Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

burzynska.malgorzata

burzynska.malgorzata

Sokolniki-Las, Polska

Doktorantka łódzkiej Filmówki w Łodzi. Autorka filmów dokumentalnych. Wieloletnia asystentka Wojciecha Jerzego Hasa znanego na świecie reżysera, autora kultowego filmu "Rękopis znaleziony w Saragossie", który został odrestaurowany za życia mistrza przez Francisa Forda Coppole i Martina Scorsese. Była słuchaczem wydziału reżyserii Columbia University. Zajmuje się od lat biografią Edwarda Stachury, napisała, dysponując unikalnymi materiałami, (od rodziny pp Stachurów) scenariusz filmu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

701 PLN z 35000 PLN

4 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.09.2016.

Edward Stachura

O projekcie

Cel projektu:

Przedstawienie prawdziwego portretu pisarza i poety w pełnometrazowym filmie dokumentalnym z użyciem unikalnych materiałów filmowych, audio - rozmów pisarza ze swoimi rodzicami, które sam nagrał, a które wyjaśniają kody w jego życiu i twórczości: "sierota z wyboru", jego miłość do jedynej kobiety i koniec związku. Wydarzenie zostawiło bardzo głęboki ślad na całe życie. Stachura nie był "bawidamkiem". Człowiek bardzo pracowity, każdy prawie dzien zaplanowany.

Ktokolwiek napisał książkę albo zrealizował film o Stedzie nie idąc jego tropem, nie odnajdując jego przyjaciół poza Polską - nie mógł powiedzieć tego, co powiedzieć prawdziwie trzeba o Stachurze. Film, który planujemy zrealizowac pokaże jego prawdziwe życie, wizerunek różny o 180 stopni od stereotypowego. Jesteśmy w posiadaniu cennych, unikalnych materiałów audio: Stachura nagrywał rozmowy, mamy ich rejestrację podczas jego pobytu u rodziców w Łazieńcu. Wyjaśnia rozmowa najważniejsze sprawy: dlaczego sierota z wyboru? Co przeżył studiując w Lublinie? Rozmowa "rozliczeniowa" z ojcem. Rozmowy poważne i trudne, rozmowy wesołe, wspomnieniowe. Powrót do kainy dzieciństwa, do Charvieu.

Ojciec: Edziu, o tobie będą pisać... 20 lat później jak umrzesz, może będą pisać.

Edward Stachura: Ile? Będą pisali całe zycie. Do tego domku będą wycieczki chodziły, to ja wam mówię dziś.

Ojciec: Nie... bo ja ci nie zazdroszczę.

Edward Stachura: Nie ma czego zazdrościć (śmiech)

 ES: Tatuś mnie już milion razy skreślił, po co to gadać! A rodziny to ja nie mam!

 

Ekipa:

Małgorzata Burzyńska-Keller - reżyseria

 

Monika Zawadzka - montaż

 

Bogumiła Kłopotowska - dźwięk

 

Zbigniew Wichłacz - zdjęcia

Tomasz Cichawa  - zdjęcia

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.09.2016 18:06