Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie rodziców dzieci niepełnosprawnych Tacy Sami

Stowarzyszenie rodziców dzieci niepełnosprawnych Tacy Sami

Głubczyce

Jesteśmy rodziną, ale taką specyficzną. Połączyła nas niepełnosprawność naszych dzieci i zamieszkanie w małym miasteczku, bez perspektyw na lepsze życie dla naszych pociech. Jak wiadomo każdy rodzic chce najlepiej dla swoich dzieci więc zakasaliśmy rękawy i przeszliśmy do działa skupiając się wokół Stowarzyszenia rodziców dzieci niepełnosprawnych TACY SAMI. Otworzyliśmy szumnie nazwane „Lokalne Centrum Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży”. Kto był z nami od początku wie, że dokonaliśmy niemożliwego. Ktoś kto popatrzy teraz na naszą siedzibę może skrzywić się i powiedzieć „też mi coś wielkiego…”

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3161 PLN z 3000 PLN

59 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.10.2014.

Bajka dla dzieci z... akceptacją w tle

O projekcie

 

Drogi czytelniku,

zanim zaczniesz czytać dalszą część zgłoszenia odpowiedź sobie na pytanie:

Czy niepełnosprawne dziecko w grupie rówieśniczej jest zawsze akceptowane? Zaprzeczyłeś?! Gratulujemy prawidłowej odpowiedzi. Czytaj dalej i przyłącz się do czegoś ważnego! 

W przypadku gdy nie masz zdania na ten temat  lub uważasz, że dzieci niepełnosprawne nie borykają się z odrzuceniem to też zapoznaj się szerzej z projektem. Poznasz nasze stanowisko, może zmienisz swoje i wesprzesz nasz.

Nasz cel: 

Zebranie 3 000,00 zł na wydanie 1000 sztuk bajki z ilustracjami wykonanymi przez dzieci niepełnosprawne podopiecznych Stowarzyszenia TACY SAMI z Głubczyc, która za pomocą prostych i krótkich tekstów pobocznych pozwoli przybliżyć zdrowym dzieciom  świat dziecka niepełnosprawnego i zrozumieć im ich zachowanie.  

W przypadku zebrania większej kwoty zwiększymy nakład! 

Uzasadnienie skłaniające do realizacji projektu:

1. jako rodzice wiemy jak trudno jest czasem zdrowym rówieśnikom zaakceptować zachowania, powszechnie uważane za złe i niekulturalne, naszych niepełnosprawnych dzieci i tym samym bawić się z nimi jak równy, z równym, a nie tylko tolerować obok 

2. jako stowarzyszenie doświadczamy na własnej skórze jak trudno jest pozyskiwać środki na działania skierowane na poprawę sytuacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z małych miasteczek i wyrównywanie ich szans edukacyjnych i życiowych 

3. jako czytelnicy znamy potęgę książki - bajki, jej wpływ na rozwój dzieci i element pracy wychowawczej 

4. jako konsumenci wiemy, że zakup bajek dla dzieci z uwagi na ich cenę, jak i bardziej pilne wydatki w domowych budżetach nie jest powszechny  

 

Szczegóły projektu: 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem  to pomagając zebrać 3 000,00 zł masz szansę wspólnie z nami zmienić „nasz świat” – świat dzieci niepełnosprawnych na lepszy w niekonwencjonalny sposób, jakim jest kilkunastostronicowa bajeczka o zwierzętach z przesłaniem dydaktyczno-wychowawczym.  

Całkowity koszt projektu w wysokości 3 000 zł obejmuje: korektę, skład, opracowanie graficzne ilustracji na podstawie prac dzieci, wydruk i transport. Kosztów reklamy i promocji nie zakładamy, bo po lekturze opisu przedsięwzięcia sami Państwo przyznacie, że nie ma takiej potrzeby – wiadomo, że książeczki za symboliczne kilka złotych rozejdą się jak ciepłe bułeczki.  

Szczegóły publikacji: 

Tytuł: "Niezwykłe zwierzaki z sosnowego lasu” 

Autor: Zbigniew Zając  - ojciec niepełnosprawnej, już dorosłej Gracjany; jeden z liderów Stowarzyszenia TACY SAMI, który prawa autorskie scedował na rzecz Stowarzyszenia 

Opis zawartości: Publikacja zawierać będzie 12 wierszowanych bajek pt.: 

Dwie wiewiórki, Co to za dzięcioł?, Mądry zając, Kura chwalipięta, Sroka kłamczucha, Bosa stonoga, Zegar z kukułką, Jeż łakomczuch, Jastrząb rozbójnik, Zagubiony jelonek, Stary lis, Mleczne ząbki – biedronka 

Parametry techniczne:
– format maksymalnie A5 (148 x 210 mm) 
– oprawa miękka, karton 250 g, zadruk 4+0 (jednostronnie w pełnym kolorze)
– środek 32 strony, papier kredowy błyszczący 130 g, zadruk 4+4 (pełny kolor)
– ilość 1000 sztuk, ilość zostanie zwiększona jeśli uda się zebrać większą pulę środków  

Szata graficzna: Ilustracje do bajek wykonają dzieci  niepełnosprawne, co dla nich samych będzie niebywałą nobilitacją, bo któż z nas nie chciałby zobaczyć swojego dzieła w książeczce, a dodatkowo ich zdrowym rówieśnikom udowodni, że mimo że Krzyś czy Antośnie mówi, za to drzemie w nim talent plastyczny…

Poniżej przykładowe prace naszych podopiecznych:

 width=

  

SEDNEM PUBLIKACJI będzie:

- umieszczony dodatkowo na dole każdej ze stron tekst poboczny pozwalający zrozumieć zachowanie dzieci niepełnosprawnych oraz pokonujący stereotypy powielane od lat na temat ich możliwości - ogólnie poprawiający wizerunek dziecka niepełnosprawnego,

- umieszczony na okładce książki blankiet do wpłaty darowizny na  konto stowarzyszenia. Taka wersja dla ludzi z dobrym sercem, którym status majątkowy pozwoli na wysupłanie kilku złotych na wsparcie naszej statutowej działalności jakią jest umożliwienie wieloprofilowej rehabilitacji i terapii w miejscu zamieszkania.

