Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Manna Poznańska

Anna Manna Poznańska

Wrocław

Autorka i ilustratorka edukacyjnych książek "Dlaczego dzieci jedzą śmieci?" i "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?".
Obecnie pracuje nad nowym tytułem "Dlaczego bania jest nieFajna?"

Napisz wiadomość do Projektodawcy

24362 PLN z 21892 PLN

145 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.01.2019.

'Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?' WYDANIE 2

O projekcie


Jestem Ania :) Wydaję autorską, ilustrowaną książkę edukacyjną pod tytułem „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” Wydanie 2 - bardziej zazębiste. 

 

 

Książka ma przeszło 3500 fanów na FACEBOOKU. Są wśród nich rodzice małych moli książkowych oraz eksperci w dziedzinie zdrowia i stomatologii. Wszyscy NIECIERPLIWIE czekają na tę książkę.  DOŁĄCZ DO NAS!

 


Dziś kampania dotyczy NOWEGO wydania "bardziej zazębistej" książki.  W
 stosunku do wydanej w roku 2015 książki  "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?" pogrubionego o 20 stron,  uzupełnionego o najświeższe informacje, wzbogaconego o nowe, uporzadkowane wg zasad Montessori ilustracje. 

 

Książka stała się pomocą edukacyjną na wielu zajęciach przeprowadzonych w Polsce przez dentystów, higienistki stomatologiczne i przedszkolnych nauczycieli. Nadal jest ogromnie potrzebna i generuje ciekawy społeczny feedback.

 

W odpowiedzi na morze korespondencji i społecznościowych reakcji, postanowiłam pójść o krok dalej. Drugie wydanie będzie nie tylko crowdfoundingowe, ale też crowdsourcingowe. Wspierający książkę, będą mieli realny wpływ na jej treść.

  
Wybrałeś nagrodę i wsparłeś projekt? Dołącz do grupy krytyków literackich drugiego wydania :) Tam będę informowała Cię o finansach i realizacji książki. 

 


W 2017 roku wydana została także książka "Dlaczego dzieci jedzą śmieci?".
Dystrybucją i promocją obu książek zajmuję się kompleksowo i samodzielnie. SKUTECZNIE docieram do grupy najmłodszych odbiorców, gabinetów, przedszkoli, rodziców oraz opiekunów. 


Dlaczego za pomocą Polak Potrafi? Ponieważ książkę stworzyłam DLA LUDZI. Chcę, aby o wydaniu jej zdecydowały osoby, dla których ważne jest zdrowie dzieci.

 

 

Cel nr 1.

Wydanie edukacyjnej książki "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby? WYDANIE 2 - bardziej zazębiste" - uzupełnionej o nowe, potwierdzone informacje, tezy i trendy zdrowotne. 

 

Cel nr 2. Wychowanie pokolenia wolnego od próchnicy.

"NIE CHCĘ MIEĆ ZĘBÓW JAK TATA KRZYSIA!" - stwierdza Lukrecja.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że polski trzylatek statystycznie ma aż trzy lub cztery chore zęby. Polskie sześciolatki mają próchnicę częściej niż ich rówieśnicy w Ugandzie i Wietnamie! Raport IPOSOS z 2017  roku potwierdza, że Polska jest jednym z krajów o najwyższym poziomie próchnicy wśród dzieci w Europie. Problem dotyczy aż 72% dzieci w wieku 5-9 lat.

 

Dziesiątki tysięcy dzieci w Polsce dotyka ból i powikłania związane z próchnicą. Przeciwdziałajmy niskiej świadomości – nie tylko wśród dzieci, ale i rodziców – jak jej przeciwdziałać! Celem książki jest edukować zarówno najmłodszych, jak i rodziców oraz opiekunów. 


Cel nr 3. Wyróżnienie dobrych lekarzy.
Książka zawiera PORADNIK Odważnych Lekarzy składający się z 10 rad - informacji. Jeśli jesteś lekarzem, któremu znane są:
 
ZDROWE ŻYWIENIE
RODZICIELSTWO BLISKOŚCI
TRENDY EKOLOGICZNE
 
...możesz dopisać RADĘ dla dzieci, która uzupełni moją opowieść. Zredagujemy ją w języku Lukrecji i podpiszemy Twoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością w której prowadzisz gabinet. Staniesz się współautorem nowatorskiej, pięknej książki o stomatologii dla dzieciaków :) 

Dodanie rady to nagroda za wsparcie - szczegóły sprawdź w szarym, bocznym panelu z nagrodami, punkt "nagroda dla ODWAŻNYCH LEKARZY za 2.000 zł lub więcej!". 
 
