Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

tomasz.siuda

tomasz.siuda

Kórnik, Polska

Uzależniona od słońca biomasa to ja. Fotograf z papierową podpórką w postaci dyplomu ASP Poznań. Prawie dyplomowany arteterapeuta pracujący z dzieciakami z Domu Dziecka w Kórniku. Czasem filmowiec, sporadycznie podróżnik zakochany w Amazonii. Pasja to mój drogowskaz w życiu, mój kompas prowadzący do celu jakim jest realizacja marzeń.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20772 PLN z 20000 PLN

129 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.10.2015.

Ekspedycja Amazońska śladami Arkadego Fiedlera

O projekcie

Ekspedycja Amazońska śladami Arkadego Fiedlera 80 lat później

Ekspedycja jest hołdem dla osiągnięć wielkiego Polaka, pisarza, podróżnika, który dla wielu pokoleń był i nadal pozostaje inspiracją. W tym roku mija 80 lat od pierwszego wydania książki "Ryby śpiewają w Ukajali", będącej zapisem ówczesnej amazońskiej rzeczywistości. 2014/15 to lata wyjątkowe. 120 rocznica urodzin pisarza, 30 rocznica śmierci i 40 rocznica założenia Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Wyprawa rozpocznie się w Puszczykowie skąd wyruszy do Amazonii do regionu Madidi na  6 tygodni. Będziemy spływać rzeką Heath przez około 5 tygodni. Z obozowisk rozbijanych nad piaszczystymi brzegami rzeki będziemy zapuszczać się w głąb dżungli, którą będziemy ekspolorować na różne sposoby. Wśród pięcioosobowej ekipy są między innymi  zoolog, fotografowie, artyści. Owocem wyprawy będzie między innymi książka pisana w jej trakcie przez Arkadego Radosława Fiedlera, syna Arkadego Fiedlera, album fotograficzny, a przede wszystkim film dokumentalny!

Cel projektu

Celem projektu jest stworzenie filmu dokumentalnego do którego zdjęcia będą kręcone w ciągu pięciu tygodni w dżungli Amazońskiej w trakcie trwania ekspedycji. Film to próba odpowiedzi na pytanie jaką rolę w życiu wielu pokoleń czytelników odegrał Arkady Fiedler i jego książki. Jak potężna jest siła wyobraźni i marzeń w naszym życiu i co sprawia, że jesteśmy w stanie realizować najbardziej nieprawdopodobne fantazje i pomysły, a także skąd bierze się determinacja do ich urzeczywistnienia. Przepiękne plenery trudno dostępnych rejonów Amazonii, fauna i flora pośród której cały czas są  nieodkryte gatunki, najbogatsze biologicznie miejsce na planecie, pierwotny raj, zielone piekło-to nasz plan zdjęciowy filmowany także z lotu ptaka, przy pomocy drona. Poniżej moje przymiarki do Amazonii z drona:

Kim jesteśmy


Dla większości z nas Amazonia to synonim uzależnienia, zanurzenia w odmiennej rzeczywistości. Mileniusz Spanowicz - zoolog, fotograf stały współpracownik Wildlife Conservation Society, na stałe mieszkający w Boliwii. Obliczył, że w ciągu ostatniego roku więcej nocy spędził pod nagim niebem Amazonii niż we własnym łóżku. Arkady Radoosław Fiedler - syn Arkadego Fiedlera, naszego patrona. Sam również jest pisarzem i podróżnikiem, który miłość do Amazonii dostał w genetycznym prezencie od swojego ojca. Rafał Konieczny - wielokrotny uczestnik ekspedycji amazońskich w tym archeologicznych. Bez regularnego kontaktu z Amazonią usycha. Paweł Klepka - geodeta, aktywista i działacz społeczny, prezydent Uni Wielkopolan. Tomasz Siuda - zawodowy fotograf, papierowy artysta(z dyplomem ASP), prawie arteterapeuta(dyplom na ukończeniu), utrzymujący się na powierzchni kapitalizmu produkując wideo spoty reklamowe dla małych firm. Plany tej ekspedycji snuł już na oddziale chorób tropikalnych po powrocie z pierwszej ekspedycji. ??? - Ten znak to pytanie postawione osobom zdeterminowanym. Pytanie brzmi - chcesz lecieć z nami  teraz lub następnym razem?

