYJE EMMA! NIECH ŻYJĄ WSPIERAJĄCY! 

 

                                    

  

 

niechzyjeemma@gmail.com

aleksander.produkcja@gmail.com

 

Media o Twoim projekcie:

Kręcą film w Cafe Europa. Chcą, pokazać odchodzący świat dancingów [WIDEO]

katowice.wyborcza.pl | 2016-06-20

"Niech żyje Emma" to krótkometrażowy film fabularny studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kies´lowskiego Uniwersytetu S´la?skiego, czyli po prostu katowickiej filmo´wki. Będzie współczesną wersją powieści "Pani Bovary".

Wizyta na planie filmowym? Wesprzyj projekt "Niech żyje Emma"!

pokladykultury.pl | 2016-06-14

Jadwiga Jankowska-Cieślak – laureatka Złotej Palmy w Cannes, powraca na ekran. I nie jest to wcale najnowsza, wysokobudżetowa produkcja, a etiuda studencka przygotowywana z pompą przez grupę studentów katowickiej szkoły filmowej. Jeszcze przez siedem dni każdy może przyczynić się do powstania filmu.

Studenci zbierają na projekt, który nawiązuje do „Pani Bovary”. W filmie zobaczymy Jadwigę Jankowską-Cieślak.

k-mag.pl | 2016-06-11

„Niech żyje Emma” to krótkometrażowy film fabularny studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, czyli po prostu katowickiej filmówki.

Pozwól zaistnieć Emmie!

news.o.pl | 2016-06-08

Studenci katowickiej filmówki chcą przywrócić świetność kultowej Cafe Europa, realizując w niej krótkometrażowy film Niech żyje Emma! (reż. Tadeusz Kabicz) z imponującą obsadą aktorską. Aby pomysł wcielić w życie, potrzebują pomocy.

Kultura nie tylko osobista

www.polskalive.pl | 2016-06-04

"Niech żyje Emma"! Niech żyje na dancingu dla seniorów. Na taki pomysł wpadł Tadeusz Kabicz, którzy w ramach projektu studentów katowickiej filmówki, przygotowuje już swoją drugą ekranizację. Opowiada o historii nie byle jakiej bo takiej, która mówi o odpowiedzialności za drugiego człowieka. Refleksyjna czarna komedia, nakręcona w kultowej już Cafe Europa. Autentyczne tańce osób starszych, świetna obsada i wpadający w ucho soundtrack.

Czarna komedia i Flaubert - pomóż stworzyć film

pokladykultury.pl | 2016-05-28

Studenci katowickiej filmówki chcą przywrócić świetność kultowej Cafe Europa, realizując w niej krótkometrażowy film „Niech żyje Emma” z imponującą obsadą. Aby pomysł wcielić w życie, potrzebują pomocy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2016 18:06