Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konto usunięte

Konto usunięte

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1120 PLN z 28000 PLN

32 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.12.2016.

Dla siebie nawzajem

O projekcie

 


W październiku zrobiliśmy krótki film, w którym wystąpił Bawer Aondo-Akaa. Reportaż wywołał wiele dość burzliwych reakcji. Na samym Facebooku udostępniano go ok. 3 tys. razy, miał ponad 230 tys. wyświetleń, a komentarzy było 1,5 tysiąca. Szybko rozpowszechniany, wywołał wiele ciekawych dyskusji. Materiał zrealizowaliśmy w składzie: Rafał Kaczmarek, Kamila Buturla, Katarzyna Kosajda i Alina Senik podczas międzynarodowych plenerów filmowych Film Spring Open, organizowanych przez Sławomira Idziaka.
Projekt wówczas konsultował z nami Bogdan Dziworski. Emocje i dyskusje wywołane reportażem pokazały nam, że dotknęliśmy ważnych dla nas tematów i warto rozpocząć pracę nad pełnym filmem dokumentalnym.
 

Razem z naszym bohaterem pragniemy wyruszyć w podróż dokumentalną by szukać czegoś ponad to, co daje reportaż. Chcemy odnaleźć prawdziwą rzeczywistość człowieka i wartości, które go budują. Cierpliwie zagłębiamy się w temat, bo nie tolerujemy wszechobecnej powierzchowności. Nasz projekt wymaga czasu i pracy. Jesteśmy gotowi w pełni się w niego zaangażować. Nie chcemy oceniać, nikogo skreślać, ale wnikliwie obserwować oczami kamery człowieka, który dla wielu osób jest kontrowersyjny, którego wiele osób nie akceptuje z wielu względów.

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu. Za nami 3 dni zdjęciowe realizowane w Warszawie i Krakowie. Towarzyszymy bohaterowi w ważnych momentach ale też w życiu codziennym. Chcemy z bliska przypatrywać się jego osobie aby w pełni oddać kontekst jego działalności społecznej, politycznej. Zależy nam na dotykaniu tematu niepełnosprawności, relacji bohatera z żoną i bliskimi oraz jak będąc osobą publiczną można realizować pasje. Korzystamy gościnnie ze sprzętu filmowego i próbujemy finansować projekt swoimi prywatnymi środkami. Abyśmy mogli skończyć film potrzebne jest Wasze zaangażowanie i wsparcie.

 

Już po pierwszym spotkaniu z Bawerem wiedzieliśmy, że jest to intrygująca i szczególna postać. Część z Was może znać go z działalności publicznej, ale to tylko jedna strona medalu. Każdego człowieka budują pragnienia, lęki, relacje z bliskimi, codzienność, strach, niemoc, walka z przeciwnościami, przyjaźń, miłość. Tworząc film, ważne jest dla nas, by pokazać człowieka w jego prawdziwym świecie, w rutynie życia, bez otoczki medialnej. W tej chwili jesteśmy już w trakcie realizacji filmu, za nami kilka dni zdjęciowych.

 

 

 Bawer Aondo-Akaa - BOHATER FILMU

Ma 31 lat, urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, porusza się na wózku, wyłącznie z pomocą drugiej osoby. Od urodzenia mieszka w Krakowie, ukończył tam studia magisterskie i doktoranckie z zakresu teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

W latach 2011-2014 był członkiem zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”, a w latach 2015-2016 – jego pracownikiem. Od 2014 wolontariusz Fundacji Pro – Prawo do Życia. Działał w Komitecie Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży. Czynny członek ZHR, wolontariusz Szlachetnej Paczki. Wyróżniony tytułem Ambasadora Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami (2016). Główny organizator Kongresu Wartości Życia Osób Niepełnosprawnych (2016). Pracuje w Klubie Jagiellońskim.

Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych. We wrześniu tego roku został wyróżniony tytułem Ambasadora Konwencji ONZ o Prawach Osób Z Niepełnosprawnościami.

