Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cezary Dybowski

Cezary Dybowski

Bielsko-Biała

Okazuje się, że 600 znaków to jest zdecydowanie za mało, żeby wspomnieć o paru najważniejszych rzeczach z mojego życia, jak działalność fotograficzna, edukacyjna, społeczna czy artystyczna. Zapraszam do zapoznania się z szerszym opisem:

http://nic.dybowski.pl/?page_id=2

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

10314 PLN z 15000 PLN

95 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

68%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 16.04.2021.

Wydanie książki Dederki O fotografowaniu architektury

O projekcie

Witam w nowym projekcie! Część z Was, która tu zajrzała, zna mnie chociażby z poprzednich akcji (jeszcze raz dziękuję za wsparcie! :) )

 

https://polakpotrafi.pl/profil/cezary-dybowski#projekty

 

Część może słyszała o Polskim Wydawnictwie Fotograficznym, a tych, którzy nie słyszeli, informuję, że działam od 2006 roku i wydałem już kilka ciekawych książek:

 

http://fotosklepik.dybowski.pl/index.php?cat_id=2

 

Tym razem chciałbym Was zachęcić do współuczestnictwa w kolejnym przedsięwzięciu – wydaniu książki O fotografowaniu architektury:

 

 

Architekturę fotografuje każdy – począwszy od pamiątkowego pstrykania zabytków podczas wycieczki poprzez różne eksperymenty artystyczne aż po techniczne, do bólu poprawne zdjęcia do celów biznesowych. I każdy, moim zdaniem, znajdzie w tej książce coś dla siebie.

 

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza to oryginalna praca Witolda Dederki napisana w latach 60. XX wieku. Ta wiedza jest do dziś aktualna, nic się nie zmieniło, jednak pojawiły się nowe technologie, nowe problemy. I o nich właśnie jest część druga, mojego autorstwa. Zawarłem w niej szersze spojrzenie na fotografię architektury i oprócz spraw ściśle z nią związanych poruszyłem też bardziej ogólne zagadnienia fotograficzne. Zająłem się również estetyką, która jest bardzo ważna, ale często sprowadzana do geometrycznego podziału kadru. Poruszyłem też zagadnienia prawne, ponieważ często spotykamy się z różnymi zakazami fotografowania czy też z nieuprawnioną publikacją naszych zdjęć, a wiedza, jak sobie z tym radzić, nie jest niestety powszechna.

 

Ta książka będzie przygotowana podobnie jak poprzednie: w najwyższej jakości, elegancko i bez sknerstwa. Będzie miała 272 strony, druk na papierze satynowanym, o podwyższonej gramaturze, okładka twarda. Jest już złożona i gotowa do wysłania do drukarni. Gdy zbiórka osiągnie 50% założonej kwoty, wysyłam zlecenie druku. Przewiduję, że od tej chwili do wysyłki pierwszych egzemplarzy upłynie około 6 tygodni. Zachęcam do szybkiego podjęcia decyzji o wsparciu – im szybciej te 50% się uzbiera, tym szybciej otrzymacie swoje egzemplarze :) Będą one wysyłane w kolejności wpłat, więc najszybsi będą pierwszymi :)

 

Co oferuję za Wasze pieniądze? Przede wszystkim egzemplarz książki O fotografowaniu architektury. Oprócz niego pozostałe książki wydane przez Polskie Wydawnictwo Fotograficzne, które są jeszcze dostępne. Sposób finansowania Bierzesz ile zbierzesz oznacza, że książka zostanie wydana niezależnie od tego, czy uzbiera się cała założona kwota.

 

Stąd można pobrać spis treści i kilka przykładowych stron, które pozwolą Wam zorientować się, jak będzie wyglądać książka i co będzie zawierać. Zapraszam też do grupy na Facebooku, w której będą podawane bieżące informacje dotyczące tej książki, ale także innych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Fotograficzne. Można też zadawać pytania, a nawet uzyskać na nie odpowiedzi :)

 

https://www.facebook.com/groups/pewuef


Część I

Od redakcji
Od autora
Istota zdjęć architektonicznych
Tematyka zdjęć architektonicznych
Podstawy perspektywy fotograficznej
Sprzęt do fotografowania obiektów architektonicznych
Materiał negatywowy
Technika fotografowania obiektów architektonicznych
Oświetlenie w fotografii architektury
Wywołanie negatywu
Wykonywanie pozytywów
Kompozycja w fotografii architektury
Estetyka perspektywy przy zdjęciach architektonicznych
Zakończenie

Część II

Fotografia dla architekta
Architektura dla fotografa
Dlaczego fotografujemy architekturę?
Kształtowanie się stylów
Ekspresem przez style
Architektura drewniana
Urbanistyka
Współczesny sprzęt fotograficzny
Aparaty
Obiektywy
Statywy
Głowice
Sprzęt dodatkowy
Poziomnica
Zdalny wyzwalacz
Dodatkowe źródła światła
Filtry barwne
Filtr polaryzacyjny
Filtr UV
Filtry ND
Filtr IR
Ochrona przed niechcianym światłem
Światłomierz
Odbiornik GPS
Dodatkowy ekran
Co jeszcze?
Kompozycja i estetyka
Dźwięk kształtów
Płaszczyzna obrazu
Dźwięk barw
Nie tylko kandyński
Kolor
Formaty zdjęć
Widzenie fotograficzne
Współczesne techniki fotografowania architektury
Punkt widzenia
Fotografowanie budynków
Obiektywy shift & tilt
Korygowanie błędów na etapie postprodukcji
Mała architektura
Technika fotografowania wnętrz
Światło we wnętrzach
Fotografowanie nieruchomości na zlecenie
Łączenie obrazów
Panoramy
Panoramy 360°
Stereografia
Geometrywy
Dobra osobiste
Wizerunek
Prawa autorskie
Co sprzedaje fotograf?
Twórca i jego dzieło
Naruszenie praw twórcy
Co zatem powinniśmy zrobić?
Posłowie
Literatura przedmiotu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 16.04.2021 22:10