O projekcie
Zbieramy pieniądze na realizację pilota serialu fabularnego CZARNE POLA pt. "Zdrowaś Mario". To naszym zdaniem najlepiej napisany polski serial kryminalny w historii, chcemy aby był także jednym z najlepiej zrealizowanych. Opowiadamy o świecie, o którym nie dowiecie się z mediów, bo media zajęte celebrytami mają gdzieś skorumpowanych urzędasów, pazernych księży, zaćpane metaamfetaminą młode matki. Nie zobaczycie tego w rodzimych serialach wykastrowanych przez obyczajową albo korporacyjną cenzurę. My opisujemy świat, który gnije po powierzchnią znanej nam rzeczywistości, czekając na odpowiednią chwilę, aby eksplodować.
Potrzebujemy zaledwie 15 000 złotych, aby zrealizować półgodzinnego pilota CZARNYCH PÓL. Jest to ekstremalnie mało i jest to również absolutne minimum, aby nakręcić go dobrze działając na zasadzie non-profit. Jeżeli się uda, nasze kolejne progi to:
25 000 złotych - aby zrobić profesjonalny color grading i wypasiony dźwięk.
35 000 złotych - aby wypreparować na potrzeby sceny prosektoryjnej elegancko pokiereszowanego trupa (potrzebujemy przystojnego nieboszczyka) a resztę pieniędzy przeznaczyć na minimalne stawki dla aktorów i ekipy. Ponadto jeśli osiagniemy w trakcie akcji ten trzeci próg finansowania, wszystkie osoby, które zapłaciły 50zł i więcej zostaną subskrybentami projektu.
Prowincjonalne miasteczko. Okaleczone ciało znalezione w lesie. Dwóch gliniarzy przeciwko całemu światu. Intensywność na poziomie szaleństwa. Żadnej ściemy, żadnych kompromisów. Robimy jedyny serial kryminalny o dzisiejszej Polsce i to na światowym poziomie. Robimy coś, o czym inni boją się nawet pomyśleć. Mrok, wściekłość, ekstremalna pasja. To nie jest śmietnik dla zużytych celebrytów, to format telewizyjny, który podbije świat! Co Ty na to? Zabierasz się z nami?
Masz dosyć telenowel. Zastanawiasz się jak to możliwe, że w czterdziestomilionowym kraju nie powstają takie seriale jak "Detektyw" czy "Most nad Sundem". Masz dosyć produkcji, które unikają nieupiększonej polskiej rzeczywistości. Wkurzają Cię żenujące, źle napisane scenariusze polskich seriali.
To świetnie, bo nas też! Wkurzają nas stare dziady kierujące do produkcji scenariusze z księżyca. Tymczasem zmienia się rynek, na który powoli wchodzi streaming. Należy przyspieszyć zmianę jakościową. Jedynym sposobem na gruntowną zmianę jest terapia szokowa - serial, który zmieni status quo.
W prowincjonalnym miasteczku rządzonym przez proboszcza, prawicowych polityków i skorumpowany biznes zaczynają ginąć miejscowi lewicowcy. Dwóch młodych, nieprzekupnych policjantów podejmuje śledztwo. Bardzo szybko odkrywają, że są sami przeciwko wszystkim. Z błogosławieństwem swoich przełożonych czy bez - dwaj ideowi gliniarze postanawiają doprowadzić śledztwo do końca.
Wykorzystujemy konwencję serialu kryminalnego, aby w sposób wielowątkowy opowiedzieć o dzisiejszej Polsce. Z jednej strony opowiadamy wciagającą historię, z drugiej - z pasją dokumentalistów i historiografów rozbieramy na części pierwsze Polskę w trakcie politycznego i społecznego przesilenia. Serial fabularny jest jedyną formą, która pozwoli nam tego dokonać w sposób złożony i dogłębny. Chcemy nie tylko rozrywki, ale też prawdziwego portretu Polski i Polaków w czasach rządów populistycznej prawicy. Nikt nie ma odwagi na opisanie tego świata, dlatego to my mamy misję i musi nam się udać!
