Nice to see you!

Ładowanie strony

About the project owner

słoma

słoma

Dąbrówka 21 -132 Kaamionka

Słoma .Jerzy Słomiński. lat 58 .
Wytwórca bębnów , muzyk ,projektant i budowniczy -przestrzeni życiowych - Entuzjasta i propagator rzetelnych technologii.
Aktywnie koncertujący , kiedyś z: OSJAN , Brygadą Kryzys ,Orkiestrą Na Zdrowie, Bębnolubami .obecnie z J. Kleyffem, Chórem Łontanara i D'Roodts Brothers .
Wizjoner realizator. Pomysłodawca festiwalu Światowe Dni Pokoju Dąbrówka .
Od ponad 30 lat żyje we wsi Dąbrówka pod Lublinem , wraz z rodziną , otoczony gronem przyjaciół .
Student Uniwersytetu" Życia Na Ziemi\" , na wydziale"Tu i Teraz" ,..wystrzelony w Przyszłość.

Send message to the project`s creator

74905 PLN out of 70000 PLN

569 Supporters

Success! Goal reached

107%

Funding model: "all or nothing". To receive funds this project has to reach at least 100% of it's goal before 26.05.2015.

Rodzinny Dom Kultury Pokoju

About this project

Dziękujemy

WSPIERAJĄ - zobacz galerię

Tworzymy niezależne centrum dedykowane nauczaniu życia w Pokoju poprzez sztukę. Miejsce, w którym z naszymi sąsiadami i wszystkimi chętnymi, rozwijamy umiejętności współdziałania, uczymy się i wprowadzamy w życie przyjazne technologie, tworzymy więzi oparte na wzajemnym szacunku i komunikacji i poprzez muzykę, ciszę, rytm, tańce, dzielenie się pozytywnymi informacjami i umiejętnościami.

Dołącz niech kwitnie Kultura Pokoju.

 

Na cały projekt potrzebujemy 210000. Zebranie tego w tej kampanii otwiera przed nami możliwość zorganizowania Dni Pokoju w sierpniu i skończenia całości do końca roku.

Wierzymy, że ten projekt jest potrzebny Nam wszystkim i z Waszą pomocą zbudujemy całość i będziemy mogli gościć Was cały rok na wydarzeniach które służą szerzeniu Pokoju. 

Jesteśmy też przygotowani na ewentualność, że zbierzemy mniejszą kwotę i 70000 pozwoli nam wykonać pierwszy istotny etap, który jest częścią całości. Drugi etap zaczęlibyśmy wtedy w przyszłym roku zgodnie z rytmem natury .

Bieżące informacje o działaniach i akcjach związanych z projektem znajdziesz na fanpage :  FB Dom kultury pokoju 

Rodzinny Dom Kultury Pokoju jest rozwinięciem festiwali Dni Pokoju w Dąbrówce organizowanych przez nas od 6 lat. Festiwal ten funkcjonuje tylko dzięki aktywnemu wspieraniu i entuzjazmowi  społeczności lokalnej i szeroko rozumianej rodzinie.

Dzieci i młodzież będą w centrum naszego zainteresowania. To dla nich i z nimi chcemy tworzyć przyjazny świat.  Będą się tu odbywać koncerty, wystawy, spektakle teatralne. Tu będzie dostępna, dla nas tubylców, sztuka wysokiej jakości. Będzie to miejsce spotkań dla aktywności lokalnych, takich jak na przykład, klub skarpetkowy, czyli  grupa sąsiadek spotykających się raz w tygodniu. Robimy razem skarpetki, wymieniamy się istotnymi informacjami i uprawiamy śmiechoterapię.

 


Dnia 13 sierpnia 2015 roku zostanie otwarta Sala Tańca, pierwsza część Rodzinnego Domu Kultury.

Będzie wystawa zdjęć i obiektów powstałych przy budowie i projektowaniu, koncert, projekcja filmowa.

Zaprosimy Was, sąsiadów i przyjaciół, każdy coś przyniesie do jedzenia. Posłuchamy muzyki posiedzimy przy ogniu, pogramy na bębnach i potańczymy.

 

Program zawiera wydarzenia, które już się odbywają w obecnej pracowni lub w domu, oraz te która staną się możliwe dzięki wybudowaniu nowej przestrzeni.

  1. Cotygodniowe medytacje z intencją Pokoju..
  2. Raz w miesiącu - tańce do żywej muzyki i bębniarstwa z intencją Pokoju. Odbywają się na razie nieregularnie.
  3. Lekcje francuskiego dla dzieci.
  4. Próby chóru afrykańskiego i innych muzycznych zespołów.
  5. Próby i nagrania dla zespołów koncertujących zawodowo i amatorsko.
  6. Cykliczne Koncerty, dla sąsiadów i gości z daleka, które będą transmitowane przez Internet.