Od 2013 żonaty. Często podróżuje po Polsce i Europie. Autor książki i artykułów. W licznych spotkaniach z młodzieżą ukazuje wartość życia osoby z niepełnosprawnością.

To człowiek, który intryguje swoimi głośnymi i odważnymi tezami, człowiek doświadczony mocno przez los ale jakże silny i nie bojący się głośno mówić, co myśli i czuje. To człowiek bardzo otwarty, ciepły, serdeczny, z dużym poczuciem humoru. Umie szybko nawiązać kontakt, zjednuje sobie ludzi. Jest osobą, z którą chce się dłużej porozmawiać. Ma w sobie dużo radości i tą radością zaraża innych. Jest silny psychicznie, nigdy się nie poddaje i z każdej sytuacji próbuje znaleźć wyjście. Zawsze wokół niego jest dużo ludzi.

Bohater dokumentu Bawer Aondo-Akaa jak sam o sobie pisze to polityk, działacz społeczny, doktor teologii a dla nas to przede wszystkim osoba, którą chcemy bliżej poznać, do której życia chcemy zajrzeć.

Interesuje nas podjęcie obiektywnej dyskusji, nie stając po żadnej stronie, nie zagłębiając się w politykę. Chcemy mu towarzyszyć z kamerą w różnych ważnych momentach jego życia.

Bawer Aondo-Akaa każdego dnia przeciwstawia się swojej niepełnosprawności. Jest doktorem Uniwersytetu Jana Pawła II, aktywnie wspiera fundacje działające na rzecz praw człowieka. Każdego dnia musi zmierzyć się z faktem, że sam nie sięgnie po kubek z kawą. Każdy dzień dla niego to wyzwanie i walka z przeciwnościami. W tej walce nie jest jednak sam… Ma bliskich, na których może polegać.

Więcej znajdziecie tu:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/429161

Facebook Bawer Aondo-Akaa

Bohater naszego filmu Bawer Aondo-Akaa otrzymał Nagrodę Publiczności oraz statuetkę Wyróżnienia konkursu „Człowiek bez barier”, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Gala wręczenia nagród odbyła się w Zamek Królewski w Warszawie 2 grudnia 2016 r., w przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Honorowym patronatem objęła Konkurs Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która zaszczyciła Integrację i laureatów swoją obecnością oraz wręczyła główną nagrodę. Na Gali obecna też była Małżonka Prezydenta Ukrainy, Maryna Poroszenko.

Zagłosowało na Bawera 8975 Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl. to ponad 38% wszystkich głosów.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/429941?utm_source=biuletyn&utm_medium=email&utm_campaign=02.12.2016

Panorama TVP- relacja

 

 

 Bogdan Dziworski - OPIEKUN ARTYSTYCZNY

Bogdan Dziworski to polski operator filmowy, fotograf i reżyser, wykładowca, mentor. Przez wiele lat związany z łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych, gdzie stworzył wiele znakomitych filmów dokumentalnych. Niektóre jego dzieła uzyskały po kilkanaście nagród i wyróżnień na najbardziej liczących się festiwalach, np.: Hokej i Olimpiada. To były dziekan Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest autorem ok. 40 filmów krótkometrażowych, średniometrażowych i fabularnych oraz wystaw i albumów fotograficznych.

 



Rafał Kaczmarek - REŻYSER

Reżyser, scenarzysta, autor nagradzanych na festiwalach filmów dokume-ntalnych ("Daleko od domu", "Arkadiusz M. Kolporter" i wsp.). Współtworzy klub filmowy AKRF Fosa we Wrocławiu. Swoje powołanie do reżyserii odkrył we Francji podczas realizacji pierwszego całkowicie amatorskiego filmu. Wcześniej działał z grupą teatralną Passion 4 Life oraz występował w młodzieżowych teatrach. Kieruje nim pasja i wrażliwość na otaczający świat. W dorobku ma kilkanaście filmów krótkometrażowych i dwa spektakle. Interesuje go pozna-wanie drugiego człowieka. W swoich filmach zwraca uwagę na emocje boha-terów, ich relacje z bliskimi i świat w życiu codziennym. Jego mentorem jest Janusz "Jacek" Nawojczyk, wieloletni opiekun Fosy.

