Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Studencka Inicjatywa Narkopolityki

Studencka Inicjatywa Narkopolityki

Warszawa, Polska

Studencka Inicjatywa Narkopolityki jest siecią kół naukowych przy szkołach wyższych, która zrzesza ludzi młodych, studentów i pracowników naukowych szkół wyższych, którzy chcą zmienić funkcjonującą w Polsce i na świecie politykę narkotykową opartą na prohibicji. Opowiadamy się za polityką narkotykową, której podstawą będą dowody naukowe i zasady poszanowania wolności i godności człowieka. Wspieramy ideę dekryminalizacji posiadania substancji odurzających na własny użytek, umożliwienie osobom uzależnionym dostępu do różnorodnych i skutecznych form leczenia, redukcję szkód wynikających z używania narkotyków oraz dopuszczenie nielegalnych obecnie substancji do użytku medycznego w określonych przypadkach.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć, współpracować z nami, lub masz jakiekolwiek pytania napisz na kontakt@sin.org.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5270 PLN z 5000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.07.2016.

#DopalamyWiedzę

O projekcie


 

Dzień 18

Przekroczyliśmy 30%, dziękujemy! Dodaliśmy nową nagrodę dla palaczy - za jedyne 30zł wyślemy Ci aż 5 kolorowych, szczelnych opakowań na skręty. Są ekologiczne, biodegradowalne i składają się w 20% z włókna konopnego a w 80% z bioplastiku.

Dzień 2

Wielkie dzięki, że jesteście z nami! Słuchajcie, dobrze jest, ale nie osiadajmy na laurach! Jeden dzień, a uzbierało się 10% zaplanowanej sumy! :) Teraz tylko oby tak dalej! Dla Was! Przez Was! Dzięki Wam! Prosimy, udostępniajcie, gadajcie ze znajomymi, ślijcie w świat! Dzięki jeszcze raz :D

Wobec wielu próśb dodaliśmy nową nagrodę! Interesuje Cie sama koszulka "Nice People Take Drugs"? Wystarczy, że wesprzesz nas o jedynie 50 złotych!

Dzień 1

Zaczęliśmy kampanię „#DopalamyWiedzę!”. W 2016 zapraszamy do budowania w Polsce kultury bezpiecznego imprezowania razem z nami! 

 

 
Jak większość z Was lubimy imprezować, a lato oznacza dla nas sezon festiwalowy. Obserwując festiwale muzyczne w Polsce i za granicą,  zauważyliśmy jedną, zasadniczą różnicę – w Polsce, gdy ktoś pali jakiegoś „mocarza”, o bezpieczeństwo dba regulamin i służby porządkowe, a nie rzetelna informacja. Nie zachęcamy do zażywania narkotyków, jednak jesli ktoś zdecyduje się stosować substancje psychoaktywne, może na wiele sposobów redukować ryzyko, jakie mogą one za sobą nieść. I tu właśnie pojawiamy się my. Studencka Inicjatywa Narkopolityki (we współpracy ze służbami porządkowymi i medycznymi festiwali) dzieli się informacjami i materiałami oraz dba o to, aby uczynić imprezę bezpieczniejszym środowiskiem. Takie podejście już ratuje życia w innych krajach na świecie!

 

  
Nasi wolontariusze już od kilku miesięcy biorą udział w lokalnych imprezach i dzielą się swoją wiedzą na temat bezpiecznego używania narkotyków oraz ogólnie bezpiecznej zabawy. Na naszych stoiskach dostaniecie darmowe ulotki, które zawierają zarówno informacje na temat działania danej substancji, jak i skutków ubocznych jej zażywania, możliwych przedawkowaniach czy groźnych połączeniach z innymi używkami.  Rozdajemy też prezerwatywy, testy kolorometryczne (do sprawdzania faktycznej zawartości substancji), jednorazowe rurki, zatyczki do uszu oraz zapewniamy wiele praktycznych informacji, porad prawnych jak również wiedzy o reformie polityki narkotykowej i substancjach we współczesnej nauce.

