Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wiktor Kiełczykowski

Wiktor Kiełczykowski

Warsaw, Poland

Wiktor Kiełczykowski – reżyser i scenarzysta. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji na wydziale reżyserii filmowej i telewizyjnej. Autor krótkich form filmowych, scenariuszy, teledysków oraz spotów reklamowych Od 2012 roku również twórca kontentu na platformę Youtube. Przez ponad rok współpracował z Martinem Stankiewiczem. Jako reżyser współpracował z takimi koncernami: UEFA, PKP, Telewizja Polsat, PGE, SUPER-PHARM, Polskie Wydawnictwo Rolnicze, Fundacja TUS.

W 2011 roku wyreżyserował kampanie reklamową Poland-no-limits dla UEFA Champions League oraz spot promujący portal Niepełnosprawnik dla Fundacji Tus. W 2013 brał udział w Polskiej edycji 48H Project Warsaw, w której film Koncepcja w którym grał i pisał scenariusz, wygrał nagrodę publiczności. W 2014 roku zrealizował kampanie telewizyjną dla magazynu Piękno i Pasję. W tym samym roku wyreżyserował teledysk promujący drugi sezon serialu Na krawędzi dla Telewizji Polsat.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11322 PLN z 4000 PLN

189 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

283%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.11.2014.

„Czarny szlak ebonitu” film w klimatach Stalkera

O projekcie

Serdeczne cześć! Nazywam się Wiktor Kiełczykowski, jako reżyser i scenarzysta reprezentuję grupę współpracujących ze sobą, warszawskich filmowców. Możecie kojarzyć moje nazwisko z projektu Horda – web serial lub youtubwego projektu Martina Stankiewicza. Chciałbym przedstawić wam nasz projekt filmu krótkometrażowego „Czarny szlak ebonitu”, zainspirowany uniwersum S.T.A.L.K.E.Ra oraz mini powieścią braci Strugackich. Mam nadzieję, że projekt wyda wam się na tyle ciekawy, że zdecydujecie się go wesprzeć.

 

UPDATE 2: Podziękowania. 

 

UPDATE: Dobiliśmy do 4 tyś PLN. Dzięki wam za to. Dziękujemy wszystkim którzy już zaangażowali się w projekt. Teraz kolej na kolejne progi które możecie znaleźć poniżej w projekcie. Stwórzmy lepszy film, stwórzmy coś niezwykłego. Już niedługo filmik z naszymi pierwszymi podziękowaniami. :) FILMIK Z PODZIĘKOWANIAMI:

 

„Czarny szlak ebonitu” opowiada historię tajemniczego Pustelnika, który żyje gdzieś na obrzeżach zrujnowanego świata. W ukrytym pod ziemią niewielkim bunkrze przeciwatomowym buduje coś, co może okazać się dla niego wybawieniem i powrotem do przeszłości. Aby jednak zebrać materiały potrzebne na budowę, musi wyjść na zewnątrz. A tam oprócz radioaktywnej atmosfery, czyha na niego wiele niebezpieczeństw.

 

 *Nagroda, przypinka radioaktywna

"Z przyjemnością przeczytałem scenariusz do "Czarnego szlaku...". To bardzo kameralna i co za tym idzie osobista opowieść o tym, że niezależnie od wydarzeń, stanu świata i ludzkiej kondycji człowiek jest tylko człowiekiem - niezmiennym, podążającym utartą drogą, nieoglądającym się na nic egocentrykiem. I choćby świat się zawalił, to nie jest to powód, aby chociaż na chwilę przystanąć i poświęcić temu faktowi coś więcej, niż ulotną myśl.

Mam nadzieję, że fachowa ekipa zaangażowana w projekt sprawi, że ta fabularnie dość prosta opowieść będzie potrafiła także od strony realizacyjnej ująć mnie tak, jak pomysł na te kilka chwil z życia Pustelnika."

 Bartek Biedrzycki, autor powieści Kompleks 7215

 

 *Lokacje które pojawią się w filmie

 

 

Stylistycznie, chcemy stworzyć film, który ma atmosferę liryczną – nostalgiczną, a jednocześnie jest pełnym emocji i suspensu dziełem.

