Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Eastbook.eu

Eastbook.eu

Warszawa

Eastbook.eu - od 5 lat twoje źródło informacji o o wschodnim sąsiedztwie Polski

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5149 PLN z 5000 PLN

87 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.01.2016.

Eastbook.eu - nowa strona, nowa jakość

O projekcie

 

Cel

Eastbook.eu po 5 latach działalności zmienia swoje oblicze oraz zasięg. Nowa wersja portalu to już nie studencka inicjatywa, a polskie medium o międzynarodowym zasięgu i wpływie. Nasz cel to inspirowanie międzynarodowej dyskusji o Europie Wschodniej, korzystając z naszego wielkiego atutu, jakim jest wielojęzykowość i możliwość tłumaczenia. Na Eastbooku tysiące głosów opowiada o swojej Europie. Dzięki środkom ze zbiórki dokończymy techniczną transformację, dzięki której historie naszych autorów i autorek staną się jeszcze lepiej słyszane.

O Eastbook.eu

Jeżeli interesujesz się Europą Wschodnią, to pewnie już nas znasz. Portal Eastbook.eu powstał w 2010 roku jako studencka inicjatywa. Dziś to międzynarodowy portal publikujący w czterech językach (angielski, polski, rosyjski, ukraiński) z bazą 400 autorów i autorek z ponad 20 krajów. Czyta nas prawie 30 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie.

Wydawcą Eastbooka jest Fundacji Wspólna Europa. Nie działamy w pełni komercyjnie, nie chodzi nam tylko o ilość kliknięć. Relacjonujemy działania dużej wspólnoty, która wyznaje podobne wartości. Setki osób, które zebrały się wokół Eastbooka od momentu powstania portalu pracuje na rzecz zmiany społecznej. Organizują festiwale teatralne, fundują stypendia dla studentów, malują graffiti, zbierają ciepłą odzież dla przesiedleńców, tworzą pikniki naukowe dla dzieci z Donbasu, wydają książki, obserwują wybory, zakładają nowe biznesy, wspierają lokalne inicjatywy. Często wychodzą na ulicę swoich miast, przeciwko łamaniu ich praw i sprawiedliwości. O tym właśnie jest Eastbook - o małych i dużych marzeniach. I o ich realizacji.

Na co zbieramy

Przed decyzją o wsparciu, wejdź na nową wersję Eastbook.eu, którą uruchomiliśmy 23 listopada br. Portal działa obecnie w wersji beta. Zespół dziennikarzy, projektantów i programistów przez wiele miesięcy pracował nad tym, co zobaczysz na ekranie swojego laptopa lub smartfona.

Prace nad nową oprawą sfinansowaliśmy z dotacji otrzymanych od Funduszu Wyszehradzkiego i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Te instytucje zaufały naszej wizji i wsparły starania o Europę Wschodnią pełną idei, dialogu i działań na rzecz społecznej zmiany. Potrzebujemy jednak waszego dodatkowego wsparcia, aby dokończyć nasze dzieło.

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu 5 000 zł (4 500 zł  po odliczeniu prowizji), których potrzebujemy na dokończenie prac programistycznych, optymalizację portalu pod kątem urządzeń mobilnych oraz wdrożenia systemu analizy ruchu czytelników na portalu. Usprawnienia technologiczne pomogą nam w dalszym rozwoju - w tworzeniu portalu, którt podejmuje ważne, kontrowersyjne, ale nie zawsze komercyjne tematy.

 

Dlaczego crowdfunding

Powodem naszej zbiórki jest nie tylko realna potrzeba pieniędzy na dokończenie technicznych prac nad Eastbookiem. To także początek generalnej zmiany podstaw funkcjonowania. Portal powstał bez żadnego wkładu finansowego. Nasza grupa po prostu stworzyła stronę i zaczęła pisać. Kolejnym krokiem było uzyskanie wsparcia finansowego od zewnętrznych instytucji, które uznały naszą misję za ważną. Rozwój zawdzięczamy m.in. Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP, National Endowment for Democracy, Funduszowi Wyszehradzkiemu oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Przed nami uzyskanie pełnej dojrzałości Eastbook poprzez dywersyfikację źródeł finansowania. Nadal utrzymując wsparcie instytucjonalne, chcemy część funduszy pozyskiwać z reklam oraz właśnie od społeczności czytelników.

Nagrody

Imienne podziękowania na Facebooku zaraz po wpłacie i wpisanie na listę darczyńców, która zostanie zaprezentowana podczas premiery nowej wersji portalu w styczniu 2016 r.