    Chęć zagrania koncertów w naszym Rodzinnym Domu Kultury zadeklarowali już nasi najbliżsi sąsiedzi, z którymi od lat działamy:

    Junior Stress https://www.facebook.com/juniorstress
    D'Roots Brothers https://www.facebook.com/pages/DRoots-Brothers/222590351178402
    Lidy Kotlinski https://www.facebook.com/lydie.kotlinski
    Łontanara https://www.facebook.com/lontanara

    oraz przyjaciele z dalszych stron i znani muzycy: Leszek Możdżer, Stanisław Sojka, Magda Umer, Jacek Mazurkiewicz, Miąższ , Jacek Kleyff, Ska Dyktator,  Talib,  Maria Pomianowska.

  7. Będą też cykliczne projekcje w ramach Filmowej Akademii Muzycznej. Prowadził będzie je Michał Tarkowski.
  8. Cykl wykładów zapowiedzieli:
    Krzysztof Lewandowski „Alternatywne systemy ekonomiczne. Waluty Lokalne”, Jerzy Górski Spółdzielnia Socjalna Faktoria: Jarema Dubiel. Inicjatywa Antynuklearna ,Robert Błaszczyk, Monika Sierakowska, J.A. Milicki „O rzetelnych technologiach budowlanych”.
  9. Będziemy mogli liczyć na stałe wsparcie i współpracę ze strony stowarzyszenie „Dla Ziemi” http://www.dlaziemi.org/  z którym jesteśmy blisko związani od ponad 20 lat.

Będziemy cyklicznie zapraszać przedstawicieli różnych społeczności lokalnych, zainteresowanych zorganizowaniem u siebie Światowych Dni Pokoju. Podzielimy się naszymi doświadczeniami i pokażemy  jak można zorganizować festiwal sponsorowany społecznie, na terenie którego nie spożywamy alkoholu, funkcjonujący w oparciu o własną walutę lokalną.


 

  • Otwarte, przyjazne miejsce na alternatywnej mapie Polski;
  • Nocleg w warunkach traperskich, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu;
  • Będziecie mogli przybywać na tańce i koncerty;
  • Będziecie mogli osobiście lub zdalnie uczestniczyć w wykładach, warsztatach, seminariach i spotkaniach tu organizowanych;
  • Będziecie mieli miejsce do realizowania i promowania Waszych aktywności;
  • Będziecie mogli przyjechać i zobaczyć jak przebiega proces wyprowadzenia się z miasta na wieś, ,dowiedzieć się, co osiągnęliśmy i jakie problemy udało się rozwiązać. Wielu z was myśli o tym, żeby się wyprowadzić z miasta na wieś .Czujemy, że nasze doświadczenie może być dla was cenne;
  • Będziecie mieli to co już macie, czyli naszą otwartość, nasze porady i pomoc w sprawach, na których się znamy. A o tym na czym się znamy opowiemy przedstawiając się.

 

  • Sprzyjacie praktyce polegającej na przeniesieniu obaw i trosk o POKÓJ z ciemnej komnaty zmartwień do jasnej Sali Tańca;
  • Współtworzycie miejsce i okoliczności pogłębiania wiedzy o pokojowych metodach rozwiązywania problemów i zapobiegania konfliktom. 
  • Wzmacniacie nurt kultury niezależnej wspieranej przez finansowanie społeczne;
  • Pomagacie rozwijać i realizować projekt „Światowe Dni Pokoju”;
  • Podarujecie szeroko rozumianej społeczności lokalnej miejsce do realizowania (planowanych od dawna) inicjatyw zbliżających ją do niezależności i samowystarczalności;

 



Nasza Dąbrówka (jest ich w Polsce ponad siedemdziesiąt) znajduje się pod Lublinem niedaleko Lubartowa i niedaleko Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Ta wieś jest położona na wielkiej polanie pośród lasu.

Znajdziecie tu leniwie płynące rzeczki, piaszczyste drogi, dobrą wodę z kranu, powietrze, którym przyjemnie oddychać, częste spotkania z sarenkami, odgłosy bobrów i śpiewy ptaków - oto nasze skarby. 
Tradycyjna wieś zmieniała się na naszych oczach. Młodzież wyjeżdżała do miast, podczas gdy my i nasi przyjaciele ( około 30 rodzin z miast ) tu się osiedlaliśmy tu na Dąbrówce i w siedmiu okolicznych wioskach.
Co raz więcej ludzi z miasta osiedla się w okolicy, chcemy aby nasze wsie rozwijały się świadomie  w kierunku Pokojowego współistnienie na Ziemi. 


Tak nazywaliśmy nasz pierwszy dom a później pracownię muzyczną, która będzie fundamentem i pierwszą salą planowanego przez nas Rodzinnego Domu Kultury.