Jak chcemy to osiągnąć? Oprócz dobrze napisanej historii, sięgamy do samych korzeni gatunku. Oprócz stonowanej ilości efektów specjalnych CGI, będziemy głównie pracować z „żywymi” makietami. Dzięki temu aktor bardziej będzie mógł wczuć się w graną przez siebie postać.

Okolice Warszawy idealnie nadają się do oddania spustoszałego klimatu post-apokaliptycznej rzeczywistości rodem ze Stalkera. W większości przypadków prawie w ogóle nie musimy nic robić. (:P)

Aby stworzyć to uczucie odosobnienia na wielkim pustkowiu, będziemy posiłkować się tak zwanym matte-paintingiem, używanym chociażby w takich filmach jak Aliens, Planeta małp, czy z nowszych produkcji Book of Eli.

 

*Lokacja z filmu, Żerań FSO, Warszawa 

 

 

Główną rolę w filmie zagra Jacek Dewódzki, były wokalista zespołu Dżem, obecnie wokalista i lider zespołu Revolucja oraz Jacek Dewódzki&Kontrabanda.

Jacek współpracował z zespołami: Gang Olsena, Martyna Jakubowicz, Siódma Trąba, Wawele, Kaja Karaplios, Brathanki, Yeednoo. Od lat 80. współpracuje z zespołem 6 Bdsz Czasza, tworząc jego najlepsze przeboje, wyróżniane na licznych festiwalach piosenki wojskowej. W swoim dorobku ma kilkanaście płyt solowych z różnymi zespołami, m.in. Dżem w operze, Pamięci Pawła Bergera, 30 urodziny, Koncert dla Jacka Kaczmarskiego, Kocham piwo zespołu Big Cyc. Dewódzki przez kilka lat był wokalistą grupy Dżem, współpracował z nią od nagrania albumu Kilka zdartych płyt, do płyty Być albo mieć, która ukazała się w maju 2000(w sumie 5 albumów). Wydał solową płytę: Jacek Dewódzki & Przyjaciele, Rewolucja oraz Revolucja II. Wystąpił gościnnie na płycie Lidii Jazgar i zespołu Galicja z 2001 roku w piosence "Motyle". Na początku 2001 roku Dżem zrezygnował z dalszej współpracy z Jackiem Dewódzkim, zastąpił go Maciej Balcar. W 2006 roku, razem z grupą Yeednoo, wziął udział w nagraniu albumu o tej samej nazwie, na którym wystąpił jako wokalista w utworze "Above life and death together" oraz jego polskojęzycznej wersji "Ponad życiem, ponad śmiercią".

Organizował i prowadził studenckie warsztaty muzyczne PKS w Krakowie i Młode Wilki w Warszawie, festiwal Song of Songs. Brał także udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak: Dzień Kotana, Przystanek Woodstock, WOŚP, Inwazja Mocy, Pomarańczowa Rewolucja, Festiwale: Tyski, w Węgorzewie, Opolu, Sopocie, Rock Autostrada oraz nagrał soundtrack do filmu Jacka Bromskiego To ja, złodziej.

 

 

 *Nagroda, dvd z filmem oraz materiałami bonusowymi(making of, reportaż z post-produkcji, wywiady z twórcami, ścieżka audio z komentarzem reżysera i aktora)

 

 

Jesteśmy ludźmi od lat pracującymi w branży filmowej i telewizyjnej. Mimo zrealizowania wielu teledysków, reklam i filmów, brakuje nam możliwości wyrażania siebie w nietypowy sposób.

 

Ujęcie z filmu "Stalker" reż. Andriej Tarkowski

 

Wiemy jak wielu jest fanów S.T.A.L.K.E.Ra. Chcemy stworzyć dla Was coś nietuzinkowego, abyśmy mogli pokazać innym fanom post-apokalipsy co Polacy potrafią.

 

 *Nagroda, zaproszenie na premierę! 