Kartka pocztowa wysłana na adres darczyńcy przez korespondentów Eastbooka z wybranej stolicy państw Europy Wschodniej (do wyboru Mińsk, Kiszyniów, Kijów, Tbilisi).

+ wszystko to, co w nagrodzie powyżej.

Egzemplarz książki „niePartnerstwo Wschodnie”, wydanej przez redakcję Eastbook.eu, podpisany przez wszystkich autorów.

+ wszystko to, co w nagrodach powyżej.

Tytuł Brązowego Darczyńcy - zaproszenie na uroczystą premierę nowej wersji portalu Eastbook.eu w styczniu 2016 r. i imienne wymienienie darczyńcy podczas premiery.

+ wszystko to, co w nagrodach powyżej.

Tytuł Srebrnego Darczyńcy - kolacja z zespołem redakcyjnym Eastbooka w umówionym terminie i miejscu przy stole zastawionym wschodnimi przysmakami i klasycznymi napitkami.

+ wszystko to, co w nagrodach powyżej.

Tytuł Złotego Darczyńcy -  imię i nazwisko będzie przez okres 1 roku od premiery wyświetlane w stopce na głównej stronie portalu.

+ wszystko to, co w nagrodach powyżej.

 

Zespół

Tworzenie międzynarodowej redakcji portalu to fascynująca przygoda. Chcemy przez cały czas trwania kampanii crowdfundingowej pokazywać Wam Eastbook.eu "od kuchni", a zarazem zaprosić do współtworzenia. Poznaj naszą redakcję, ludzi stojących za tysiącami liter, które pojawiają się codziennie na portalu. Zadaj nam pytanie lub włącz się w dyskusję. Żyjemy w czasach, gdy odległość pomiędzy autorem tekstu a czytelnikiem bardzo się zmniejszyła. Wykorzystajmy to. Poznajmy się:

 

Paweł Purski - absolwent filozofii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studiował na Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy redaktor naczelny Eastbooka, a następnie długoletni współpracownik europosła Pawła Kowala. Obecnie Konsultant Public Affairs w Grayling Poland.

Krzysztof Nieczypor - absolwent stosunków międzynarodowych na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie, Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich UW oraz podyplomowych Studiów Wschodnich w Studium Europy Wschodniej, gdzie obecnie pracuje. Redaktor polskojęzycznej wersji Eastbook.eu.

Karolina Demus - zgodnie z uniwersyteckim wykształceniem interesuje się procesami i teoriami edukacyjnymi, sztuką i teorią ogrodu oraz recepcją i adaptacją kultury popularnej w społecznościach fanowskich. W dni robocze oddycha korpo. Potrzebuje misyjnych NGO i mediów jak tlenu. Aktywnie wspiera Eastbooka od 2011 roku.

Paweł Lickiewicz - absolwet Instytutu Europeistyki na Wydziałe Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Warszawie. Stypendysta programu LLP Erasmus na malowniczo brzmiącym Eötvös Loránd Tudományegyetem w Budapeszcie. W latach 2012 - 2014 redaktor naczelny portalu Eastbook.eu. W Ministerstwie Spraw Zagranicznych odpowiada za dyplomację publiczną w sieciach społecznościowych.

Gabriela Sieczkowska - studentka socjologii w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Bada nowe ruchy społeczne w Europie Wschodniej, interesuje się kulturą€ i historią€ Kaukazu. W Fundacji Wspólna Europa, wydawcy portalu Eastbook.eu, realizuje projekty społeczno-edukacyjne łączące młodzież z Polski i Ukrainy.

Paweł Charkiewicz - z wykształcenia politolog (Akademia Podlaska), europeista (Uniwersytet Warszawski) i wschodoznawca (Studium Europy Wschodniej UW). Od 2013 r. Prezes Fundacji Wspólna Europa, wydawcy portalu Eastbook.eu.

Łukasz Grajewski - socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracuje w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze. Współzałożyciel i redaktor portalu o Partnerstwie Wschodnim - Eastbook.eu. Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach z udanym projektem crowdfundingowym na koncie.

Alex Sidorenko - doktor geografii, aktywista sieciowy zajmujący się wolnością informacji w Rosji. Lider organizacji Teplitsa (Szklarnia) Nowych Technologii, która odpowiada za innowacyjne wsparcie technologiczne dla społeczeństwa obywatelskiego w Rosji. Twórca dwóch pierwszych wersji portalu Eastbook.eu.

 

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zostaw komentarz albo napisz do nas: redakcja@eastbook.eu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.01.2016 10:10