Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Manna Poznańska

Anna Manna Poznańska

Wrocław

Autorka i ilustratorka edukacyjnych książek "Dlaczego dzieci jedzą śmieci?" i "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?".
Obecnie pracuje nad nowym tytułem "Dlaczego bania jest nieFajna?"

Napisz wiadomość do Projektodawcy

26978 PLN z 19892 PLN

252 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

135%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.06.2017.

Dlaczego dzieci jedzą śmieci?

O projekcie

Mam na imię Ania. Chciałabym wydać autorską, ilustrowaną książkę edukacyjną pod tytułem „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”. Pracowałam nad nią każdego dnia przez ostatnie 2 lata. Kierowała mną ogromna siła do rozgryzienia tematu współczesnych, niebezpiecznych "smakołyków".  Nadszedł czas na realizację marzenia. Samodzielnie zajmę się wydaniem, dystrybucją i promocją książki by skutecznie dotrzeć do grupy najmłodszych odbiorców i ich rodziców oraz opiekunów.

Dlaczego za pomocą Polak Potrafi? Ponieważ książkę stworzyłam dla ludzi i chcę, aby o wydaniu jej zdecydowali ludzie, dla których ważne jest zdrowie dzieci.

Cel 1. Dzieci NIE są koszem na śmieci!

Bardzo lubię słowa Hipokratesa „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”!

Dziś, żyjemy w dziwnych czasach, w których sztuczne jedzenie zawierające wiele chemicznych dodatków zamiast odżywiać i wzmacniać organizm, powoduje osłabienie i powolne zatruwanie.

Czy Krzyś wyłysieje i obrośnie grzybami?" - pyta Lukrecja. Lukrecja, nie potrafi zrozumieć, dlaczego człowiek, będący najbardziej inteligentną istotą na ziemi, nie wie najważniejszego - co jeść, a by nie chorować i żyć zdrowo do końca życia? A może właśnie jedzenie jest powodem większości chorób? Dlaczego więc dorośli chętnie częstują dzieci kolorowymi truciznami?

Ten temat, zasługuje na wielką uwagę! 

 Cel 2. Uzależnienie i reklama.

 „Krzyś myśli tylko o jednym... Ciocia powiedziała, że jest uzależniony od śmieciowego jedzenia. Zawarty w nim cukier to narkotyk, którego stał się niewolnikiem. Dlatego jego zachowanie jest nienaturalne: ma słabą pamięć i koncentrację, szybko wpada w złość i czesto woła: Jeść! Jeść! Jeść!... - Ale tylko śmieci. "

Reklama i kolorowe opakowania manipulują dziećmi, aby jadły, jadły i jadły, a rodzice kupowali i kupowali. Dziś, w lesie supermarketów, szybko małe dziecko zostaje przeprogramowane za pomocą reklam kierowanych do młodych mam oraz samych dzieci.

Celem tej książki jest edukować zarówno najmłodszych, jak i rodziców oraz opiekunów. 

„Ciocia powiedziała, że trzeba mieć oczy szeroko otwarte i czytać co napisane jest na opakowaniu i etykietach...” 

Cel nr 3. Napisać PORADNIK Odważnych Lekarzy składający się z 10-ciu rad.

Zaktywizowanie Odważnych Lekarzy wszystkich specjalizacji, którzy kochają dzieci, do udziału w napisaniu do mojej książki PORADNIKA, atrakcyjnego z punktu widzenia dzieci. 

Jesteś Lekarzem? Może Specjalistą od spraw żywienia? Kochasz dzieci? Wiesz, jak ważne jest ich odżywianie, a rekalamy atakują śmieciami w kolorowych opakowaniach? Dzieci potrzebują Twojej wiedzy! Napisz ze mną RADĘ dla dzieci, która uzupełni opowieść. Zredagujemy ją w języku Lukrecji i podpiszemy Twoim imieniem i nazwiskiem. Staniesz się współautorem nowatorskiej, mądrej i pięknej książki  dla dzieciaków. :)

 

Dodanie rady to nagroda za wsparcie - szczegóły sprawdź w szarym, bocznym panelu z nagrodami, punkt "nagroda dla ODWAŻNYCH LEKARZY za 2.000 zł lub więcej!". 

