Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magda Karel

Magda Karel

Warszawa

Aktorka, lektorka, fajterka, mama panny Zo.

Czyta Na Głos. Gra w kabarecie Obustronni Ludzie i w Teatrze Scena Prezentacje, realizuje się w duecie twórczym Spółdzielnia.

Lubi to co robi i chce więcej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9434 PLN z 8787 PLN

111 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.11.2015.

audiobook DZIDZIA

O projekcie

DZIDZIA BĘDZIE NA GŁOS!!!

 

Ogromnie wszystkim dziękujemy za wspracie! Dzięki Wam powstanie stylowy projekt a i rośnie wiara w sens kultury! sztuki! literatury! miłości! solidarności! i w ogóle i w szczególe!

Juhuuuuu!!!

 

 

Zeszłego lata przeczytałam DZIDZIĘ Sylwii Chutnik. I DZIDZIA mnie pochłonęła. Zaczęła mi się śnić (nie były to łatwe sny). 

 

 

 

DZIDZIA to książka o pętli historii, o usiłowaniu radzenia sobie z życiem, to książka o potwornościach współczesności i przeszłości, która wcale nie była ładniejsza. To książka bardzo nieprzyjemna i tak wzruszająca, że nie można się od niej oderwać.

 

Oto fragment, na smaka:

 

 

 

 

 

Jestem aktorką, czytam zawodowo, mam kilka przeczytanych audioksiążek na koncie. Są różne. Ale żadna nie jest tak moja jakbym chciała. Nie chcę oddawać realizacji DZIDZI żadnemu wydawnictwu, które z tej niesamowitej książki zrobi kolejnego audiobooka w kolekcji "polska literatura współczesna", chcę zrobić książkę do słuchania z muzyką i okładką jakie się DZIDZI należą. Od pół roku mam wydawnictwo Na Głos, DZIDZIA będzie pierwszą moją pełnometrażową produkcją.

 

 

Chodzę do fight klubu Otwarte Serca Zaciśnięte Pięści, który założyła charyzmatyczna Sywia ZaczkiewiczChodzą tam też Sylwia, Natalia i Monika. Powiedziałam im o tym, że chcę wydać DZIDZIĘ w wersji do słuchania. Natalia powiedziała, że nagra muzykę. Monika zrobi okładkę. Sylwia odda prawa do tekstu. 

 

 

 

No i jesteśmy teraz w punkcie, kiedy na realizację snu potrzeba pieniędzy. Nathalie and The Loners musi mieć studio do nagrania ścieżki i zmiksowania jej z moim głosem, ja muszę zapłacić za studio w którym nagram tekst. Miks muzyki z głosem też ma swoją cenę. Grafiki Moniki Stolarskiej znajdą się na torbach, buttonach i pocztówkach, które będą prezentami dla wspieraczy. Kosztuje też wytłoczenie płyt i dystrybucja. 

 

Dlatego zdecydowałam się na zbiórkę społecznościową na największym polskim portalu crowdfundingowym. 

 

Ruszamy we wrześniu, jeśli zbierzemy wystarczające środki - pod koniec roku audio DZIDZIA zobaczy światło dzienne. I pójdzie w świat, trafi do ludzi, będzie można jej posłuchać. I to będzie czad.

I teraz Wy, potrzebujemy Waszego wsparcia, możecie wybrać nagrodę i wesprzeć nas finansowo, polubić nasz DZIDZIA fanpage, powiedzieć o nas światu, rozpuścić wieści we wszelkich mediach.

 

DZIDZIA mieszka już na facebooku, o, tutaj: DZIDZIA NaGłos

 

 

 

Wszystie środki zebrane ponad zakładane 8787zł przeznaczymy na dystrybucję i promocję DZIDZI. 

 

Gotowa będzie do kupienia na stronie, przez jeden z megaportali dystrybucji audioksiążek, a także (mamy nadzieję!) w sklepach stacjonarnych. Ma taką oprawę graficzną, że żal by było nie zobaczyć jej w małej księgarni w Mikołowie albo w wielkim salonie w Sopocie, prawda?

