Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Gajewska

Magdalena Gajewska

Warsaw, Poland

Mieszka i pracuje w Warszawie. Studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej na wydziale Film i Multimedia, kierunek - reżyseria. Scenarzystka i reżyserka krótkich form filmowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

conrad

conrad

Warszawa, Polska

Barbara Pawłowska

Barbara Pawłowska

Mokotów, Warszawa, Poland


2023 PLN z 7000 PLN

26 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

28%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.08.2017.

DOM Z PIERNIKA

O projekcie

Film "Dom Z Piernika" to niezależna produkcja realizowana przez grupę studentów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Naszym celem jest stworzenie baśniowego filmu, który pokaże, że  nawet w najsmutniejszej historii jesteśmy w stanie odnaleźć  pierwiastek piękna.

Przygotowaliśmy dla was krótki showreel z wybranych fragmentów naszych krótkich form filmowych, które najbardziej zbliżą was do klimatu "Domu  Z Piernika".  Miłego oglądania!

       

                                                                                                                                   

Magia i baśń, dojrzewanie i walka, bunt i przetrwanie - Staś z malutką siostrą musi dotrzeć do chorej matki by poznać prawdę o tym, co w życiu najważniejsze. Uciekają z domu dziecka i przechodzą drogę pęłną tajemnic, trudnych pytań i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Staś nie rozumie wielu dotykających go doświadczeń, ale jednego jest pewien- musi spotkać się z matką i znieść wszystko, by uwolnić się od tego, co nie daje mu spokoju.  
Rodzeństwo musi zmierzyć się z głodem, zimnem, przeciwnościami natury czy zmęczeniem. Tocząc walkę z czasem zrobić wszystko, by dotrzeć do celu. Staś postawiony nieraz w skrajnych sytuacjach staje się uosobieniem każdego, kto choć raz w życiu uzmysłowił sobie czym jest instynkt przetrwania.  Spotyka ludzi i obrazy życia, które przyspieszą jego wejście w dorosłość. Przeprawiając się przez rozległe jezioro, niosąc na rękach swoją chorą siostrzyczkę, zmuszony do kradzieży, a nawet doświadczając pierwszego zauroczenia, zmuszony iść dalej, pokaże nam te ludzkie odruchy i te naturalne potrzeby człowieka, o których czasem zapominamy żyjąc w iluzji pełnej pieniędzy, technologii, prędkości życia w dużych miastach i wirtualnej rzeczywistości.
Tragizm historii dwunastoletniego Stasia przeplatany z realizmem magicznym daje nam uniwersalną bajkę dla dorosłych, o tym ile człowiek jest w stanie znieść by poczuć się wolnym. To film łączący cechy dramatu, kina drogi i bajki dla dorosłych. Przypowieść moralna oparta na prostych emocjach, słowiańskiej kulturze, niezapomnianych krajobrazach i wzruszającej akcji. To poruszająca historia będąca metaforą wolności, która zostawia nas z poczuciem nostalgii, zrozumienia i oczyszczenia.


Będąc jeszcze w szkole podstawowej odwiedzałam jako wolontariuszka podwarszawski dom dziecka. Ze wzruszeniem przyglądałam się dzieciom, które z trudem potrafiły zaufać komuś, kto ma dom, mamę i tatę, czyli największe bogactwa, jakie według nich można było posiadać. Historii było wiele, a każda z nich inna. Wsłuchując się w nie zadałam sobie pytanie- czy na ich miejscu umiałabym to zrozumieć? Czy umiałabym wybaczyć rodzicom, którzy z jakiegoś powodu oddaliby mnie do domu dziecka? Ten jeden moment zapoczątkował lawinę moich rozmyślań nad istotą przebaczenia. Długo szukałam odpowiedzi. Zastanawiałam się w jaki sposób najlepiej będzie oddać wszystkie myśli jakie pojawiły się wtedy w mojej głowie. A tak się składa, że kilka lat później zaczęłam robić filmy... Już chyba wiecie, co przyszło mi do głowy? Chciałabym rozliczyć się z historią tych dzieci, a także ze swoimi trudnymi doświadczeniami w sposób najbliższy mojemy sercu- przez film... Zrozumić, a także- pomóc zrozumieć innym. Wiele historii i jedno pytanie doprowadziły mnie do refleksji nad rolą przebaczenia i zainspirowały do stworzenia wzruszającej, pełnej magii i natury historii o chłopcu, którzy wyrusza z młodszą siostrą w podróż, by uwolnić się od tego, co nie daje mu spokoju. Film, który pragniemy nakręcić to bajka dla dorosłych, którzy mieli czas, by w spokoju dorosnąć, w przeciwieństwie do tych, którzy swoje dzieciństwo porzucić musieli jako dzieci. Ale przede wszystkim to opowieść o tym, czym jest wolność i ile jesteśmy  w stanie znieść by ją odzyskać.

