Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Pasek

Michał Pasek

Zielona Góra

Nazywam się Michał Pasek, mam 26 lat i hobbystycznie zajmuję się wykonywaniem filmów i zdjęć z powietrza za pomocą amatorskiego quadrocoptera popularnie nazywanego dronem. Moje realizacje staram się wykonywać zawsze w najwyższej jakości, a udane kadrowanie umożliwia mi posiadany podgląd nagrywanego obrazu na ziemi.
Ta dziedzina filmowania jest bardzo młoda. Dzięki dronom można uzyskać niezwykłe ujęcia i efekty, niemożliwe do wykonania z pokładu samolotu czy śmigłowca.
Posiadam świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Dokument ten upoważnia do wykonywania zdjęć komercyjnych z powietrza na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1556 PLN z 35000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2015.

Dronem przez Polskę

O projekcie

03.05.2015 - Aktualizacja

W majowy weekend zostałem zaproszony do Solników w województwie lubuskim. Urocza, mała wieś, z pięknym kościołem i niezwykłymi sadami.

Efekt tej wizyty można podziwiać poniżej:

 

 

 

Nazywam się Michał Pasek i jestem założycielem strony dronowo.eu, na której umieszczam moje produkcje wykonane za pomocą amatorskiego bezzałogowego statku powietrznego. Przez ostatni rok wylatałem setki godzin ćwicząc, odkrywając możliwości tych sprzętów i ucząc się sztuki powietrznej kinematografii.

W sierpniu 2014 zdałem za pierwszym podejściem egzamin w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego na operatora bezzałogowego statku powietrznego, potwierdzający moje umiejętności, znajomość przepisów oraz uprawniający mnie przez kolejne pięć lat do wykonywania lotów także w celach komercyjnych. 

W rodzinnej Zielonej Górze jestem znany jako twórca filmu pt. "Zielona Góra jest piękna"

 

W związku z posiadanymi już umiejętnościami i uprawnieniami, chcę podjąć się stworzenia krótkich filmów-klipów o najciekawszych miejscach w Polsce przy pomocy dużo bardziej zaawansowanego sprzętu niż obecnie posiadany. Przede wszystkim chodzi o jakość obrazu, a co za tym idzie, udźwig platformy latającej ze względu na cięższą kamerę.

Zależy mi na jak najbardziej profesjonalnej produkcji, nagraniach w rozdzielczości 4K, w których może brać udział także drugi operator (jedna osoba skupia się wtedy na prowadzeniu drona, druga zajmuje się tylko ujęciami video). Zdecydowanie chcę uniknąć niepożądanych efektów znanych z popularnych kamer sportowych, czyli tzw. „rybiego oka” oraz wibracji (jello). Do tego celu potrzebny jest cięższy i dużo droższy sprzęt o dłuższej pracy na jednym pakiecie baterii, a także zapewniający daleki zasięg i płynność transmisji video z kamery najwyższej jakości.  

Na fanpage'u dronowo.eu na Facebooku będę prowadził ankiety z pytaniem jakie miejsce nakręcić jako następne. Nie będą to tylko moje propozycje, ale też pomysły innych użytkowników. 

Na pewno będę chciał zrealizować nagrania w takich miejscach jak:

- Zamek Czocha, Zamek Książ, Zamek w Mosznej

- Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie

- Pomorze (jako cały region, wraz z Trójmiastem)

- Mazury

- Pieniny

- miasta takie jak Kraków, Warszawa, Wrocław 

Pozostałych miejsc nie chcę jeszcze zdradzać, będzie kilka niespodzianek. 

Liczę także na podpowiedzi innych użytkowników podczas prowadzenia ankiet. Każdy przecież ma w swoim regionie jakieś perełki, który chciałby pokazać w takim ogólnopolskim projekcie :)

  

Projekt zakończę po ok. 12 miesiącach, po których stworzę film ze wszystkich odwiedzonych przeze mnie miejsc. Zarówno pojedyncze klipy z poszczególnych miejsc, jak i spot kończący projekt, chciałbym jak najlepiej wypromować za pomocą mediów społecznościowych, stron typu "wykop", a także innych mediów, w tym telewizji. Mam zamiar pokazać, że dobre spoty promocyjne nie muszą kosztować kilku milionów złotych. Wystarczy zaangażowanie i chęci.

