Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Star-T Stowarzyszenie

Star-T Stowarzyszenie

Kopisk

STOWARZYSZENIE STAR-T
– organizacja jako formalna działalność, jest bardzo młoda, bo zarejestrowana w dniu 28.03.2019. Jednakże jej założyciele to ludzie z doświadczeniem, wiedzą i licznymi sukcesami. W ramach aktywności zawodowej i aktywność twórczej uczestniczyliśmy w wielu projektach kulturalnych o zasięgu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Nasze realizacje i działania, w których uczestniczyli członkowie stowarzyszenia to koncerty, festiwale, spektakle teatralne, edukacja.
Sponsorowanie kultury to inwestycja, a w przypadku wydarzeń planowanych przez Stowarzyszenie Star- t - to zarazem gwarancja, że wsparcie przeznaczane jest na przedsięwzięcia najlepsze w swoich kategoriach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Marta Barbara Bajko

Marta Barbara Bajko


150 PLN z 25000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 15.06.2019.

Czwarta Rano

O projekcie

         

Pewnego dnia, na Łące, tuż obok Domu na Górce, pojawiły się Anioły - Stary i Młody.
A potem to już tylko miłość, magia, sny, gadający Królik, filozofujący Kot i Ona. Pory roku spływające z Łąki pod drzwi Domu na Górce, zmieniały kolor jej oczu z jesiennych na zimowe, z wiosennych na letnie. To historia zbierania piór i zapisywania nimi szlaków odlatujących ptaków, liści i babiego lata. Historia o miłości, a może raczej tęsknocie za miłością do Młodego Anioła, który tak naprawdę nie kochał, nie kocha i nigdy kochać nie będzie.

            Kto dzisiaj chce słuchać historii, w których czas nie gra roli? Równie dobrze mogłoby się to wydarzyć sto a nawet tysiąc lat temu, gdyby tylko w tym czasie możliwe było zamieszkiwanie przez samotną kobietę odległego od głównej osady domu. Rozważania o miłości nie podlegają dyktatowi czasu ani miejsca. Samotnym można być nawet w centrum wielomilionowego miasta. Historia ta jest literacką próbą opisania stanu pomiędzy samotnością i związkiem. Próbą na wskroś współczesną. Współczesnością jednak osadzoną w podlaskim domu położonym w otulinie lasów i łąk. W czasie znaczonym naturą i melodią, która w tradycyjnych pieśniach wciąż przeplatała się
z prawdami o miłości, powtarzanymi przez pokolenia.

Na wschodzie słońce pojawia się nad horyzontem wcześniej. Różnica pomiędzy Białymstokiem i Warszawą to 10 minut, ale kiedy weźmiemy pod uwagę Wrocław, to różnica będzie wynosiła około pół godziny.  Tu dzień zaczyna się wcześniej i czas płynie inaczej. Czwarta rano w Kopisku latem, to początek dnia. A „czwarta rano” Dagmary Bielskiej to początek naszego projektu.

„czwarta rano” wzbudziła bardzo żywe reakcje czytelników. W recenzjach i komentarzach wskazywali oni na uniwersalizm opowieści, dzięki któremu bez względu na płeć poczuć można swoją własną tęsknotę za tym, co tylko sami potrafimy nazwać. To historia wcale nie nostalgiczna i sentymentalna, ale żywa. Tworzona wyrazistymi charakterami bohaterów. Opisuje świat z jednej strony magiczny, oderwany od codzienności, a z drugiej bardzo mocno osadzony w realności.

Postanowiliśmy ożywić „czwartą rano”. Głosami jej bohaterów. Dźwiękami domu, Łąki
i lasu. Stworzyć opowieść, która dzieje się tu i teraz, w czasie rzeczywistym. Nie chcemy robić słuchowiska, audiobooka lub podcastu. Chcemy stworzyć dźwiękową rzeczywistość, zawierającą zapis „czwartej rano” z całym jej światem. Główna bohaterka będzie mówiła głosem Iwony Bielskiej. Nie jest ona w żaden sposób spokrewniona z autorką książki, ale wielość podobieństw bez wątpienia między nimi wstępuje. Kiedy zobaczyły się pierwszy raz, jasnym stało się ich wręcz siostrzane współbrzmienie.