W czasie letnich miesięcy 2016 roku chcemy pojawić się z naszym stoiskiem podczas odbywających się w tym czasie festiwali (m.in. Goa Dupa). Chcemy zebrać 5 000 zł na paliwo, identyfikatory i przedmioty ułątwiające rozpoznanie nas w tłumie, zapewnienie odpowiedniej infrastruktury (namiot, leżaki, koce dla uczestników imprez), ale też dodatkowych ilości zatyczek do uszu, testerów i prezerwatyw.  Z Mandala Deco Team zorganizujemy specjalną strefę, w której będziemy zajmować się osobami przechodzącymi trudne doświadczenia zanim doznają traumy lub fizycznej krzywdy. Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, będziemy mogli kupić też zapas wody i jeszcze więcej rzeczy rozdać za darmo! Każda wpłata pozwoli na przygotowanie dla Was jak najbardziej profesjonalnej opieki!  

Twoje wsparcie pomoże nam w:

  • Przygotowaniu grup wolontariuszy
  • Zorganizowaniu transportu
  • Zakupie materiałów dla festiwalowiczów
  • Stworzeniu specjalnej strefy dla osób, którym doskwiera moc imprezy 


NADRZĘDNYM CELEM NASZEJ AKCJI JEST SPRAWIENIE, ŻEBYŚCIE BEZ WZGLĘDU NA WASZE DECYZJE DOTYCZĄCE SPOSOBÓW W JAKIE SIĘ BAWICIE, BAWILI SIĘ DOBRZE I BEZPIECZNIE.

 
Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, ponieważ wszelkie dotychczasowe działania opłacaliśmy z własnych składek członkowskich, a wiele materiałów posiadamy dzięki uprzejmości innych organizacji. Niestety składki nie są na tyle duże, abyśmy mogli pokryć koszty zakupu namiotu czy dodatkowych materiałów. Dzięki takiej akcji crowdfundingowej będziemy mogli poszerzyć swoje działania i spotkać się z Wami na większej ilości wydarzeń :)

Kiedy spotkasz nas błądząc pod maine’m posłużymy pomocą jeśli zacznie Ci się robić trochę ciepło, zbyt blisko przed głośnikiem. Mamy zatyczki do uszu, prezerwatywy, testery do dragów i masę innego praktycznego towaru, jak też informacji o (nie)mieszaniu substancji. Znajdziesz w naszym namiocie książki czy świetny komiks „NARKO”!

 


Studencka Inicjatywa Narkopolityki powstała w 2012. Początkowo koło naukowe, z czasem przekształciła się w coraz prężniej działającą organizację, która zrzesza ludzi młodych, studentów i pracowników naukowych szkół wyższych, którzy chcą zmienić funkcjonującą w Polsce i na świecie politykę narkotykową opartą na prohibicji. Działa głównie w Warszawie i Krakowie (jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem oddziału lokalnego w Twoim mieście – daj znać!). Opowiadamy się za polityką narkotykową, której podstawą są dowody naukowe i zasady poszanowania wolności i godności człowieka. Organizujemy spotkania, konferencje oraz prowadzimy akcje partyworkingowe, podczas których uczestnicy imprez mogą otrzymać od nas istotne informacje dotyczące bezpiecznej zabawy.

Obsługą wydarzenia zajmie się wraz z wolontariuszami zespół, który organizował akcje partyworkingowe na wielu imprezach klubowych, min. Acid Halloween, Egodrop, Road to Goadupa czy Transówce. Ludzie z naszego zespołu specjalizują się w pierwszej pomocy, warsztatach, wyzwaniach nowych substancji ale też prawie narkotykowym i środkach psychoaktywnych w nauce.

Bartek ma doświadczenie we współpracy z organizatorami imprez masowych i robienia warsztatów na takich imprezach (np. dom bez hejtu). Małgosia jest pedagogiem zainteresowanym edukacją narkotykową. Ma doświadczenie w ogarnianiu dużej ilości ludzi w jednym skupisku. Jurek był na stażu w Bukareszcie w Romanian Harm Reduction Network i specjalizuje się we współoddziaływaniu substancji. Organizował szereg akcji partyworkingowych SIN i zna się na testach od strony technicznej, pilnuje interpretacji wyników oraz bezpieczeństwa stosowania.

Zarząd SIN, Bartosz Krajewski, Małgorzata Łaszkiewicz i Jerzy Afanasjew 

 


Wysyłamy pocztą i na paczkomaty już od 30zł!
 
