Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jakub Cichocki

Jakub Cichocki

Poznan, Poland

Cześć!

Mam 25 lat, mieszkam w Poznaniu. Lubię podróżować, amatorsko fotografować i grać w badmintona. Jestem zapalonym kibicem żużla.

Obecnie realizuję kampanię w ramach PolakPotrafi - celem projektu jest wyprodukowanie razem z Wami filmu dokumentalnego Dom Pokoju o pracy polskich sióstr Elżbietanek w Betlejem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16035 PLN z 15000 PLN

107 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.11.2017.

Dom Pokoju - film dokumentalny

O projekcie

 ZOBACZCIE PIERWSZE EFEKTY NASZEJ PRACY:

https://web.facebook.com/filmdompokoju/videos/371303926660060/

#MISJADOMPOKOJU wykonana!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą zbiórkę i cały projekt!

Mamy czas do poniedziałku, zatem nie zatrzymujemy się i działmy dalej!

Wasze dalsze wsparcie zostanie wykorzystane na stworzenie niesamowitej muzyki do naszego filmu oraz częściowo przekazane także bezpośrednio na dzieci w Domu Pokoju w Betlejem!

 

Film "Dom Pokoju” to projekt wolontariacki, realizowany we współpracy ze studiem filmowym High Hope Films, którego celem jest wyprodukowanie dokumentu o pracy polskich sióstr Elżbietanek w Betlejem.

 

 

 

Praca sióstr  Elżbietanek w Izraelu rozpoczęła się w 1931 r. Po wojnie izraelsko-arabskiej, w latach sześćdziesiątych XX wieku, siostry Rafała Włodarczak i Imelda Płotka, rozpoczęły dzieło pomocy Dom Pokoju – początkowo wynajęły dwa pokoje, gromadząc najbardziej cierpiących i bezbronnych podczas konfliktu - dzieci. Owocem ich misji dzisiaj są dwa domy – na Górze Oliwnej w Jerozolimie (1967 r.) oraz w Betlejem (2010 r.).

 

„Jeśli czujesz w sercu pokój, możesz budować go wszędzie tam gdzie jesteś, żyjesz i pracujesz.” S. Szczepana Hrehorowicz CSSE

 

 Niepewność, wysoki mur, podziały, walka, wojsko na ulicach – to wszystko nie przeszkadza w dziele, które rozpoczęło się ponad 50 lat temu w Jerozolimie, a trwa do dzisiaj – także w Betlejem.

 

Oprócz służby i wychowania dzieci w domach, siostry aktywnie angażują się w pomoc – także duchową - rodzinom chrześcijańskim i muzułmańskim, których życie determinuje sytuacja geopolityczna.

 

 

Główną ideą filmu jest ukazanie dobra i pokoju, jakie niesione są przez polskie siostry już od ponad pół wieku na terenie, który przez lata doświadczany jest źle ukierunkowanymi, ludzkimi interesami.

 

Konflikt izraelsko-palestyński przez lata przechodzi różne poziomy nasilenia, wywierając wpływ na rozwój dzieci
i młodych ludzi. Polskie siostry pracujące
w tej części świata, podjęły się misji zapewnienia tym niewinnym, chociaż odrobiny normalności i pokoju.

 

Misja trwa do dziś – głównie dzięki ludziom dobrej woli i ciągłemu odczytywaniu powołania przez siostry.

 

O tym chcemy opowiedzieć światu.

 

 

 

Nazywam się Jakub Cichocki, mam 25 lat i na stałe mieszkam w Poznaniu. Na codzień pracuję w szeroko pojętej komunikacji. Uwielbiam podróżować - w zeszłym roku spełniłem jedno ze swoich marzeń - przejechałem autem sporą część Nowej Zelandii. Amatorsko fotografuję i gram w badmintona. Jestem zapalonym kibicem żużla.

 

 

Skąd pomysł na film? Razem z żoną jesteśmy wolontariuszami w Domu Pokoju w Betlejem, dlatego dzieło sióstr elżbietanek jest nam bliskie. Praca jaką wykonują zainspirowała mnie do opowiedzenia tego światu.

 

We współpracy ze studiem filmowym High Hope Films, w dniach od 17 do 25 października 2017 r., realizować będziemy zdjęcia do filmu Dom Pokoju. Forma dokumentu najbardziej odda specyfikę tego, co dzieje się w Betlejem. 

 

Chcę prosić Ciebie o pomoc w realizacji tego celu. Co otrzymasz w zamian?

 

Najważniejsze co musisz wiedzieć - film nie jest inicjatywą komercyjną - w każdym miejscu, w którym złapiesz kawałek internetu, będziesz mógł się pochwalić tym, w co się włączyłeś - będzie on dostępny pod koniec pierwszej połowy 2018 r. na otwartym kanale Youtube.

 

Wszystkie nagrody zostały opisane w prawej kolumnie strony projektu lub na samym dole, jeśli jesteś na mobile'u!

 

Z góry dziękuję za każdą złotówkę, którą przeznaczysz na realizację projektu. 

 

 

Crowdfunding jest dla ludzi, którzy wierzą w ludzi.

 

Za każdym projektem, który znajdzie się na platformie PolakPotrafi.pl, stoją ludzie, którzy wierzą w siłę społeczności. Ja też wierzę, dlatego dziekuję, że doszedłeś do tego miejsca.

 

Żeby zrealizować projekt na zakładanym poziomie, potrzebuję Twojej pomocy. W takich przypadkach transparentność jest podstawą zaufania, dlatego zobacz na co przeznaczę przekazane przez Ciebie pieniądze:

 

  • bilety lotnicze dla ekipy oraz sprzętu (kamery, oświetlenie, dźwięk itp.)
  • zdjęcia do filmu,
  • dźwięk i muzyka do filmu,
  • montaż materiału,
  • promocja kampanii - zagwarantowanie części nagród dla Was,
  • finalny projekt filmu dokumentalnego - dostępny dla każdego w formie online,
  • prowizja portalu,
  • podatek od uzyskania wsparcia.

 

Jeśli Wasze wsparcie przewyższy zakładaną kwotę do zebrania, mamy już pomysły jak dobrze to wykorzystać -  wydanie filmu w limitowanej serii na DVD, organizacja pokazów plenerowych podczas wydarzeń - głównie dla młodzieży, dogranie dedykowanej muzyki z orkiestrą symfoniczną, przyjazd dzieci do Polski latem 2018 roku, promocja filmu oraz udział w festiwalach - pomysłów jest bardzo dużo.

 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy warto mi zaufać, być może pomogą w tym otrzymane patronaty - zobacz niżej.

 

 

Dziękuję, że poświęciłeś czas na zapoznanie się z projektem. Chesz być na bieżąco? Śledź aktualizacje w ramach portalu oraz profil na portalu Facebook - klikaj w banner poniżej - oraz dołącz do wydarzenia i podejmij się #MisjaDomPokoju!

 

Media o Twoim projekcie:

Gdy Pokój burzy społeczne mury

gniezno24.com | 2017-11-08

Niepewność, uliczne zapory, kontrole, patrole wojskowe z karabinami, podziały, walka, wozy opancerzone na ulicach – to wszystko nie przeszkadza w dziele, które rozpoczęło się ponad 50 lat temu w Jerozolimie, a trwa do dzisiaj – także w Betlejem.

Program telewizyjny Z życia Kościoła

poznan.tvp.pl | 2017-11-08

Rozmowa o projekcie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.11.2017 23:11