Jest to ośmiokątny budynek drewniany, do połowy zanurzony w ziemi z czterema surowymi dębowymi słupami podtrzymującymi konstrukcję dachu i podłogą z dębowych plastrów. Goście zawsze zachwycają się klimatem maszynowni, mówią że przypomina starą słowiańską budowlę. Ma też wyjątkową akustykę, która sprawia że od lat jest używana do prób muzycznych, nagrań i kręcenia teledysków.
Ma długą i bogatą historię rodzinną i społeczną. Budynki też potrafią mieć swoją duszę. Grają tu już trzy generacje muzyków.

 

Budynek ten powstawał w czasach słusznie minionych, kiedy o materiały budowlane było trudno, a o izolacji nie było mowy. W tym stanie technicznym, w jakim jest obecnie, nie przetrwa więcej niż dwa trzy lata. Chcemy zachować klimat i wszystkie pozytywne właściwości tego obiektu, i przygotować go do nowych zadań, do bycia fundamentem i pierwszą salą w Rodzinnym Domu Kultury Pokoju który planujemy wewnątrz i nad istniejącą maszynownią. Dlatego pierwsze prace będą bardziej przypominały renowację, niż zwykłą budowę, i z tego powodu niektóre etapy są kosztowniejsze niż gdybyśmy budowali od zera.

Dołącz niech kwitnie Kultura Pokoju.


NICOLE I SŁOMA

Urodziłam się i wychowałam we Francji. W latach ‘70- tych przyjechałam do Polski i zakochałam się w tym kraju na tyle, że mi nie minęło. Znalazłam natychmiast swoje miejsce wśród artystów. Długo byłam związana z GEN (Global Ecovillage Network) czyli Europejską Siecią Wiosek Ekologicznych, byłam członkiem jej zarządu. Tworzyłam w latach 90-tych sieć WAS (Wiejskie Alternatywne Społeczności).
W ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Dla Ziemi”, utworzonego przez osadników z miast, osiadłych w naszej okolicy;
Wydawałam pismo „Pozytywne Wiadomości”;
Brałam udział w wielu programach edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży;
Zainicjowałam program wymian między naszą gminą, a gminą francuską. Te wymiany trwają już ponad 10 lat;
Prowadziłam program pilotażowy dotyczący kompostowania domowych odpadów organicznych przez 100 rodzin z okolicy.
Od 10 lat prowadzę firmę FALAEM Efektywne Mikroorganizmy Dystrybucja i Promocja. Propaguję technologię która pozwoli zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska.


Byłam redaktorem naczelnym pisma EMECHO
Piszę blog http://emformacja.pl/emblognicole/
Prowadzę stronę informacyjną http://www.emformacja.pl/
Zajmuję się biologicznym uzdatnianiem zbiorników wodnych EMiWoda
Interesuję się przywracaniem równowagi biologicznej na terenach dotkniętych katastrofami, na przykład powodziami.