Budżet

Najtrudniesza kwestia w realizacji wszystkich planów i marzeń. Pogodzenie nieba z ziemią. Koszt samego przelotu do La Paz to 5 tyś. zł na osobę. Wynajęcie łodzi, opłacenie przewodników i tragarzy to kolejne 5 tyś, ale już dolarów. Do tego Specjalistyczny, niezawodny ekwipunek od którego zależy nasze życie - filtry wody,  żywność, a nawet generator prądotwórczy. Całkowity koszt ekspedycji to około 25 tyś. dolarów. Część tej kwoty otrzymujemy od sponsorów, część wykładamy z własnych dziurawych kieszeni, a  kolejna część to wasze wsparcie na które liczymy. Wsparcie od was przeznaczymy w 1/2 na opłacenie łodzi, tragarzy i indiańskich przewodników, którzy są niezbędni i bez których nie ma mowy o choćby jednym dniu zdjęciowym w dżungli. Drugą połowę przeznaczymy na postprodukcję filmu, czyli setki godzin montażysty przy komputerze z procesorem rozgrzanym do czerwoności. Ryszard Kapuściński mawiał, że do napisania jednego zdania niezbędne jest przeczytanie sterty książek. A ja mówię, że do powstania minuty filmu niezbędne są setki godzin w dżungli i kolejne setki przy programie montażowym.

Dodatkowe pieniądze

O Madre! jeśli pieniędzy będzie więcej to:

25 tyś zł - W tej kwocie do realizowanego filmu zmaówimy u kompozytora profesjonalną muzykę filmową, która wzbije nasz film o poziom wyżej.

30 tyś zł - Ta kwota pozwoli nam bezproblemowo i na 100% zorganizować drona do naszych niebiańskich ujęć.

35 tyś zł i więcej - To możliwość wyprodukowania dłuższego(powyżej 30 min) filmu, dodatkowy coloring, udźwiękowienie i wszystkie te rzeczy, które powodują, że film wbija w fotel bez pomocy popcornu, a obrazy nie przemijają wraz z końcowymi napisami.

Dlaczego Polak Potrafi?

Właśnie dlatego, że Polak Potrafi! Potrafi wbrew okolicznościom wykazać się determinacją w dążeniu do celu, choćby celem było wstrzymać słońce i poruszyć ziemię. Zorganizowanie ekspedycji wymaga współpracy wielu osób i wielkiego budżetu, którego nie jesteśmy w stanie udżwignąć sami. Polak Potrafi-to doskonała platforma do współdziałania, dzielenia się. My otrzymujemy od was wsparcie, a w zamian dzielimy się tym co stworzymy-filmem, fotografiami, książkami. Dzielimy się sercem Amazonii i duchem Arkadego Fiedlera zaklętymi w filmowych kadrach.

Nagrody za wsparcie naszego projektu!

5 zł- Za piątka masz od nas na fejsie buziaka.

25 zł- Magiczny talizma-nasionko. Magiczny bo przywieziony dla Ciebie z Amazonii, miejsca przesiąkniętego magią natury.

35 zł- Znaczek pocztowy ze zdjęciem wykonanym przez Mileniusza Spanowicza, jednego z członków naszej Ekspedycji.

39 zł- Wysyłamy do Ciebie pocztówkę z pozdrowieniami z Amazonii, oczywiście z pierwszej napotkanej w okolicy poczty.

59 zł- Wyślemy Ci DVD z naszym filmem zanim ktokolwiek inny go zobaczy. Na końcu filmu Arkady Radosław Fiedler złoży Ci imienne podziękowanie sfilmowane nad rzekami Amazonii, a do chóru podziękowań być może przyłączą się śpiewające ryby z nad Ukajali.

