Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

CzujCzuj

CzujCzuj

Warszawa

Grupa przyjaciół (psychologów, artystów, piłkarzy, nauczycieli i podróżników) wyruszyła w świat i w ramach stworzonych przez siebie warsztatów edukacyjnych Czujczuj uczy dzieci rozpoznawania i wyrażania emocji.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10190 PLN z 10000 PLN

81 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.04.2014.

czujczujowe warsztaty w Mołdawii

O projekcie

Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą przyjaciół, która co jakiś czas rzuca wszystko, by prowadzić z dzieciakami warsztaty o edukacji emocjonalnej. Jeździmy do domów dziecka, świetlic socjoterapeutycznych i biednych dzielnic z różnych zakątków Polski i świata. Nie jesteśmy fundacją, ani stowarzyszeniem. Zależy nam, by pokazać dzieciakom, że można działać bez wsparcia wielkich instytucji. Wystarczą dwie ręce, szczere chęci i trochę ludzi wokół!  W kwietniu chcemy pojechać do miasta Soroki w Mołdawii. Miejsce to znane jest jako stolica mołdawskich Romów.

dzieciaki


Dlaczego tam?

Interesują nas Romowie jako grupa etniczna. Pracujemy z nimi w wielu miejscach, również w Polsce. Soroki są uznawane za europejską stolicę Romów. Naszym celem jest szerzenie wiedzy o kulturze romskiej. Soroki są jednym z miejsc, gdzie ta kultura istnieje w najżywszej postaci. Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy mieli je pominąć. Po raz pierwszy zawitaliśmy do Sorok rok temu. Poznaliśmy środowisko lokalnych Romów oraz cudowne romskie dzieci. Dzieciaki były bardzo bystre, wrażliwe i chłonne wiedzy. Większość z nich żyje w skrajnej biedzie i nie chodzi do szkoły. Sytuacja romskich dzieci na świecie nie wygląda dobrze. Często pozbawione dostępu do edukacji są nauczane bezradności i korzystania w dorosłym życiu z Pomocy Społecznej. Uważamy, że zaczynają pracę z dziećmi romskimi, przeciwdziałamy ich problemom w przyszłości.

Rom


Jaki jest nasz cel? 

Nasz projekt opiera się przede wszystkim na wymianie. Chcemy zrobić z dzieciakami coś dla nich samych, ale też poznać ich kulturę i ukazać światu jej nieznane bogactwo: przepisy kulinarne, muzykę i bajki. Każdy z naszej kilkunastoosobowej ekipy zajmuje się czymś innym, dlatego proponujemy warsztaty z różnorodnych dziedzin takich jak: zajęcia cyrkowe, recykling, animacja, origami, czy film. Wszystko będzie łączyć motyw emocji podstawowych. Poprzez gry i zabawy twórcze, dzieci nauczą się rozpoznawać i wyrażać emocje. Dzięki ekspresji emocji uczą się jak radzić sobie z trudnymi uczuciami.Projekt zakończy się mini festiwalem podczas którego dzieciaki zaprezentują się lokalnej społeczności. Może dzięki temu przekonają do siebie tych wrogo nastawionych, nauczą się współpracować i uwierzą w swoje siły.

Malyszka

Na co zbieramy?

Potrzebujemy pieniędzy na dojazd całej grupy do Mołdawii oraz materiały plastyczne potrzebne do zajęć. Z części pieniędzy sfinansujemy wydanie albumu książkowego z romskimi bajkami i ilustracjami dzieci oraz książkę kucharską z romskimi przepisami. Nakręcimy też film dokumentalny z naszego pobytu. Na osoby wspierające nasz projekt czekają nagrody, m.in. albumy z wymienionymi nazwiskami osób i logotypami firm pomagających nam.

Media o Twoim projekcie:

Mołdawia: czas na emocje

www.national-geographic.pl | 2014-03-25

Jak widzą złość romskie dzieciaki? Jak smakują romskie potrawy? Są słodkie czy pikantne? A ich bajki śmieszą czy raczej wzruszają? Jest szansa aby się przekonać podczas polsko-romsko-mołdawskiego projektu grupy Czujczuj

Projekt CzujCzuj w Mołdawii

prac.us.edu.pl | 2014-03-21

Polsko- romsko- mołdawski projekt grupy Czuj Czuj - czyli przyjaciół (psychologów, artystów, piłkarzy, nauczycieli i podróżników), których łączy wspólna pasja- podróże i praca z dziećmi. Jakiś czas temu ruszyli w świat i w ramach stworzonych przez siebie warsztatów edukacyjnych.

Polak Potrafi -- warsztaty dla dzieci, które nie mogą pójść do szkoły

autystyczni.blox.pl | 2014-03-10

O sobie mówią: Jesteśmy grupą przyjaciół, która co jakiś czas rzuca wszystko, by prowadzić z dzieciakami warsztaty z edukacji emocjonalnej. Jeździmy do domów dziecka, świetlic socjoterapeutycznych i biednych dzielnic z różnych zakątków Polski i świata. By pokazać dzieciom jak wiele mają, jak wiele znaczą.

Projekt CzujCzuj w Mołdawii

gogaga.pl | 2014-03-07

Jak widzą złość romskie dzieciaki? Ma kły i pazury? Jak smakują romskie potrawy? Są słodkie czy pikantne? A ich bajki śmieszą czy raczej wzruszają. Jest szansa aby się przekonać podczas polsko- romsko- mołdawskiego projektu grupy Czujczuj.

Czuj Czuj w Mołdawii

www.peron4.pl | 2014-03-06

Komu, komu książkę kucharską z romskimi przepisami? A może chcecie jakieś mołdawskie pyszności? Przy okazji wesprzecie edukację małych Romów i przyczynicie się do powstania mini festiwalu – wymiany umiejętności między Mołdawianami a Romami.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.04.2014 18:06