Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karolina Chojnacka

Karolina Chojnacka

Gdańsk

Jestem miłośnikiem sztuki wizualnej, czyli teatru, tańca, sztuki performance oraz filmu. Uważam, że wszystkie rodzaje sztuki przenikają się dlatego staram się czerpać z każdej z nich.Tańczę oraz gram, reżyseruje oraz tworze, koordynuje i organizuję. Łączę pasję tworzenia z dniem codziennym. Staram się żyć z pasją.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

429 PLN z 6000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.04.2014.

"Droga wolności" - FILM O KOBIECIE Z PASJĄ

O projekcie

 

Bożenna Eltermann, gdańska artystka teatralna obchodzi w tym roku 25 - lecie działalności artystycznej. Chciałabym zrealizować a tym samym zadedykować jej mój film.

 

 

DLA KOBIETY Z PASJĄ.

Karolina Chojnacka

 

 

Bożena Eltermann jest jedną z pierwszych artystów, które przyczyniły się do rozwoju sztuki teatru tańca w Polsce. Wraz z legendarnym Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro, którego była solistką stała się częścią historii teatralno-tanecznej naszego kraju. Indywidualistka, kobieta o niesamowitej sile fizycznej i duchowej dla której taneczna forma wyrazu artystycznego stała się filozofią życia.

Zafascynowana twórczością Bożeny Eltermann postanowiłam opowiedzieć historię niezwykłą, ponieważ mówiącą o rzeczach zwykłych: potrzebie miłości, współistnienia z drugim człowiekiem, koneksji z naturą i naszym wspólnym jak i bardzo osobistym aspekcie wolności - przedstawioną w języku ekspresji jego autorki.

 

Film w reżyserii Bożeny Eltermann - autorski Teatr Cynada Bożeny Eltermann.

 

Mój debiutancki film stanie się filmem niewerbalnym składającym się ze środków komunikacji pozasłownej jakim jest ruch, gest, mimika twarzy celem lepszego zrozumienia drogi artystycznej, która jednocześnie stała się drogą życiową głównej bohaterki.

 

Bożena Eltermann w wywiadzie dla Instytutu Muzyki i Tańca - materiał promocyjny zrealizowany na potrzeby DVD TANIEC POLSKA.


 

Sama decyzja o wykorzystaniu naszego prajęzyka, czyli mowy ciała jest o wiele bardziej głębsza. W rutynie wypowiadanych słów nie przywiązujemy uwagi do naszej cielesności, czyli komunikacji niewerbalnej. Nasze ciało zachowuje się "nieświadomie" jednocześnie wysyłając wyraźniejsze i silniejsze bodźce w kontakcie z drugą osobą. To właśnie od naszego sposobu "wyrażania się" zależy jakość naszego kontaktu. W moim zamyśle, udział komunikacji niewerbalnej przedstawiony z perspektywy kobiety, która poświęciła swoje życie autorskiej sztuce pozajęzykowej stanie się rodzajem edukacji, uświadomieniem ważności naszej fizyczności poprzez którą proces porozumiewania się byłby niezwykle utrudniony.

Jako pomysłodawca i debiutujący reżyser pragnę podzielić się swoją pasją do sztuki tańca oraz do kobiety, która stała się moją przyjaciółką.

Spektakl w reżyserii oraz z udziałem Bożeny Eltermann - Teatr Cynada: "Turning Point".


Tym dość niecodziennym pomysłem na debiut w dziedzinie artystycznego filmu dokumentalnego zainteresowała się telewizja HBO, która promuje młodych, debiutujących reżyserów. Aby film mógł się dalej rozwijać niezbędna jest realizacja zapowiedzi filmowej w celu wsparcia mojego filmu przez osoby z branży telewizyjnej. Nie dysponując wystarczającymi środkami finansowymi na rozwój projektu, spotkałam się z wielką przychylnością osób gotowych pomóc w przygotowaniu trailera.

Należą do nich: znakomity operator Błażej Pyrka, który nie tylko jest autorem zdjęć wielu filmów dokumentalnych ale także ich reżyserem i producentem, montażysta Jarosław Barzan znany z hitów kinowych i seriali takich jak - "Lęk wysokości", "Listy do M.", "Lejdis", "Testosteron", "Pół serio", Aleksandra Widuto - dziennikarka i autorka filmów krótkometrażowych oraz Wytwórnia Filmowa "Kalina" w Gdańsku i Studio PANIKA w Gdyni.

Bożena Eltermann. Wojciech Waglewski. Maciej Maleńczuk. Teledyski autorstwa Yacha Paszkiewicza.

 

Potrzebujemy waszego wsparcia aby zrealizować pierwszy film traktujący o sztuce teatru tańca z perspektywy jego pionierki - Bożeny Eltermann.

Dziękujemy!

 

KONTAKT:
Wszelkie informacje: pytania, propozycje, życzenia, prośby, sugestie proszę kierować na mój adres email: karo.chojnacka@gmail.com bądź na facebooku filmu: https://www.facebook.com/cynadadoc


 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Autorki proszą: dołóż cegiełkę do filmu. Hołd dla wybitnej gdańskiej tancerki

cjg.gazeta.pl | 2014-04-16

Sprawa jest ważna i pilna - jeszcze tylko przez kilka dni można wspomóc na drodze crowdfundingu ciekawy projekt dwóch młodych autorek - film dokumentalny o Bożenie Eltermann, jednej z głównych postaci trójmiejskiego środowisk teatru tańca.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.04.2014 18:06