 

89 zł- Dostajesz cieplutką książkę Arkadego Radosława Fiedlera, prosto z drukarni. W książce dedykacja dla Ciebie i podziękowania za wsparcie projektu. Książka będzie pisana podczas ekspedycji i po powrocie, więc jej wypiek trochę potrwa.

89 zł- Koszulka z logotypami naszej ekspedycji. Do wyboru świeżutka nieużywka, lub oryginalna, pachnąca Amazonią, przygodą i prawdziwym mężczyzną ;)

129 zł- Za takie wsparcie zapraszamy Cię na spotkanie przy kawie w Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Będzie czas żeby porozmawiać o podróżach, literaturze, fotografii i filmie.

149 zł- Dostajesz paczkę do domu z wybraną przez Ciebie fotografią. Jest to wydruk w formacie 100x70cm (sztywny materiał PCV) z naszej amazońskiej kolekcji. Wybierasz z kolekcji kilkuset zdjęć robionych w trakcie ekspedycji przez dwójkę zawodowych fotografów. Po powrocie z ekspedycji otrzymasz na maila galerię zdjęć i zdecydujesz co mamy dla Ciebie wydrukować.

189 zł- Zaproszenie na spotkanie  z Arkadym Fiedlerem przy kawie w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Miła rozmowa o podróżach i książkach+ cieplutka książka Arkadego Fiedlera, która powstanie w trakcie ekspedycji z dedykacją oczywiście i podziękowaniami dla Ciebie.

199 zł- Indianie z plemienia Tacana, którzy będą nam towarzyszyć, są mistrzami w wyplataniu liści palmowych. W wolnej chwili wyplotą dla Ciebie wachlarz, służący dzieciom np. jako korona ;)

339 zł- Warsztaty fotograficzne. Cały dzień indywidualnej pracy. Ja i moje 20 letnie doświadczenie tylko dla Ciebie. Plener, studio

379 zł- Za takie wsparcie, ze łzami w oczach oddamy nasze maczety. Maczeta w dżungli jest niezbędna do przetrwania jak telefon komórkowy w dżungli miejskiej. Zastępuje praktycznie każde narzędzie, jest mega-multi-total funkcjonalna!

499 zł- Dwudniowe indywidualne warsztaty fotograficzne! Praca face to face. Przekaz wiedzy i doświadczenia. Praca w plenerze i w studio. Elementy filmu i postprodukcji w Photoshopie.

799 zł- Jesteśmy u Ciebie z naszą opowieścią. Szkoła, świetlica, firma, mieszkanie! Pokaz zdjęć i filmu, opowieść o Amazonii, motywacji, spełnianiu marzeń! Na dodatek zostawiamy u Ciebie na 2 tygodnie wystawę, serię 10 zdjęć 100x70cm.

 Kto nas wspiera i popiera

Bez wsparcia można niewiele pomimo zaparcia. Dlatego cieszymy się, że wśród patronów naszej ekspedycji są między innymi TVP, National Geographic i Magazyn Kontynenty. Dzięki nim materiały z naszej wyprawy trafią do szerszego grona odbirców.

 

 

Kontakt z nami

Nasza strona:

www.ekspedycje.amazonskie.pl

Nasz FanPage Facebook:

Facebook/Ekspedycja Amazońska

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną:

tomasz.siuda@fotopluma.pl

kom. 509 990 713

www.tomaszsiuda.pl

Facebook:

facebook/tomaszsiuda

Media o Twoim projekcie:

Na sześć tygodni wyjadą do dżunglii śladami Fiedlera

www.lm.pl | 2015-10-24

Rodowity słupczanin – Tomasz Siuda już niebawem wyruszy w podróż marzeń. Wspólnie z czwórką znajomych przemierzy Amazonię śladami Arkadego Fiedlera. Żeby pomóc im zrealizować cel, potrzebne jest Wasze wsparcie!

Do Amazonii 80 lat później! Ruszą śladami Arkadego Fiedlera

www.national-geographic.pl | 2015-10-21

Jeszcze w październiku wyruszy polska Ekspedycja Amazońska śladami Arkadego Fiedlera. Na czele wyprawy - Arkady Radosław Fiedler - syn podróżnika i pisarza.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.10.2015 18:06