Urodziłem się w dwunastym roku Pokoju, (który wciąż tu trwa), w Grodzisku Mazowieckim, ale zanim się o tym dowiedziałem, już byłem w Szczecinie. Tam nauczyłem się chodzić i tańczyć, mówić i śpiewać, pisać i rysować..... Teraz widzę jak istotny wpływ na mój dalszy los i moje pasje miała mnogość zajęć pozaszkolnych, do których zachęcali nas ( mnie i mojego starszego brata ) nasi rodzice. Była. rytmika, ognisko baletowe, zajęcia plastyczne, kółko teatralne, ognisko muzyczne, a w czasach licealnych Teatr Pantomimy Politechniki Szczecińskiej. Choć rodzice nie grali na instrumentach, w naszym domu było dużo muzyki. Odtwarzali ją z taśm lub płyt i organizowali potańcówki. Do dziś dokładnie pamiętam, słyszane zza drzwi naszej sypialni; rumby, samby, twisty i walce . Znam na pamięć pieśni Edith Piaf, Harego Bellafonte, Ewy Demarczyk czy Anny Geraman. Dość szybko nauczyliśmy się obsługiwać magnetofon ojca i nagrywać z radia muzykę współczesną dla tamtych czasów. Tak P.Kaczkowski, I.Neneman … Polskie Radio 3. Doceniam!
Wspólne muzykowanie było jedną z naszych ulubionych form spędzania wolnego czasu. Pierwszy bębenek znalazłem na telewizorze u jednego z moich szkolnych kolegów. Szczecin miasto portowe. Taki szczęśliwy zbieg okoliczności. Mniej więcej w tym samym czasie, na początku liceum obudziła się we mnie pasja rzeźbiarska. Rysowanie i rzeźbienie w glinie, na przemian z graniem na gitarze i bębnie, o mało co nie doprowadziło do przerwania edukacji szkolnej.
Ale jakoś się udało. maturę, z półrocznym opóźnieniem zdałem w 1975 roku.
Zanim dostałem się na wymarzone studia w Warszawie, znowu szczęśliwym zbiegiem okoliczności, znalazłem się w kręgu Galerii Repassage, bardzo ważnym dla mojego losu i dalszego życia. Można powiedzieć, że studiowałem równolegle na dwu fakultetach, na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, pod oczami St. Kulona, J. Jarnuszkiewicza, G. Kowalskiego, oraz w Galerii Repassage, pod okiem Bisi Cieślar i artystów tamtego kręgu. Ostatni rok studiowania 1980/81...spędziłem w pracowni Rzeźby Zintegrowanej z Architektura, prof. Oskara Hansena w ramach programu indywidualnego. To kolejny szczęśliwy zbieg okoliczności. Doceniam. Dziękuję.
Czas studiowania, to też wir działań w ramach samorządu studenckiego, między innymi; przeciw obowiązkowi służby wojskowej …...i na rzecz samorządności .
Oraz muzykowań. To wtedy poznałem Jacka Kleyffa i od tamtego czasu trwa nasze współdziałanie !
Na podlubelskiej wsi znaleźliśmy się wiosną 1982 roku. Wtedy założyliśmy rodzinę, pojawiły się dzieci. I od razu przyjechali tu nasi znajomi i przyjaciele. Zaczęła powstawać „ społeczność ludzi z miast, osiedlających się w Gminie Kamionka i okolicach”......teraz jest ich ( nas ) tu około setka....!
Pierwsze bębny zrobiłem sobie, aby w końcu mieć na czym grać. I tak stałem się „ prekursorem fali bębniarstwa i bębnoróbstwa” w byłym PRL-u. Moja pracownia była otwarta i wielu nauczyło się w niej, jak zrobić sobie bęben. Zaowocowało to nie tylko wieloma pracowniami wyrobu bębnów, ale też kilkoma olśnieniami, które doprowadziły do indywidualnych samorealizacji...                 

Ruszyły „Kręgi Bębnów” pojawiające się w Jarocinie, Warszawie i innych miejscach. Wiele lat były one stałym elementem różnych festiwali i koncertów przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.
Krótko, acz intensywnie byłem członkiem zespołów Brygada Kryzys i Osian.
Wiele lat współtworzyłem zespół akompaniujący Antoninie Krzysztoń.
Współzakładałem Orkiestrę Razem i Orkiestrę Na Zdrowie ONZ .
Założyłem i prowadziłem zespoły Bębnoluby i Przedwietrze.
Brałem udział w sesjach nagraniowych, koncertach i spektaklach wielu znaczących artystów :
Sesja 80, Alen Ginsberg, Mamadu Diuf, Ami Andrzejewska, Noc Kultury Lublin, Przystanek Woodstok...( wiele razy ) .., Festiwal Ręką Dzieło , …..
Trwam w aktywności proponowanej mi przez Świat. Samodzielnie, ( z rodziną i sąsiadami ) tworzę sytuacje artystyczno społeczne , wynikające z własnych przemyśleń. Od sześciu lat współtworzymy Światowe Dni Pokoju u nas na naszym podwórku, dookoła naszego domu.
Jedną z nauk, jakich udzielił mi Oskar Hansen ( poza wieloma innymi, z których czerpię na co dzień ) było coś takiego : „ twórca, artysta, aby pozostać wolnym, ….. , swobodnym w aktach tworzenia ,.... najlepiej gdy „ na trzech koniach pędzi”....i gdy jeden słabnie, to w biegu przesiada się na drugiego, a trzeciego ma na zapas. Zawodów i umiejętności miej wiele. I tak nimi gospodaruj, aby Twoja pasja nie była zaprzęgnięta do codziennej walki o byt.” ...I tak się staram żyć!


Muzykę i RYTM mam za królowę SZTUK. Wytwarzanie bębnów, czy budowanie i projektowanie to pędzące równolegle konie. Też zachwycające ….! Życie Trwa !
Gdy otworzył się w moim życiu rozdział: ”Budowanie przestrzeni życiowych”...zdałem sobie sprawę z tego, jak wiele dowiedziałem się od Oskara . Budowanie i projektowanie stało się jedną z moich pasji. Od ośmiokątnej budowli na Dąbrówce ( którą teraz planujemy zabezpieczyć i rozbudować) powołałem ponad dwadzieścia domostw dla moich bliskich i dalszych znajomych i dla moich klientów, bo przenoszenie starych domów drewnianych, później przeprojektowanie ich i w końcu projektowanie całkiem nowych …..stało się jednym z moich zawodów, ale też i pasją !
Jestem poszukiwaczem i propagatorem rzetelnych technologii budowlanych. Na tym staram się znać !
I tym planuję się dzielić w powstającym Rodzinnym Domu Kultury Pokoju.
Będę organizował warsztaty nauki gry na bębnach. W tym też jestem dobry.


