Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

KPM SOLUTIONS

KPM SOLUTIONS

Warszawa, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

190 PLN z 15000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.12.2017 22:10

CUDOWNY CZAS Wanda Polańska

O projekcie

Zapraszam do wsparcia naszego projektu. Książka "Cudowny czas" o Wandzie Polańskiej, która przeniesie czytelnika do świata wspomnień i świata najpiękniejszej baśni dla dorosłych jaką jest operetka. Jesteśmy Autorami książki Uśmiech Primadonny o Elżbiecie Ryl-Górskiej. Książka o Wandzie Polańskiej bedzię drugą książką z serii o Wielkich Gwiazdach Operetki.

 

Kim jest Wanda Polańska?

Wanda Polańska to wybitna polska śpiewaczka, niekwestionowana Królowa Polskiej Operetki, Primadonna. Debiutowała w latach 50. XX wieku w Operetce Śląskiej. Występowała na wielu scenach w Polsce i na świecie. Stworzyła wielkie kreacje m.in. w operetkach Wiktoria i huzar, Człowiek z La Manchy. Niezapomniana w Wesołej wdówce, Zemście nietoperza, Księżniczce czardasza. Mówi się o niej „brylant”, „następczyni Kaweckiej, Niewiarowskiej, Messalki”, „najlepszy sopran w powojennej Polsce”, nie­którzy uważają, że nawet w Europie. Zachwycała nie tylko głosem, ale też aktorstwem i temperamentem. Całą siebie oddała sztuce operetkowej. Dziś patrzy z żalem, jak odchodzi u nas w przeszłość i opowiada o czasach jej świetności: „Był taki czas, cudowny czas, czy pamiętasz?”. 

 

Dlaczego książka o Wandzie Polańskiej jest potrzebna?

•Przede wszystkim ze względu na osobowość i dorobek samej bohaterki.

•Uzyskała tytuł Primadonny. Była gwiazdą Operetki Warszawskiej i wielu innych scen w kraju i za granicą.

•Wzbudzał zachwyt jej głos i zaskakiwał aktorski temperament. Stworzyła wielkie kreacje. Partnerowali jej najlepsi artyści. Zapewniała publiczności najwyższą jakość i niezapomniane emocje.

•Mówi się o niej: „najlepszy głos w powojennej operetce w Polsce”. Mieczysław Wojnicki ocenił, że był najlepszy nie tylko w tamtych czasach w Polsce, ale może nawet w całej Europie.

•Jej nagrania arii operetkowych zdobyły status Złotej Płyty.

•Tymczasem nie jest dostatecznie znana, można powiedzieć, że jest coraz mniej znana, bo wraz z odchodzeniem do przeszłości operetki w Polsce, ubywa jej wielbicieli, a młodym pokoleniom nie daje się szans, by odkrywały dla siebie ten gatunek sztuki.

•I to jest drugi powód, dlaczego książka o Wandzie Polańskiej jest potrzebna.

•Chcemy pokazać świetność operetki w Polsce i zaapelować o należne jej miejsce we współczesnej naszej kulturze. W ten sposób będziemy kontynuować nasz cel rozpoczęty książką o Elżbiecie Ryl-Górskiej, przyjaciółce i scenicznej koleżance Wandy Polańskiej.

•Trzeci w końcu powód, to pozazawodowe życie Wandy Polańskiej. Znała wielu wspaniałych ludzi sztuki, ale też wielu nadzwyczaj wartościowych z różnych innych środowisk. Dziś zmaga się z wieloma przeciwnościami, z chorobami, ze świadomością rozstania ze sceną, często z samotnością, z tęsknotą za latami aktywności. Jest w tym zmaganiu wielka. Jej mimo wszystko codzienny optymizm powinien zarażać czytelników.

 

•Naszą przeszłość i sztukę powinniśmy dowartościowywać. Brać z nich wiedzę, pozytywną energię, świadomość. Książka o Wandzie Polańskiej, która współtworzyła w Polsce sztukę operetkową, a nawet oddała jej całą siebie, czeka na zaistnienie.

 AUTORZY: Karolina Prewęcka, Paweł Świętorecki

 

Karolina Prewęcka

•Autorka książek, dziennikarka prasowa.

•Przeprowadziła wywiady rzeki m.in. ze Stanisławą Celińską i Bohdanem Łazuką, aktorami obdarzonymi talentem wokalnym. Napisała też książkę – wspomnienie o wybitnym autorze tekstów piosenek i poecie Januszu Kondratowiczu. Ostatnio, wraz z Pawłem Świętoreckim, w książce „Uśmiech Primadonny” stworzyła portret Elżbiety Ryl-Górskiej, znakomitej śpiewaczki operetkowej, sławy Operetki Warszawskiej.