Chłopiec o hipnotyzującym wzroku. Piekielnie zdolny z doświadczeniem w wielu projektach filmowych i reklamowych. Na castingu zauroczył nas swoją dojrzałością i elokwencją. Zdradził nam, że kiedy pierwszy raz stanął przed kamerą, pokochał to tak bardzo, że nie mógł uwierzyć, że za tę przyjemność dostanie wynagrodzenie! Dominik od małego trenuje wyczynowo taniec towarzyski. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Już w wieku ośmiu lat został Mistrzem Białorusi. Dominik jest również finalistą pierwszej edycji programu SuperDzieciak! Kiedy zobaczyliśmy jego zgłoszenie na casting, czuliśmy, że nas oczaruje i nie zawiedliśmy się! Nie wyobrażamy sobie nikogo innego do głównej roli.

Nasz obsadowy skarb! Uczy się w Warsztatowej Akademii Musicalowej Pawła Podgórskiego.. Brala udział w licznych przedstawieniach teatralnych min. "Musicalowa Księga Bajek" - 101 dalmatyńczyków, "Szkoła wróżek", "Jeść, życia to treść - Oliwier Twist" czy "Deszczowa piosenka". Alicja prócz śpiewu i aktorstwa uwielbia balet. Od trzech lat uczęszcza do Szkoły tańca i baletu "Piruecik". Ma za sobą liczne występy w reklamach i etiudach. Na castingu swoim śpiewem doprowadziła reżyserkę do łez.

W 1993 roku ukończyła PWST w Warszawie. W latach 1993-1995 występowała w Teatrze Polskim w Poznaniu, w latach 1998-2002 współpracowała z Teatrem Nowym w Warszawie, w latach 2009-2013 z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Oprócz występów na deskach teatru ma za sobą liczne występy w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Kiedy reżyserka oglądała etiudę filmową z jej udziałem wstrzymała oddech i wypuściła dopiero wtedy, kiedy miała pewność, że zagra w naszym filmie!

     
Musimy wam zdradzić, że film jest tą niewdzięczna formą sztuki, która wymaga od nas środków finansowych. Jest to tym bardziej bolesne, że jesteśmy grupą studentów i na co dzień zamiast bezglutenowych ciasteczek popijanych dripem jemy ryż. Nie mamy żadnego dofinansowanie, ale nie powtrzymuje nas to przed realizacją naszego projektu, nawet jeśli dawka ryżu miałaby się zmiejszych o połowę. ALE cały czas wierzymy, że wśród Was znajdą się miłośnicy pięknego kina i smacznego jedzenia, którzy wesprą nasz projekt!

                                                 

 

UWAGA

By zrealizować film od początku do końca, przechodząc przez wszystkie etapy produkcji potrzebne jest nam ok 24 000 zł. Mamy świadomość, że zostało nam mało czasu na zebranie takiej sumy, dlatego stworzyliśmy próg w wysokości 7 000 złotych. To absolutne MINIMUM by ruszyć z naszą produkcją. Mamy jednak nadzieję, że dzięki Wam uda się przekroczyć tę kwotę i zrealizujemy film według wszystkich założeń!!!

 

Całą naszą czwórką tworzymy nierozerwalny team Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Poznaliśmy sie dwa lata temu i od tej pory zrobiliśmy ze sobą wiele produkcji. Każdy z nas ma większe bądź mniejsze doświadczenie w filmie czy reklamie. Stowrzyliśmy kilka niezależnych filmów krótkometrażowych, teledysków czy spotów. Uczestniczyliśmy w finale konkursu Papaya Young Directors, a także bywaliśmy na profesjonalnych planach filmów długometrażowych. Ale przede wszystkim jesteśmy paczką, która lubi ze sobą spędzać czas, a najlepiej spędza sie go nam właśnie na planach filmowych! Nasza kreatywność nigdy się nie kończy! Poza planem również się nie nudzimy. Konrad jeździ na BMXie i godzinami mówi o świetle, Sara robi zdjęcia i organizuje nam czas ;), Magda uprawia sporty i szuka inspiracji w książkach, a Maciek rysuje i robi grafikę! Mamy głowy niekończących się pomysłów i właśnie dlatego tu jesteśmy. Pomóżcie nam udowdnić, że ograniczenia są po to, by stwarzać nowe możliwości!!!

Taki żartowniś z naszego Maćka. A na pierwszym filmiku Sara w roli kierownika produkcji, klapsera i tancerki.

 





Nasz wspaniały kostiumograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach na specjalności technik malarskich i pozłotniczych. Obecnie studenktka Katedry Mody Warszawskiej ASP. Współpracowała przy wielu projektach filmowych jako kostiumograf. Poszukuje nowych doświadczeń i wierzy w to, że łączenie różnych pasji jest receptą na sukces.