Do poradnika potrzebne są informacje, o pożytecznych bakteriach w jelitach, o współpracy jelit z mózgiem. Co zjadać, aby mieć lepszą pamięć, aby mieć energie na zabawę i naukę? A co zjadać, aby wzmocnić odporność organizmu przed przeziębieniem? Uważam, że dzieciom również przydadzą się informacje o korzyściach z samodzielnego przyrządzania posiłków i wspólnym zjadaniu z najbliższymi. Jak zachować się, kiedy obcy dorośli częstują śmieciami.
Oczywiście jestem otwarta na ciekawe dla dzieci pomysły od Was, Odważni Lekarze. Zapraszam :) 

 Cel nr 4. Przekazanie książek organizacji ZACZYTANI, którzy tworzą biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. Natomiast osobiście w okolicach mojego miasta rozdam książki państwowym przedszkolom, przychodniom do poczekalni, świetlicom, szpitalom itp.

 

    

Opowieść małej Lukrecji, która bardzo lubi Krzysia, jednak on woli słodycze i zjadłby nawet skarpety gdyby były pachnące, słodkie i chrupiące. Lukrecja obserwuje rodzinę Krzysia i zauważa panujące w niej straszne nawyki żywieniowe.
Wujek krzysia wychodował w brzuchu potwora zwanego rakiem, a mama Krzysia karmi jego małą siostrę słodkimi bułkami, aby cicho siedziała w wózku... "To straszne!" Krzyś potrzebuje pomocy: „Święty Mikołaju nie przynoś Krzysiowi szkodliwych słodyczy!!!”- Prosi Lukrecja.

 

Lukrecję narysowałam 9 lat temu w ASP, na zajęciach z ilustracji książki w pracowni Tomasza Jury, u którego robiłam dyplom.
Postać jest małą dziewczynką, małą detektyw, która obserwuje rzeczywistość. Lukrecja odebrała za swoją działalność w październiku 2016 nagrodę od Komitetu Ochrony Praw Dziecka i otrzymała znak „ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU” za udział w książce „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?”.  Książka wystąpiła na antenie TVP ABC w programie dla dzieci "MOLIKI KSIĄŻKOWE"  oraz w Radiowej Trójce w programie "DZIECI WIEDZĄ LEPIEJ."    Wiele blogów internetowych i kilka magazynów chętnie pisało o niej, za co bardzo dziękuję.

Lukrecja jest bohaterką edukacyjnej opowieści. 9 lat temu moje pierwsze ilustracje tej książki (zatytułowanej wtedy ”Lukrecja”) nominowane były do nagrody w międzynarodowym konkursie „Książka Dobrze Zaprojektowana - Zacznijmy od dzieci”. Umieszczono ilustrację z Lukrecją na pokonkursowej wystawie w Rondzie Sztuki w Katowicach, na Międzynarodowych Targach Poznańskich reprezentując "Książkę dobrze zaprojektowaną..." Lukrecja zawędrowała także do Salonu Ilustratorów w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, a po roku dostała list od Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi z zaproszeniem do prezentacji na targach w Seulu. Wtedy Lukrecja została w domu, ponieważ była jeszcze mała i niedojrzała.

2 lata temu całą książkę o Lukrecji podzieliłam na kilka części: pierwsza dotyczy próchnicy - „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” i została wydana za pomocą Polak Potrafi i pomogła wielu dzieciom zrozumieć zębowe sprawy.  Druga część projektu dotyczy jedzenia -  „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?” i dziś losy tej książki są w Waszych rękach. :) Pomożecie?
Trzecia część pozostanie jeszcze w tajemnicy.

 

 

Książka to 66 ilustrowane strony i okładka o wymiarach 225 mm / 225 mm, grubość grzbietu 8 mm. Bardzo zgrabny format mieszczący się w rączkach dziecka i w torbie mamy. Rozkładówki drukowane będą na kartonie 200g, a nie na najczęściej używanym papierze kredowym, dzięki temu książka "Dlaczego dzieci jedzą śmieci?" będzie trwała i wyjątkowa w swoim wyglądzie, tak jak ją sobie wymarzyłam.  Strony bedą klejone i zszywane. Okładka dodatkowo foliowana folią matową, która doskonale zabezpieczy książkę przed pobrudzeniem. Rozkładana okładka będzie pełniła dodatkową rolę - PORADNIKA dla dzieci i dorosłych. 

Ilustracje wykonałam samodzielnie moją ulubioną techniką. Również tekst napisałam własnoręcznie za pomocą tabletu graficznego, aby ilustracje i tekst tworzyły jedną, graficzną całość. Zapraszam do oglądania prezentacji wybranych stron książki:

                                           

 

Bo polskie dzieci i ich rodzice potrzebują tej książki. 

Bo dziecięce brzuszki mają dostarczać organizmowi najpotrzebniejszych składników, a nie śmieci.

Bo przeraża mnie, że częste częstowanie dzieciaków szkodliwymi słodyczami naturalnie przyjmowaną tradycją.

Bo często wdrażamy złe nawyki żywieniowe – i one są powodem wielu dolegliwości u dzieci.

