Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Przybyło

Łukasz Przybyło

Mielec

Starszy sierżant Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego, założyciel i pierwszy dowódca Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Członek Stowarzyszenia Społeczno-Edukacyjnego "Orzeł Biały-Strzelec". Członek klubu biegowego Zabiegani Mielec. Ultramaratońćzyk. Laureat ogólnopolskiego konkursu pasji "It's your life, just takie it" marki Kruger&Matz - edycja 2015.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

525 PLN z 11800 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 25.07.2019 22:10

Edukacyjna eskapada strzelecka

O projekcie

Cel  projektu

Projekt ma na celu umożliwienie młodzieży strzeleckiej z terenu powiatów mieleckiego i tarnobrzeskiego aktywnego spędzenia wakacji. W miesiącu wrześniu podczas pięciodniowej eskapady strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego, która jest zrzeszona w Związku Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, chcą odwiedzić 1 Warszawską Brygadę Pancerną im. Tadeusza Kościuszki w Wesołej. Na miejscu zapoznają się ze specyfiką wojsk pancernych oraz ze sprzętem używanym w Wojsku Polskim. Między innymi będą mieli możliwość zobaczyć na żywo Leoparda, a nawet zasiąść za jego „sterami”. W drodze powrotnej będą mieli okazję zatrzymać się w Sulejówku aby spotkać się z zaprzyjaźnioną Jednostką Strzelecką z Sulejówka oraz oczywiście odwiedzą muzeum Józefa Piłsudskiego.

 

Kim jesteśmy

Jesteśmy Jednostką Strzelecką 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu i stanowimy terenowy oddział Związku Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Jako, że nie posiadamy osobowości prawnej działamy pod patronatem Stowarzyszenia Społeczno-Edukacyjnego "Orzeł Biały-Strzelec". Od 4 lat zajmujemy się pracą z młodzieżą zapewniając im wartościową alternatywę w stosunku do stacjonarnego trybu życia.  Popularyzujemy wiedzę i umiejętności z zakresu wojskowości, strzelectwa sportowego, z zakresu musztry, struktury oddziałów wojskowych, sztuki przetrwania, taktyki, umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią, kształtujemy wśród młodzieży walory moralne, poczucie godności osobistej, zrozumienie zasad dyscypliny i solidarności oraz potrzebę sumiennego wypełniania obowiązków społecznych i obywatelskich.

 

Nasze początki - czyli uczestnictwo w konkursie pasji "It's your life - just take it", w którym udało nam się wygrać 15 tys. PLN na wyposażenie naszej jednostki w sprzęt do prowadzenia zajęć.

 

Nasza działalność społeczna - bierzemy aktywny udział (także jako współorganizatorzy) w obchodach świąt narodowych. Organziujemy lokalną mielecką edycję Biegu Tropem Wilczym.

 

Tak wyglądają nasze letnie obozy na poligonie w Trzciańcu, gdzie razem z innymi jednostkami strzeleckimi z naszego związku szkolimy się, doskonaląc nasze umiejetności.

 

Na co przeznaczymy pieniądze z projektu

Jeżeli chodzi o budżet to zostanie on przeznaczony na pokrycie kosztów transportu, noclegów i wyżywienia oraz ubezpieczenia podróżnego dla grupy 30 strzelców na okres 5 dni.

 

 

Kolejne cele akcji

 Jeżeli uda nam się zebrać więcej środków niż zakładamy, to przeznaczymy nadwyżkę na obniżenie kosztów 8-dniowego obozu wypoczynkowego, który planujemy zrelizować w miesiącu sierpniu w Zalesiu. Natomiast, jeżeli nie uda się nam zebrać zakładanej kwoty, to w zalezności od tego ile uzbieramy rozważamy skrócenie/ ograniczenie naszej wrześniowej eskapady, wprowadzenie częściowej odpłatności od uczestników, lub przeniesienie uzbieranych środków na wspomniany powyżej obóz wypoczynkowy.

 

  

 

Dlaczego crowdfunding

Na swoją podstawową działalność i obozy wypoczynkowe staramy się zawsze znaleźć jakieś dofinansowanie z różnego rodzaju grantów. Niestety taką eskapadę jaką chcemy odbyć nie możemy ubrać w ramy projektu grantowego. Nasi młodzi strzelcy pochodzą z rodzin o różnej sytuacji materialnej, członkostwo w naszej jednostce nie raz stanowi dla nich jedną z nielicznych atrakcji, w związku z tym zwracamy się do Pańśtwa z gorącą prośbą o wsparcie naszej akcji zbierania funduszy na odwiedzenie muzeum naszego patrona i zapoznanie się z pancerną jednostką wojskową.

 

 

 

Kontakt, czyli więcej o nas

https://www.facebook.com/JS2093Mielec/

https://www.facebook.com/OrzelBialyStrzelec/

https://www.facebook.com/BiegTropemWilczymMielec/

https://www.youtube.com/channel/UCjPKfgkVCiWDLC7thUPu74Q?view_as=subscriber

 

Terminy realizacji nagród

Przewidywane terminy realizacji nagród w projekcie uzależnione są od rodzaju nagrody. Podziękowania będziemy rezlizować na bieżąco, nagrody wysyłkowe będziemy relizować w ciągu dwóch tygodni po zakończonej wrześniowej eskapadzie.