Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

apetrykowska

apetrykowska

Luzino, Polska

Pasjonuje się żeglarstwem i klasycznymi jachtami. Zawodowo zajmuję sie organizacją produkcji filmowej. W wolnych chwilach głaszczę moje
kochane koty. Znajomi mówią że robię najlepszy tort bezowy na świecie ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

250 PLN z 3000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 20.11.2017 22:10

Czas Conradów - film o zabytkach polskiego szkutnictwa

O projekcie

Film Czas Conradów to krótki dokument opowiadający historię pierwszej w powojennej Polsce serii pełnomorskich jachtów. Narrację w filmie poprowadzą właściciele i opiekunowie ostatnich dwóch zachowanych do dziś jachtów Conrad II. Mamy nadzieję, że nasz film przyczyni się do tego, by zabytkowe drewniane jednostki były postrzegane jako coś cennego, historycznego i wartego opieki.

W skład naszej ekipy filmowej wchodzą dwie osoby. Ja w roli reżysera i scenarzysty oraz Marcin, który jest montażystą filmowym, a w życiu prywatnym także moim mężem.

Zawodowo zajmujemy się produkcją filmową na potrzeby prywatnych przedsiębiorstw, instytucji państwowych, samorządów i uczelni wyższych. Realizujemy dokumenty filmowe i reportaże, relacje z konkursów i imprez masowych: konferencji, wydarzeń sportowych czy targów, a tekże fimy reklamowe.

Prywatnie jesteśmy pasjonatami żeglarstwa, podejmujemy starania mające na celu restaurację jednego z klasycznych drewnianych jachtów wyprodukowanych w Polsce, ale też szersze udokumentowanie historii jachtów typu Conrad II. Jako właściciele i miłośnicy jednego z dwóch ostatnich Conradów czujemy się zobowiązani do zachowania pamięci o tych pięknych jednostkach.

Zebranie środków pozwoli nam pokryć koszty: digitalizacji materiałów archiwalnych, opłat licencyjnych związanych z oprawą muzyczną, zakupu grafik, a także noclegów i przejazdów związanych ze zdjęciami w Gdańsku, Wolinie i Szczecinie.

Budżet filmu determinuje w sposób oczywisty zakres prowadzonych prac w tym projekcie. Ewentualna nadwyżka zebranych środków pozwoli na przygotowanie się do kolejnego kroku, czyli realizacji dłuższego i bardziej rozbudowanego filmu poświęconego jachtom Conrad II, a w szczególności ich bogatej, choć już zapomnianej historii.

Od dzieciństwa pasjonując się żeglarstwem, oraz od kilku lat remontując nasz zabytkowy jacht, zebraliśmy bogaty i różnorodny materiał. Obejmuje on przekazy osób budujących jachty, żeglarzy pływających na Conradach II, oraz dokumentacje techniczną i fotograficzną. Ze względu na na naszą ścieżkę zawodową - filmowców i producentów - naturalnie chcielibyśmy podzielić się naszym archiwum za pomocą znanego nam języka filmowego. Jednak remont drewnianego klasyka pochłania całe nasze oszczędności i dlatego nie możemy sobie pozwolić na zainwestowanie w produkcje filmu nic ponad czas, umiejętności i doświadczenie. Stąd poszukiwanie dodatkowych funduszy poprzez zrzutkę w Internecie.

Znajdziecie nas: https://www.facebook.com/CzasConradow/

 

Wszystkie upominki zostaną przekazane wspierającym do 15 grudnia 2017.