10zł - Pakiet "PIĄTKA I TESTY" - Osobiście podziękujemy Ci w naszym namiocie, opowiemy jak "rozgryźć" i zrozumieć piguły i przekażemy zestaw po jednym każdego z odczynników.
20zł - Pakiet "PARTY ANIMAL" - Komplet testów, glowsticki i wykład połączony z pokazem filmu "Jak się bawić i nie umrzeć?"
30zł - Pakiet "EKSPERT MELANŻU" - Komplet testów, glowsticki, wykład i eko torba SIN z wzorem psychoaktywnej molekuły
LUB
30zł - Pakiet "WOLNE KONOPIE" 5 ekologicznych pojemników na skręty (20% włókno konopne, 80% bioplastik)
50zł - Pakiet "LICENCJA NA DOBRĄ ZABAWĘ" - Komplet testów, glowsticki, wykład, torba  i składana tabela A3 interakcji substancji od TripSit 
LUB
50zł - koszulka "Nice People Take Drugs"
60zł - Pakiet "MAGISTER INSTYTUTU BASÓW" - Komplet testów, glowsticki, wykład, torba, tabela i zapas vlepek SIN
75zł - Pakiet "DOKTORAT BEZPIECZNEJ ZABAWY" - 2 komplety testów, glowsticki, wykład, torba, tabela, vlepki i komiks "NARKO"
100zł - Pakiet "APOSTOŁ DOBREJ NUTY" - Komplet testów, glowsticki, wykład, torba, tabela, vlepki,  komiks "NARKO" i koszulka "Nice People Take Drugs"
150zł - Pakiet "LSD JAK W KOREI" - 5 kompletów testów, glowsticki, wykład, torba, tabela, vlepki,  komiks "NARKO" i koszulka "Nice People Take Drugs" 

200zł - Pakiet Oksany "SZKOŁA CHŁOPAKI TAKIE TAKIE" - 10 kompletów testów, glowsticki, wykład, torba, tabela, vlepki, komiks "NARKO", koszulka "NPTD" i książka wydawnictwa Krytyka Polityczna
300zł - Pakiet "DAJCIE MI PRZECIWNIKA!" - 15 kompletów testów, glowsticki, wykład, torba, tabela, vlepki, komiks "NARKO", koszulka "NPTD", książka i szkolenie „Znaj swoje prawa!” oraz wjazd na wybraną imprezę klubową w Polsce w 2016 o nie większej niż dwucyfrowej wartości biletu.
500zł – Pakiet "HOW TO DANCE AT A RAVE?" - 20 kompletów testów, glowsticki, wykład, torba, tabela, vlepki, komiks "NARKO", koszulka "NPTD", książka wydawnictwa Krytyka Polityczna,  szkolenie „Znaj swoje prawa!”. Dodatkowo zagwarantujemy Ci karnet na Goa Dupa Arts & Music Open Air 2016 lub abonament do końca roku na imprezy ekipy Egodrop w całej Polsce!

EKO Pojemniki na skręty

T-Shirt "Nice People Take Drugs"


Testy Kolorometryczne

Redukcja szkód to system wsparcia osób używających substancji psychoaktywnych rekreacyjnie  lub problemowo. Działania podejmowane w ramach tego systemu  mają na celu minimalizację negatywnych konsekwencji zdrowotnych i społecznych związanych z zażywaniem takich środków. 

Filozofia redukcji szkód opiera się na założeniu, że znaczna część osób nie zrezygnuje z używania narkotyków, picia alkoholu czy uprawiania seksu, więc należy sprawić, aby czynności te stały się możliwie jak najbardziej bezpieczne. Redukcja szkód może kojarzyć się Wam z dystrybucją czystych strzykawek osobom używającym narkotyków dożylnie, jednak w jej obszarze mieści się znacznie więcej działań, z którymi większość z Was pewnie się już spotkała. Przykładem są choćby akcje społeczne przekonujące do nieprowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu – nie starają się one zmusić ludzi aby w ogóle nie pili, tylko skoro już to robią, aby nie stwarzali zagrożenia dla siebie i innych.

Podobnie jest z redukcją szkód związanych z używaniem innych substancji. Każdy z Was z pewnością wie, że posiadanie narkotyków jest w Polsce nielegalne, a ich zażycie może mieć negatywny wpływ na Wasze zdrowie. Skoro jednak zdecydowaliście się zjeść kupioną od Siwego pigułę to warto, żebyście wiedzieli jaki jest jej przybliżony skład, odpowiednio się nawadniali i nie wahali skontaktować się z lekarzem, jeżeli będzie się działo coś złego.