Bo niebezpieczna chemia w jedzeniu jest powodem wielu chorób ciała i mózgu.

Bo chcę, aby dzieci wyrosły na zdrowych i mądrych dorosłych cieszących się życiem.

Bo przeraża mnie, że maszyna korporacji decyduje o zdrowiu naszych dzieci.

Bo kiedyś reklama była moją zawodową pasją. Przez 15 lat zrozumiałam i doświadczyłam, że reklama kierowana do dzieci może być niebezpieczna.

Bo szkodliwe jedzenie uzależnia. 

Bo świadomie studiowałam na ASP ilustrację i projektowanie graficzne, aby dotrzeć do świadomości ludzi z trudnymi i nielubianymi sprawami. 

Bo jestem matką. <3

 

1. Duuuuużo się uczyłam, ponieważ temat jedzenia okazał się dziś najtrudniejszym tematem, który dotyczy nas wszystkich. Każdy z nas jest odmienną istotą, nie jesteśmy jednakowi. Ciekawość zaprowadziła mnie od matki ziemi aż do piekła, gdzie dowiedziałam się najwięcej o współczesnych „smakołykach”. :)  

2. Zaprojektowałam książkę, napisałam treść, narysowałam ilustracje, ręcznie opracowałam typografię tekstu. 

3. Zleciłam korektę tekstu, wykonałam próbne wydruki. Zorganizowałam i zaprojektowałam serię gadżetów oraz identyfikację wizualną do promocji książki. 

4. Założyłam własne małe wydawnictwo KASZAMANNA i mam już specjalny numer ISBM dla ksiażki oraz kod kreskowy. 

5. Dystrybutorzy „Platon”, „Ateneum” i „Motyle Książkowe”czekają na tę książkę, ponieważ pierwsza  „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” została dobrze odebrana i przetarła drogi do sprzedawców m.in.: „empik, „merlin.pl”, "amazone". 

6. Odważyłam się zaprosić Was do mojego nowego projektu, który znowu (bardzo wierzę) przyda się dzieciom i ludzkości. :) 

1. Cała akcja o zbiórce na Polak Potrafi będzie prezentowana na Facebooku książki. Później, będę opisywała przygody związane z realizacją.

Dołącz już dziś, klik >

2. Po pomyślnej zbiórce rozpocznę wysyłanie maili do Was z prośbą o adres wysyłki wybranych prezentów

3. Kiedy Odważni Lekarze przekażą mi treść do poradnika zlecę korektę i zacznę pisanie poradnika.

4. Samodzielnie przygotuję książkę do druku.

5. Zlecę wydruk  2.000 egzemplarzy (większa ilość zależy od zebranej kwoty.) 

6. Rozpocznę promocję książki i sprzedaż.  

7. Pieniądze ze sprzedaży książki przeznaczę na pracę nad kolejną, III częścią serii. 

Anna Poznańska  (Anna Manna Poznańska) , 35 lat – mama 3,5 letniej Róży, która lubi jajeczka, jabłka i malinki, wodę i koktajle. Róża wie, że są na świecie słodycze zdrowe i niezdrowe.Od roku mieszka z nami zabrana ze schroniska kolorowa kotka o imieniu Kasia. Mieszkamy w małym kamiennym domku, który dawno temu był stolarnią, później warsztatem fotograficznym.

O naszym domku pisali tutaj > natemat.pl  :)

„Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” to moja pierwsza książka, którą wydałam samodzielnie dzięki zbiórce na Polak Potrafi i dla niej założyłam własne, małe wydawnictwo „KASZAMANNA”. Za książkę o zębach otrzymałam wyróżnienie w kategorii „kultura – wydawnictwo edukacyjne” w XVI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”. Nagrodę przyznał KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA.

Dawno temu, za górami i lasami była Anna (Manna) Maciągowska, to też ja, ale przed ślubem. :) Pod tym imieniem i nazwiskiem zrobiłam dyplom z ilustracji na ASP. Bedąc studentką, to graficzna i malarska praca dla stomatologów przynosiły mi najwięcej frajdy. Moje realizacje identyfikacji graficznej wnętrza praktyki stomatologicznej otrzymały wyróżnienie w konkursie „Top Design Gabinety Stomatologiczne”. Później, inny gabinet wygrał pierwsze miejsce. Efekty mojej artystycznej współpracy były publikowane w magazynach internetowych oraz w prasie (Dziennik Zachodni, Architektura, Dobre Wnętrze).

Mówię o sobie, że zajmuję się "projektowaniem dla odważnych lekarzy", a od kilku lat także dla ich najmłodszych pacjentów. 

