Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wojciech. Gosek

Wojciech. Gosek

Siemianowice Śląskie, Polska

Urodzony 9 listopada 1999 roku w Siemianowicach Śląskich. Obecnie uczęszcza do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siemianowicach Śląskich. Autor paru tekstów, laureat wielu konkursów. Zainteresowania: historia, pisarstwo, polityka, teatr.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5022 PLN z 5000 PLN

17 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.02.2016.

Dziedzic i Nowe Imperium

O projekcie

Cel Projektu:

          Moim celem jest zdobycie 5000 zł, które umożliwi mi spełnienie najbardziej skrytego marzenia jakim jest wydanie książki. Myślę, że mogę zwiazać swoją przyszłość z pisarstwem. Już teraz dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy zechcą mnie wspomóc w tej drodze. ;)

O czym opowiada książka:

         Historia książki przenosi nas w czasy jesieni średniowiecza - fantastycznej krainy, w której od wieków nic szczególnego się nie działo. Drzewo pokoju i stabilności rozchyliło swoje konary i chroniło mieszkańców Kontynentu. Teraz, jednak, kiedy została odkryta Nowa Ziemia, możni tamtego świata rozpoczynają krwawy wyścig o wpływy na nieznanym terytorium. Wieczny pokój zostaje zachwiany, a królowie i królowe zaczynają zadawać ciosy poniżej pasa. To czy spokojne czasy przetrwają, zależy tylko od ustępstw wielkich rodów...

Do kogo skierowana jest książka?

       Książka jest dla każdego kto lubi klimaty intryg, miłości szczęśliwej i zakazanej oraz ciągłej walki o rzeczy cenne i mało znaczące. Czytać może ten trochę mniejszy jak i większy. Wiek nie ma tutaj znaczenia ;)

 

Dlaczego zawitałem na stronę PolakPotrafi.pl?

          Kiedy moje marzenie, dotyczące wydania książki, stało się bardziej realne, niż było to wcześniej, zacząłem poważniej zastanawiać się nad tym, gdzie znaleźć fundusze na pokrycie kosztów wydania dzieła. Od początku wiedziałem, że raczej żadne wydawnictwo nie wyda mi książki za darmo. Wydawanie książek debiutantów zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego każdy autor, który dopiero rozpoczyna swoją karierę na rynku książki, musi pokryć pewną część kosztów. Jest to rodzaj pewnego zabezpieczenia. Na szczęście na mojej drodze pojawił się człowiek, który opowiedział mi o stronie PolakPotrafi.pl i przedstawił, o co w tym chodzi. Postanowiłem więc spróbować. Dzięki tej stronie powstało wiele fantastycznych projektów i mam nadzieję, że mój również do nich się zalicza.

Moje plany związane z twórczością:

          Zaraz po zakończeniu projektu, chciałbym dokończyć całą historię jaką wymyśliłem i opisałem po części w pierwszym tomie. Mam nadzieję, że uda mi się dopisać jeszcze z parę części i stworzyć swoją serię, która kiedyś będzie miała swoją własną półkę w księgarni. Jeżeli uda mi się to osiągnąć, to na pewno po drodze będę tworzył jeszcze jakieś dzieła i je wydawał. Pisanie to moja pasja i wiążę z tym swoją przyszłość jak i, mam nadzieję, przyszły zawód.

Nagrody:

           Nagrody przewidziane za finansowanie są widoczne po prawej stronie . Od razu chcę powiedzieć, że będzie wielką przyjemnością dla mnie podpisanie każdego egzemplarza książki i listu z podziękowaniem. Każdy kto wesprze mój projekt, będzie dla mnie wielkim człowiekiem, który poprzez czasami mały czyn może zbliżyć mnie do osiągnięcia celu jakim jest wydanie pierwszej książki. Realizacja nagród odbędzie się po zakończeniu projektu ;)

 Proces Wydawniczy:

         Na początku zgłosiłem sie do wydawnictwa Novae Res, które po pewnym czasie odpowiedziało pozytywnie na moje zgłoszenie. Bardzo ucieszyłem się z pochwał, jakie zamieszczono w e-mailu potwierdzającym ;)

W opinii Wydawnictwa nadesłany tekst jest ciekawy i wartościowy. Przede wszystkim na uwagę zasługuje szybko tocząca się akcja utworu - jest to niezwykle ważne w publikacjach skierowanych do młodzieży. Dodatkowo  plusem  nadesłanego tekstu są wyraziste postaci oraz charakterystyczny klimat tekstu

Kiedy tylko wyraziłem chęć współpracy, jeden z pracowników przygotował mi listę wydatków na którą składa się min.:

- wykonanie redakcji językowej i pierwszej korekty tekstu przez redaktora wraz z nadzorem autorskim,

- wykonanie drugiej korekty tekstu przez korektora,

- projekt okładki wykonany przez grafika komputerowego,

- opracowanie projektu typograficznego,

- komputerowy skład, łamanie tekstu (DTP) i redakcję techniczną tekstu,

- druk książek: egzemplarzy przeznaczonych do sprzedaży i promocji


To wszystko składa się na brakującą mi sumę w wysokości 5000 zł :) Kontakt:

           Jeżeli masz jakies pytania dotyczące samego projektu czy  książki, możesz mnie znaleźć tutaj: 

e-mail: wojciech.gosek@interia.pl

 

              

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.02.2016 12:12