Perła scenograficzna na rynku filmowym! Założyciel i prezes koła naukowego scenografii i teatru na ASP w Krakowie. Pracował przy realizacji wielu projektów scenograficznych do filmu i teatru współpracując m.in. z Andrzejem Celińskim, Iwanem Wyrypajewem, Marcinem Koszałką i Hubertem Gotkowskim. Współtworył teledysk Czesława Mozila "Postój zimowy". Laureat licznych nagród w konkursach polskich i zagranicznych, w tym "Przetwór roku", międzynarodowy konkurs malarski "Złota Paleta", konkurs banku BGŻ na realizację reklamy "W samo południe". W wolnym czasie majstruje... Nowe projekty!  


Muzykolog, kolekcjoner brzmień, harfista kombinator. Współtwórca projektów muzycznych Liczydło, Jukka, Khasiodron. Dwanaście lat edukacji w szkole muzycznej i trzy lata studiów muzykologicznych uświadomiły mu, że rozwój hamują mądre głowy, które wskazują jaka artykulacja jest właściwa, które barwy są pożądane oraz co można badać, a czego nie. W swojej twórczości stara się dać upust wszelakim dźwiękom, zarówno szlachetnym i klasycznie pięknym, jak i brudnym, kanciastym, skrzekliwym, zakatarzonym. Ujarzmia ambientalną falę, szumi, tworzy chiptune, field recording, podpina casio pod efekty, pisze fugi, piosenki i miniatury fortepianowe. Ale to nieważne, co tworzy- po prostu tworzy w zgodzie z samym sobą, pisząc to, co sprawia przyjemność jego uszom.

Konsultantka scenariuszowa, selekcjonerka filmów dokumentalnych na Krakowskim Festiwalu Filmowym i dziennikarka. Jako konsultantka współpracuje z AURUM FILM i CENTRALĄ nad developmentem pełnometrażowych fabuł. Konsultuje też projekty shortów (w Polsce i USA). Ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim z tytułem Magistra Sztuki. Od 2013 roku jest ekspertką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Opiekunką filmu z ramienia Warszawskej Szkoły Filmowej jest nasza Wykładowczyni Barbara Pawłowska- dziennikarka, reporterka, reżyserka, redaktorka zamawiająca i produkująca filmy dokumentalne. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od ponad 30 lat związana z Telewizją Polską. Filmowiec praktyk. Przeszła niemal wszystkie szczeble pracy filmowej począwszy od realizacji felietonów, etiud, impresji, reportażu do filmów dokumentalnych. Laureatka wielu nagród na festiwalach filmowych, jurorka festiwali, m.in. PRIX ITALIA, Człowiek w zagrożeniu. Przez ostatnie dziesięć lat kierowała Redakcją Filmu Dokumentalnego programu 1 TVP. Zamówiła i madzorowała produkcję kilkuset filmów dokumentalnych, w tym wielu najlepszych polskich produkcji nagradzanych na całym świecie. W związku z naszym projektem napisała:

" Temat filmu jest mi bardzo bliski. W swoich reportażach i filmach często dotykałam spraw związanych z dziećmi, również tymi w domach dziecka. Jeden z pierwszych w moim życiu reportaży powstał w Tuligłowach, maleńkiej miejscowości, której nie mogłam znaleźć na mapie (dopiero mapy wojskowe pomogły). Był tam zakład leczniczy dla dzieci z chorobami skóry (temat 30 lat temu wstydliwy), prowadzony przez siostry zakonne. Ten swoisty szpital bardzo przypominał domy dziecka. W niedziele dzieci były odwiedzane przez rodziców lub krewnych. To co zapamiętałam najbardziej, to obraz 12-letniej dziewczynki z pęcherzycą, która w każdą niedzielę stawiała przy oknie krzesełko i... czekała na mamę. I tak do wieczora, zawsze, co tydzień. Zapytałam siostry od jak dawna tak czeka. Od dwóch lat- odpowiedziały. Było to 25 lat temu, ale tego obrazu i tej sytuacji nie zapomniałam nigdy. Kiedy przeczytałam scenariusz Magdy Gajewskiej wspomnienia wróciły ze zdwojoną siłą. To ważny i trudny temat, uczucia dziecka, ale też być może dramat matki, która nie może przyjechać...Czy dziecko umie przebaczyć i zrozumieć? I jakie są tego granice? "

 

  • Mówią o nas młodzi zdolni, ale pieniędzy z tego nie mamy. Pragniemy udowodnić, że oprócz talentu posiadamy także moc działania!
  • Uniwersalne przesłanie w formie BAJKI DLA DOROSŁYCH
  • Klimat lat 60 !!!
  • Kino w konwencji realizmu magicznego- rzadko spotykane w polskim kinie
  • Film powstanie na PODLASIU- w pięknych, pełnych uroku i magii plenerach.
  • Naszym marzeniem jest, by dostać się na jak największą ilość krajowych i międzynarodowych festiwali. Będzie to sukces nie tylko nasz, ale i PAŃSTWA
  • Uważamy, że na rynku polskim jest zbyt wiele przygnębiających filmów, gdzie wszystko jest szare, brudne i bez wyjścia. Naszym filmem chcemy pokazać, że może być inaczej


                                  A o to i nasze Podlasie :)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.08.2017 22:10