Nadrzędnym celem naszej akcji jest sprawienie, żebyście bez względu na Wasze decyzje dotyczące sposobów w jakie się bawicie, bawili się dobrze i bezpiecznie.

Działania z zakresu redukcji szkód rekomendowane i prowadzone są przez Organizację Narodów Zjednoczonych  (http://www.unaids.org/en/resources/presscentre/featurestories/2014/march/20140318harmreduction); Unię Europejską (Strategia Narkotykowe UE 2013-2020) (http://www.emcdda.europa.eu/themes/harm-reduction); Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (http://bitly.pl/6Er97); Czerwony Krzyż  (http://www.ifrc.org/en/what-we-do/health/harm-reduction/); Lekarzy Bez Granic (http://www.msf.org/article/harm-reduction-program-moscow)
oraz setki innych instytucji i organizacji zajmujących się problematyką używania substancji psychoaktywnych.

 

 
Narkotyki są szkodliwe, nie ma bezpiecznego ćpania. Zachęcacie ludzi do brania? 

Jasne, wszelkie używki mogą negatywnie wpływać na ludzki organizm, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie brali, biorą i będą brać. Nie zachęcamy do zażywania substancji psychoaktywnych, chcemy jednak podnosić stan wiedzy na temat działania różnych narkotyków i ich wpływu na człowieka, tak aby dorosłe osoby decydujące się na zabawę pod wpływem miały pełną świadomość tego, co robią i co biorą. Dzięki temu są w stanie zminimalizować szkody wyrządzane przez te używki.

Czy nie sprzyja to wzmocnieniu uzależnienia? 

Nasze działania są skierowane głównie do użytkowników rekreacyjnych. Dostają oni od nas informacje dotyczące wszelkich konsekwencji związanych z narkotykami, w tym wiedzę o  uzależnieniach, jednak jako osoby dorosłe to one decydują o tym, co z tą wiedzą zrobić. Jeśli trafia do nas osoba, która ma problem z uzależnieniem, otrzymuje od nas pełną informację dotyczącą możliwości podjęcia leczenia. 

A co z osobami które nie biorą, z nimi tez rozmawiacie?

Jak najbardziej, naszym celem jest edukacja wszystkich osób, które są zainteresowane wiedzą dotyczącą narkotyków i bezpiecznej zabawy. Dzięki temu będą one miały wiedzę na temat tego, jak reagować gdy w jej otoczeniu znajdzie się osoba pod wpływem narkotyków oraz jak jej pomóc gdy będzie działo się coś złego. Redukcja szkód dotyczny również alkoholu – pamiętaj, Twoja wątroba podziękuje Ci za każdą szklankę wody!

A to jest w ogóle legalne? 

Tak, rozdawanie testów, rozmawianie i edukowanie na temat narkotyków jest na szczęście (jeszcze) legalne.

Możecie testować narkotyki? Policja Was nie zatrzyma za posiadanie? 

My rozdajemy testy, nie przeprowadzamy takich badań samodzielnie.

Jakie macie testy i jak się je przeprowadza? 

Dysponujemy testami kolorometrycznymi Marquis, Mandelin, Mecke, Folin, Froehde, Liebermann i Ehrlich. Są to proste odczynniki, które rozdajemy w osobnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach. Po wsypaniu do środka drobnej ilości próbki dynamicznie zmieni ona kolor, co może wskazać dominujące zanieczyszczenie lub rozpoznać dopalacz. Testy są szczególnie skuteczne w szybkim reagowaniu na wyjątkowo niebezpieczne partie narkotyków.

Jakie informacje na temat narkotyków można u Was uzyskać?

Dowiesz się, jakie jest działanie danej substancji, ile to trwa i czym się objawia, jakie są skutki uboczne (brak snu, powiększone źrenice, łaknienie lub jego brak itp.), jakie powinny być dawki, z czym tego nie mieszać, co zrobić w przypadku występowania niepożądanych efektów czy przedawkowania.

Kto Was finansuje?

Finansujemy się sami ze składek członkowskich, dlatego trafiliśmy na PolakPotrafi.pl. Ten projekt pozwoli nam - mamy nadzieję - uzyskać więcej środków na nasze działania partyworkingowe i zwiększyć nasz profesjonalizm.  
  

http://facebook.com/SinPl  http://sin.org.pl  http://instagram.com/sinorgpl 

Lub napisz do nas bezpośrednio na email kontakt@sin.org.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.07.2016 00:12