 

PROGI FINANSOWE:

8787zł: nagrana, zmiksowana, złożona, wytłoczona w 1000 egzemplarzy DZIDZIA do kupienia przez internet

 

12787zł: dodatkowo dostepna w ogólnopolskiej sieci handlowej w całym kraju

 

15287zł: docieramy do kolejnych księgarń, tak, książki nie sprzedają się same, trzeba im pomóc dobić się do ludzi!

 

 

 

DZIDZIA TEAM

 


 

Magda Karel

 

aktorka szalenie dramatyczna dlatego gra w kabarecie. Dużo czyta, zwłaszcza Na Głos. Bije w rękawicach bokserskich swojego dziadka, pożycza bransoletki od córki. Próbuje wielu rzeczy, nie wszystkie jej smakują. Połowa grupy twórczej Spółdzielnia, całość wydawnictwa dźwiękowego Na Głos. Fanka szarej kociej sierści i życia w mieście.

 

Na Głos. Wydawnictwo dźwiękowe.

Na Głos fb

 

 

 

 

 

 

 Monika Stolarska 

  

 
Artystka malarka, absolwentka warszawskiej ASP. Oprócz malarstwa ciągnie ją do sztuki w przestrzeni miejskiej- projektuje murale, robi też kolaże, ilustracje do tekstów Codziennika Feministycznego i sporo innych rzeczy. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Centrum Artystycznym Sztukarnia. W OSZP trenuje ponad dwa lata i z lubością bije się z koleżankami na macie.

 

 Monika Stolarska Art

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Natalia Fiedorczuk

 

Siłaczka na miarę swoich czasów. 180 cm chaosu. Kompozytorka, wokalistka, dziennikarka, animatorka kultury. Dwie płyty solowe, kilkadziesiąt kolaboracji, muzyka do spektakli teatralnych i filmów. W domu dwie dzidzie. Znana z bycia memem w internecie.

 

 

 

 Nathalie and The Loners

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sylwia Chutnik

 

Robi w literach. Pisze powieści, sztuki teatralne i felietony. Stara się również skończyć swój doktorat. Z wykształcenia jest kulturoznawczynią, dlatego zawsze pamięta o odchyleniu małego palca, kiedy siorbie kawę. Współzakładała Fundację MaMa, wspiera też inne działania społeczne. Dwa razy w tygodniu bije koleżanki, ale potem kombinuje z nimi ciekawe rzeczy. Jednym z nowych pomysłów jest właśnie nagranie "Dzidzi", jej drugiej powieści, która została już przeniesiona na deski teatru przez Marcina Libera. Teraz dobrze by było, aby została przeczytana i zilustrowana. Jak bajka na winylu.

 

Sylwia Chutnik

 

 

 

Sylwia Zaczkiewicz

 

Pedagog, dyplomowana trenerka i instruktorka sportu karate, brązowy pas karate, założycielka fight clubu Otwarte Serca Zaciśnięte Pięści. Walczyła już mając 3 lata - na stoku, z żółtymi nartkami. Kilka lat później samodzielnie pokonała (pomimo mgły i łez) jedną z najtrudniejszych tras narciarskich w Polsce. Karate i dłuuugie lata trudnych treningów nauczyły ją m.in. pokory dzięki której wciąż zdobywa wiedzę i poszerza swoje umiejętności nie tylko jako trenerka ale też zawodniczka sportów walki. W 2014 roku rozpoczęła ciężkie treningi MMA, obecnie walczy z dwiema kontuzjami ale wierzy, że tę trasę również pokona. Chwile wolnego czasu spędza z ukochanym Michałem i szaloną Dżamajką. 

 

Otwarte Serca Zaciśnięte Pięści

 

 

 

 

 


POLECAJĄ NAS

 

 

Ania Dziewit-Meller

 

 

Kasia Ankudowicz

 

 

Ilona Wiśniewska

 

 

 

Kasia Ankudowicz raz jeszcze, zupełnie inaczej (wiecie, ona jest aktorką, to się często przebiera)

 

 

 

NAGRODY

 

 

 

 

 

pocztówka 

 

 

 

 

 

przypinka

 

 

 

 

torba

 

 

 

Jeśli dzięki Waszej pomocy uda się nam zrealizować ten projekt, nagrody trafią do Was pod choinkę!

 

                                     

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.11.2015 15:03