Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Moma Film

Fundacja Moma Film

Warszawa

\"Jeżeli coś może być pomyślane lub napisane, może być też sfilmowane\" S. Kubrick

Fundacja Moma Film powstała w 2002 roku. Jest organizacją non profit, której zadaniem jest produkcja, promocja i dystrybucja utworów audiowizualnych w Polsce i za granicą. Chce być postrzegana jako platforma popularyzująca pracę niezależnych i eksperymentujących artystów, wolną od nacisków komercyjnych czy politycznych. Zorientowana jest nie tylko na cel ale też na proces. Pokłada nadzieję i czerpie przyjemność ze współpracy i uczenia się od siebie nawzajem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1030 PLN z 5000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2014.

Premiera Dziadka Piaskowca na Zandce w Zabrzu!

O projekcie

Jeszcze nie wszyscy wiedzą, że 16 czerwca to Dzień Dzieci z Zandki! Udowodnijmy, że wyobraźnia nie zna granic i pomóżmy sfinansować najmłodszym filmowcom premierę naszego wspólnego filmu: Dziadek Piaskowiec!

Zamieńmy na jeden dzień ich szkolne boisko w ogromne kino Nowych Legend Miejskich, i zróbmy mieszkańcom Zabrza premierę filmu opowiadającego nową historię ich  dzielnicy!

 

Dlaczego kino na boisku szkolnym?  

W realizację filmu zaangażowana była cała lokalna społeczność. Chcemy zademonstrować potencjał dzieci w towarzystwie rodzin, rówieśników, sąsiadów i pokazać, że nie tylko można mieć głowę pełną pomysłów, ale, że można je też zrealizować i inspirować innych do działania. 

 

   

Film: "Dziadek Piaskowiec"

To legenda wymyślona przez Aleksandrę Kludziak, uczennicę Szkoły Podstawowej w Zabrzu. Surrealistyczna, groteskowa i steampunkowa opowieść odpowiada na pytanie, dlaczego dzielnica Zandka jest zbudowana na piasku. Panujący tam dziadek Piaskowiec Alojzy herbu Zandka całkowicie zawładnął mieszkańcami, a większość zwierząt zamienił w piasek. Pozostała mała grupa zwierzęcych rebeliantów, którzy nie mając już gdzie się schować, pod przywództwem Sowy postanawia rozprawić się z tyranem. 

W filmie wystąpili: Roman Gancarczyk, Marta Ojrzyńska, Krzysztof Zarzecki i dzieci z Zandki

 

                                                                                                               

Cykl "Nowe Legendy Miejskie" 

To edukacyjny i artystyczny projekt Fundacji Moma Film, który rozpoczął się w 2006 roku, opierający się na partnerskiej współpracy dzieci i dorosłych. do tej pory realizowany był w Warszawie ( Praga Północ i Tragówek), Krakowie ( Nowa Huta) i na Śląsku ( Katowice, Piekary Śląskie, Zabrze, Bytom, Chorzów, Ruda Śląska - we współpracy z CSW Kronika).  W trakcie zajęć dzieci przygotowały książkę będącą unikatowym zbiorem opowieści pisanych w oparciu o historie wymyślone samodzielne albo usłyszane od rodziców, dziadków, sąsiadów. W ten sposób stworzyły nową wersję legend ukazujących zupełnie nowe oblicze rodzinnych miast, przefiltrowane przez dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię. Książki zostały wydane przez wydawnictwo Ha!Art. 

 

 

Potem była (i trwa)  realizacja filmów na podstawie wybranych legend. Ciekawe pomysły dramaturgiczne rozwijane były aż do powstania scenariuszy. Potem organizowaliśmy produkcję - dzieci brały czynny udział w całym procesie, uczyły się jak funkcjonuje plan filmowy, pracowały nad scenografią, kostiumami, szukały lokalizacji, same występowały.