Od ponad 30 lat razem podróżujemy przez życie. Czwórka naszych dzieci i dwójka wnuków mieszka koło nas. Od zawsze prowadzimy dom otwarty. Przez wiele lat przed każdym wspólnym obiadem Nicole wypowiadała to samo zdanie „Niech będzie Pokój na Ziemi, niech będzie Pokój między nami” Dzieci to często rozbawiało, zwłaszcza wtedy, gdy były to okresy budowania kolejnych budowli w naszej rodzinie.


 

 

Sześć lat temu Słoma rozpoczął organizowanie Światowych Dni Pokoju. Postanowił podłączyć się do międzynarodowej inicjatywy Peace One Day http://www.peaceoneday.org/ Jeremy Gilley, twórca organizacji Peace One Day przekonał Narody Zjednoczone do ustanowienia 21 września Międzynarodowym Dniem Pokoju. Tego dnia, w wielu miejscach świata, w których trwają otwarte konflikty, odkładana jest broń by zająć się dziećmi i wprowadzić choć chwilę normalności.
Dni Pokoju na Dąbrówce organizujemy razem z naszymi sąsiadami (podobnie jak my, przybyłymi tu z miast oraz tymi mieszkającymi tu od pokoleń) oraz z licznymi wolontariuszami, przybywającymi z różnych stron Polski. Z okazji Dni Pokoju świętują razem i współpracują przy tworzeniu tego wydarzenia, ludzie o skrajnie różnych poglądach i zwyczajach Jest to święto, podczas którego na naszym prywatnym podwórku  kilka set osób spotyka  się, przy muzyce, tańcach, warsztatach, zabawach dla dzieci, stoiskach z lokalnymi produktami. ludzie z miast i wsi, zamożni i nie zamożni od noworodków do pradziadków.          

Całość jest finansowana z darów i wyrobów wyprodukowanych na tą okazję. Jest to model społecznego finansowania kultury i sztuki .
Sztuka, muzyka, tańce i zabawy, mają moc tworzenia między ludźmi płaszczyzny kontaktu i porozumienia ponad podziałami, mają też właściwości uzdrawiające psychikę.

Dołącz do Nas niech kwitnie Kultura Pokoju.


Materiały i Koszty w PLN:

Odkopanie wszystkich ścian do poziomu podłogi, wymiana zniszczonych elementów podwalin i ścian, wylanie fundamentu pod ściany i słupów fundamentowych dla konstrukcji dachu i ścian drugiej kondygnacji, ufundowanie czterech słupów wewnątrz, To są prace ziemno-betonowe. Na podstawie projektu w formie modelu, prace te wraz z kosztami materiałowymi

42 tys. (+/- 15 %)
Izolacja ścian, folia kubełkowa + położenie 3,6 tys.
Demontaż starego dachu, położenie foli i ocieplenia + montaż 7,4 tys.
Podłoga 120 m2, na podsypce żwirowej deski na legarach, ocieplona 16 tys.
Razem + 10 % obsługa portalu i operatora 70 tys PLN
 


Jest to pierwszy etap, który jeśli wszystko się powiedzie, będzie początkiem powstawania, ale też początkiem funkcjonowania Rodzinnego Domu Kultury Pokoju we wsi Dąbrówka.
Cały projekt i plan Rodzinnego Domu Kultury Pokoju, to system pomieszczeń na dwu kondygnacjach. Na wylanych słupach, po zewnętrznej stronie starego domu, zaplanowana jest duża sala koncertowo taneczna, z pięknym stropem typu „Mandala Dach”około 100 m2 podłogi do tańca, z niewielką sceną i zapleczem dla muzyków. Całość skalkulowana na poziomie 207 tys.
Jeśli uda się pierwszy etap, czyli gdy powiedzie się zbiórka i uda budowa pierwszej sali tańca, w przyszłym roku przystąpimy do drugiego etapu. Również poprzez zbiórkę publiczną.
Budowla, której model znajdujecie na zdjęciach, jest zaprojektowana jako „Dom Autonomiczny”.

Będziemy zbierali wodę z dachu porośniętego trawą. Zainstalujemy kolektory słoneczne do ogrzewania wody i fotowoltaiczne, wytwarzające prąd elektryczny. Zbudujemy piec akumulacyjny o bardzo wysokiej jakości spalania. System wentylacyjny z rekuperacją ciepła i oczyszczalnię zużytej wody z możliwością ponownego jej wykorzystywania. W trakcie budowania będziemy organizowali warsztaty dla zainteresowanych poznaniem stosowanych rozwiązań.