Ponadto chcę w możliwie szerokim stopniu wspierać projekty m.in. z PolakPotrafi.pl. Już w tej chwili nawiązałem współpracę z twórcami pełnometrażowej produkcji pt. "Ostatni Samotnik". Za niedługo pierwszy klaps, w tym także z powietrza. 

W miarę możliwości, będą także organizowane spotkania, na których zaprezentuję dotychczasową działalność i przedstawię zasadę działania sprzętu, specyfikę nagrań z powietrza.

 

Dlaczego zdecydowałem się na umieszczenie projektu w serwisie crowdfunding'owym? Początkowo chciałem pokryć wszystkie koszty z własnej kieszeni, bazując na dotychczasowym sprzęcie. Jednak moje nabyte umiejętności przewyższają już możliwości starego drona, dlatego by wykonywane przeze mnie filmy powstawały w najlepszej możliwej formie i w najwyższej jakości, potrzebuję wsparcia.

Otrzymane środki przeznaczę na zakup nowej platformy latającej (quadro- lub hexacopter) wraz z osprzętem, kamery umożliwiającej rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 4K (w sumie ok. 19.000 PLN) oraz serwisowanie. Ponadto konieczna będzie modyfikacja posiadanego już komputera pod kątem montażu filmów w ww. rozdzielczości (ok. 5.000 PLN). 

Oczywiście zdobyte wsparcie musi pokryć także nagrody (ok. 1500 PLN), prowizję PolakPotrafi.pl oraz podatki (w sumie ok. 9.500 PLN). 

Na dojazdy w miejsca nagrań przeznaczę środki własne pochodzące m.in. ze sprzedaży starego sprzętu.  

1 PLN - wsparcie bez nagrody

5 PLN - imienne podziękowanie na FB

10 PLN - imienne podziękowanie na FB i dronowo.eu

25 PLN - wszystkie poprzednie nagrody + podziękowanie w napisach końcowych spotu kończącego projekt

50 PLN - wszystkie poprzednie nagrody + elektroniczny i papierowy certyfikat potwierdzający wsparcie projektu 

100 PLN - wszystkie poprzednie nagrody + DVD ze wszystkimi filmami wchodzącymi w skład projektu

300 PLN - wszystkie poprzednie nagrody + koszulka z nadrukiem "dronowo.eu"

500 PLN - wszystkie poprzednie nagrody + pendrive z nadrukiem dronowo.eu 

1000 PLN - wszystkie poprzednie nagrody + zestaw reklamowy dronowo.eu 

2000 PLN - wszystkie poprzednie nagrody + wybór miejsca nagrania (w granicach Rzeczypospolitej Polskiej, miejsce nie może być wyłączone z ruchu bezzałogowych statków powietrznych)

5000 PLN - Wszystkie poprzednie nagrody + występ w jednym z odcinków o głównym  sponsorze. Będziesz miał też możliwość czynnego udziału w filmowaniu z drona

Wysyłka i realizacja nagród może odbyć się tylko na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

100% - Osiągnięcie pierwszego progu jest jednoznaczne z rozpoczęciem realizacji zgodnie z powyższym opisem. Na pewno zorganizuję spotkanie prezentujące projekt, sprzęt oraz możliwości. Spotkanie odbędzie się w Zielonej Górze zarówno przed jak i po zakończeniu projektu.

125% -  Drugi próg - 125% to dodatkowe akumulatory, dłuższy czas lotu i możliwość nagrania kilku obiektów i miejsc za jednym wyjazdem, a tym samym ciekawszy efekt końcowy.

150% - Trzeci próg oznacza zakup sprzętu zapewniającego najwyższą jakość obrazu znaną z profesjonalnych produkcji telewizyjnych i filmowych. Osiągnięcie tego progu będzie wymagało ode mnie także kolejnego podejścia do egzaminu na operatora bezzałogowego statku powietrznego (z powodu wyższej masy całej platformy). 

 

Dzięki dronowo.eu zobaczysz Polskę z zupełnie innej, zapierającej dech w piersiach perspektywy. Podlecę tam, gdzie nie jest w stanie żaden załogowy śmigłowiec czy samolot. Dzięki możliwości proponowania i głosowania na kolejne miejsca nagrań, będziesz również brać czynny udział w projekcie przez cały czas jego trwania. Pokażmy wspólnie, że profesjonalne spoty promocyjne nie muszą kosztować milionów - wystarczą chęci i zaangażowanie. 

Pozdrawiam, 

Michał Pasek

info@dronowo.eu

www.facebook.com/dronowo

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2015 18:06