 Iza Beata Nejman 

Ja niemal spadłam z krzesła, bądź raczej nie zdążyłam usiąść, czytając w locie Twoją książeczkę:) cudne pierzaste fotografie?

 Majka Majewska 

Oprócz książki zachwycam się Twoimi zdjęciami. Potrafisz z każdego zrobić arcydzieło. Oprócz pisania masz wyjątkowe oko do patrzenia na przyrodę. Powiększone zdjęcia w formie obrazów znalazłby niejednego nabywcę. Dziewczyno masz wiele talentów, jeszcze w życiu niejedno pokażesz. Twoja fanka.. ?

 Dzenneta Bogdanowicz

Piękne te Twoje pióra Aniołów, wreszcie doczekaliśmy się Twoich myśli przelanych na papier, masz tak lekkie pióro, tak dosadnie chyba tylko Ty potrafisz przelać to co myślisz na papier, jestem pod wrażeniem. Czekam na więcej. Nie tylko o Aniołach.

 Memek Przemysław Chludziński

Ależ to jest dobra lektura! Z pogranicza światów, granic, poezji i prozy. Najlepsze co tym tygodniu czytałem. Polecam. Ojciec dzieciom.

 Irena Bury

Jesteś wspaniała piszesz cudownie, kocham każde przez Ciebie napisane słowo.

 Iwona Wiśniewska

No tak, sami wielcy: Szymborska, Bielska, Cohen: "Jest czwarta nad ranem, już kończy się grudzień, list piszę do ciebie - czy dobrze się czujesz?.... " ??

 Agata Piotrowska

"Czwarta rano" przenosi w inny wymiar. Jest nierealna w swojej realności i to jest piękne. A zdjęcia są przepiękne.

 Agnieszka Cylwik

Zachwycona jestem miłością, aniołem, piórami. ....

 Iwona Wiśniewska

Czytałam w weekend na wsi, nie do czwartej ale do drugiej rano! Większość stron po dwa razy - nie dlatego, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem, ale delektowałam się słowem ;-)Zaskoczyłaś mnie Dagmaro tą poetyckością. Spodziewałam się raczej po Tobie felietonów "z życia wziętych" i ciągle na nie czekam. Piękne obrazy i piękne (acz momentami szorstkie) frazy!

 Jerzy Niemiec

doskonale ,,, powiem więcej; wspaniale

 Mateusz Wolfram

Między trzecią, a czwartą rano wydarzyć może się wszystko i chuj wie, co jeszcze. Piękny swoją nieprzewidywalnością tekst.

 Monika Tyszczak

"Słuchajcie mnie teraz. Książeczka ta to nie opasłe tomiszcze, ale dzięki swojemu minimalizmowi uruchamia wyobraźnię do granic możliwości. Wokół tych kilkudziesięciu stron stworzyłam drugi równoległy świat z tymi samymi bohaterami. A może to ten sam świat tylko widziany nieco inaczej?

Sposób pisania mnie powalił, mimo że już od jakiegoś czasu podglądam Dagę w jej twórczości.

Świetnie zbudowany nastrój. Poczucie humoru genialne.

Pokochałam całym sercem i czekam na następną część.

P.S. Anioły są wśród nas i wykonują naprawdę ciężką robotę. Kto w nie wierzy, niech im dzisiaj za towarzystwo podziękuje???

Dobranoc...

Jestem zachwycona

Gratuluję!

I jest jeszcze mnóstwo innych cudownych uczuć, ale ja nie jestem pisarką, żeby je wyrazić. Ogólnie chyba dzisiaj będę śnić o aniołach z Twojej książki?