 

 

Czasem dzieje się tak, że to temat znajduje dokumentalistę. Po półrocznej pracy nad krótkim dokumentem o uchodźcach w Turcji postanowiłem odpocząć od tej materii i zająć się fabułą. Nie minął jednak rok, gdy poznałem Bawera i wiedziałem, że jest to początek nowej drogi. Zainteresował mnie on jako człowiek o silnym charakterze i wytrwałości w dążeniu do swoich celów. Urzekła mnie też jego relacja z żoną, która jest osobą o wielkim sercu. Jako twórca szukam niezwykłych bohaterów, którzy żyją w takiej samej codzienności jak my wszyscy. Moje podejście do dokumentu jest poszukujące. Spotykając się z bohaterem poznaję go coraz bliżej i szukam tego czego nie widać na pierwszy rzut oka. Dopiero wtedy mogę opowiedzieć historię o człowieku takim jakim jest. Przez jego emocje, pragnienia, lęki i myśli oraz przez detale życia codziennego. Ważne jest dla mnie to, co buduje osobę.

 

Anna Zawiślak-Rusinowska – KIEROWNIK PRODUKCJI

Anna od 3 lat pracuje jako kierownik produkcji. Skończyła produkcję filmową w Krakowie w AMA Film School. Na swoim koncie ma 5 etiud; kroniki festiwalowe z Off Camery i Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Reprezentuje Sztukson Studio zajmując stanowiska kierownika produkcji lub kierownika planu, realizuje m.in. spoty reklamowe, teledyski. Pracuje również w telewizji TVP Kraków jako jeden z kierowników produkcji Kroniki Krakowskiej. Pracowała dla Ibfilm Polska przy produkcji reportaży i krótkich dokumentów, które były emitowane były między innymi w TVP Kraków, TVP2. Na swoim koncie ma też fabułę koprodukcji hindusko-polskiej. Największą satysfakcję daje jej realizacja reportaży i krótkich dokumentów. To osoba zdeterminowana i charyzmatyczna. 

Po tym jak poznała bohatera filmu, nie zastanawiała się długo nad decyzją zostania częścią zespołu. Zadziwiła ją energia Bawera i pogodne podejście do życia. 

 

 Marcin Wrona- OPERATOR KAMERY

Marcin to absolwent specjalizacji operatorskiej na AMA Film School w Krakowie. Jest autorem zdjęć do licznych etiud studenckich oraz wideoklipów muzycznych. Pracował jako realizator obrazu w telewizji TVświętokrzyska. Współpracował również z takimi firmami jak Polsat CI, czy TVN. Jest założycielem firmy Sztukson Studio, zajmującej się produkcją filmową oraz video-realizacją. Do udziału w projekcie zachęciła go postać głównego bohatera, który mimo swojej niepełnosprawności nie boi się wyzwań i z uporem

dąży do wyznaczonych sobie celów.

 

 

 

Magda Parol- KOORDYNATOR KAMPANII

W branży filmowej od 2006 roku. Skończyła Akademię Filmu i Telewizji na specjalizacji reżyseria filmowa i telewizyjna oraz filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zdobyła pracując w marketingu i dziale sprzedaży w licznych korporacjach ale też i na profesjonalnych planach polskich i zagranicznych będąc reżyserem lub kierownikiem produkcji. Do tej pory prowadziła z sukcesem kilka kampanii crowdfundingowych. Uważa, że dobra reklama i promocja to połowa sukcesu. W życiu stara się doszukiwać pozytywów, kocha pracę z ludźmi i dla ludzi. Prawda jest dla niej najważniejsza.