 

Jeżeli dzięki Waszemu wsparciu poprzez płaszczyznę „Polak Potrafi” uzbieramy więcej niż potrzebujemy do stworzenia pierwszej Sali Tańca, to ......

Jeśli to będzie więcej o 50 % sumy startowej czyli 105tyś, to 35 tyś zainwestujemy w oczyszczalnie wody, system słonecznego ogrzewania wody, fotovoltaikę i toalety kompostowe.

Jeśli to będzie 160 tyś - zainwestujemy 55 tyś, w materiały i wykonanie konstrukcji, zadaszenia i podłogi drugiej kondygnacji, a więc Dużej Sali Tańca .

Jeśli to będzie 210 tyś, zakończymy prace budowlane: wykonamy łazienki, ocieplenie, sufit i wykończenie ścian, system ogrzewania niskotemperaturowego, instalację elektryczną, oświetlenie i wentylację.

Jeśli zbierzemy wjęcej niż 210 tyś, zainwestujemy tworzenie infrastruktury dla corocznych Światowych Dni Pokoju. (mała architektura, dojazd, miejsca noclegowe)

 

Nasz projekt można wesprzeć poprzez:

Jeśli chcesz objąć patronat nad tym projektem,  wyślij zgłoszenie ! ( po prawej stronie koło życiorysu Słomy).

 

DZIĘKUJEMY

Do wszystkich nagród dołączamy pocztówkę z osobistym podziękowaniem. Zrealizujemy je w ciągu 3 miesięcy. Jedynie bębny Słomy i skarpetki robione  na drutach, mogą wymagać więcej czasu jeżeli będziemy mieli więcej do wykonania.

Niektóre nagrody są odbierane na miejscu lub w Warszawie Dom Zabawy i Kultury DZiK, ul. Belwederska 44A - wtedy prosimy o umawiania się z nami telefonicznie pod numerem 609670196.

Drobne upominki wyślemy pocztą. 

Nasze nagrody to:

Związane z Aktywnością Słomy

Pliki muzyczne i płyty. Nagrania na CD, Zapisy z lat dawnych, acz wciąż brzmiące świeżo i nowocześnie.
Słoma bębny BRZMIENIA 1984-1994
Słoma i Bęnoluby Ethno - demo 1997
Słoma i Bębnoluby ŁAADOO 1998
Czarna płyta winylowa IZRAEL.Zapis jednego z wyjątkowych koncertów, na tyle istotnych, że po wielu latach doczekał się reedycji na czarnym krążku. Nakład limitowany. Jeden egzemplarz autorski.

 

Archiwalne plakaty
Był taki czas, że Bębnoluby grały koncerty w wielu miejscach w byłym PRL-u,.....ale trzeba było mieć swój plakat i wysłać go do organizujących, co wcale nie gwarantowało rozwieszenia ich w okolicach koncertu.

 

Porady budowlane
Opowiesz mi to, jakim widzisz swój dom, pokarzesz w jakim ma stanąć otoczeniu, jakie materiały i metody są ci najbliższe. I razem ( ja ołówkiem, Ty gestami ) stworzymy szkic, a później może i model.

 

Portrety
Udało się, przez lata wędrówki, przeprowadzek i budów, zachować kilka istotnych rysunków. Najcenniejszymi zdają się te, narysowane w latach siedemdziesiątych. Autoportrety młodzieńca. Do wyboru na miejscu.

 

Bębny
Z jednego kawałka drewna. Akacji, brzozy, dębu. Membrana zrównoważona z wagą i pojemnością korpusu. Metale wysokiej jakości. Brzmienie unikalne.

 

Związane z aktywnością Nicole

 Pozytywne Wiadomości 
Archiwalne numery pismo Pozytywne Wiadomości 1999-2003 . 

 

 Technologia EM Efektywne Mikroorganizmy
Porady i produkty związane z Efektywnymi Mikroorganizmami ,  rurki ceramiczne które poprawiają strukturę wody , podsypkę pod kwiaty ( Bokashi + proszek ceramiczny ), kule bokashi do biologicznego oczyszczania oczek wodnych i studni, rurki ceramiczne do uzdatniania wody oraz preparat EM A.

Archiwalne EMECHO pismo poświęcone  technologii EM Efektywny Mikroorganizmy 2007-2009

 

Zapraszamy do zapoznanie się z Efektywnymi Mikroorganizmami na blogu na stronie na fan page www.emformacja.pl 

To są nagrody podarowane przez naszych sąsiadów ze wsi popierających projekt.