Planujemy dziesięć półgodzinnych odcinków, chociaż materiału mamy na szesnaście. Ale staramy się mierzyć siły na zamiary. Naszym zdaniem dziesięć zajebiście napisanych, zagranych i wyreżyserowanych odcinków CZARNYCH PÓL wystarczy, aby nieźle namieszać i narobić Wam nieziemskiego apetytu na drugi sezon :)
Zerknijcie na screena z pierwszej strony scriptu. To będzie niezły wkręt:
Jesteśmy w stanie zrealizować pilota CZARNYCH PÓL za minimalną kwotę, która jest celem naszej akcji. Wydaje się to szalone, ale działamy konsekwentnie, a forma naszej realizacji jest przemyślana i pozwala na bardzo niskie koszty produkcji. Chcemy też udowodnić, że bazując na sile scenariusza i doskonałych kreacjach aktorskich możemy zrealizować serial o doskonałej jakości bez żadnych kompromisów artystycznych i realizacyjnych.
Oczywiście, lepiej mieć więcej pieniędzy - dlatego serdecznie zachęcamy Was do wspierania naszej akcji, aby pokonać kolejne progi finansowe i zrealizować pilota CZARNYCH PÓL na pełnym wypasie!
No właśnie, subskrypcje:
Naszą podstawową nagrodą jest subskrypcja pilotowego odcinka, której koszt to min. 75 złotych wraz z podziękowaniami w napisach i torbą ekstrasów. Znaczy to, że dostajesz odcinek CZARNYCH PÓL na własność. Wiem, drogo, Netflix jest tańszy, ale na naszej akcji płacicie nie tylko za możliwość posiadania na wieczność pilota CZARNYCH PÓL, ale przyczyniacie się do powstania świetnego serialu, który zrewolucjonizuje nasz rynek. Jesteście nie tylko konsumentami, ale też współtwórcami projektu.
Dla pierwszych stu osób, które wesprą nasz projekt przygotowaliśmy pakiet "Złoty Morawiecki" - PiSowcy oddają swoje nagrody, a my je rozdajemy - w limitowanym promocyjnym pakiecie znajduje się nie tylko subskrypcja pilota CZARNYCH PÓL, ale również podziękowania w napisach końcowych i torba z prezentami za jedyne 50 złotych!
Wszystkich wspierających zaprosimy też do zamkniętej grupy na facebookowym fanpage'u CZARNYCH PÓL, gdzie będziemy dyskutować o realizacji serialu oraz jego koncepcji artystycznej. Wy też będziecie współtwórcami CZARNYCH PÓL!
Po zakończeniu akcji wyślemy Wam nagrody rzeczowe, a po realizacji odcinka każdy subskrybent otrzyma indywidualny klucz dzięki któremu będzie mógł bezterminowo cieszyć się naszym wspólnym dziełem! Proszę, pamiętajcie, że dopóki nie kupi nas Netflix, CZARNE POLA będą dostepne jedynie dla posiadaczy subskrypcji!
Tak jak napisałem w pierwszym akapicie: CZARNE POLA to nie jest zsyp na wyeksploatowanych celebrytów. Chcemy podjąć dobrą amerykańską, ale też i europejską tradycję, gdzie w serialach fabularnych daje się szansę mniej znanym, ale znakomitym aktorom. Główne role w pierwszym odcinku zagrają doskonali młodzi aktorzy szczęśliwie niezgrani w telenowelach. Oto oni:
Mateusz Krzyk, Robb:
Legniczanin, aktor masażysta, absolwent PWST we Wrocławiu i Studium Masażu w Legnicy. Pracuje w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. Pracował z Piotrem Cieplakiem, Jackiem Głombem, Lechem Raczakiem czy Przemysławem Wojcieszkiem. Na deskach teatralnych występuje od ponad 8 lat. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. W wolnych chwilach wędkarz i miłośnik przyrody.
Albert Pyśk, Młody:
Albert Pyśk, polski aktor filmowy i teatralny. Na stałe współpracuje z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz z Teatrem Zamiast w Łodzi. Założyciel zespołu Cynamonowy Ogród, z którym w 2017 wydał płytę „Grafonomalie”. Ulubiony owoc – śliwka, kolor – musztardowy, ulubieni filozofowie - Platon i Jean Paul-Sartre. Lubi gotować, jego specjalnością są dania makaronowe. Wierzy, że kosmos jeszcze nieraz zaskoczy nas, Ziemian.
