Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Robert Palusinski

Robert Palusinski

Kraków, Poland

Robert Palusiński - psychoterapeuta, coach, facylitator pracy grupowej. W latach 1998 - 2003 studiował w Research Society for Process Oriented Psychology w Zurichu, szkolił się także w Londynie, Kopenhadze i Bratysławie.
Od 1997r lat pracuje jako trener w organizacjach i firmach, a od 2003 jak facylitator stosujący podejście i zasady Głębokiej Demokracji.
Tłumacz literatury psychologicznej (m.inn. A. Mindell: "Cienie Miasta", "Psychologia i szamanizm", "Śnienie na jawie" a także analizy jungowskiej, np. "Zraniona Kobieta" L.S. Leonard). Liczne publikacje własne. Prowadził zajęcia z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Śląskim, w Gestaltowskim Instytucie Rozwoju Osobistego, Dojrzewalni Róż i innych. Zajmuje się facylitacją i praktyką rozwiązywania konfliktów oraz uczy innych jak pracować z konfliktami. Założyciel i prezes Fundacji Głębokiej Demokracji www.deepdemocracy.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14693 PLN z 14000 PLN

187 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.11.2015.

Dragon Dreaming - wydajemy podręcznik po polsku !

O projekcie

Obraz w treści 1

Większość ludzi nocą doświadcza marzeń, niektórzy również w dzień - na jawie, szczególnie w dzieciństwie. Ale z biegiem lat siła marzeń się zmniejsza, a jeszcze bardziej przekonanie o tym, że można je realizować.

Nasze marzenie, wizja i misja, które chcemy zrealizować poprzez ten crowdfunding, polega na tym, aby nieznana dotychczas w Polsce metoda Dragon Dreaming stała się możliwie jak najbardziej popularna, dostępna i powszechnie stosowana.

Głównym celem tego projektu jest wręczenie ludziom praktycznych narzędzi pozwalających na realizację ich marzeń, pomysłów i wizji.

Służy temu wydanie polskiego przekładu książki "Dragon Dreaming", która jest wyjątkowym poradnikiem przedstawiającym wyjątkowo skuteczną metodę urzeczywistniania marzeń i tworzenia organizacji XXI wieku. Książka "Dragon Dreaming" jest praktycznym wprowadzeniem do tej metody będącej skutecznym, konkretnym i sprawdzonym systemem realizacji marzeń zamienianych w konkretne przedsięwzięcia i efekty.

Poprzez wydanie książki chcemy dotrzeć z informacją o tej metodzie do jak największej liczby osób, rodzin, organizacji i firm. Chcielibyśmy, aby WSZYSCY się o niej dowiedzieli i stosowali! Wszyscy mamy marzenia, plany, projekty – nawet te, pochowane w szufladach. Książka oraz sam projekt „Dragon Dreaming” są właśnie po to, aby te marzenia zostały w 100% zrealizowane !

Metoda oraz książka "Dragon Dreaming" uczą praktycznego zarządzania najśmielszymi projektami, jest to innowacja społeczna niezwykle potrzebna w naszym kraju

Kiedy ostatnio marzyłeś/aś lub śniłeś/aś na jawie tworząc wizję czegoś, co chciał(a)byś osiągnąć w określonym czasie (To mogło mieć miejsce nawet w dzieciństwie)?

Czego dotyczyło twoje marzenie? Pamiętasz?

Ile z tych marzeń, pomysłów czy idei udało ci się zrealizować?

A ile wciąż pozostaje w sferze marzeń?

Każde, nawet najmniejsze przedsięwzięcie zaczyna się od pewnej wizji, od marzenia pojedynczego człowieka. Doświadczenie pokazuje, że 90% naszych marzeń pozostaje w sferze idei zatrzymując się na pierwszym etapie samego pomysłu. Blokada w fazie marzeń wynika przede wszystkim z tego, że nie dzielimy się marzeniami z innymi ludźmi! Nie dzieląc się marzeniami – nie pozwalając im się pojawić w świetle dnia – trudno nadać im realną, namacalną formę w rzeczywistości.

W metodzie Dragon Dreaming pierwszy krok realizacji każdego zamierzenia polega na po-dzieleniu się marzeniem lub najbardziej osobistymi wizjami z osobami, które mogą rozumieć i wspierać twoje wizje. To także pierwszy krok do zbudowania zespołu, który pomaga zrealizować to marzenie. W naszym, pełnym konkurencji świecie, na każdych 1000 marzeń lub wizji jedynie 100 przechodzi do kolejnego etapu, jakim jest planowanie, a z tej liczby zaledwie 10 zadziała zgodnie z planem i zaledwie jedno (1) z tych dziesięciu przetrwa dłużej niż 3 lata. Ludzie są tego świadomi i wiedzą, że w świecie w jakim przyszło nam żyć, marzenia nie mogą się zrealizować, więc … rezygnują z marzeń.