Kiedy pierwszy raz zobaczyła na pokazie specjalnym reportaż Rafała (jego fragmenty widzieli Państwo w zapowiedzi) wzbudził jej emocje, zainteresował i żałowała, że tak szybko się skończył. Podziwia reżysera za odwagę podjęcia się realizacji dokumentu, który może wywołać sporo powodów do dyskusji między ludźmi. Film dokumentalny, którego założeniem jest zbliżenie się do człowieka, wejście w jego świat dość blisko, prawie intymnie, jest wyjątkowo ciekawy i wartościowy.


Zainspirowani bohaterem oraz zainteresowani tematami społecznymi, realizujemy ten film pełni nadziei, że znajdzie się grono ludzi chcących go obejrzeć i wspomóc projekt. Jesteśmy wrażliwi na otaczający nas świat i nie możemy przejść obojętnie, obok tematów ważnych dla każdego z nas. Nie należymy do żadnej partii i nie chcemy promować żadnej polityki. Zależy nam na prawdzie, historii człowieka i jego dylematach.

Nasz cel jest prosty: zrealizować i pokazać Wam film na wysokim poziomie technicznym i artystycznym. Wymaga to od nas sporo pracy, wyrzeczeń, czasu ale również nakładów finansowych.

Zapraszamy Was do stania się częścią ekipy poprzez wpłacanie pieniędzy, do uczestniczenia z nami w drodze jaką będziemy przemierzać z bohaterem. Współtwórzcie film razem z nami.

 

Założona kwota 28 000 złotych ma pokryć koszty:

  • najmu i eksploatacji sprzętu,
  • transportu ekipy, sprzętu
    (każdy z członków ekipy mieszka w innej części Polski),
  • pracy ekipy,
  • postprodukcji filmu (montażu, udźwiękowienia, koloryzacji),
  • promocji projektu
    (na festiwalach polskich i zagranicznych, w mediach, gazetach).

 

Wszystko, co uzbieramy ponad obliczoną sumę, będziemy mogli przeznaczyć na pokazy filmu w kinach, dodatkową promocję filmu (spotkania z nami i bohaterem w różnych miejscach w Polsce w celu dyskusji na temat filmu i nie tylko).

Dystrybucja filmu wiąże się z dużymi kosztami, a chcemy z filmem dotrzeć do Was wszystkich bez względu skąd nas wspieracie. Będziemy zatem starali się, o jak najlepsze wypromowanie filmu.

Mamy dla Was wyjątkowe nagrody m.in:

  • film na płycie DVD
  • plakaty filmu
  • zaproszenie na premierę
  • zaproszenie na plan
  • making of
  • zdjęcia z planu
  • sesje zdjęciowe
  • miejsca promocyjne na plakatach, w napisach oraz w intro filmu

Film dokumentalny to wspaniała podróż. Mamy nadzieje, że do niej dołączycie i będziecie razem z nami wnikliwie obserwowali świat naszego bohatera.

Wybraliśmy taką formę finansowania bo mamy świadomość, że dzięki temu każdy z Was staje się częścią filmu. Dzięki kampanii mamy możliwość opowiedzieć o swoim projekcie i trafić z nim w wiele miejsc. Jak wiadomo otrzymanie dotacji na projekt to dość długa i wyboista droga, dlatego też uważamy, że łatwiej jest zwrócić się z projektem do każdego z Was. Dzięki tej stronie możemy się z Wami podzielić swoją pasją, pomysłami i etapami powstania projektu. Do tej chwili pomaga nam wiele życzliwych osób i sporo udało nam się załatwić bezgotówkowo lub za naprawdę niewielkie pieniądze.

 

Facebook: dlasiebienawzajem

E-mail: dlasiebienawzajem@gmail.com

 

 

Jeśli chcesz nam pomóc, udostępnij link do naszej kampanii w social mediach, zachęć znajomych do polubienia naszego fan page.

Udostępniaj, polub:

Facebook: Dla siebie nawzajem

Polak Potrafi: Dla siebie nawzajem

 

  

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.12.2016 22:10