Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Czajka

Piotr Czajka

Gdańsk

Student wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku oraz Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Dyplom magisterski ze Wzornictwa uzyskał w 2019 roku. Studia to dla niego odzwierciedlenie zainteresowań. Czerpiąc po trochu z każdej specjalności, projektuje i wykonuje zadania od adaptacji przestrzeni zewnętrznych, aż po drobne przedmioty codziennego użytku. Planowany rozwój zawodowy to projektowanie urządzeń drobnej elektroniki. Swoje projekty stara się tworzyć kompleksowo, uwzględniając nie tylko uwarunkowania funkcjonalne i stylistyczne, ale także aspekty technologiczne.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

610 PLN z 12000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.08.2019.

Moja 3D ! Drukarka dla Ciebie

Dodano: 09.07.2019, 13:18
trendwatcher
trendwatcher
Panie Piotrze, bardzo dziękuję za odpowiedź.

Myślę, że warto by było, gdyby zamieścił Pan materiał, czy autorska drukarka spełnia swoją funkcję. Nie jest także sprecyzowane, z jakimi to filamentami jest kompatybilna, a to ma ogromne znaczenie na późniejsze użytkowanie (opłaca się czy też nie). Cytując: "bogatej palecie dostępnych materiałów do druku" jest dość lakonicznym zakreśleniem.

Życzę powodzenia i w dobrej wierze sugeruję wyszczególnienie innowacyjności/wyjątkowości/przewagi Pańskiego urządzenia, bo na chwilę obecną nie jest to w pełni jasne. Drukarkę, jak i każde urządzenie elektroniczne wybiera się przez wzgląd na specyfikację.
Dodano: 09.07.2019, 12:32
Piotr Czajka
Piotr Czajka
Bardzo dziękuje szczególnie za ostatni komentarz, to wspaniała okazja żeby nieco wyjaśnić.
Chciałbym abyśmy przestali patrzeć na drukarki 3D jak na jakieś wyjątkowe urządzenia, które trzeba albo zbudować samemu albo wybrać gotowe produkty za dość duże kwoty pieniędzy.
Moja 3D to urządzenie, którego prostota pozyskania i obsługi maja być zbliżone zwykłej drukarki atramentowej czy laserowej, podłączonej do domowego komputera.
Wskazane w materiale dane pokazują że mimo podanych przez Pana/Panią możliwości, wciąż bardzo niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Nie każdy ma też pod ręką takie miejsce jak Fablab trójmiasto i wspaniałych fachowców prowadzących cyklicznie takie warsztaty.
Prezentowany projekt skierowany jest dla tych, którzy chcą łatwo otrzymać gotowe narzędzie do druku 3D, bez konieczności zdobycia umiejętności budowania takiego urządzenia.
Co do ekspozycji, została nieco ograniczona, ale są to względy bezpieczeństwa, nie mogę stosować rozgrzewających się elementów, a druk na zimno w technologii FDM nie jest jeszcze możliwy 😉
Dodano: 09.07.2019, 10:47
trendwatcher
trendwatcher
Istnieje wiele przepisów na zbudowanie swojej własnej drukarki 3d lub (jak kto woli) warsztatów pod okiem fachowców, którzy pomogą taką zbudować do użytku domowego - weźmy chociażby trójmiejski FabLab.
Myślę, że wspieranie tego typu inicjatyw jest bardziej aktualne, bo przede wszystkim zdobywa się umiejętności oraz wiedzę, którą można przekazać innym. To w moim odczuciu jest popularyzacja druku 3d.

Odnośnie prototypu na wystawie w Gdyni - szkoda jedynie, że drukarka naprawdę nic nie drukuje, a umieszczony "wydruk" jest wyłącznie pokazowy.
Dodano: 08.07.2019, 22:45
  albert1ciesielski
albert1ciesielski
Świetny projekt! Bardzo wysoka jakość druku, widziałem prototyp na Gdynia Design Days, robi wrażenie!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.08.2019 22:10