I kartoflance i księżycu.... kot też oczywiście mi zamruczy"

 Kate Ko

książkę dostałam, urzekła mnie, zostałam fanka i obrazów malowanych słówek i obiektywem aparatu, chcę jeszcze

 Jerzy Tadeusz Niemiec

I love this girl & her writing, jej łąkę, anioła, wiedźmę i wszystko ci się dzieje w jej życiu. Uwielbiam niecodzienne spojrzenie na prozę życia … CUDO. Dziękuje za wprowadzenie w moją nudę i próżność co pięknego co potrafi rozweselić ( mruka jak ja ). Jesteś wspaniała zaś czwarta rano to skarb którym się dzielisz … niesamowite

Iwona Bielska - jest aktorką potrafiącą odkrywać i ukazywać najgłębiej skrywane tajemnice człowieczeństwa, kobiecości i wszelkich meandrów ludzkiej duszy. Jest jednocześnie serdeczna i bezpośrednia, a kiedy trzeba twarda i chwytająca za gardło. Widząc ją w teatrze lub filmie, nie można nie zapamiętać kreowanej przez nią postaci. Jej karierę można prześledzić na stronach:

 

http://encyklopediateatru.pl/osoby/788/iwona-bielska - kariera teatralna

 

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=111147 – kariera filmowa

 

 

https://www.filmweb.pl/person/Iwona+Bielska-8693 - 3446 ocen na filmweb

 

Choć wokół postaci kreowanej przez Iwonę Bielską będzie się toczyła cała opowieść,
to towarzyszyć jej będą postaci kreowane przez równie doskonałych aktorów:

 

Ryszard Doliński - aktor teatralny, filmowy, radiowy, który potrafi grać nawet kawałkiem patyka, bo specjalizuje się w dziedzinie teatru ożywionej formy.

 

http://encyklopediateatru.pl/osoby/2440/dolinski

 

https://www.filmweb.pl/person/Ryszard+Doli%C5%84ski-226949

 

Maciej Stępniak - posiadający absolutną charyzmę sceniczną i głos, który filozoficznym dźwiękiem pytanie budzi.

 

http://encyklopediateatru.pl/osoby/11062/maciej-stepniak

 

https://www.filmweb.pl/person/Maciej+St%C4%99pniak-513528

 

Zbigniew Litwińczuk - którego ruda czupryna niczym metaforyczna figura oddaje pozafizyczne walory jego aktorskich umiejętności, a głos pozwala na odczucia bliskie najwyższym formom relaksacji.

 

http://encyklopediateatru.pl/osoby/5758/zbigniew-litwinczuk

 

 

Dźwiękowo zrealizuje to wszystko Szymon Kubas – absolutna doskonałość i perfekcja dla uszu, bo kocha dźwięk.

 

Muzycznie oprawi nasze nagrania Marcin Nagnajewicz, który inspirowany tradycyjną pieśnią ludową otworzy dla niej wszechświat dźwięków harmonizujących z oniryczną i jednocześnie do bólu realistyczną historię zapisaną w „czwartej rano”.

 

Reżysersko ogarnie całość i pilnować będzie koncepcji właściwej Bernarda Bielenia, której działalność artystyczna przebiega pomiędzy teatrem i filmem. To ona organizuje zespół, pracuje nad scenariuszem i na każdym etapie pracy wie więcej niż każdy z osobna. Trudno cokolwiek wydusić z jej głowy, bo mówi, że „nie ma co publicznie mówić o tym jak będzie – trzeba zrobić i wtedy będzie wiadomo”.

Rozmowa w Radiu Białystok - 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/169238?fbclid=IwAR3vbRxGdiOkNE2yvEi5E6yCAy6jzd2qZCV0_TrfvIt9hzqioe6tGYMQOAo

 

 

Stowarzyszenie STAR-T

 

Rozwijamy ludzi i integrujemy środowiska poprzez współtworzenie i uczestnictwo w kulturze.

 

Działania

        edukacja kulturalna i upowszechnianie sztuki różnych dziedzin;

        promocja kultury i wychowanie poprzez sztukę;

        rozwój amatorskiego ruchu artystycznego oraz wspieranie zainteresowania wiedzą o sztuce;

        propagowanie idei świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze;

        promocja artystów;

        integracja osób niepełnosprawnych, plus 50 i młodzieży w obrębie aktywnego uczestnictwa w kulturze;

        współpraca kulturalna z innymi instytucjami w mieście, regionie, kraju i za granicą.