Cel nr 4. Działania społeczne 
Część nakładu przekazana zostanie organizacji ZACZYTANIktóra tworzy biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. Osobiście zadbam o to by książki dostarczyć wybranym państwowym przedszkolom, przychodniom, świetlicom, szpitalom itp.

 

 


Na jej stronach przedstawiam przemyślenia pięcioletniej Lukrecji. Dziewczyna jest małym detektywem i córką pani stomatolog. 
Książka jest o tym, że wujkowi brzydko pachnie z buzi, bo ma zęby łaciate jak krówka, a pani sklepowa dziurawe jak szwajcarski ser.

 

Piszę też o jedzeniu, które pomaga zębom. Bardzo lubię słowa Hipokratesa „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”! W nowej książce, na dwóch rozkładówkach, znajdziesz 31 nowych produktów, które są zdrowe dla zębów. 17 zupełnie nowych, których nie było w pierwszym wydaniu, bo dopiero teraz dużo się o nich mówi!Uświadamiam o tym, że stan zębów wpływa na całe ciało.
"Słyszałam, że te bakterie mogą zabić!" - przypomina Lukrecja. 
Z nowego wydania czytelni dowie się, że bakterie próchnicy atakują również MÓZG, układ krwionośny i trzustkę.
 Książkę kieruje do dzieci od lat 2 do 100+. Publikacja w zabawny sposób zawstydza dorosłych, przestrasza, puszcza do nas oko i uczy. Pokazuje, że warto SAMODZIELNIE MYŚLEĆ, analizować, gdyż DOROSŁY ŚWIAT nie zawsze daje dobry przykład. 


Stań się częścią projektu i pomóż mi zmieniać świat, by dzieci, ich rodzice i opiekunowie wiedzieli jak rozprawić się próchnicą. Ból zęba jest jednym z najsilniejszych. Kochamy nasze dzieci, możemy przestać skazywać Je na problem próchnicy.

 

Rozkładana okładka pełni rolę poradnika, w którym dziesięciu wspierających ten projekt doktorów i lekarzy stomatologów poda swoje fachowe porady. Potrzebujesz więcej informacji? Proszę o kontakt mailowy: dziwnezeby@gmail.com

 

 Przeczytaj jej pierwszą recenzję:

 

"Możecie pobrać z dentystycznej poczekalni tysiące edukacyjnych kolorowanek dla dzieci, możecie zainstalować aplikację na smartfona, puścić bajkę z DVD, ale uwierzcie – żadna z nich nie powie maluchowi tyle, o zdrowiu zębów, co bohaterka tej książki. Dociekliwa Lukrecja i jej „zazębiste” przygody zobrazowane zostały kreską, której (na szczęście!) daleko do estetyki Disneya. Te rysunki intrygują, zaskakują i pobudzają ciekawość – nie tylko dziecięcą! W stomatologicznym śledztwie Lukrecji nie ma tematów tabu, udawania, że szczerbata sklepowa pięknie się uśmiecha, a wujkowi ładnie pachnie z buzi. Jest siła dziecięcego mówienia prosto z mostu i jasnych, wyczerpujących odpowiedzi na pytania. Szczególnie te krępujące większość dorosłych, także dentystów, którzy na studiach w Akademii Medycznej nauczyli się wielu mądrych słów, ale zapomnieli tych, które docierają do dzieci. "

                                                                                                                                                  Zuzanna Adamkiewicz-Kiwer

 

 Przeczytaj artykuły i recenzje o książce  „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?”
ONET Kultura "Lukrecja uczy troski o zęby"

DENTONET "Zazębista Książka"
DENTONET "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?"

MATKA DENTYSTKA Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

DENTONET "Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej oczami Anny Manny Poznańskiej"

Zęby w kwiatki – o higienie jamy ustnej nie tylko dla dzieci

- BOSKA MATKA "Dlaczego dorośli (i dzieci) mają dziwne zęby?"

 

 

To 64 oryginalnie ilustrowane strony i okładka o wymiarach 223 mm / 223 mm (grubość grzbietu 8 mm). Bardzo zgrabny format mieszczący się w rączkach dziecka i w torbie mamy. 

 

Cała książka drukowana będzie na kartonie 200g, a nie na najczęściej używanym papierze kredowym, dzięki temu książka "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby" będzie trwała i wyjątkowa w swoim wyglądzie, tak jak ją sobie wymarzyłam.  

