Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Manufaktura Filmu

Manufaktura Filmu

Lubuskie

Manufaktura Filmu to scenarzysta i reżyser Robert S. Sławiński oraz operator kamery i montażysta Miłek Żurawski. Dla was chcemy tworzyć niezwykłe filmy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2141 PLN z 8500 PLN

30 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

25%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.06.2015.

Droga do Rio

O projekcie

 

  

Bohaterką naszego filmu dokumentalnego jest Milena Olszewska. Milena pochodzi z niewielkiej miejscowości w województwie wielkopolskim i jest zawodową łuczniczką.

Milena mimo zmagania  się ze swoją niepełnosprawnością ani na chwilę nie traci pogody ducha i chęci realizacji swojej życiowej pasji.

Dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy, w 2012 roku zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, a rok później wywalczyła złoto brąz podczas Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w Bangkoku. 2014 rok to Szwajcaria i występ na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Łucznictwie, z którego przywiozła wraz z Ireneuszem Kapustą złoty medal w mikście oraz srebrny indywidualnie. Wtedy też pobiła rekord Europy.

W przysłzym roku Milena Olszewska - jeśli przejdzie kwalifikacje - weźmie udział w Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro, gdzie będzie reprezentować Polskę. To dla niej wielkie wyróżnienie i kolejny krok w karierze.

Wraz z kamerą chcemy jej towarzyszyć w trakcie przygotowań do tego wyjazdu. W filmie pokażemy jej życie codzienne, wybierzemy się z nią do jej domu rodzinnego i pokażemy niezwykłe wsparcie jakie otrzymuje każdego dnia ze strony swoich najbliższych oraz przyjaciół. Udamy się także z Mileną w podróż do czasów, w których narodziła się jej pasja i zapytamy skąd czerpie swoją pozytywną energię.

W tym filmie udowodnimy, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń oraz osiągnięciu sukcesu w życiu.

Mamy też nadzieję, że film przyczyni się również do popularyzacji sportu niepełnosprawnych, w tym łucznictwa.

 

 

 

 

Milena Olszewska  - bohaterka naszego filmu dokumentalnego. Jedna z najbardziej utytułowanych polskich łuczniczek niepełnosprawnych w Polsce. Urodziła się w Czarnkowie w Wielkpolsce. Do strzelania z łuku zachęcił ją trener Ryszard Bukański. Na arenie międzynarodowej zadebiutowała w 2009 roku. Trzy lata później zdobyła swój pierwszy indywidualny medal paraolimpijski w czasie Igrzysk w Londynie. A to tylko początek tej historii...

 

 

Robert S. Sławiński - reżyser filmu. To on zabierze Was do świata Mileny Olszewskiej. Studiował komunikację medialną na PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim oraz medioznawstwo na Kolegium Europejskim UAM. Wieloletni dziennikarz zajmujący się kulturą gorzowską, współpracownik Grodzkiego Domu Kultury w Gorzowie. Z pasji twórca filmów offowych. Zawodowy Copywriter. Miłośnik islandzkich klimatów, dobrego designu i wymagającej reklamy. „Droga do Rio” to jego dokumentalny debiut.

 

Miłek Żurawski - operator kamery i montażysta. Będzie wspierał Roberta w podróży do świata Mileny. Film to jego największa pasja. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się realizacją zdjęć do wszystkiego co jest związane z video i telewizją. Współautor wielu teledysków. Obecnie pracuje w jednej z lubuskich stacji telewizyjnych.

 

Aby udało nam się zrealizować film o Milenie potrzebujemy waszego wsparcia. Zatem - bez zbędnych słów - zbieramy na:

  • wynajem lub zakup brakującego sprzętu filmowego
  • wyjazdy z Mileną na wybrane zgrupowania oraz zawody
  • dostęp do archiwalnych nagrań oraz zdjęć dokumentujących karierę Mileny
  • wydanie płyt DVD z filmem "Droga do Rio"
  • pokrycie kosztów organizacyjnych przy produkcji filmu
  • postprodukcję filmu

Prosimy was o wsparcie : ) Aby nasz projekt odniósł sukces musimy uzbierać minimum 8500 zł. Wierzymy, ze dzieki Wam uda nam się to osiągnąć i już wkótce rozpoczniemy realizację filmu dokumentalnego "Droga do Rio".

 

 

Każda złotówka się liczy, lecz jeśli zechcesz wpłacić kwotę powyżej 10 zł czekają na Ciebie super nagrody! Po ufundowaniu przez portal Polak Potrafi naszego projektu, do rozdania w ramach podziękowania, mamy przygotowane liczne nagrody. Wśród nich są m.in. płyty DVD z filmem, zaproszenia na oficjalną premierę filmu oraz możliwość spotkania z Mileną Olszewską na żywo!

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego crowdfunding? Zdecydowaliśmy się na taką formę finansowania naszego projektu, ponieważ cenimy sobie ludzi, którzy mają otwarte serca i chcą wspierać inne osoby w realizowaniu pasji i marzeń. Cieszymy się, że idea crowdfundingu zawitała również do Polski. Dzięki temu pieniądze nie są już przeszkodą w realizacji różnego rodzaju ambitnych projektów, w tym takich jak nasz film. 

 

 

"Droga do Rio" to nie tylko projekt na portalu Polak Potrafi. Chcemy być bliżej was, dlatego zapraszamy do polubienia naszego  fanpage'a na Facebook'u. Znajdziecie tam aktualności dotyczące postępów przy realizacji filmu oraz informacje i ciekawostki na temat Mileny : )

  

 

MÓWIĄ O NAS

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.06.2015 18:06