Celem projektu NLM było stworzenie interdyscyplinarnych warsztatów dla dzieci z dziedziny szeroko rozumianej sztuki. Staraliśmy się w sposób swobodny i spontaniczny uruchomić ich wyobraźnię, poszerzyć horyzonty i pogłębić związki z miejscem zamieszkania, lokalną społecznością i szkołą. Dajemy dzieciom możliwość literackiej i filmowej przygody - otrzymujemy w zamian zupełnie nowe legendy, scenariusze, które później są realizowane przy pomocy filmowców. Zrealizowane do tej pory filmy: "Zęboludy", "Pragenia", "Pan Sówka i Fryzjer z Targówka", "Ufo w Piekarach", "Bohaterska Papuga z Psem" zapraszane są na festiwale filmowe. Pierwsze trzy realizacje zostały nagrodzone na MFF Era Nowe Horyzonty. Filmy pokazywane sa dzieciom w całej Polsce przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. 

https://www.facebook.com/nowe.legendymiejskie?fref=ts                                        

Inspiracje i metody działania Fundacji Moma Film

Powinniśmy zachęcać dzieci do odkrywania swoich zainteresowań już od najmłodszych lat. Jeśli przyjrzymy się temu, co myślą, co ich ciekawi to pomoże im rozwijać się w życiu i akademickim i artystycznym. Trzeba pomagać dzieciom w zrozumieniu, kim są i nie zostawiać ich rozwoju przypadkowi. Zapominamy, że nie ma jednego klucza do wszystkich dzieci, że nie wszystkie uczą się w ten sam sposób. Często karzemy dzieci za nieprzestrzeganie zasad, zamiast spróbować zrozumieć, jakie zasady najlepiej będą do nich pasowały.  Jeżeli pozwolisz dzieciom przebywać w twórczym otoczeniu, to pozytywnie wpłynie na rozwój ich umysłu. Im więcej róznorodnej symulacji umysłowej, tym lepiej. Dzieci lubią się uczyć, ale metody nauki nie zawsze są doskonałe. zwykle gani się je za myslenie o niebieskich migdałach w trakcie lekcji. Po czasie często wiadomo, że dzieci po prostu potrzebują przestrzeni dla swojego kreatywnego myślenia. W NLM stawiamy na wyobraźnię, akceptację siebie nawzajem, przekraczanie własnych ograniczeń oraz uczenie się współpracy.

 

Na co potrzebne jest nam Wasze wsparcie?

  • wypożyczenie 14 metrowego dmuchanego ekranu
  • wypożyczenie projektora o określonej mocy
  • wypożyczenie nagłośnienia
  • wypożyczenie krzeseł
  • wypożyczenie oświetlenia
  • druk plakatów i zaproszeń

 

 Co jeśli zbierzemy więcej?

Jak przekroczymy 100% finansowania, to zrealizujemy dodatkowo wspólny piknik, zrobimy dla pamiątkowe dyplomy i koszulki w prezencie dla wszystkich uczestników projektu z cytatami inspirującymi pomysłowość. Wynajmiemy autobus, który przywiezie do Zabrza aktorów, ekipę i ludzi, którzy pomagali nam w kręceniu filmu. Byłoby wspaniale się jeszcze raz spotkać. Jeśli przekroczymy 200 % finansowania to zrobimy stronę poświęconą                    NLM - autorskiemu formatowi  edukacyjnemu pracy z dziećmi - nasze eksperymentalne metody, inspirowane współpracą, tolerancją na swoje pomysły i szaleństwa, traktowaniem dzieci jak partnerów w projekcie, a nie tylko wykonawców - działają. Pracujemy od wielu lat, poznaliśmy dzieci z całej Polski - chcemy się podzielić naszą wiedzą, doświadczeniem i metodami pracy i robic więcej filmów.

 

 

Widzicie w tym sens? Chcielibyście się stać częścią projektu? Prosimy o wsparcie.  Będzie fantastycznie- wykreujmy wspólnie dzień, który pozostanie w pamięci na długi czas! 

Fundacja Moma Film

 

 

 O nas

Fundacja Moma Film powstała w 2002 roku. Jest organizacją non profit, której zadaniem jest produkcja, promocja i dystrybucja utworów audiowizualnych w Polsce i za granicą. Chce być postrzegana jako platforma popularyzująca pracę niezależnych i eksperymentujących artystów, wolną od nacisków komercyjnych czy politycznych. Zorientowana jest nie tylko na cel ale też na proces. Pokłada nadzieję i czerpie przyjemność ze współpracy i uczenia się od siebie nawzajem.

 

"Jeżeli coś może być pomyślane lub napisane, może być też sfilmowane" S. Kubrick

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2014 18:06