 

Dla większej trwałości strony bedą klejone i zszywane, okładka dodatkowo foliowana folią matową. To doskonale zabezpieczy książkę przed pobrudzeniem. Rozkładana okładka będzie pełniła dodatkową rolę - PORADNIKA dla dzieci i dorosłych. 

Ilustracje wykonałam samodzielnie moją ulubioną techniką. Tekst również napisany jest odręcznie. Ilustracje i tekst tworzą jedną, estetyczną całość. 

  

Bo polskie dzieci i ich rodzice potrzebują tej książki.

Bo bakterie próchnicy potrafią zakazić całe ciało.

Bo przeraża mnie, że próchnica u dzieci jest akceptowana i naturalnie przyjmowana.

Bo często wdrażamy złe nawyki żywieniowe – i one także są również powodem próchnicy u dzieci.

Bo projektowanie graficzne ułatwia dotarcie do świadomości ludzi z trudnymi i nielubianymi sprawami.

Bo chcę, aby dzieci wyrosły na zdrowych i mądrych dorosłych cieszących się życiem.

Bo moja współpraca zawodowa ze stomatologią jest świadomie wybraną specjalizacją, którą uwielbiam.

Bo jestem mamą. <3

 

 

KSIĄŻKI:  „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby” i "Dlaczego dzieci jedzą śmieci? WYDANIE 2 - bardziej zazębiste"

  • RADA w poradniku Odważnych Lekarzy, to wyjątkowy poradnik, który stworzą wspierający ten projekt  lekarze. Poradnik można otrzymać drukowany, lub w wersji na monitor.

     

 

Lukrecję narysowałam 9 lat temu, na zajęciach z ilustracji książki w ASP, w pracowni Tomasza Jury. Ilustracje zostały nominowane do nagrody w międzynarodowym konkursie „Książka Dobrze Zaprojektowana - Zacznijmy od dzieci”, brały udział w pokonkursowej wystawie na Międzynarodowych Targach Poznańskich reprezentując "Książkę dobrze zaprojektowaną...". Lukrecja zawędrowała także do Salonu Ilustratorów w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, a po roku dostała list od Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi z zaproszeniem do prezentacji na TARGACH W SEULU. Wtedy Lukrecja została w domu, ponieważ była jeszcze mała i niedojrzała. Po kilku latach powędrowała do pierwszego wydania książki "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby", za którą odebrała wiele nagród. Najważniejsze to ta od Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2016) oraz znak „ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU”.  Książka zwróciła uwagę telewizji i radia. Lukrecję zaproszono do wystąpienia na antenie TVP ABC w programie dla dzieci "MOLIKI KSIĄŻKOWE" (kliknij i zobacz odcinek)  oraz w Radiowej Trójce w programie "DZIECI WIEDZĄ LEPIEJ."  :)  Wiele blogów internetowych i magazynów napisało o niej z własnej inicjatywy, za co bardzo dziękuję.

Przygody Lukrecji podzieliłam na kilka części: PIERWSZA dotyczy próchnicy - „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?”. Pomogła wielu dzieciom zrozumieć zębowe sprawy. DRUGA część projektu dotyczy zdrowego, odżywiającego jedzenia. Nosi tytuł  „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”.

 

Obie wydane zostały crowdfoundingowo, za pośrednictwem portalu. Polak Potrafi.  TRZECIA część znajduje się w opracowaniu i pozostanie jeszcze przez chwilę w tajemnicy.

 

 

1. Przygotowałam się merytorycznie do opracowania treści książki. Nauczyłam się duuuuużo o profilaktyce. Temat zębów nie zamyka się na myciu ich "super" pastą z reklamy i odwiedzinach stomatologa. Za stan zębów odpowiada jakość pożywienia i nawyki. 
 2. Rozpoczęłam prace graficzne.
Zaprojektowałam książkę i NOWĄ okładkę. Wymyśliłam treść. INNOWACJA! Narysowałam NOWE ilustracje zgodnie z zasadą Marii Montessori! 
3. Opracowałam tekst.
Ręcznie opracowałam jego typografię tzn. wszystkie literki narysołałam ręcznie, a nie za pomocą klawiatury. Zleciłam redakcję i korektę, wykonałam próbne wydruki.
4. Stworzyłam strategię marketingową.
Zorganizowałam i zaprojektowałam serię gadżetów oraz identyfikację wizualną do promocji książki.
5. Założyłam własne małe wydawnictwo KASZAMANNA.
Mam już specjalny numer ISBM dla książki oraz kod kreskowy. 
6. Opracowałam plan dystrybucji.
Dystrybutorzy „Platon”, „Ateneum” i „Motyle Książkowe”czekają na tę książkę, ponieważ pierwsza  „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” oraz "Dlaczego dzieci jedzą śmieci?" były dobrze odebrane i przetarły drogi do wszystkich sklepów internetowych i sprzedawców m.in.: „empik, „merlin.pl”, "amazone". 
7. Odważyłam się zaprosić Was do mojego nowego projektu, który znowu (bardzo wierzę) przyda się dzieciom i ludzkości. :) 

