Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mateusz Granat

Mateusz Granat

Warszawa

Mateusz Granat - absolwent Wyższej Szkoły Europejskiej na kierunku Biznes Międzynarodowy oraz Akademii Multi Art na kierunku produkcja filmowa. Pierwsze doświadczenie zdobywał na planach filmów fabularnych jak i etiud studenckich. Z pasją i zaangażowaniem podchodzi do każdego nowego wyzwania filmowego. Z każdym wyzwaniem stara się podnosić wyżej poprzeczkę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6000 PLN z 5000 PLN

73 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

120%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.09.2014.

DZICZ - film krótkometrażowy

O projekcie

DZICZ to film dyplomowy Marty Kochanowskiej, studentki kierunku filmowego - specjalizacja operatorska z krakowskiej Akademii Multi Art, a także projekt zaliczeniowy Piotrka na kierunku operatorskim oraz Soni i Mateusza na kierunku produkcji filmowej. Opiekę artystyczną nad filmem sprawują Xawery Żuławski oraz Piotr Lenar.

Bohaterkami filmu są Basia i Sandra, dwie 25-letnie przyjaciółki ze szkoły oraz Kaśka, kilka lat starsza siostra jednej z nich. Dziewczyny, pragnąc spędzić beztroski weekend pod namiotami,  wyjeżdżają do lasu i budują obozowisko nad jednym z dzikich jezior.

Jak za dawnych czasów.
Żeby załatwić pewien interes.
Aby zdradzić najbliższym ukrywany od dawna wstydliwy sekret.
Żeby poczuć bliskość.

Każda z nich z własnych pobudek ucieka od zgiełku i przytłaczającej codzienności miasta… w dzicz. Sceneria tajemniczego lasu, pobudzona wyobraźnią i splot niefortunnych wydarzeń sprawiają, że obozowa idylla wymyka się spod kontroli. 

Tytułowa dzicz tyczy się właśnie nieznanej, zmiennej, dzikiej natury ludzkiej, która dochodzi do głosu w ekstremalnej dla człowieka sytuacji, w momencie zagrożenia, kiedy realny strach balansuje na granicy z iluzją, a lęk moralny fałszuje prawdziwy obraz sytuacji i dopuszcza do głosu ukryte w człowieku instynkty.

Co nosi  głęboko w sobie człowiek, kobieta, na pozór delikatna i zmienna istota? Do czego może się posunąć… i czy może stamtąd wrócić?

Mamy gotowy scenariusz, redagowany pod okiem specjalistów z BAHAMA FILMS. Nagraliśmy teaser, który możecie zobaczyć poniżej. Przeprowadziliśmy castingi, na których pojawiły się niezwykle utalentowane aktorki. Znaleźliśmy odpowiednią do klimatu filmu lokację i przeprowadziliśmy pełną dokumentację. Skompletowaliśmy ekipę filmową, stworzoną wyłącznie z ludzi młodych, zdolnych i ambitnych, którym zależy na jak najlepszym efekcie końcowym. Udało nam się zaangażować do współpracy również doświadczonych montażystów i kolorystów oraz profesjonalne studio filmowe, aby postprodukcja filmu była na jak najwyższym poziomie. Wszystkie uczestniczące w projekcie osoby zgodziły się dla dobra DZICZy pracować za darmo.

 

Jesteśmy gotowi pojawić się na planie choćby zaraz, niestety potrzebujemy dodatkowych środków na nocleg, transport oraz catering dla ekipy. Planujemy 5 dni zdjęciowych, podczas których musimy coś jeść i gdzieś spać.

Pozostałą kwotę przeznaczymy na brakujący sprzęt i jego ubezpieczenie.

Jeśli dzięki Waszej pomocy uzyskamy 150% planowanej kwoty, będziemy mogli pozwolić sobie na jeszcze lepszy sprzęt i pozyskać niedostępne dla nas na ten moment przedmioty, co w efekcie wpłynie na jeszcze lepszą optykę i jakość dźwięku naszego filmu.

Jeśli dzięki Waszej pomocy uzyskamy 200% planowanej kwoty, będziemy mogli zatrudnić profesjonalnego kompozytora i zainwestować w unikatową ścieżkę dźwiękową do naszego filmu. 

Dlaczego zdecyowaliśmy się na crowdfunding ? 

Odpowiedź jest prosta. Chcemy, aby nasz film był dziełem w pełni niezleżnym, a historia, którą mamy do opowiedzenia, była zależna od nas samych.

Pieniądze uzyskane przy Waszym wsparciu pozwolą nam zapewnić DZICZy odpowiednią jakość produkcyjną. Dodatkowo wierzymy, iż portal PolakPotrafi pozwoli nam już od momentu powstawania filmu nawiązac dialog pomiędzy twórcami, a przyszłymi widzami. Komunikacja z odbiorcą i możliwość podzielenia się wynikami naszej pracy zawsze była dla nas niezwykle ważna. 