 

 

Produkcje filmowe to kosztowna sprawa. Przy pomocy znajomych i zaprzyjaźnionych firm wiele rzeczy mamy za darmo. Przy projekcie cała ekipa również pracuje non-profit. Ale tak czy siak, tego typu projekt generuje koszty, które musimy ponieść aby doszedł on do skutku. Wszystkie zebrane fundusze w tej zbiórce posłużą nam do pokrycia kosztów:

- Transport ekipy i sprzętu.

- Kostiumów i scenografii.

- Wynajem sprzętu filmowego, którego nie udało nam się załatwić za darmo.

 

 

*Nagroda, scenariusz z podpisem Jacka Dewódzkiego i ekipy!

 

Co zrobimy, jeśli zbierzemy większą kwotę? To proste, nasz film będzie jeszcze lepszy. Całą post-produkcję, czyli montaż, efekty specjalne, kolor i dźwięk będziemy robić bez żadnego wkładu gotówkowego. Znamy wiele osób które nam w tym pomogą. Jednak dzięki zebraniu większych pieniędzy, będziemy mogli pozwolić sobie na większą swobodę. 

Będziemy mogli kręcić w większej rozdzielczości - 2k lub 4k.

To pozwoli nam na etapie post-produkcyjnym na większą ingerencję w obraz. Kręcić będziemy bardzo dobrą kamerą Canon C100, jednak nagrywa ona jedynie w rozdzielczości FULL HD. W momencie zebrania większej sumy, będziemy mogli wynająć dodatkowy sprzęt, który pozwoli nam na poprawienie jakości.

Będziemy mogli zbudować lepsze dekoracje i rekwizyty.

Wiele rzeczy w post-apokaliptycznym świecie jest reliktami przeszłości. Jednak niektóre rzeczy i rekwizyty trzeba zbudować od zera. W naszym filmie chcemy stworzyć dość skomplikowaną sekwencję walki człowieka z czymś spoza naszego realnego świata. Dzięki większej kwocie będziemy mogli stworzyć o wiele lepszą scenę akcji, dodając do niej kolejne elementy.

Będziemy mogli wynająć studio green screen. 

W samym finale naszej niezwykłej historii, pojawia się scena burzy piaskowej. Wiemy jak to dokładnie zrobić, ale wiele elementów będzie trzeba nagrać na greenscreenie, stworzyć praktycznie od podstaw całą scenę. Dzięki dodatkowym funduszom, będziemy mogli wynająć studio, które zagwarantuje nam wysoką jakość nagranego materiału.

Jeśli uda nam się zrealizować wspólnie ten projekt, mamy w zanadrzu kolejne. Chcemy stworzyć pewnego rodzaju tryptyk post-apokalipsy. Trzy filmy, w którego kolejnymi odsłonami byłyby filmy w uniwersum Metra oraz Fallouta! 

 

 *Nagroda(najfajniejsza :P), koszulka z logiem!

 

Główny trzon naszej słodkiej i niezrównoważonej ekipy filmowej. Mam nadzieję, że nasze twarze nie odstraszają. ;) 

scenariusz i reżyseria: Wiktor Kiełczykowski(Vimeofanpage)

autor zdjęć: Andrzej Szulc(Sybil - film Telefon - kampania fanpage)

montaż: Amadeusz Andrzejewski(portfolio Yotube)

muzyka: Marek Papaj(slav music) + Kompozycje Jacka Dewódzkiego

kierownik produkcji: Jan Kawecki

udźwiękowienie: Hubert Szklarski

kostiumy&scenografia: Katarzyna Sałdak

rekwizyty: Michał Wojtczak(Profil na facebooku)

kolor-korekcja: Oskar Pospolitak(fanpage)

effect supervisor: Marcin Randall Nowakowski(fanpage)

elementy 3D: Karol Woźniak(statekstatek #2)

charakteryzacja: Katarzyna Berć(fanpage)

matte-painting: Dariusz Dudarewicz

kaskaderzy: Stunt Studio - kaskaderzy filmowi(fanpage)

 

Pomóżcie nam opowiedzieć historię „Czarnego szlaku ebonitu”!

Nasz fanpage: http://www.facebook.com/czarnyszlakebonitu

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.11.2014 18:06