Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Daniel - krótkometrażowy film dokumentalny

Daniel - krótkometrażowy film dokumentalny

Warszawa

Daniel szuka dziewczyny. Ma 25 lat i zespół Downa. Wraz z grupą przyjaciół wyjeżdża, jak co roku, na kolonię do nadmorskiego miasteczka Rowy. Jest to jedyny taki w roku okres, kiedy są bez rodziców i mogą spędzić czas razem. Czy przyjaciele pomogą Danielowi znaleźć wybrankę?

Osoba odpowiedzialna za projekt crowdfundingowy:

Aleksandra Aleksander
606 987 955
olaolaolek@gmail.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5308 PLN z 5000 PLN

94 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.08.2015.

Daniel - krótkometrażowy film dokumentalny

O projekcie

„Daniel” to dokumentalny film dyplomowy studentki III roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, Anastazji Dąbrowskiej. Od kilku miesięcy intensywnie staramy się o to, by przejść od pomysłu do czynu.

Na ostatniej prostej przed planem zdjęciowym w sierpniu, zwracamy się do Was
z prośbą o wsparcie. To właśnie Wy możecie sprawić, że film powstanie przy odpowiednich warunkach.

- Daniel jest bardzo aktywny - pracuje w synagodze, gra w teatrze 21, na pianinie, a na co dzień chodzi na Równą. Przede wszystkim jest bardzo życzliwy
- kiedy wiedział, że jego kolega ma problemy ze wstaniem do szkoły dzwonił do niego co rano, by go budzić. Inny kolega występował na konkursie talentów, gdzie grał na pianinie. Radził sobie nieźle ale co jakiś czas zdarzało mu się pomylić, bardzo się na to wkurzał. Daniel przez cały występ stał za nim i w razie potrzeby pokazywał, którą sekwencję klawiszy nacisnąć, nawet kiedy kumpel odpychał go
i wyładowywał swoją złość na nim. Przy tym wszystkim ma w sobie dużo wdzięczności i emocjonalności - szczerze docenia każde dobro, które ktoś mu okazuje – o swoim bohaterze opowiada Anastazja.

Ze względu na nietypową jak na warunki studenckie długość realizacji zdjęć (14 dni), a także odległość lokacji, znajdującej się na drugim końcu Polski, środki na realizację dokumentu są niewystarczające. Każda kwota przybliży nas do realizacji filmu w najlepszy możliwy sposób. Pieniądze zebrane na polakpotrafi.pl przeznaczymy na wynajem sprzętu filmowego oraz udźwiękowienie filmu.

Postanowiliśmy przedstawić nasz projekt na portalu crowdfundingowym, by wsparły go przede wszystkim osoby chętne poznania bliżej Daniela, a także ci, którzy zgadzają się z nami w tym, jak ważne jest przedstawianie takich historii w filmach.

By odwdzięczyć się za Waszą pomoc, przygotowaliśmy najlepsze nagrody, jakie jesteśmy w stanie dla Was przygotować. Przede wszystkim nie możemy się doczekać na spotkanie z Wami w czasie katowickiej premiery filmu!

Opiekunem artystycznym filmu jest prof. Andrzej Fidyk – wybitny polski dokumentalista. Film jest produkcją Wydziału Radia i Telewizji, współfinansowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

           

Patronat honorowy nad projektem objęła Pani Ewa Suchcicka prezes stowarzyszenia „Bardziej kochani”. Już na etapie preprodukcji spotkaliśmy się z ogromnym wsparciem instytucji filmowych oraz kulturalnych. W pracach przygotowawczych wspierają nas Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Silesia Film Commision oraz sołtys Rowów. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować za każdą okazaną do tej pory pomoc.

Media o Twoim projekcie:

Daniel ma 25-lat, zespół Downa i szuka dziewczyny. Studenci z Katowic kręcą dokument o jego poszukiwaniach.

www.infokatowice.pl | 2015-07-17

Anastazja Dąbrowska, studentka III roku Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego wybrała bardzo ciekawy temat pracy dyplomowej. Chce nakręcić dokument o 25-letnim Danielu z zespołem Downa. Tytułowy „Daniel” poszukuje dziewczyny. Żeby zrealizować projekt do końca potrzeba w sumie 5 tys. złotych. Już dzięki platformie „Polak Potrafi” udało się zebrać ponad 2 tys. zł.

WESPRZYJ PRODUKCJĘ FILMU „DANIEL” NA POLAKPOTRAFI.PL

www.polishdocs.pl | 2015-07-14

Na platformie Polak Potrafi ruszyła akcja crowdfundingowa, której celem jest zebranie funduszy na produkcję filmu „Daniel” w reżyserii Anastazji Dąbrowskiej. Projekt można wesprzeć do 12 sierpnia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.08.2015 18:06