Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

CousinsSailingAdventure

CousinsSailingAdventure

Jastrzębie-Zdrój

Cousins Sailing Adventure to projekt dwóch kuzynów - Wojciecha Mury i Jakuba Radomskiego.
- Wojciech Mura, urodziny 26.06.1991r. w Jastrzębiu Zdroju, obecne miejsce zamieszkania: Kraków, gdzie studiuje na Akademii Górniczo-Hutczniej, pracuje jako ratownik wopr.
- Jakub Radomski, urodzony 01.06.1988r. w Jastrzębiu Zdroju, absolwent AWF w Katowicach, pracuje jako fizjoterapeuta oraz trener pływania.

Dwójkę kuzynów łączy jedno marzenie - opłynięcie świata wraz ze swoim wujkiem: kpt. Jerzym Radomskim, do którego należy najdłuższy rejs w historii Polski - 32lata.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5225 PLN z 3000 PLN

105 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

174%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.02.2014.

Rejs dookoła świata - nauka od podstaw

O projekcie

    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące’’ - pomóż nam je zrealizować.  

 

 Cześć! Jesteśmy dwójką kuzynów, którzy postanowili spełnić swoje marzenie i opłynąć świat wraz ze swoim wujkiem, którego od dziecka podziwiamy. Będzie to niełatwe zadanie, bo jesteśmy żółtodziobami w żeglarskim świecie, widać to nawet na filmie ;P  Jednak wszystko to się zmieni podczas rejsu, gdzie całego kunsztu żeglarskiego nauczy nas nie kto inny jak stary wilk morski.. 

... jakim jest kpt. Jerzy Radomski, bo o nim mowa. Człowiek przesiąknięty morzem i oceanem, jego przygoda z żeglarstwem trwa już ponad 50 lat i właśnie tym rejsem chce ją zakończyć - a my zacząć swoją.

Zdjęcia ze blogu: http://czarny-diament.blogspot.com/

"Czarny Diament" to jacht na którym opłyniemy świat, został zbudowany nie w stoczni...lecz w kopalni, KWK Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju w roku 1978.

autor: Patrycja Długoń http://czarny-diament.blogspot.com/

Początek wyprawy będzie w Panamie, do której dolecimy samolotem, a kapitan przypłynie tam prosto z morza karaibskiego. Następne kilka dni poświęcone będzie, na zaprowiantowanie na Pacyfik oraz zaaklimatyzowanie się załogi w klimacie równikowym.

Panama City to miejsce z którego będziemy wypływać na podbój Oceanu Spokojnego. W trakcie tego etapu mamy zamiar odwiedzić: Wyspy Perłowe, Galapagos, Markizy, Polinezje Francuską, Tonga, Fidżi, Vanuatu. Etap Pacyfik zakończy się w Nowej Zelandii, gdzie przeczekamy sezon cyklonów.

Ocean Indyjski to kolejny etap naszej wyprawy. Z Nowej Zelandii ,,Czarny Diament’’ popłynie do Australii, następnie odwiedzimy Indonezję, Czagos, Madagaskar, Komory, Tanzanie, Mozambik i zakończymy etap w Republice Południowej Afryki.

Ostatni odcinek, czyli przepłynięcie Atlantyku zakończymy na Karaibach, następnie wrócimy do Polski.

Nasz pomysł, powstał niedawno, gdyż wujek dał nam jasny komunikat, że już teraz planuje wyruszyć w swoją ostatnią, tak długą podróż, dlatego potrzebna jest nam Wasza pomoc, bowiem nie starczy nam czasu żeby uzbierać całą sumę jaką musimy mieć. 

 

Kwota 3000 zł to 6% z kwoty jaka jest nam potrzebna. Każda złotówka jest dla nas bardzo, bardzo cenna.

 

Nasza strona:

www.cousinssailingadventure.com

Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku:

www.facebook.com/CousinsSailingAdventure

oraz na blog o naszym kapitanie:

http://czarny-diament.blogspot.com

zdjęcia jachtu z blogu :

 

 

Pozdrawiamy Wojtek i Kuba! AHOJ!

 

Media o Twoim projekcie:

Z FAKTAMI OŚWIĘCIM. Morska wyprawa dookoła świata (ZOBACZ FILM)

www.faktyoswiecim.pl | 2014-01-24

Podróż zapowiada się niezwykle ciekawie. Rozpocznie się 17 marca. kuzyni wsiądą we Frankfurcie do samolotu lecącego na Dominikanę, a następnie do Panamy. Spotkają się z wujkiem kapitanem Jerzym Radomskim, żeglującym od 50 lat. Dla kapitana rejs będzie pożegnaniem z morzem.

Żeglarska wyprawa dookoła świata

krakow.dlastudenta.pl | 2014-01-08

Nasza wyprawa rozpocznie się 17 marca 2014. Tego dnia wylatujemy z Frankfurtu i lecimy do Panamy z jedną przesiadką na Dominikanie. Szukanie biletów lotniczych pochłonęło nam sporo czasu, ponieważ ceny wahają się od 1700 do 6000 zł, na szczęście po godzinach spędzonych w przeszukiwaniu wszystkich stron, które znamy, udało nam się znaleźć bilety bliskie dolnej granicy, stąd wylatujemy nie z Warszawy, a z jednego z największych portów lotniczych, jakim jest lotnisko we Frankfurcie. Nasz kapitan przypłynie do nas przez kanał Panamski prosto z Karaibów, gdzie obecnie pływa na "Czarnym Diamencie".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.02.2014 18:06