 

Marta Kochanowska – reżyser

Pochodząca z Jarocina miłośniczka wszelkich form obrazu, wielbicielka kina. Wychowana przez Junost i Rubina, od najmłodszych lat zawalała noce z Kałużyńskim i Raczkiem przy „Perłach z lamusa”. Do dziś kolekcjonuje stare VHSy, ma ich całą ścianę. Absolwentka architektury krajobrazu we Wrocławiu i podyplomowej techniki świetlnej użytkowej w Warszawie, skończyła Video & DSLR School na Akademii Multi Art w Krakowie, obecnie studentka AMA na kierunku filmowym specjalizacja operatorska. Na koncie ma trzy etiudy filmowe („Jeszcze krótszy film o zabijaniu”, „Przedsionek”, „Maja”).

 

Piotr Markowski – autor zdjęć

Student szkoły filmowej. Na co dzień pracuje jako Cinematic Director w Artifex Mundi Studio. Wytrwale dąży do celu, kreatywnie rozwiązuje bieżące problemy. Zwraca szczególną uwagę na estetykę kadru, łącząc ją z dopracowaną inscenizacją ruchu kamery i aktorów. Pracując nad ujęciami myśli o muzyce, by w montażu stanowiła monolit z obrazem.

 

Sonia Mnich – kierownik produkcji 

Z wykształcenia prawnik i filmoznawca, pewnego dnia postanowiła na stałe porzucić paragrafy i zająć się robieniem filmów. Ukończyła produkcję filmową na Akademii Multi Art w Krakowie i aktualnie stawia swoje pierwsze kroki w świecie filmu, głównie dokumentalnego. Uwielbia kreatywną pracę z ludźmi, nie boi się trudnych tematów i kontrowersyjnych projektów. 

 

Mateusz Granat – kierownik produkcji 

 

Absolwent Wyższej Szkoły Europejskiej na kierunku Biznes Międzynarodowy oraz Akademii Multi Art na kierunku produkcja filmowa. Pierwsze doświadczenie  zdobywał na planach filmów fabularnych i etiud studenckich. Z pasją i zaangażowaniem podchodzi do każdego nowego wyzwania filmowego i stara się podnosić poprzeczkę coraz wyżej. 

 

 

Katarzyna Hołtra - Absolwentka Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Ostatnich kilka miesięcy spędziła w Wielkiej Brytanii, gdzie grała w dwóch spektaklach operowych w reżyserii Mariusza Trelińskiego- Manon Lescaut i Boulevard Solitude produkowanych przez Welsh National Opera. Na co dzień mieszka w Warszawie gdzie można ją zobaczyć w Teatrze Powszechnym w muzycznym spektaklu w reż. Mariusza Benoit pt. "MP4".

Katarzyna Bernaś - Studentka roku dyplomowego Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Jej największą pasją jest teatr, który traktuje jako szanse na drugie życie. Uczestniczka wielu warsztatów z zakresu metod aktorskich (Lee Strasberg, technika Meissnera, technika Meyerholda). Na ekranie można ją zobaczyć w rolach serialowych (Na Wspólnej, Prawo Agaty, M jak miłość, Klan, Pierwsza miłość) oraz w filmach krótkometrażowych.

Anna Kończal – pochodząca z Poznania studentka Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu, wcześniej studentka socjologii, ucząca się śpiewu w poznańskim CK Zamek w Studiu Poezji Śpiewanej i Piosenki Literackiej. Jeździła na liczne festiwale, na których zdobywała nagrody (Wałcz, Szamotuły, OKR Poznań). Brała udział w warsztatach aktorskich, m.in. Biomechanika Teatralna Meyerholda, Body Art Fusion, Warsztaty Teatru Porywaczy Ciał. Na swoim koncie ma też występy w serialach i etiudach studenckich.

 

Dla fanów naszej produkcji przygotowaliśmy nie tylko szereg materiałów promocyjnych, takich jak niepublikowane wcześniej zdjęcia z planu czy plakat filmowy, lecz także specjalne i jedyne w swoim rodzaju gadżety z logo naszego filmu. Za wsparcie w wysokości 50 zł można otrzymać także płytę DVD z efektami naszej pracy! W przypadku wsparcia w wysokości 100 zł i więcej do płyty z filmem dorzucimy specjalne na tę okazję nagrane making of i podziękowania od twórców.

 

 

DVD filmu DZICZ

Torba płócienna

                                                                                                                           Oryginalny kubek

 

Jeżeli uda nam się uzyskać więcej niż 100% podanej kwoty to także z Wami chcemy się podzielić naszą radością!

Za 150% oczekiwanej kwoty postaramy się o specjalnie wydanie DVD, opakowane w ładniejsze, plastikowe pudełko, wraz z mini - książeczką i podziękowaniami dla wszystkich, którzy nas wspierali.

Za 200% oczekiwanej kwoty do płyty dorzucimy unikatowy soundtrack naszego filmu.

Wszystkie nagrody prześlemy mailem lub pocztą na podane adresy zaraz po zakończeniu post-produkcji naszego filmu.

 

My uwierzyliśmy w potencjał i siłę DZICZy, teraz pora na Ciebie! Pomóż nam spełnić nasze marzenie i stworzyć ten film!   

 

Odwiedź nas na Facebook ! 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.09.2014 18:06