 

 Dla przykładu: 

 „Dzieci niepełnosprawne chcą się bawić z innymi, uczyć, poznawać swoje otoczenie i być akceptowane przez rówieśników i społeczeństwo.” 

„ Mimo, iż dzieci niepełnosprawne postrzegają świat nieco inaczej, czują, cierpią i kochają jak każdy z nas.” 

„Dzieciom niepełnosprawnym czasem trudno jest bawić zgodnie z rówieśnikami, gdyż nie potrafią łatwo się dzielić, robić czegoś na zmianę czy negocjować.” 

„Dzieci niepełnosprawne zabawy z innymi dziećmi mogą rozpoczynać niewłaściwie np. od uderzenia ich, gdyż nie zdają sobie sprawy z wpływu swojej siły fizycznej na innego człowieka” 

„Dzieci niepełnosprawne bywają agresywne po prostu ze względu na chęć zwrócenia na siebie uwagi, bez zrozumienia szkód jakie wyrządzają.” 

"Czasem niepełnosprawność polega na zaburzeniu poczucie sytości, przez co dzieci czują się stale głodne i podkradają smakołyki innych dzieci – to silniejsze od nich."

 

Kilka słów o nagrodach za przyłączenie się do realizacji projektu: 

Planujemy, NAGRODZIĆ KAŻDĄ OSOBĘ, która finansowo da wyraz poparcia dla naszego projektu. Choć nagrody będą miały wymiar symboliczny to będą oznaką dobrego serca ofiarodawcy. 

 width=

 

Podsumowanie: 

Prawda, że ważny i istotny problem społeczny, który w przyjemny sposób można pomóc rozwiązać? Wspaniale byłoby już w tym roku, do mikołajkowych prezentów dla milusińskich dołączyć naszą bajkę z tak wielkim potencjałem wychowawczym ;)

Nasze dzieci czekają na Twoją pomoc -  nie licz, że  to ktoś inny im pomoże jeśli nie Ty.

 width=

Wszystkich którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w wydaniu bajki zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem, zapoznania się z naszą dotychczasową działalnością poprzez  naszą stronę internetową  lub na naszym profilu na FB, do bezpośredniej rozmowy z zarządem stowarzyszenia tel. 601 341 199 .

Z wyrazami szacunku za poświęcony czas na przeczytanie opisu naszego marzenia, które czeka na realizację, śląc pozdrowienia   

Elżbieta Małko-Kołodziej - Prezes Stowarzyszenia Tacy Sami z Głubczyc 

 

 width=

 

PS. Chcielibyśmy zaznaczyć, że pracujemy wciąż na żywym materiale, każdy może dodać swoje 5 groszy, aby stworzyć coś wartościowego!

W tym miejscu zachęcam rodziców, psychologów, pedagogów, nauczycieli  do podsyłania do stowarzyszenia na adres tacysamiogl@gmail.com krótkich opisów niepełnosprawności, które pozwolą zdrowym dzieciom zrozumieć zachowania dyktowane ograniczeniami i dysfunkcjami poszczególnych schorzeń.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ponieważ otrzymaliśmy od Was głosy, że nie zawsze wiecie jak poruszać się po panelu platformy Polak Potrafi, aby finansowo wesprzeć nasz projekt , postanowiliśmy sporządzić dla Was mały przewodnik .

Krok po kroku w jaki sposób należy dokonać wpłaty na konto akcji 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prezentujemy najświeższy plakat promujący projekt

 Zachęcamy do jego udostępniania

na wszystkich portalach społecznościowych.

Media o Twoim projekcie:

BAJKA DLA DZIECI Z... AKCEPTACJĄ W TLE

flashregio.pl | 2014-10-03

Drogi czytelniku, zanim zaczniesz czytać dalszą część zgłoszenia odpowiedź sobie na pytanie: Czy niepełnosprawne dziecko w grupie rówieśniczej jest zawsze akceptowane? Zaprzeczyłeś?! Gratulujemy prawidłowej odpowiedzi. Czytaj dalej i przyłącz się do czegoś ważnego! W przypadku gdy nie masz zdania na ten temat lub uważasz, że dzieci niepełnosprawne nie borykają się z odrzuceniem to też zapoznaj się szerzej z projektem. Poznasz nasze stanowisko, może zmienisz swoje i wesprzesz nasz.

Bajka dla dzieci...

www.tvp.pl | 2014-09-26

Zobacz materiał o projekcie "Bajka dla dzieci... z akceptacją w tle" w Kurierze Opolskim TVP.

Bajka dla dzieci...

www.tvp.info | 2014-08-26

Zobacz materiał l wideo od 5 minuty i 48 sekundy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.10.2014 10:10