•Zajmują ją historie Polaków, nie tylko znanych, na tle naszych dziejów, zwłaszcza ostatniego stulecia i współczesnych. Zdobyła m.in. pierwszą nagrodę w konkursie Interii „Historia jednej fotografii”.

•Ukończyła dziennikarstwo i etnografię na UW. Pochodzi z miejscowości Lubraniec na Kujawach. Strony rodzinne i jej mieszkańcy są jej częstą inspiracją. 

Paweł Świętorecki

·  Ekonomista, finansista i bankowiec, śpiewak, konferansjer.

·  znawca i propagator muzyki klasycznej w szczególności Opery, Operetki i Musicalu.

·  Współautor książki „Uśmiech Primadonny”.

·  Interesuje się biznesem i kulturą. Przez kilka lat prowadził autorską audycję „Zaczarowany Świat Operetki i Musicalu” w lokalnym Radiu BOGORIA.

·  Od lat współpracuję Salonową Orkiestrą Johanna Straussa,  Narodowym Teatrem Operetki w Kijowie i Narodowym Teatrem Opery i Baletu w Odessie oraz wieloma innymi znakomitymi zespołami i solistami.

·  Prowadzi koncerty w kraju i za granicą, śpiewa i występuję na estradzie.

 Dlaczego Crofdfunding?

Kwota 15.000 złotych ma za zadanie pokryć koszt pierwszego wydruku książki w formie papierowej w ilości 1000 sztuk. Kolejne dodruki będą finansowane ze sprzedaży pierwszej partii książek. Ze środków własnych zostały sfinansowane koszty pobytu i wyjazdów do Krakowa do Wandy Polańskiej aby zebrać materiały, scanowanie dokumentów wynagrodzenie autorów, opracowanie graficzne w kwocie, korekta 10.000 zł.

 

Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

Zbiórka dotyczy zebrania środków na wydanie pierwszych 1000 egzemplarzy w formie papierowej.

 

Koszt założony: 15.000 zł

Poniżej przedstawiam wycenę:

Format: 145x210 mm

środek: 16 str. 1+1 Munken Print Cream 1,8 90 gm w tym 16 str. wkładka kolorowa i 16 str. wkładka cz-b kreda 130 gm

wyklejka: 4+4 Munken Pure/Alto 130 gm

oklejka: 4+0 kreda 130 gm, folia1+0

oprawa: twarda-szyta

grzbiet: zaokrąglony

1000 egz. - 14,38 zł/egz. + VAT

 

PAMIĘTAJ! Jeśli projekt nie osiągnie 100% pieniądze do Ciebie wrócą!

 

NAGRODY !!!

 

Przygotowaliśmy dla Was atrakcyjne nagrody - w zależności od kwot wsparcia są to m.in.

  1. umieszczenie imienia i nazwiska sponsora w folderze okolicznościowym o Wandzie Polańskiej na brązowych, srebrnych i złotych stronach stronach - podziękowanie dla sponsora - sponsor otrzyma 1 egz folderu
  2. Książka "Cudowny Czas" Wanda Polańska i folder okolicznościowy
  3. Spotkanie autorskie dla Ciebie, rodziny, przyjaciół, partnerów biznesowych wraz z mini recitalem, recitalem lub koncertem.

 

Książka "CUDOWNY CZAS"

Książka o Wandzie Polańskiej ma także przypomnieć czytelnikowi o Operetce, gatunku muzyki który trochę odchodzi w zapomnienie. Ma przenieść czytelnika w zaczarowany bajkowy muzyczny świat, w inną epokę. Mówi się często,
że Operetka to najpiękniejsza baśń dla dorosłych, zatem przenieśmy się do muzycznej bajki jaką jest Operetka, wspomnijmy odchodzące już Primadonny, znakomitych artystów, wsłuchajmy się w „Usta milczą, dusza śpiewa…” dajmy się ponieść muzyce, niech znów wybrzmią czardasze, walce, arie,  duety i niech słowo Operetka znów wywołuje dreszcz emocji jak 100 lat temu. 

 

 

Udostępnij ten projekt gdzie możesz, na facebooku, na instagramie, na snapchacie, opowiedz o nim znajomym. Właśnie Twoja pomoc jest najbardziej potrzebna!

 

Już teraz  chcielibyśmy  Ci za wszystko podziękować !!!!