Australijscy Aborygeni powiadają, że kiedy tracisz swoje śnienie, swoje marzenia, to tracisz część duszy.thumb_aborigin_resize_600_600.jpg Słynny amerykański psychoterapeuta, Arnold Mindell w książce „Śnienie na jawie” twierdzi, że utrata kontaktu ze snami, marzeniami i śnieniem, to główna przyczyna lekkiej depresji mającej wymiar epidemii. Zdaniem Aborygenów utrata części duszy powoduje apatię, fatalizm, bezradność, życie bez planów na przyszłość, uzależnienia, depresję, skłania do poszukiwania szczęścia przez nadmierne zakupy, wywołuje frustrację, obwinianie innych lub siebie.

Książka "Dragon Dreaming" jest praktycznym podręcznikiem wprowadzającym do metody Dragon Dreaming, będącej niesamowicie skutecznym, konkretnym i sprawdzonym systemem realizacji marzeń lub wizji. Metoda Dragon Dreaming spełnia dwa podstawowe zadania:

 1. Pozwala realizować marzenia, wizje, pomysły ze 100% skutecznością.
 2. Integruje zespoły, grupy ludzi wokół wspólnego projektu ucząc sposobu korzystania z kolektywnej inteligencji wzmocnionego efektem synergii.

Opracowany w Australii i udoskanalany przed ostatnie 30 lat proces Dragon Dreaming znajduje zastosowanie w działaniach grupowych, przy pełnym zastosowaniu zasady „wygrany – wygrany”. Jest to metoda zarządzania projektem w ujęciu systemowym z dużą dawką inspiracji płynących z kultury i postrzegania świata Australijskich Aborygenów. W tym procesie wszyscy uczestnicy i uczestniczki najpierw zanurzają się w obszar Śnienia - wizji i marzeń, aby później wspólnie przejść do sfery planowania, następnie do działania a w końcu do celebrowania = świętowania i cieszenia się z osiągnięć i sukcesów. W przeciwieństwie do większości procedur realizacji i osiągania celów w tej metodzie WSZYSTKIE etapy-fazy są równie ważne. Przy czym w czasie planowania oraz realizacji przedsięwzięć nie ma jednego lidera kierującego całym procesem, są za to zespoły odpowiedzialne za realizację cząstkowych zadań zgodnie z możliwościami oraz talentami poszczególnych członków/członkiń zespołu.

Proces Dragon Dreaming bywa nazywany „organizacją o pustym centrum”. Dla wielu osób wyzwaniem są także stosowane techniki, zasady i reguły: np.: „jak można określone zamierzenie bezpiecznie wyprowadzić poza strefę kontroli” lub: „działania nie dające radości nie mogą być skuteczne i zrównoważone na dłuższą metę”. W tej metodzie samopoczucie i satysfakcja ludzi oraz środowiska są najważniejsze, zaś osiągnięte efekty stają się skutkiem ubocznym satysfakcjonującego tworzenia i współdziałania, które trudno w tym kontekście określić słowem „praca”.

Jak Ty możesz współuczestniczyć w tym projekcie? W realizacji naszego marzenia?

thumb_stopydzieci_resize_600_600.jpgNasze marzenie, które pragnie zaistnieć w rzeczywistości polega na tym, aby nieznana dotychczas w Polsce metoda stała się możliwie jak najbardziej popularna, dostępna i powszechnie stosowana.

Przyzwyczajeni jesteśmy do narzekania, do asekuracyjnego podejścia pełnego wątpliwości co do ostatecznego sukcesu przedsięwzięcia. Nade wszystko jesteśmy w wielkiej mierze zbiorowiskiem indywidualności, które z trudem realizują się we wspólnych, zespołowych, długofalowych przedsięwzięciach. Dragon Dreaming oferuje dziesiątki technik i narzędzi przenoszących pracę zespołową na zupełnie nieznany w Polsce poziom dając jednocześnie niezwykłą satysfakcję i radość uczestnikom projektu.

Jest to innowacja społeczna niezwykle potrzebna w naszym kraju, ale także konieczna, jeżeli mamy zmienić losy całej planety. Jeżeli mamy zostawić naszym dzieciom i wnukom Ziemię w conajmniej niepogorszonym stanie ...

Pierwszym krokiem w procesie Dragon Dreaming jest stworzenie kręgu osób dzielących wspólne marzenie – właśnie Teraz zapraszam cię do tego, wyjątkowego kręgu pionierów tej metody w Polsce. Teraz, choćby na chwilę wejdź w do krainy marzeń - do Śnienia. Bądź przez chwilę z nami w tej Krainie.

Zapraszam Cię do współpracy, współtworzenia i współrealizacji książki - marzenia, książki - podręcznika: „Dragon Dreaming”(w jęz. polskim). Każdy rodzaj wspomagającej energii jest nie do przeszacowania.

