Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aśka i Daniel

Aśka i Daniel

Poznań

Długo każdy żył po swojemu, tułając się tu i tam. Ona motocyklem, on z liną na plecach. Pewnego dnia się spotkali, on pokazał jej skały, ona jemu motocykle. Tym razem chcą motocyklować. Tym razem finanse przerosły ich możliwości. Tym razem proszą o pomoc w realizacji marzeń.
Tym razem chcą pokazać, że Polacy potrafili już 80lat temu.. i Polacy potrafią!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

939 PLN z 5000 PLN

23 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2014.

Dalej się nie da ?!

O projekcie

       

Słyszeliście? Bo głośno było w eterze.

Czytaliście? Bo wyraźnie było na papierze.

Uważajcie! Bo nie wiemy, czy wiecie...

Image title

Był 1934r. - czasy gdy utwardzone drogi były rzadkością, a posiadanie samochodu niewątpliwym luksusem. Hala i Stach Bujakowscy wpadli na pomysł podróży życia. Wsiedli na motocykl w Druskiennikach z zamiarem dojechania do... Szanghaju. Po dwóch latach niekończącej się przygody, dotarli do celu.

Image title

Jest 2014r. - czasy gdy podróżuje się wszędzie a "posiadanie" jest codziennością i celem. Teraz, w 80tą rocznicę wydarzenia, podążając śladem poprzedników, Aśka i Daniel planują powtórzyć ten wyczyn. Tym razem po lepszych drogach, każdy na swojej maszynie, stawiając czoła innym wyzwaniom, ale jak wtedy - w dwójkę, w nieznany Eter.

Image title  

Start: 19.08.2014

Trasa: Druskienniki- Berlin- Sofia - Istambuł - Teheran - Quetta - Kalkuta - Keng Tung - Szanghaj

Image title

Cel: 20 000km, ♀ i ♂, dwa motocykle enduro z dala od autostrad, namiot z dala od wielkich skupisk ludzkich, kraje południowej Azji mało otwarte na turystów dosiadających własne maszyny, zwrócenie oczu rodaków na wyczyn "naszych" sprzed 80 lat.

Image title

Inspiracja: opublikowane po 70ciu latach dzienniki z podróży

Image title 

Podróż, z uwagi na wyzwania logistyczno-finansowe, podzieliliśmy na 4etapy, a o zasięgu tegorocznej wyprawy decydowały będą fundusze, które uda nam się zebrać. Aktualnie walczymy o powodzenie etapów 1+2: Dotarcie trasą Bujakowskich z Druskiennik do Kalkuty, z miejsca w którym mieszkali przed podróżą do miasta w którym osiedli po wyprawie (12 000km). Mamy jednak nadzieję, że uda się uzbierać kwotę pozwalającą na zrealizowanie całej trasy!

Kolejnymi etapami są:

 - Odnalezienie Wzgórz Mgieł w Birmie w których Hala i Stach spędzili pół roku w dziurawym namiocie, adoptując w tym czasie małego niedźwiadka, oraz 

- osiągnięcie celu - Szanghaju.

 http://www.dalejsienieda.com

 http://www.facebook.com/druskiennikiszanghaj

Image title Patronują nam:

Image title

Image title

Image titleImage titleImage title
Image title

PS. Za to, że Aśka nauczyła mnie jeździć na moto, każdego dnia dziękuję tak:

 

Image title

Media o Twoim projekcie:

DALEJ SIĘ NIE DA - ŚLADAMI WYPRAWY Z 1934

www.motogen.pl | 2014-04-07

Czy aby ruszyć w niesamowitą motocyklową podróż trzeba samemu obmyślić niespotykaną trasę? Wcale nie! Równie ekscytująca może być wyprawa śladami naszych przodków. Przedstawiamy Wam parę, która zainspirowana książką, przygotowuje się do podróży życia.

Crowdfounding w praktyce: podróżnicy mówią, jak zbierać skutecznie [WYWIAD]

dziennikturystyczny.pl | 2014-04-04

Nasza Redakcja objęła patronat nad wyprawą motocyklową do Szanghaju. Podróżnicy szukają wsparcia wśród internautów. Podpytujemy ich o pomysł na crowdfounding i czy podróżnikom łatwo w ten sposób pozyskać finansowanie?

Mój chłopiec, motor i ja. Motocyklem do Szanghaju

www.peron4.pl | 2014-03-31

Od jakiegoś czasu planujemy podróż motocyklową, do której – co ciekawe – zainspirowała nas książka. W opowiedzianej historii znaleźliśmy zapał i entuzjazm, który przez słowa wlał się w nasze serducha. Książka – inspiracja to Mój chłopiec, motor i ja. Jest ona pod wieloma względami niezwykła, w pełnym tego słowa znaczeniu.

BigChina.pl wspiera wyprawę

www.bigchina.pl | 2014-03-26

Dalej się nie da?! Wyprawa motocyklowa z Polski do Chin, inspirowana podróżą naszych Rodaków w latach 1934-1936. Historia jest niezwykle ciekawa: Państwo Bujakowscy wyruszyli z Druskiennik (obecnie Litwa) na motocyklu z wózkiem bocznym, z myślą by dojechać jak najdalej na wschód - do Szanghaju. Osiągnięcie celu zajęło im prawie 2 lata ale udało się! W trakcie podróży, Halina pisała dziennik, który po powrocie chciała opublikować. Niestety, nie udało się to i zapiski spoczęły na wiele lat w skrzyni z pamiątkami. Po ponad 70 latach zostały odkryte i opublikowane w formie książki "Mój chłopiec, Motor i ja" (red. Łukasz Wierzbicki).

Motocyklem Do Szanghaju – 80 Lat Później!

motormania.com.pl | 2014-03-18

Asia i Daniel, to para ciekawych świata motocyklistów, którym zrodził się niedawno pomysł zwrócenia oczu rodaków na pionierski wyczyn polskiego małżeństwa Haliny i Stanisława Bujakowskich, ktorzy wystartowali z Druskiennik i dojechali aż do Szanghaju.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2014 18:06