 

Ludzie

Mamy doświadczenie, wiedzę i liczne sukcesy. W ramach aktywności zawodowej i aktywność twórczej uczestniczyliśmy w wielu projektach kulturalnych o zasięgu zarówno krajowym,
jak i międzynarodowym. Nasze realizacje i działania, w których uczestniczyli członkowie stowarzyszenia to koncerty, festiwale, spektakle teatralne i edukacja.

 

Plany na sezon 2019 – 2020

        realizacja audiobooków

        realizacja spektakli teatralnych

        organizacja imprez plenerowych promujących aktywny wypoczynek dla różnych grup wiekowych; wydarzeń o charakterze muzycznym, teatralnym, edukacji ekologicznej; promujących wiedzę o historii regionu; promujących miejscowych twórców, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich.  

        realizacja projektu „Naturalnie sztuka”

„Dom na Wschodzie” – wydawnictwo w formie albumu z fotografiami i dołączonym audiobookiem na płycie CD. „Dom na Wschodzie” to forma multimedialnego wydawnictwa skierowanego do skrajnie odległych od siebie pokoleniowo grup społecznych. Jego celem jest ukazanie unikalnej aury Białegostoku i jego okolic przy wykorzystaniu pracy lokalnych twórców działających w różnorodnych obszarach sztuki. Projekt to mariaż teatru, literatury, fotografii oraz muzyki, bazujący na ogromnym potencjale artystycznym Białegostoku i sile ekspresji jego twórców. Osią łączącą jest uniwersalność wartości, jakie związane są uczuciowością kobiety, emocjami tłumionymi przez tempo życia w obecnych czasach. Projekt ma być odskocznią od codzienności, zaproszeniem do oderwania się od przyziemnych problemów i metafizycznej podróży pomiędzy tym, co realne, a tym, co wyśnione, nierealne, magiczne. Połączenie tradycji i nowoczesności to główna idea tego projektu, a specyfika Białegostoku wraz z jego dziedzictwem kulturowym wspaniale wpisuje się w przesłanie, które ma być efektem tej pracy. Multimedialne i interaktywne dzieło ma ogromną wartość o charakterze promocyjnym, edukacyjnym i gwarantuje dostępność dla szerokiej grupy odbiorców. Połączenie tradycyjnych i nowoczesnych form kultury, łączy społecznie i duchowo pokolenia, a także stwarza potencjał dla cyklicznej formy takiej idei. Do współpracy zaproszeni zostali lokalni artyści działający w dziedzinie literatury, teatru, muzyki
i fotografii, którzy to będą kreatywnie współuczestniczyć w projekcie, który będę koordynować twórczo traktując działania producenckie.

 

  Mierzalne cele przedsięwzięcia

×1000 sztuk CD z Zestawem widokówek; zrealizowanie udostępnienie w sieci trailera w formie dokumentacji backstage; stworzenie strony internetowej; zorganizowanie cyklu spotkań z twórcami;

×Popularyzacja wydarzeń kulturalnych wśród osób z każdej kategorii wiekowej;

×Zwiększenie zainteresowania kulturą w mediach lokalnych i ogólnopolskich (prasa, Internet).

 

Niemierzalne cele przedsięwzięcia

×Rozwój i pogłębienie wiedzy i umiejętności producenckich, mogących przyczynić się w przyszłości do koordynacji podobnych lokalnych projektów, promocja wizerunku Białegostoku i Podlasia, oraz uzdolnionych lokalnych twórców. Stworzenie przestrzeni i możliwości do tworzenia podobnych multidyscyplinarnych projektów, rozwój wydawnictwa albumu w innych kierunkach (przedstawienie teatralne, koncert)

×Popularyzacja wydarzeń kulturalnych wśród osób z każdej kategorii wiekowej;

×Zwiększenie zainteresowania kulturą w mediach lokalnych i ogólnopolskich (prasa, Internet).

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 15.06.2019 22:10