 Rękodzieła 
Bębenki kartonowe,  kalejdoskopy z logo Rodzinnego Domu Kultury Pokoju od http://www.zabawki.wszystkogra.pl/
Ręczne malowane guziki ceramiczne Natalii Sówki, https://www.facebook.com/natalia.sowka.5
Miseczki wykonane przez dzieci, na tą okazje,  z pracowni ceramicznej z Bratnika  od Eli Pęczuły https://www.facebook.com/duartpl
Ręczne malowane, specjalnie na tą okazje, przez nas i naszych przyjaciół, doniczki, wazoniki, w pracowni "Okaryna" Andrzej Joński

Skarpetki ręcznie wykonane w ramach aktywności "klubu skarpetkowego".

 

 

 Oraz podarowane nam (jako wparcie na DNI POKOJU l RDKP):

Katalog z wystawy Nicolas Grospierre, http://www.grospierre.art.pl/  „Społeczność gminy Kamionka”

Jest to seria portretów części osób stanowiących naszą społeczność w 2002 roku oraz dwa zdjęcia zbiorowe. Wystawa odniosła sukces, była pokazywana w wielu miejscach w kraju i zagranicą.

lub 

 Dwie podpisane fotografie z projektu Nicolasa Grospierre'a "Społeczonść Kamionka", w formacie 40 x 50 cm, oprawione w drewnie

 

 

Grafika - Ania Koźbiel, "Dąbrówka", litografia, 28 x 38 cm

 

 

 

 

 

 

Wisiorki z brązu z logo Rodzinnego Domu Kultury Pokoju.

 

Książki:

Album "Królowa Wisła" Tadeusza W. Świątka i Rafała Chwiszczuka. Opowieść 
o rzece Wiśle i położonej po jej obu stronach Warszawie. 160 stron w formacie A4 okraszonych ponad 120 rzadkimi i bardzo ciekawymi, archiwalnymi fotografiami i rycinami. 10 egzemplarzy książki 
podarowanych przez fundację Cultus.
Książka "THE COMONS Dobro Wspólne Dla Każdego" David Bollier. Wyd. Spółdzielnia Socjalna FAKTORIA. Egzemplarz autorski.

 

 Dostaliśmy też w ramach wsparcia od wydawnictwa KARROT KOMANDO następujące płyty z autografami:
Ras Luta Rzeka Życia
Junior Stress Soundsystemowej Sceny Syn
NORD Kapela Ze Wsi Warszawa
Stop GMO Miąższ

Dołącz niech kwitnie Kultura Pokoju.

 


Gospodarstwo produkcji pieczarek ekologicznych z Dąbrówki https://www.facebook.com/ekologiczepieczarkizdabrowki

Pracownia bębniarska PABLO Dąbrówka 
https://www.facebook.com/bebnypablo

Fundacja Animacji Lokalnej Fraktal z Kamionki

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

oraz 
rodziny zajmujące się ogrodnictwem i permakulturą, wyrobami z gliny, pieczenie chleba...

Jesteśmy też w bliskim kontakcie z wieloma inicjatywami, co do których jesteśmy przekonani, że ich działania są zbieżne z naszymi celami i osoby w nie zaangażowane zadeklarowały gotowość do współpracy. Będziemy promieniować informacjami o ich aktywności, inicjatywach i działalności, są to:

Klub Gaja 
http://www.klubgaja.pl/
Pracownia Na Rzecz Wszystkich Istot 
http://pracownia.org.pl/
Stowarzyszenie Ptaki Polskie
Jedzenie Zamiast Bomb Lublin 
https://tektura.wordpress.com/fnb/ stracili lokal ale dalej działają
Cohabitat 
http://cohabitat.net/
Stop GMO
Ekocentrum ICPPC 
http://eko-cel.pl/
No Fraking 
https://www.facebook.com/FundacjaStopFracking
Nawigatorzy Jutra 
http://nawigatorzy-jutra.pl/
Lawendowe Pole 
https://www.facebook.com/pages/Lawendowe-Pole/147264115342569
Akademia Bosej stopy 
http://mamaziemia.pl/
Stacja Wolimierz 
http://stacja.wolimierz.info.pl/
Kapkazy Szkoła wrażliwość 
https://www.facebook.com/kapkazy
Karczak 
https://www.facebook.com/NaKarczaku
Ekowioska ZEGG 
http://www.zegg.de/en/
Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi ODNOWICA.

Nie sposób wymienić wszystkich? Podaliśmy adresy tylko do tych, z którymi w ostatnim czasie byliśmy w czynnym kontakcie.



