Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Skierniewice

Big things have small beginnings

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1088 PLN z 5000 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

21%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.01.2020.

'Dymki' - Film o Komiksach oraz o byciu szczęśliwym

O projekcie

Cześć

Nazywam się Michał Kowalski, jestem scenarzystą, reżyserem i producentem filmu krótkometrażowego „Dymki”.

Film opowiada o młodym chłopaku, fanie komiksów, który chce przeczytać w parku kultowy komiks pt.”Ognisty Krzyżowiec”. Niestety cały czas coś mu w tym przeszkadza i dochodzi do tego, że ma jeden z najgorszych dni swojego życia.

Zbiórka została stworzona w celu zebrania funduszy na ukończenie montażu filmu.

CEL- 5000zł

Obraz łączy ze sobą dwa media- filmu i komiksu. Akcja komiksu bezpośrednio łączy się z tym, co dzieje się w filmie. To opowieść o nerdzie, który nie do końca rozumie otaczającej go rzeczywistości. Film łączy w sobie elementy czarnej komedii, groteski, kina akcji oraz narrację komiksową.

Inspiracjami do realizacji tego filmu były takie filmy jak „Spider Man: Uniwersum”, „Scott Pilgrim Kontra Świat”, filmy ze Spidermanem, Batmanem oraz twórczość Marka Koterskiego.

Historia komiksu, który jest czytany przez naszego bohatera, opowiada o Ognistym Krzyżowcu, potęznym kosmicznym wojowniku, który musi za wszelką cenę zdobyć Kryształ Prawdy, aby ocalić planetę Katharsis. Komiks jest pastiżem historii o Batmanie, Avengersów, komiksów Franka Millera, Alana Morre’a oraz jest mocno inspirowany takimi grami jak Doom, Jedi Academy oraz Deus Ex.

Krótko mówiąc to film zrobiony przez nerdów dla nerdów. Jest to też film o poszukiwaniu szczęścia, a przynajmniej w pewien sposób pokazuje jak nie być szczęśliwym. W obsadzie znaleźli się utalentowani aktorzy- Szymon Kukla, Kamil Wodka, Ania Jarosik Tomala, Maja Szopa, Maria Patykiewicz, Paweł Hajnos oraz Sławek Tomczak.

 

Zdjęcia zostały zakończone, ale postprodukcja stoi w miejscu, ponieważ efekty specjalne oraz postprodukcja dźwięku i kompozycja muzyki, wymaga dużo pracy i czasu. Dlatego jako autor tego projektu, zwracam się do Ciebie o pomoc przy ukończeniu tego filmu. Zrobiłem ten film dla Ciebie. Moją intencją jest opowiedzenie historii o bohaterach, którzy przechodzą przez absurdalne, nielogiczne sytuacje. Logika jest jak sól w wodzie- wiesz że tam jest, ale jej nie widzisz. To właśnie jest główna myśl tego filmu, gdyż jest to ciekawe w jaki sposób radzą sobie bohaterowie w sytuacjach, w jakich nie chcieli się znaleźć.

Zbiórka funduszy ma na celu ukończenie efektów specjalnych, udźwiękowienia filmu, muzyki oraz kolor gradingu. Potrebuję twojej pomocy, aby móc ukończyć ten film. To historia nie tylko dla tych, którzy kochają przygody Avengersów i Ligi Sprawiedliwych, ale również dla tych, którzy cenią sobie humor rodem ze skeczów Monty’ego Pythona czy czarnych komedii takich jak „Dzikie Historie”.

W ramach mojej ogromnej wdzięczności w zamian za pomoc przy produkcji tego filmu, chciałbym Cię zaprosić na premierę filmu, która odbędzie się w Warszawie w 1 kwartale 2020 roku, dać Ci do przeczytania komiks „Fire Crusader” oraz zaprosić Cię na konwent poświęcony komiksom.

Film będzie miał premierę 28.03.2020. Do tego momentu film będzie gotowy i pokazany w Warszawskim kinie na premierze ora będzie wysyłany na festiwale filmowe.

Jak to mawiał Stan Lee, komiksy oraz filmy są medium, które potrafią w najbardziej emocjonalny sposób opowiadać o  świecie, który jest za naszym oknem. Ten świat może się zmieniać i ewoulować, ale nie zmieni się to w jaki sposób opowiadamy o heroiźmie, o ludziach i walce dobra ze złem. Filmy i komiksy to przykład naszego dziedzictwa kulturowego, które w najbardziej namacalny sposób dotykają ludzkiej wrażliwości. Jako fan komiksów, gracz oraz filmowiec, robię ten film z pasji oraz z ludźmi, którzy tą pasją emanują każdego dnia.

Więcej informacji o filmie znajdziesz na fanpage'u na Facebooku @DymkiFilm https://www.facebook.com/DymkiFilm/

Nerds! Assemble!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.01.2020 22:10