Paweł Palcat, Proboszcz:
Aktor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy od 2005 roku, wcześniej aktor Teatru Zakład Krawiecki. W roku 2010 uznany przez publiczność za najsympatyczniejszego aktora legnickiego zespołu, w 2014 laureat Bomby sezonu za rolę Henryka w spektaklu Człowiek na moście. Jest laureatem nagrody Jury Młodych za rolę w Orkiestrze (reż. J. Głomb), za reżyserię Zrozumieć H. na XII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu (2012), w 2016 roku otrzymał nagrodę za najlepsza rolę męska na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu za rolę Antoniego M. oraz Braci Kaczyńskich w „Hymnie narodowym”, a w 2017 roku otrzymał za tę kreację Nagrodę WARTO wrocławskiej Gazety Wyborczej.
Sylwia Boroń, Adzior:
Pierwsze kroki na scenie stawiałam już w liceum, na deskach Teatru Małego w Tychach. Rodzice zdradzają, że jako dziecko postanowiła zostać aktorką, żeby przestać być nieśmiała. W roku 2011 ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Od tamtej pory jest zatrudniona w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Miała tam okazję współpracować z reżyserami cenionymi zarówno w Polsce jak i na świecie, takimi jak: Krystian Lupa, Jan Klata, Krzysztof Garbaczewski czy Michał Zadara. Grywa w serialach, filmach i niezależnych produkcjach, a wolne chwile spędza w kuchni, ogrodzie i na treningach tajskiego boksu. W mieszkaniu ma więcej roślin niż mebli.
Jestem fanatykiem tego co robię, bo robię to co kocham. Nazywam się Przemek Wojcieszek i pracuję od lat jako reżyser w filmie i w teatrze. Nie lubię wyliczania swoich zasług, bo jestem zdania, że początek każdego nowego projektu jest początkiem jakiejś nowej drogi, którą zaczynamy zawsze od zera. Staram się słuchać ludzi, bo każdy ma do opowiedzenia zajebistą historię. Zawsze, kiedy tylko mogę działam niezależnie, tego nauczyła mnie mama :) Moje artystyczne credo: zrób różnicę.
Zebrałem wokół siebie ekipę aktorską i realizacyjną gotową do wykonania tak szalonego zadania jak realizacja CZARNYCH PÓL. Chcemy nie tylko zrealizować doskonały serial o wyjątkowej, oryginalnej formule, ale również nieodwracalnie zmienić polski rynek serialowy. Wszędzie na świecie seriale fabularne zyskały rangę sztuki - są już nie tylko rozywką, ale również narzędziem wnikliwej analizy społecznej i politycznej. Najwyższy czas, aby stało sie tak i w Polsce. Mam wrażenie, że jesteśmy na progu tej wielkiej zmiany. Chcemy jej jak najszybciej dokonać.
Przemek Wojcieszek, Zofia Goraj, Filip Zawada.
Zofia Goraj, zdjęcia:
Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pochodzi z Krakowa. Mieszka w Warszawie. Autorka zdjęć do filmów „Knives Out” w reżyserii Przemka Wojcieszka, „Heartbeat” Youssefa Ouarracka, czy nagradzanego krótkiego metrażu „Granice Wytrzymałości” Marka Marlikowskiego. Zrealizowała również teledyski dla Marii Peszek, Płynów czy Muzyki Końca Lata. Interesuje się genetyką, psychologią i socjologią. Nie lubi gotować i nie cierpi koloru pomarańczowego.
Filip Zawada, muzyka:
Muzyk, pisarz, fotograf. Grał w zespołach Pustki i Indigo tree. Zrobił muzykę do ponad dwudziestu przedstawień teatralnych. Komponował muzykę do filmów Przemysława Wojcieszka i Bodo Koxa. Wydał dziesięć książek z czego "Psy pociągowe" i "Pod słońce" były nominowane do literackiej nagrody Gdynia. Dwukrotny Mistrz Polski w łucznictwie. Na swoim fejsbuku publikuje rysunki ziemniaków z ich filozoficznymi przemyśleniami.
Zapraszamy Was do polubienia naszej strony na FB -
https://www.facebook.com/czarnepola
Ta strona jest głównym kanałem komunikacyjnym dotyczącym CZARNYCH PÓL. Wrzucamy tam wszystkie informacje o naszym serialu oraz o postępie prowadzonych przez nas akcji promocyjnych dotyczących produkcji. Zachęcamy Was do zadawania wszelkich pytań oraz, jeśli spodoba Wam się to co publikujemy na stronie - do aktywności związanej z naszymi postami. Często są dość wariackie, ale wygłupiamy się dla Was w bardzo szlachetnej sprawie!
https://www.wp.pl/?paid=6212167669515905&service=opinie.wp.pl