Zadanie które sobie wybraliśmy, to przyczynić się do tego, aby Pokój zapanował na Świecie i między nami.
Między nami, czyli że miarą skuteczności naszych działań jest to, na ile pokój zapanuje w nas samych, w naszej rodzinie, między naszymi najbliższymi sąsiadami, w naszej wsi, gminie.
Z perspektywy dziadków, którą teraz osiągaliśmy, zdajemy sobie sprawę z tego, ile musieliśmy przekroczyć własnych uwarunkowań, aby zbliżyć się do bardziej pokojowego współistnienia dwojga ludzi. A co dopiero rodzina, wieś region, kraj ? Wymaga to świadomej pracy. Rodzinny Dom Kultury Pokoju jest dedykowany tej pracy.
Zdarzyło się w naszym życiu coś niezwykłego i niespodziewanego. Wszystkie nasze dzieci i wnuki osiedliły się, jak na razie, na Dąbrówce. Wygląda na to, że zatrzymała się tułaczka pokoleniowa, która z Amazonii Brazylijskiej, z Kaukazu , przez Szczecin i Paryż, przeprowadziła nas, w ciągu 6 generacji, do tej podlubelskiej wsi.

Wierzymy w to, że przynajmniej niektórzy z naszych wnuków będą tu mieszkać, i z taką perspektywą budujemy ten DOM. Jako trwałą doniczkę, w której posadzimy ziarno kultury Pokoju. My tworzymy grunt.
Kultura Pokoju taka, która opowiada mądre opowieści o Świecie widzialnym i nie widzialnym. Opowieści które jednoczą ludzi, uświadamiają mnogość więzi wszystkiego ze wszystkim. Które pomagają opanować strach i odpowiadają na głęboką tęsknotę, wpisaną w każde z nas - tęsknotę za podróżowaniem w inne wymiary i rzeczywistości. Tęsknotę do przeżywania Świata jako Jedność.

Kultura Pokoju, wyraża się poprzez wydarzenia, które wzbudzają w nas radość, tak jak tańce i śpiew, uaktywniają pole serca, sprawiają że doświadczamy połączenia ze wszystkimi. Radość każdego człowieka jest moją radością.
Kultura Pokoju to mądra wiedza o tym jak przeżyć swój żywot, w zgodzie z innymi ludźmi, ze zwierzętami z Matką Ziemią. To też kultura daru, tolerancji i akceptacji, oraz wszystkiego dobrego.

 

Zagra Leszek Możdżer. Dawno temu, jeszcze w trakcie planowania i projektowania RDKP obiecał wsparcie, właśnie w formie koncertu dla nas i najhojniej wspierających powstanie tej pięknej sali. … „leśne przedszkole” zakończyło kolejny dzień funkcjonowania, sporo dzieci zostaje z rodzicami, którzy będą uczestniczyć w tym wydarzeniu... nadchodzą kolejni goście ..., w kręgu kamiennym płonie spokojny ogień. Sala gotowa. Fortepian, przywieziony przez Leszka i krzesła dla słuchaczy są już na swoich miejscach. Wchodzący oglądają wystawę, dokumentującą proces powstawania naszego Domu Kultury Pokoju, poprzednich wydarzeń oraz zbiór obecnie wystawianych prac …..dziś biżuteria jednego z naszych sąsiadów - Marcina …
Pyszne smakołyki z kuchni naszych sąsiadów, pieczarki, chleby, pączki i napoje z ziół okolicznych łąk i lasów kuszą pięknem i zapachami.... muzykę, proszę sobie samodzielnie wyobrazić …

...po koncercie, zebrani rozmawiają, komentują, spacerują, jedzą i piją …Wolontariusze uprzątają salę …, nieśpiesznie pojawiają się bębniarze,… rusza puls i rytm …, zachęca do tańca …, Zabawa rozkręca się … Spokojnie, acz dynamicznie, … Na zewnątrz ogień płonie.

Goście powoli rozchodzą się. Dziękujemy sobie nawzajem i umawiamy się na następne spotkanie. Goście z daleka znajdują nocleg w agroturystyce po sąsiedzku, lub wraz z wolontariuszami śpią w śpiworkach w sali głównej.

 

PRZYCZYŃ SIĘ DO MATERIALIZACJI TEJ WIZJI 

 

Dołącz niech kwitnie Kultura Pokoju.

 

" dom kultury pokoju " "dom kultury pokoju"

 " kultura pokoju " " kultura pokoju"

http://KulturaPokoju.pl

Media about this project

Marzy nam się Rodzinny Dom Kultury

www.dziennikwschodni.pl | 2015-05-09

Na własne życzenie spokojną, sielską egzystencję na wsi zamienili ostatnio na życie pary celebrytów. Rano telewizja, wieczorem radio, w międzyczasie kilka wywiadów przez telefon. Stawka jest wysoka: fundusze na budowę Rodzinnego Domu Kultury. Zawsze lubili wyzwania. A to jest największe.

Funding model: "all or nothing"

To receive funds this project has to reach at least 100% of it's goal before 26.05.2015 22:10