Poza tym, bardzo lubię malować i sprzedaję obrazy malowane własną technika mieszaną. 

Najważniejsze jest dziś! :) Przez ostatnie 2 lata moje zawodowe serce i czas poświęciłam nowej książce „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”. 

Co się wydarzy dalej? Zobaczymy razem. :) 

 1. KSIĄŻKI „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?” i książki „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby” 

2. Śmieciowe ILUSTRACJE z podziękowaniem za pomoc finansową dla książki, w wersji wirtualnej (pdf) lub drukowanej. Taką ilustrację możesz ładnie umieścić w ramce formatu A4.

3. Duże ILUSTRACJE w zestawach do wyboru: Zstaw "ZĘBOWY" lub zestaw "ŚMIECIOWY". Na Twoje życzenie mogę wymiecić ilustrację na inną, Twoją ulubioną. :) Ilustracje mają wymiar 462mm/231mm (ok A3) i drukowane będą na grubym papierze 250 gr.

4. Śmieciowe TABLICE EDUKACYJNE, składające się z dwóch plansz (A3) z ilustracją brzucha Krzysia.

Na planszach dziecko rysuje zjedzone śmieci i zdrowe smakołyki. Planszę mają za zadanie pokazać i porównać ilość i jakość zjadanych łakoci przez określony czas, na przykład w ciągu jednego miesiąca. Co ułatwi zmianę nawyków na lepsze. 

5. Śmieciowe TORBY na zakupy.

6. Śmieciowe PLAKATY w formacie A3

7. Śmieciowe POCZTÓWKI. Pocztówki są fajne. Można ich używać jako zakładki do książek, ozdobić lodówkę lub włożyć w ramkę.

 

8. Śmieciowe KOLOROWANKI, specjalnie narysowane przeze mnie. To 4 strony A4.  Kolorowanki wysyłam do Was w pliku pdf. do wydrukowania w domu. 

9. PORADNIK Odważnych Lekarzy. To wyjątkowy poradnik, który stworzą wspierający ten projekt lekarze i specjaliści. Poradnik można otrzymać drukowany lub w wersji jpg na monitor.

10. Małe Śmieciowe KOSZULKI dla DZIECI.
1. Koszulka z brzuchem i napisem "Nie jestem koszem na śmieci" (wersja tańsza)
2. Koszulka z Krzysiem "Dziecko nie jest koszem na śmieci" (wersja droższa)
Koszulki są firmy "
Fruit of the Loom" (165 g/m²), dostępne w 3 kolorach do wyboru.

 

 

 

11. NAGRODA DLA ODWAŻNYCH LEKARZY. Udział w napisaniu PORADNIKA! Przygotowałam wspaniały zestaw prezentów dla Odważnych Lekarzy za udział w projekcie. (Przeczytaj ostatnią nagrodę po prawej stronie monitora w szarej tabeli z nagrodami. To nagroda za 2.000 zł lub wiecej). Odważny Lekarzu, dzieci potrzebują Twojej wiedzy! :) Napisz ze mną RADĘ dla dzieci, która uzupełni opowieść. Zredagujemy ją w języku Lukrecji i podpiszemy Twoim imieniem i nazwiskiem. Staniesz się współautorem nowatorskiej, mądrej i pięknej książki dla dzieciaków. Poradnik będzie prezentem dla innych wspierających projekt. 

11. REKLAMA w postaci cyfrowego plakatu SPONSORA na Twój Facebook z informacją o finansowym wsparciu książki. :) Pracujesz lub jesteś właścicielem praktyki lekarskiej lub przedszkola itd.?  Po wybraniu nagrody z REKLAMĄ, szybko prześlij na mój mail swoje logo i wybrane zdjęcie, a ja wykonam grafikę dla Ciebie. Twoją reklamę SPONSORA  zamieszczę również na facebooku mojej książki, którą zobaczy przeszło 1500 moich obserwatorów, a nawet więcej. :) Grafikę wykonam i opublikuję max do 5 dni od Twojej wpłaty na Polak Potrafi, podczas trwania zbiórki.  

 

MASZA pytanie do mnie? :)
Napisz proszę maila > dziecijedzasmieci@gmail.com

 

     

Potrzebuję 19.892 złotych na wydrukowanie 2.000 książek i promowanie książki. Na nagrody dla Was, na wysłanie prezentów do Was i na opłaty dla Polak Potrafi.
Jeśli zbiorę 30.000 złotych, to wydrukuję 500 książek więcej i zainwestuję na większą i bardziej atrakcyjną reklamę książki.

 

           

 

  

 

 

                                         

 

   

 

               

                      

       

      

 

                                 

    

        

                               

                        

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.06.2017 21:09