Jeden ze sposobów współuczestniczenia w tym wydarzeniu to twój wkład, współudział oraz zaangażowanie. Jeśli nadal czytasz ten tekst - to już jest dużo! Możesz trzymać za nas kciuki, możesz powiadomić znajomych o możliwości dołączenia do akcji, zaprosić rodzinę do współ-wydawania tej pozycji oraz do przekazania środków finansowych, które pozwolą opłacić cały proces wydawniczy:

 • koszt przekładu książki z języka angielskiego na polski
 • skład i łamanie tekstu
 • korekta
 • redakcja
 • opracowanie graficzne
 • druk i oprawa
 • dystrybucja.

Zbiórka ma pokryć powyższe koszty a nakład będzie ograniczony do ilości osób biorących udział w tej akcji crowdfundingowej ponieważ ten projekt jest "not for profit"

Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, to nadwyżka pozwoli na stworzenie:

 • Strony internetowej - jako źródła  informacji i inspiracji. Z filmami, szkoleniami on-line, artykułami i podpowiedziami. Będzie zrzeszała wszystkich fanów metody "Dragon Dreaming". W przyszłości, stanie się przestrzenią współpracy siatki osób praktykujących metodę DD w Polsce. Będzie to także miejsce informacji o wszystkich dostępnych w naszym kraju szkoleniach Dragon Dreaming płatnych i bezpłatnych.
 • Specjalnego funduszu pomocowego dla osób, których warunki materialne nie pozwalają opłacić kosztów szkolenia Dragon Dreaming.
 • potrzebne będą także środki na kampanię promocyjną – więc część funduszy zostanie przeznaczona na ten cel. Moim wielkim marzeniem jest, by dotrzeć z informacją o książce oraz o tej metodzie do jak największej liczby osób, rodzin, organizacji i firm. Chciałbym, aby WSZYSCY się o niej dowiedzieli i stosowali ! Wszyscy mamy marzenia, plany, projekty – nawet te, pochowane w szufladach. Książka oraz sam projekt „Dragon Dreaming” są właśnie po to, aby te marzenia zostały w 100% zrealizowane !
 • Przy Twoim udziale zbierzemy środki pozwalające zrealizować te marzenia i projekt.
 • Więcej informacji o książce i metodzie DRAGON DREAMING - zobacz: http://dragondreamingpl.blogspot.com/ oraz: www.dragondreaming.pl

 

Książka będzie dostępna w wersji limitowanej papierowej dla tych co wpłacili na Crowdfundingu (od 40 zł).
A TAKŻE
Również w wersji PDF dla tych wszystkich, co wsparli/wsparły projekt choćby minimalną kwotą :)

 

Kto prowadzi i realizuje projekt:

Robert Palusiński - psychoterapeuta, coach, facylitator i trener pracy grupowej.
Tłumacz i wydawca literatury psychologicznej (m.inn. A. Mindell: "Cienie Miasta", "Psychologia i szamanizm", "Śnienie na jawie" a także analizy jungowskiej, np. "Zraniona Kobieta" L.S. Leonard). Liczne publikacje własne. Prowadził zajęcia z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Śląskim, w Gestaltowskim Instytucie Rozwoju Osobistego, Dojrzewalni Róż i innych. Zajmuje się facylitacją i praktyką rozwiązywania konfliktów oraz uczy innych jak pracować z konfliktami. Założyciel i prezes Fundacji Głębokiej Demokracji www.deepdemocracy.pl. Prowadzę swój blog: http://robertpalusinski.blogspot.com/

+ zespół: Magda ZIelezińska, Małgosia Jarymowicz, Monika Szatan i wiele innych wspaniałych i pięknych dusz !

Wspierają nas:

Ekomotywa  ,

Restauracja Vega, Fundacja Głębokiej Demokracji, Taraka, Latająca Szkoła

Zobaczmy kto stosuje techniki Dragon Dreaming i dlaczego warto mieć tę książkę. Poniżej film o wiosce ekologicznej Sieben Linden, która została zbudowana przez grupę organizujących się rodzin na bazie jednej stodoły.
Kiedy byłam w Niemczech w Okodorf w tej wiosce na szkoleniu jej współzałożyciel mówił, że to właśnie dzięki metodzie Dragon Dreaming ich osada rozwinęła się tak mocno. Kilkanaście osób rozwinęło się w społeczność licząca ponad 150 osób mając do dyspozycji na samym początku jedynie starą stodołę. Wszystkie te osoby zamieszkują w tym momencie domy naturalne, a te budynki (włączając w to wiejską stołówkę, saunę, sklepy, biura) zbudowali organizując się według tej metody.
Zapraszam Cię byś doświadczył sam w czym Ci może pomóc ta książka.

link do filmu o Sieben Linden: https://youtu.be/SJ4LJWFWea4

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.11.2015 09:09