 

1. Cała akcja o zbiórce na Polak Potrafi będzie prezentowana na Facebooku książki. Będę tam opisywała wszystkie przygody związane z realizacją.

Dołącz już dziś do STRONY na FB klik >   i GRUPY crowdsourcingowej klik >  

2. Kiedy Odważni Lekarze przekażą mi treść do poradnika zlecę redakcję, korektę i zacznę tworzyć poradnik.

3. Samodzielnie przygotuję książkę i "Zazębisty Zeszyt" do druku.

4. Zlecę wydruk 2.000 egzemplarzy (większa ilość zależy od zebranej kwoty.) 

5. Rozpocznę promocję książki i sprzedaż.  

6. Pieniądze ze sprzedaży książki przeznaczę na pracę nad kolejną, III częścią serii. 

 

Dla każdego, kto wesprze mój pomysł mam lukrecjowe nagrody (przeczytasz o nich w dziale „Jakie mam dla Was nagrody”:). Kiedy otrzymam od wspierających książkę stomatologów treści do poradnika na ostatnich dwóch stronach, wykonam ostateczne korekty i wersję do wydruku 2000 egzemplarzy (ponieważ druk mniejszej ilości książek jest drogi – stawiam na taką ilość, by nie marnować Waszych pieniędzy i mojej dotychczasowej pracy). Kolejnym celem jest nadanie książce numeru ISBN i rozpoczęcie jej promocji i dystrybucji. Pieniądze ze sprzedaży książki przeznaczę na realizację jej kolejnych części.

 

 

Anna Poznańska  (Anna Manna Poznańska), 36 lat – mama 5 letniej Róży, która lubi zjadać owoce i myć zęby elektryczną szczoteczką. Mieszkamy w małym kamiennym domku, który dawno temu był stolarnią, później warsztatem fotograficznym. O naszym domku pisali tutaj > natemat.pl  :)

„Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” to moja pierwsza książka, którą wydałam samodzielnie dzięki zbiórce na Polak Potrafi i dla niej założyłam własne, małe wydawnictwo „KASZAMANNA”. Za książkę o zębach otrzymałam wyróżnienie w kategorii „kultura – wydawnictwo edukacyjne” w XVI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”. Nagrodę przyznał KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA.


 

Dawno temu, za górami i lasami była Anna (Manna) Maciągowska, to też ja, ale przed ślubem. :) Pod tym imieniem i nazwiskiem zrobiłam dyplom z ilustracji na ASP. Graficzna i malarska praca dla stomatologów zawsze przynosiły mi mnóstwo frajdy. Moje realizacje identyfikacji graficznej wnętrza praktyki stomatologicznej otrzymały wyróżnienie w konkursie „Top Design Gabinety Stomatologiczne”. Później, inny zaprojektowany przeze mnie gabinet wygrał w tym konkursie pierwsze miejsceEfekty mojej artystycznej współpracy były publikowane w magazynach internetowych oraz prasie (Dziennik Zachodni, Architektura, Dobre Wnętrze).

Mówię o sobie, że zajmuję się "projektowaniem dla Odważnych Lekarzy", a od kilku lat także dla ich najmłodszych pacjentów. Bardzo lubię też malować i sprzedaję obrazy malowane własną technika mieszaną. 

 

Najważniejsze jest dziś! :) Co się wydarzy? 

 

 

Potrzebuję 21.892 złotych na wydrukowanie 2.000 książek i promowanie książki. Na nagrody dla Was, na wysłanie prezentów i opłaty dla Polak Potrafi.
Jeśli zbiorę 30.000 złotych, to wydrukuję 500 książek więcej i zainwestuję w większą i bardziej atrakcyjną reklamę książki. 

 

 

 

        

 

                             

                                   

                           

                                        

           

                                  

                       

                                   

                                       

                                            

                                                 Zapraszam Patronów :) 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.01.2019 22:10